Nový týden: herní ocenění z E3 rozdána

Byly vyhlášeny "nej" hry letošního Electronic Entertainment Expa * Přinášíme detailní informace o chystané realtimové strategii American Conquest * Nechybí ani žebříček nejprodávanějších her * Tentokrát rozšířené hardwarové zprávičky * Jako obvykle také zajímavosti ze světa her * A desítky nových screenshotů, například z her Warcraft III, Icewind Dale 2 či Homeplanet.
Nový týden: herní ocenění z E3 rozdána


Dobudete Ameriku?

Ukrajinský tým GSC Games se momentálně zabývá vývojem realtime strategie American Conquest postavné na enginu slavných Cossacks. Základní charakteristiky jsou podobné - až 16 000 jednotek v jediné bitvě, čtrnáct různých národů - Angličané, Francouzi, Španělé, Američané, Nizozemci, Portugalci, Aztékové, Inkové, Májové, Pueblos, Delaweránci, Huróni, Siuxové, Iroquiánci - každý se svými vlastními budovami a jednotkami. Detailní animace, mocný engine kombinující 3D a 2D grafiku, silné historické pozadí a další záležitosti - to je to, co by mělo dělat naši hru výjimečnou. Důležitá bude také těžba surovin, jejich seznam bude docela podobný tomu v Cossacks, ale bude mít své vlastní osobité zvláštnosti. Zaprvé, herní národy budou reprezentovat dva hlavní tábory, tedy Evropské národy a původní obyvatele Ameriky. Přirozeně, že obě tyhle strany budou mít trochu jiné rozložení surovinové základny. Navíc každý národ bude mít své vlastní speciality. Každý národ ve hře bude mít svou vlastní architekturu a unikátní jednotky, své vlastní výhody i slabiny. Jak po vizuální tak i po herní stránce to bude v American Conquest mnohem zřetelnější nežli v Cossacks. Už to nebude jen o jedinečném architektonickém stylu, ale také o odlišné armádě. Budou zde různé ekonomiky, vědecké systémy, jak u Evropanů, tak i u původního amerického indiánského obyvatelstva. Tak například Evropané, přestože mají podobnou strukturu armády, s kopiníky, mušketýry a dělostřelectvem jako její základnou, jsou za každý národ odlišní.

Jak dopadly hry nominované na E3 Awards?

Zde přinášíme her, jež byly nominovaný pro tuto jistě hodnotnou cenu (o nominacích jsme vás informovali minulý týden).

Nejlepší hra výstavy - Doom III
Nejoriginálnější hra - Psychonauts
Nejlepší PC hra - Doom III
Nejlepší hra pro konzole - The Legend of Zelda
Nejlepší akční hra - Doom III
Nejlepší akční adventura - Splinter Cell
Nejlepší bojová hra - Tekken 4
Nejlepší RPG - Neverwinter Nights
Nejlepší závodní hra - Auto Modellista
Nejlepší simulace - The Sims Online
Nejlepší sportovní hra - NFL 2K3
Nejlepší strategie - Command and Conquer: Generals
Nejlepší logická hra - Super Monkey Ball 2
Nejlepší online projekt - Star Wars Galaxies
Speciální cena za zvuk - Doom III
Speciální cena za grafické zpracování - Doom III

Jak vidíte, většinu cen ovládl Doom III a ještě si odnesl dvě speciální ocenění. Jó když někdo umí, tak umí.

Nejprodávanější hry

Jedná se o žebříček nejprodávanějších her v USA za týden končící 8. červnem:

1. Grand Theft Auto 3
2. The Sims: Vacation Expansion Pack
3. The Sims

4. Medal Of Honor: Allied Assault
5. Soldier Of Fortune II: Double Helix
6. Star Wars: Jedi Knight II: Jedi Outcast
7. MS Zoo Tycoon
8. Dungeon Siege
9. Elder Scrolls 3: Morrowind
10. MS Zoo Tycoon: Dinosaur Digs Expansion Pack

Nové screenshoty

Adam Blaster

Blitzkrieg

Homeplanet

Icewind Dale 2

Soldiers of Anarchy

Xenus

Warcraft 3

Krátce ze světa her

 • Ekonomicko-budovatelská strategie společnosti JoWood jménem Industry Giant 2 by se měla objevit již 24. června
 • Právě ve čtvrtek 20.6.2002 byl v Hradci Králové zahájen první roční herní výstavy GameFest. Více na www.gamefest.cz
 • Společnost TOP Distributor v posledním červencovém týdnu vydat kompletně počeštěnou hřu Hooligans - Storm Over Europe, poněkud svéráznou realtime strategii. Jejím největším tahákem bude, kromě velice příjemné ceny, také hlas Lou Fanánka Hagena, který namluvil šéfa celé bandy
 • Na adrese naleznete oficiální stránky připravované realtime strategie z 2. světové války jménem Blitzkrieg. Jelikož je to hra původem od německé společnosti CDV Software, jsou stránky němčině, ale také angličtině. Blitzkrieg se má objevit někdy v první polovině roku 2003. http://www.cdv-blitzkrieg.de/
 • A ještě jedna velice příjemná zpráva z českých luhů a hájů - společnosti CD Projekt uvedla již 21. června na trh kompletně počeštěnou verzi RPG Might & Magic IX. Jako dárek bude ke hře přibalena také mapa země Chedian. Cena je 999,- Kč
 • Společnost Blue Byte pracuje již na pátém díle známé série budovatelských strategií The Settlers. Pátý díl bude již kompletně ve 3D, ale dočkáme se i dalších změn.

Hardwarové zprávičky

 • Společnost Phillips vyvinula novou technologii pro ukládání dat na miniaturní optický disk. Na disk o průměru pouhých 3 cm se vejde až 1GB dat. Toto médium by našlo či spíše zřejmě najde využití zejména v přenosných zařízeních jako jsou digitální kamery, mobilní telefony, PDA a další
 • Výrobce procesorů AMD ve středu uvolnil procesor Athlon MP 2100+ - jedná se o procesor určený zejména pro servery a pracovní stanice, protože je určen pro dvouprocesorové základní desky. Je taktován na 1.73GHz a trumfuje tak dosud nejvyšší MP třídu, totiž Athlona MP 2000+ taktovaného na 1.67GHz
 • Nový grafický procesor R300 od společnosti ATI bude uveden na trh 17. července. Také proto ATI zlevňuje ceny svých karet s čipy Radeon 7000, 7500 a 8500
 • Společnost Matrox uveřejnila první detailní informace o cenách svých nových čipů Parhelia. Na trh se dostanou dva typy - bulk verze, která bude disponovat 128MB DDR paměti, frekvencí čipu 200MHz a pořídíte ji za 349 dolarů. Retail verze bude mít také 128MB DDR paměti, čip však bude taktovaný na 220 MHz a její cena bude 399 dolarů. Obě verze se na trhu objeví 30. června 2002. Matrox dále plánuje uvést i 64MB a 256MB verze později v létě
 • Společnost Intel dala vědět, že už příští procesor Celeron taktovaný na frekvenci 1,9 GHz bude vyroben pomocí 0,13 mikrometrové technologie, kterou se v současné době vyrábějí také procesory Pentium 4. To zaprvé sníží spotřebu elektrické energie, za druhé sníží vydávané teplo - a to všechno se ve finále projeví zvýšením frekvence.

Čtení odjinud

Co týden dal…

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 českých her, které úspěšně prorazily i do zahraničí

10 českých her, které úspěšně prorazil…

Ačkoli se nemůžeme měřit s většími zeměmi, pár skvělých her od nás se do světa podívalo. Pojďme se podívat na ty největší šťastlivce.

6.  9.  2017 | | 12 N/A
8 nejšílenějších pařeb, které si můžete zahrát na Steamu

8 nejšílenějších pařeb, které si můžet…

Během letošního roku se Valve rozhodlo, že Steam Greenlight neplní tu roli, kterou od něj požadovalo. Skrz něj se na Steam totiž dostávaly opravdové zrůdnosti, jako třeba simulátor kamene. Tomu měla zabránit nová služba jménem Steam Direct. Jak si můžete všimnout, opět jim to tak úplně nevyšlo, a i nadále tak v nejpopulárnější digitální distribuci PC her naleznete unikátní šílenosti. Nabízíme vám ty nejbizarnější z nich!

14.  9.  2017 | | 7 N/A
Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický fotoseriál z výpravy

Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický …

Destiny 2 je hra plná rozporů. Po několika desítkách hodin strávených v jejím světě vám ale můžeme říct jedno. Budete nadávat, ale nebudete se moci odtrhnout.

9.  9.  2017 | | 2 N/A
Běžící pás AAA produkce aneb konec velkých her tak, jak je známe dnes

Běžící pás AAA produkce aneb konec vel…

Také se vám zda, že herní průmysl pomalu ale jistě klesá do prachsprostého mainstreamu? Máme stejný pocit.

5.  9.  2017 | | 18 N/A
Herní agenda: konec okurkové sezóny

Herní agenda: konec okurkové sezóny

Tak jsme přežili letošní okurkovou sezónu a pomalu ale jistě se k nám dostávají tituly, na které jsme se takovou dobu těšili. Je libo strategii, čistokrevnou akční jízdu nebo pohodovou adventuru? To všechno se objevilo během minulého měsíce.

8.  9.  2017 |
7 nejděsivějších herních zážitků, které nesmíte hrát v noci

7 nejděsivějších herních zážitků, kter…

Strach a hrůza patří spíše k nepříjemným a nechtěným pocitům. Přesto je ovšem mnohdy záměrně vyhledáváme a jejich přítomnost si doslova užíváme, což je vlastně jeden z velkých paradoxů zábavního průmyslu. Hororové zážitky nás naplňují a přitahují zároveň, a to v jakékoli podobě. Pojďme si připomenout ty nejděsivější hry, které si lze v rámci videoher můžeme užít.

12.  9.  2017 | | 6 N/A
Herní filosofie: samotářské zážitky žijí dál

Herní filosofie: samotářské zážitky ži…

Byl tady Skyrim, bylo tady Divinity a teď tady máme třeba Uncharted. Singleplayer zkrátka stále táhne, nyní snad možná ještě více než kdy dříve.

16.  9.  2017 | | 7 N/A
WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

Nasaďte helmu, zapněte pásy a připravte se ke startu. Nový ročník WRC je konečně tady. A tak se ptáme, má v letošní konkurenci závodních her šanci na úspěch?

18.  9.  2017 | | 1 N/A