Nový týden: Kill Bill a Invex

Recenze her Star Wars Jedi Knight Jedi Academy, Italian Job, Etherlords 2 CZ * První dojmy z UFO: Aftermath, Prince of Persia: The Sands of Time, Hobbit * Kupujte Doupě DVD! * Hardwarová poradna ZDARMA * HW novinky – nová konzole Zodiac * Fotoreportáž: Invex 2003 * Návod: Vietcong - 1/2 * Recenze a reportáž: půlnoční premiéra filmu Kill Bill * České právo a piráti 3/3 * A další zajímavosti!

Pondělí - 6.10.2003 ... Jak se hraje UFO: Aftermath

Hned první den nového, tentokrát invexového týdne byl pořádně nabitý. Začali jsme rozsáhlými prvními dojmy Ondry Koziny - "UFO: Aftermath – Slizké první dojmy".

"Je až k neuvěření, jak prudce mohou ožít vzpomínky na jednu z nejlepších tahových strategií všech dob, UFO: Enemy Unknow. Po krátkém uvítacím intru, které má k optimizmu zatraceně daleko, na mne ze tmy kouká Země. Ta stejná Země jako před deseti lety, jen její obrys je o poznání hladší a povrch kryje reálná textura. I samotný úvod do Aftermath je až nebezpečně shodný se starším bratrem. Nevíme odkud přišli, nevíme proč přišli a už vůbec nevíme proč vyhladili téměř veškerou populaci Země." (celý článek)

 

Vrací se nám také oblíbená série článků "Hardwarová poradna ZDARMA: Nově s techniky DXT ComputerS!".

"Svět se mění, Doupě také a s ním i naše pravidelná rubrika Hardwarová poradna ZDARMA. Kromě nového autora se můžete těšit také na zbrusu novou společnost, která bude odpovídat na vaše všední i nevšední dotazy - řeč je o renomované firmě DXT ComputerS s.r.o., jejíž pobočky a střediska lze najít v mnoha městech České republiky. Technici této společnosti vám tak pomohou vyřešit veškeré problémy z oblasti PC a s hrami souvisejícího hardwaru." (celý článek)

A nesmím opominout ani obsáhlý článek "HW novinky – Startuje Zodiac, další konzole na trhu!".

"V říjnu spatří světlo světa nová přenosná herní konzole a jak je v poslední době zvykem, není to jen tak ledajaká konzole, ale je to zároveň i PDA organizér. No a tak také vypadá. Kromě handheldového vzhledu se pyšní operačním systémem Palm OS s funkcemi verze 5.2. Přehrávat si budete moci svou oblíbenou hudbu, prohlížet fotografie nebo třeba hrát hry. Ve skutečnosti se tedy jedná spíše o PDA s dovednostmi herní konzole. Proč? Inu proto, že si na tomto kapesním přístroji budete moci od října zahrát hry jako Tony Hawk Pro Skater 4, DOOM II či Spy Hunter. A na jaře příštího roku by k nim mělo přibýt několik dalších." (celý článek)

Víte, že Doupě má "Nejlevnější herní DVD na trhu – kupujte Doupě DVD!"?

"Když jsme před nějakou dobou oznámili v časopise Computer tištěný magazín Doupě, šlo sice především o kanadský žertík, jak bylo tenkrát vysvětleno, ale zároveň jsme přitom sledovali vaše reakce. Výsledek byl dojem, že naši drazí čtenáři (a možná nejen oni) by opravdu stáli o nějakou levnější a pokud možno originální variantu stávajících herních časopisů. Proto vznikl projekt Doupě DVD, který vám nyní představujeme a nabízíme, přičemž v závislosti na vašich reakcích bude vývoj tohoto média pokračovat do budoucnosti." (celý článek)

Plná hra: "Crazy Pong - pryč s fyzikou"

Bleskovka dne: Max Payne 2 je GOLD!

Úterý - 7.10.2003 ... Obsáhlá fotoreportáž z Invexu

První den Invexu je za námi a my pro vás máme "Fotoreportáž: Invex 2003 – hry, Doupě DVD, krasotinky a osobnosti".

"Jako tradičně, i tentokrát stálo mnoho lidem za to nakoupit vstupenky na odborné dny za 500,- Kč, takže na Invexu bylo hned v pondělí plno. Není ale čemu se divit – mnoho z nás se hnalo do pavilonu Z pohlédnout na hry, na které už čekáme příliš dlouho, než abychom ještě další dva dny vydrželi (Silent Hill 3, Prince Of Persia, Halo, Jak 2, UFO, Korea a mnoho, mnoho dalších). Navíc bylo ale výstaviště přeplněné osobnostmi ze světa byznysu novinářského i vydavatelského. První den byl tedy nabit mnoha báječný setkáními a příjemně dostupným hraním na desítkách volných počítačů. Naše fotoreportáž by vám měla atmosféru Invexu 2003 a zajímavé okamžiky pondělka dostatečně přiblížit!" (celý článek)

 

O recenzi nejnovějšího dílu série Star Wars Jedi Knight se postaral Ondra Kozina v článku "Recenze: Star Wars JK Jedi Academy – Laserový balet potřetí".

"Kyle Katarn úspěšně zlikvidoval naději rozkládajícího se Impéria, které tentokrát počítalo ve svých světovládných plánech s použitím samotné Síly. Hrozba jednotek souhrnně označovaných jako Reborn byla potlačena a kdyby Darth Vader ještě žil, byl by bezesporu nešťastný. Pokud si vybavíte souboj s Desannovým učedníkem, pružnou Tavion, určitě si vzpomenete, že ji Kyle Katarn velkoryse ušetřil. Není těžké si nyní představit, kdo může za patálie, kterými budete popotahováni v Jedi Academy. Poslední, co vám o příběhu prozradím, souvisí s žezlem mocného pána Sithů a systematickým vysáváním Síly z míst, kde se tato nachází ve velké koncentraci." (celý článek)

 

Jestli si chcete výše uvedenou hru užít opravdu pořádně, rozhodně nepřehlédněte novinku "Star Wars: Jedi Academy s efekty Half-Life 2!".

"Jak sami vidíte z okolních obrázků, hra pak vypadá jako část Mother Nature z testovacího programu 3DMark03 v demo režimu. Reálné osvětlení pak jakoby z oka vypadlo technologickým videím z Half-Life 2. Pravda, tento režim je zřejmě v Jedi Academy "utajený", ale ovladač k 3D brýlím jej zapne bez dalšího nastavování. Někomu možná bude vadit až příliš "rozmazaný" svět nebo "svítící" postavy, ale ať chcete nebo ne, vypadá to báječně. Ovladač brýlí E-D jsem zkoušel v dalších hrách s Quake 3 engine, ovšem bez podobného výsledku. Zřejmě se musí jednat o novější verzi enginu nebo jde o programátorské umění tvůrců Jedi Academy. Každopádně alespoň z následujících screenshotů můžete vidět, jak budou vypadat hry budoucnosti s "DirectX 9" grafickými kartami:" (celý článek)

  

A jako obvykle jsou tu také "Byznys hrátky: informace o úniku zdrojového kódu Half-Life 2!".

"Co přesně pro tvůrce znamená zcizení zdrojového kódu? Stručně a jednoduše - velkou pohromu. Přestože kupříkladu Gifford Calenda uvedl, že krádež zdrojových kódů nemusí znamenat tak velkou katastrofu (k tvorbě hry je totiž potřeba trochu více než jen skvělý engine), Valve přišlo o velkou část svých revolučních nápadů, které se nyní teoreticky mohou dostat až ke konkurenci. Vzpomeňme již na uniklou alfaverzi titulu Doom 3, kterou se nechali mnozí herní tvůrci inspirovat či dokonce použili nápady a technologie hry. I to je jeden z důvodů, proč zástupci id Software pečlivě hlídají zveřejnění jakýchkoliv nových zpráv a informací o obsahu hry." (celý článek)

Plná hra: F-Strip Poker - hezká výhra

Bleskovka dne: Neuvěřitelné skutečností - Half-Life 2 odložen na rok 2004!

Středa - 8.10.2003 ... Invex podruhé, tentokrát s Káťou

Další reportáž z Invexu je tady, tentokrát je ale něčím výjimečná. Více v článku "Tak trochu jiná reportáž: Invex 2003 – Poprvé s Kačenkou".

"Tak jsem tam byla! A vůbec to nebolelo! Naopak, bylo to taaaaaaak krásné, že bych chtěla ještě! Všechno začalo už při vstupu...na výstaviště, ty čuně:-) Musela jsem ukázat svou kartu a pocit, že opravdu patřím mezi všechny ty novináře, mi dal kousíček povyrůst (ale ne o moc). Od vchodu jsme zamířili do pavilonu V, kde sedí jeden ze stánků vydavatelství našeho Doupátka. Chtěla jsem si koupit DVDčko, na kterém se kluci tak nadřeli, abych jim trošku zvedla výnos, ale jaké bylo mé zklamání (nebo radost?) – vše bylo už dávno prodané. Venku pršelo a dostat studenou sprchu i uvnitř nebylo zrovna příjemné. Ale na druhou stranu je dobře, že se prodalo...byla to odměna za odvedenou práci (ne moji:-)). Napadlo mě, že bych si mohla spravit náladu pivečkem, které se u našeho stánku čepovalo zdarma, ale nesetkalo se to s příznivou odezvou. No nic, popojedem!" (celý článek)

 

Obsáhlý podrobný návod na skvělou českou akci Vietcong pro vás připravil David Vlach v článku "Návod: Vietcong – průvodce nebezpečnou džunglí 1/2".

"Ještě než nastoupíte do jeepu, budete mít možnost zajít na střelnici a vzít si zbraň. Vezměte si M1, protože budete potřebovat střílet na dálku. Nastupte do jeepu a odjeďte do vesnice. Cestou vám sdělí kapitán nějaké informace o vesnici kam jedete, ale nic co by bylo důležité. Ve vesnici zajděte s kapitánem k náčelníkovi a připravte se na útok ostřelovačů. Zalehněte na zem a rychle se přemístěte za budovu ke kapitánovi. Ten po chvíli zahájí krycí palbu a na vás bude, abyste se dostali k hromadě klád na kraji vesnice. Odtud můžete po několika přesných ranách zastřelit nepřátelského snipera. Po jeho smrti se vydejte na jeho pozici a seberte mu jeho zbraň. Kousek na západ se nachází zbylí členové nepřátelského týmu. Postřílejte je pěkně z dálky ukořistěnou puškou." (celý článek)

  

O recenzi konzolové akce na motivy filmu jménem The Italian Job se postaral Ondra Škoch v článku "Recenze: The Italian Job – takhle se hra dělat nemá!".

"Zapínám story mode. Ha, nikde žádná postava, jen dramatické plkání hlasu z pozadí, po jehož skončení sedím v Mini Cooperu a mám dojet na schůzku. Jak zjišťuji, jsem tu „gangster“ za volantem „auta“. Rozjíždím se s Trabantem západní Evropy a první šok nastává. Nejsem sice příliš zbožný, ale asi dám na modlení. Hra je na časový limit! Mám po náladě. Jak si mohu vychutnat práci programátorů, když jediné, co sleduji, je červený bod na "mapce" (který magor ji vymýšlel?) a zamačkávám X do ovladače? Sbohem představo nového GTA, sbohem svobodo, tady budu muset sledovat přesné koleje. Takže za zvuků pištění podřezávaného prasete (k ničemu jinému motor svého „auta“ nepřirovnám) vyrážím do ulic Los Angeles." (celý článek)

 

Plná hra: Crazy Ball

Bleskovka dne: Šestice obrázků DOOM 3

Čtvrtek - 9.10.2003 ... První dojmy z Prince of Persia: The Sands of Time

Ještě než se dostaneme k prvním dojmům z nejnovějšího pokračování slavné herní série, dovolte mi upozornit vás na závěrečný díl naší veleúspěšné řady článků "České právo a piráti 3/3 – PlayStation a „Mod Chip“".

"Zastánci tohoto názorového proudu argumentují, že umístění linků na nelegální software se dopouštíte napomáhání jinému k trestnému činu porušování autorského práva (dle § 152 TZ) a proto jste odpovědní dle § 10 odst. 2 TZ stejně jako ten, kdo tento čin sám spáchal (Na trestní odpovědnost a trestnost účastníka (tedy těch, kdož jsou vypočítáni v prvním odstavci) se užije ustanovení o trestní odpovědnosti a trestnosti pachatele, jestliže tento zákon nestanoví něco jiného. – což v tomto případě nestanoví)." (celý článek)

A teď už ty první dojmy! Postaral se o ně Kamil Gric, který si u nového Prince vystál na Invexu pěkných pár hodin. Více už jeho článek "Prince of Persia: The Sands of Time – legenda vstává z mrtvých".

"Přiznám se, že Prince of Persia: The Sands of Time figuroval na mém seznamu "nepřehlédnutelných atrakcí" letošního Invexu - spatřit na vlastní kůži tolik hýčkaný výtvor, jehož světová premiéra nás čeká až za několik měsíců? Podobná představa mě nenechala chladným. Snad zásahem paní štěstěny a obrovské náhody se jeden ze dvou počítačů osazených tímto výtvorem stal i mou první zastávkou v průběhu pondělního dne na brněnském výstavišti. Z několikahodinové porce zábavy, zápasu s ovládáním i kocháním se nádhernou grafikou a scenériemi pak pochází tyto první dojmy, které vám vedle grafické stránky hry přiblíží také její filmovou kameru, bojové situace či akrobatické schopnosti mladého prince." (celý článek)

   

A na závěr tu máme článek "NAOSTRO - Odpovědi M. Aclera, českého guru ve světě freeware her".

"[?] Máte hlubší vztah k FreeHrám nebo PlnýmHrám?

[!] Na tuto otázku není vůbec jednoduché odpovědět, ale domnívám se, že k mému srdci více přirostly FreeHry. Nevím, jak moc k nim mám hluboký vztah, avšak pokud na tvorbě něčeho strávíte několik let, což byla v mém případě u FreeHer pravda, více si toho vážíte - samozřejmě protože víte, jakou námahu dalo danou věc dotáhnout do takové situace, v níž se nachází. Na Plných Hrách prozatím nejsem tak dlouho a přišel jsem k již hotové věci, nicméně je mám také rád jako celek, stejně tak lidi, kteří se kolem nich pohybují." (celý článek)

Plná hra: Bad Onion - pod slupkou cibule

Bleskovka dne: CS: Condition Zero již tento pátek GOLD!

Pátek - 10.10.2003 ... Recenze Etherlords 2 a první dojmy z Hobbita

Ze všeho nejdřív tu ale máme obsáhlou reportáž z premiéry nového filmu Quentina Tarantina Kill Bill a zároveň jeho recenzi. Článek má nadpis "Recenze a reportáž: půlnoční premiéra filmu Kill Bill".

"Protože známe autora filmu, viděli jsme ukázky a četli rozhovory. Od začátku bylo jasné, že Quentin Tarantino na nás chystá další šok, který velké části kina vezme napoprvé dech, aniž by je nechal pochopit, jak a co vlastně udělal. Tarantino není normální člověk (kdo viděl poslední příběh ve Čtyřech pokojích, bitku v hospodě ze Soumraku do úsvitu nebo scénu s „Buckem Fuckem“ v Kill Billovi, ten ví, jak to myslím). To je jisté. Co se stále nemohu rozhodnout je, zda si Tarantino zaslouží větší nálepku úchyláka nebo génia. Hlavní pro Kill Billa i tento článek ale zůstává, že je Quentin Tarantino výborný režisér a scénárista, originální a vizionářská osobnost, která dokáže v člověku navodit pocit, že jít do kina ještě pořád může znamenat nečekaný zážitek." (celý článek)

A teď už zpátky ke hrám! Nejrpve recenze na skvělou fantasy strategii Etherlords 2 v článku "Recenze: Etherlords 2 CZ - nová herní droga z východu".

"Jakmile splníte hlavní úkol dané části putování, můžete se posunout zase o kus dál. Vedle hlavních úkolů je vždy k dispozici také několik podružných misí, díky kterým získáte například speciální artefakty či kouzla. Úkoly získáváte nejčastěji od přátelských NPC, kterých během své cesty potkáte nespočet. Pokud se s jejich problémy dokážete vypořádat úspěšně, čeká vás vždy několikanásobná odměna - jednak v podobě nových zkušeností, které vás mohou posunout na další úroveň, za druhé pak v podobě kouzel, která vypadnou buďto z mrtvoly protivníka, anebo vám je za odměnu předá sám zadavatel úkolu." (celý článek)

    

No a na konec první dojmy z aktuální demoverze další hry na motivy série Pána Prstenů, resp. jejího prapůvodce, Hobita. Více v článku "První dojmy: Hobbit - takhle má vypadat Tolkien!".

"Mimochodem, když už jsme nakousli ty licence... pokud se divíte, že z okolních obrázků se na vás neusmívá "pravý" Bilbo Pytlík, tak je to proto, že The Hobbit vzniká na základě licence knižní předlohy, kterou vlastní společnost Vivendi Universal (práva na zpracování filmu drží EA). Ač jsem si myslel, že EA díky tomu nebude mít mezi hrami konkurenci, poslední dobou začínám o kvalitách všech oficiálních filmových Lord of The Rings titulů pochybovat. Zatímco EA hry zatím krom převedení postav na monitory a pěkných grafických efektů nic světoborného nepředvedli, u Hobbita se objevuje něco, co hoši z EA za všemi těmi trademarky a copyrighty přehlédli - HRATELNOST." (celý článek)

     

Plná hra: Soccer Zocker - netradiční fotbálek

Bleskovka dne: Homeworld 2 a Chrome v prodeji v ČR

Sobota - 11.10.2003 ... Hidden & Dangerous Deluxe zdarma!

Illusion Softworks dělají svým hráčům radost - aktuálně zveřejnili plnou verzi veleúspěšného titulu Hidden and Dangerous Deluxe zdarma ke stažení. Více se dozvíte v pravidelném sobotním článku "Nová mega: stahujte plnou verzi Hidden & Dangerous Deluxe!".

Plná hra: Pic Tac Toe - piškvorky jinak

Bleskovka dne: Internet zaplavují obrázky z bety HL2 a dohady

Váš názor Další článek: Oficiální stránky Deus Ex 2 spuštěny

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,