Nový týden: hvězdné přípravy na E3

Ohlášena hra Star Wars: The Clone Wars * V přípravě je datadisk k Empire Eart * Objeví se Commandos 3? * Desítky nových screenshotů, mimo jiné z Breed, Stronghold: Crusader, datadisku k IL2 Sturmovik, Command & Conquer: Generals či Star Wars: Knights of the Old Republic * A jako obvykle souhrn těch nejzajímavějších zpráv a zpráviček, po kterých by se naši čtenáři mohli pídit.
Nový týden: hvězdné přípravy na E3

Hra na motivy nových Star Wars

LucasArts ohlásili titul Star Wars: The Clone Wars, což je hra vycházející samozřejmě z právě uvedené druhé epizody Hvězdných válek. LucasArts se za účelem vývoje akčního simulátoru spojili s Pandemic Studios. Hráči dostanou možnost zažít jak pozemní, tak i letecké souboje největších rozměrů. Budou vést armády Republiky proti hrozící Konfederaci nezávislých systémů. Nesčetné armády droidů se tak postaví vašim klonovaným vojákům a bude záležet pouze na vašich schopnostech, kdo zvítězí. Budete moct ovládat tři postavy: Anakina Skywalkera, Obi-Wana Kenobiho či Mace Windua. Hra nabídne šestnáct rozsáhlých kampaní rozpínajících se skrze šest světů. Nebude chybět podpora multiplayeru, známé zbraně a stroje z filmů a samozřejmě úžasná atmosféra. Titul Star Wars: The Clone Wars by se měl objevit na podzim tohoto roku pro platformy PS2 a GameCube.

Pokračování Real War

Simon & Schuster nedávno oznámili pokračování ke své výborné realtime strategii Real War. Druhý díl ponese název Real War: Rogue States, bude určen pro Windows XP, ME, 98 a objevit by se měl v záři tohoto roku. Mezi novinky budou patřit zejména nové mise a kooperativní multiplayerové bitvy. Příběh začíná tam, kde skončil v první Real War. Spojené státy zjistí, že ILA (Nezávislá Osvoboditelská Armáda) je financována jedním ničemným státem. Předpokládalo se, že ILA byla zničena, avšak tento nový sponzor ji reorganizoval a vybavil ještě smrtonosnější technologií. Úkolem hráče je ILA zničit a stejně tak i její zdroj příjmů. Hra nabídne 14 misí pro jednoho hráče, 20 map pro skirmish a mnoho možností hry více hráčů. Vylepšení se také dočká ovládání, umělá inteligence (jednotkám bude možné udílet rozkazy ještě předtím, než dorazí do bitvy) a grafika.

Sierra ohlašuje datadisk k Empire Earth

Empire Earth, jedna z nejlepších realtime strategií poslední doby (od uvedení koncem roku 2001 se jí prodalo na jeden milion kusů), se brzy dočká datadisku. Ten se bude jmenovat Empire Earth: The Art of Conquest a vyvíjejí ho tvůrci z Mad Doc Software, objevit by se měl již na podzim tohoto roku. Co nabídne nového? Především nový věk - tzv. "Space Age Epoch", tedy epochu vesmírného věku rozprostírající se od roku 2200 n.l. do 2300 n.l. Nově tedy budou možné planetární boje, přibudou tři nové singleplayerové kampaně, nové jednotky a budovy, a také speciální síly. Hráči tentokrát budou muset pro blaho svého národa překročit hranice vesmíru.

Co chystá Microsoft na E3?

Jednou z mnoha společností, které odhalily své plány pro nadcházející Electronic Entertainment Expo konané v Los Angeles (22.-24. května), je i Microsoft. Podívejme se tedy, co nám nabídne:

Age of Mythology
Rise of Nations
Asheron`s Call 2
Combat Flight Simulator 3
Links 2003
Freelancer
Impossible Creatures
Zoo Tycoon: Dinosaur Digs

Nejprodávanější hry

Dnes se podíváme na deset nejprodávanějších titul za týden končící 4. květnem 2002. Microsoft může mít radost, jeho Dungeon Siege ovládl druhou pozici - na nedostižné The Sims ale prostě nemá.

1. The Sims: Vacation Expansion (Electronic Arts)
2. Dungeon Siege (Microsoft)
3. The Sims (Electronic Arts)
4. Jedi Knight II (LucasArts)
5. Medal Of Honor: Allied Assault (Electronic Arts)
6. Roller Coaster Tycoon (Infogrames)
7. The Elder Scrolls 3: Morrowind (Bethesda)
8. The Sims: Hot Date Expansion (Electronic Arts)
9. Call To Power (Activision)
10. Diablo 2: Lord of Destruction (Blizzard)

Nové screenshoty

Breed

C&C: Generals

Highland Warriors

Hoverace

IL2 Sturmovik: The Forgotten Battles

New World Order

 
Red Faction 2

Star Wars: Knights of the Old Republic

Stronghold: Crusader

Krátce ze světa her

  • Na jednom španělském herním serveru se objevila zprávička, že Pyro Studios, tvůrci her Commandos a Commandos 2 pracují na třetím dílu této výborné strategické série z druhé světové války. Práce už prý trvají osm měsíců a hra by měla vyjít v létě roku 2003, tentokrát pouze pro PC. První obrázky by se měly objevit příští týden na E3
  • Do obchodů se v těchto dnech dostávají hry Duke Nukem: Manhattan Project a Star Wars Galactic Battlegrounds: Clone Campaigns
  • Brzy, konkrétněji 22. května, by se v obchodem mělo objevit také již třetí pokračování série GTA ve verzi pro PC, které je gold. Také strategická hra společnosti Strategy First jménem Legion je gold a počátkem června se dostane do obchodů
  • Podle dohody mezi Phantagram Interactive a Infogrames se Infogrames stává vydavatelem nové hry na motivy původní Total Annihilation. To byla unikátní realtime strategie od Cavedog Studios, jejímž hlavním tvůrcem byl jistý Chris Taylor, stvořitel Dungeon Siege. Infogrames získali tuto licenci díky dávnému zakoupení původního vydavatele, společnosti GT Interactive
  • UbiSoft ohlásil nový titul pojmenovaný Project BG&E (pracovní název), což je nejnovější hříčka od stvořitele Raymana, Michela Ancela. Na pultech obchodů by se tato akční adventura měla dostat počátkem příštího roku. Má představovat další generaci svého žánru pro všechny hlavní platformy - PC, PS2, Xbox a GameCube
  • Společnost Microsoft spustila nové stránky svého projektu Impossible Creatures, naleznete je na adrese http://www.microsoft.com/games/impossiblecreatures/. Známí Volition a THQ odstartovali stránky své chystané 3D akce Red Faction na adrese http://www.redfaction2.com/. UbiSoft dokončil pro změnu stránky ke své akční hře The Sum of All Fears (http://sumofallfears.ubi.com/). Nu a nakonec tu máme Pyro Studios, kteří si dali záležet na webu své hry Praetorians, který najdete na http://www.praetoriansgame.com/. Web nově ohlášené hry Savage od společnosti S2 Games naleznete na adrese http://www.s2games.com/. Nových stránek se dočkal také titul Privateer`s Bounty: Age of Sail 2 (http://www.akella.com/priv/game-en.html)
  • Pokud jste tak ještě neučinili, učiňte tak. Stáhněte si trailer z připravovaného filmu Matrix: Reloaded na adrese http://whatisthematrix.warnerbros.com/cmp/index_sequel.html
  • Společnost Rage připravuje sérii her v hlavní roli s populární filmovou postavičkou boxera Rockyho (Sylvester Stallone).

Čtení odjinud

Co týden dal…

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A