Nový týden: hromady screenshotů

Ani několik dnů po skončení E3 nevysychá studna nových informací a screenshotů, které se na této výstavě objevily. Také proto vám můžeme přinést ty nejnovější informace a obrázky z her jako Project Nomads, Fahrenheit, Unreal Tournament 2003, Star Trek: Elite Force 2, Praetorians či Frontline Command. Mimoto také znovu zařazujeme hardwarové zprávičky, které by vás měly upozornit na nejdůležitější události v oblasti počítačové hardwaru za poslední týden.
Nový týden: hromady screenshotů

Nomádi přicházejí

Německé společnosti CDV Software a Radeon Labs chystají na druhou polovinu tohoto roku z těch mála poměrně originálních her. Příběh titulu Project Nomands je jednoduchý - planeta bytostí zvaných Nomádi shoří, stane se neobyvatelnou. Na zvláštních létajících ostrůvcích ze skály přežije jen hrstka, mezi nimi i vaši tři hrdinové - tajemná Susie, vychytralý John a silák Goliáš. A jejich (potažmo vaším) úkolem není nic jiného, než zničit toho, kdo zavinil onu ukrutnou katastrofu. Jako bojová základna vám poslouží právě létající ostrůvky, jež bude díky mocné magii možné vybavovat různými zbraněmi a dalším zařízením (určeným například pro těžbu materiálů). Mimoto bude samozřejmě potřeba vyrábět nové jednotky, obrovské létající bitevní stroje, jejichž úkolem ale nemá být pouze boj - jsou také určeny pro hledání magických artefaktů a těžbu materiálů.

Project Nomads bude tedy především akční strategie umístěná do velmi zajímavého 3D světa, avšak bude obsahovat i jisté prvky RPG - díky možnosti výběru tří hrdinů (Susie, John a Goliáš), každý z nich disponuje šesti kouzly. Hraní za každou z těchto postav bude představovat odlišný postup. Hra nabídne celkem osm hlavních questů s dalšími subquesty, objeví se více než 40 různých nepřátel, a co je nejlepší - každýá jednotka i ostrov bude mít kompletní svobodu pohybu. Prostředí bude počítat i s počasím a denním a nočním cyklem. Nechybí ani podpora multiplayer, až pro osm osob (LAN, internet). Oficiální stránky naleznete na adrese www.project-nomads.de/ (i anglická verze).

Kolik stupňů Fahrenheita?!

"Fahrenheit je první 3D televizní série v reálném čase. Objevujte novou epizodu každé čtyři měsíce a prožijte dobrodružství několika postav ve strhující paranormálním thrilleru, ve kterém VY jste hrdiny. Odhalte temné tajemství za sérií mysteriózních vražd v New Yorku. Zahrajte si roli lovce a uprchlíka v tomto fantastickém interaktivním dobrodružství, kde budete muset čelit temným silám. Fahrenheit využívá nejnovější 3D technologie aby vám umožnil vyřešit spletitý příběh.", říká úvodní text na oficiální stránce tohoto ambiciózního projektu, který sám sebe označuje jako "interaktivní seriál". Co to znamená? V podstatě se jedná o "prostou" 3D adventuru, jen rozloženou do několika epizod s tím, že hráč si v každé z nich může zahrát nějakou jinou postavu a podívat se tak na celý příběh ze zcela jiného úhlu. Fahrenheit využívá engine ICE od společnost Quantic Dream. Momentálně je hra vyvíjena pro platformy PC, Playstation 2 a Xbox a vyjde v angličtině, němčině a francouzštině. Přesné datum vydání zatím bohužel nebylo ohlášeno, ale zatím to vypadá, že do konce roku by mohl být venku. Oficiální stránky mají adresu http://www.fahrenheitgame.com/.

Nové screenshoty

Emperor: Rise of the Middle Kingdom

Kingdom Under Fire: Crusaders

Praetorians

Rise of Nations

Stark Trek: Elite Force 2

Unreal Tournament 2003

World War II: Frontline Command

Krátce ze světa her

 • Microsoft odsunuje vydání své realtime strategie Impossible Creatures na začátek roku 2003. Společnost Relic Entertainment, která hru vyvíjí, údajně potřebuje více času na "vybalancování hry"
 • Také jste se zhrozili, co že to na nás Evropany přichystala věhlasná společnost Electronic Arts - že prý Sims Online vyjdou pouze v Americe? Nu, v současné době se zdá, že to není tak úplně pravda a časem má prý přeci jen vzniknout i evropský server.
 • Jedna příjemná zpráva pro všechny skutečně nárůživé hráče - slavná Ultima Underworld se vrací na světlo světa, tentokrát ovšem ve verzi pro PocketPC. Překonvertovala ji společnost ZIOSoft a ta ji také nabízí za cenu necelých 30 dolarů
 • LucasArts oznamují, že vynikající Jedi Knight II: Jedi Outcast brzy vyjde také pro platformu Macintosh. Tuto verzi vyvíjí společnost Westlake Interactive, měla by vyjít ještě letos
 • Se zajímavou akcí pro všechny české hráče přichází společnost JRC - vyhlásila totiž "Měsíc sportu". Díky tomu můžete nyní pořídit tituly 2002 FIFA World Cup a NHL 2002 za cenu o 200 Kč nižší, než je cena obvyklá (ta činí 1599 Kč a 1199 Kč). Kdo si koupí obě hry najednou, ušetří ještě výrazněji - cena obou dohromady je totiž 1599 Kč (verze pro PC). Navíc dostanete k nákupu i "zajímavé dárky"
 • Datadisk ke známé 3D akci Return to Castle Wolfenstein má konečně jméno - Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory. Na jeho vývoji se podílejí společnosti Nerve Software a Splash Damage. Vyjít by měl ještě letos
 • A do hájemství 3D stříleček zavítáme ještě jednou se zprávou, že hra Gore od 4D Rulers je GOLD a v obchodech se objeví někdy kolem poloviny tohoto měsíce
 • Microsoft vypustil betu DirextX 9.0. Bližší informace o tomto aplikační rozhraní přineseme příští týden
 • Již ve středu se má objevit Counter-Strike verze 1.5 a nový patch pro Half-Life (1.1.1.0).
 • Očekávaný vesmírný simulátor Freelancer má podle nejnovějších informací vyjítt až na jaře příštího roku.

Hardwarové zprávičky

 • Společnost AMD taktéž snížila ceny procesorů, někdy až o 30%! Athlon XP 2100+ tak stojí $224 (7392 Kč) a cena Athlonu XP 2000+ se snížila na $193 (6369 Kč). Zajímavá je také informace, že v oficiální ceníku AMD jsou už jen dva procesory Duron - to značí jediné: Durony již brzy zcela vymizí a na jejich místa se přesunou Athlony XP, aby uvolnily místo pro nastupující řadu Hammerů (Opteronů)
 • To, že ATI chystá nový grafický čip s označením RV250 je již obecně známá skutečnost. Nyní se objevují informace, že tento čip by se měl jmenovat Radeon 9000. To bude jakýsi mezistupeň mezi Radeonem 8000 a Radeonem 10000 (RV300)
 • Už v průběhu června se má objevit další nadějný grafický čip, totiž Zoetrope (či nově Savage XP) společnosti VIA Technologies. Ten má konkurovat zejména čipům společností nVidia (GeForce) a SiS (Xabre). Bude podporovat DirectX 8.0, 64 či 128 MB paměti a 128bitovou sběrnici
 • Jak to vypadá, relativně mladá technologie Seriál ATA se začíná poměrně rychle prosazovat - objevují se první disky a konečně také základní desky s její podporou. První desku předvedla nepříliš známá společnost Iwill, disky s podporou Seriál ATA vyrábí například Seagate.

Čtení odjinud

Co týden dal…

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Temná strana eSportu: videoherní steroidy a další vylepšováky

Temná strana eSportu: videoherní steroidy a další …

Ne každý z nás má na to stát se tím nejlepším z nejlepších. Co když ale k úspěchu existuje zkratka?

10.  1.  2021 | |24 N/A
Miroslav Werner
TémaBezpečnost
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma