Nový týden: máme recenzi Hitman Contracts

Recenze her Hitman: Contracts, Metal Gear Solid: Twin Snakes, R-Type Final, Lví Král: Návrat do lví země, Egypt III: Osud Rámesův, Lords of the Realm 3 * Recenze filmu Trója * GB Player: jak vrátit zlaté herní časy * Doupě na Vltavě: bezkonkurenční slevy a hry ZDARMA! * Jako vždy toho pro vás máme mnohem víc, tak neváhejte a čtěte!

Plná hra týdne: Recenze: Hitman: Contracts – v duši nájemného vraha, Metal Gear Solid: Twin Snakes – remake legendy, Doupě na Vltavě: bezkonkurenční slevy a hry ZDARMA!, Recenze: Lví král: Návrat do Lví země – pohádkově krásná hra, S.T.A.L.K.E.R.: Tajemství Černobylu

Plná hra týdne: Codename: Gordon - Half Life 2 zdarma?

Pondělí - 17.5.2004 ... Velké shrnutí E3

Jaká byla letošní E3? Velký souhrn veškerého dění!

Kamil Gric: "E3 je za námi a my pro vás máme závěrečný přehled a souhrn veškerého dění! V dnešním článku si tak přečtete o hrách jako GTA 5, vychutnat si můžete ohromující obrázky NHL 2005 či Unreal 3 engine, nechybí podrobnosti/fotky konzolí Nintendo DS a PlayStation Portable. Kromě přehledu nejlepších downloadů v čele s videi Half-Life 2, Doom 3 a MGS3 pak samozřejmě nechybí ani fotky půvabných hostesek!" (celý článek)

Recenze: Hitman: Contracts – v duši nájemného vraha

   

Tomáš Vrána: "Jeho hlava by se při svitu luny dala přirovnat k olejem potřenému koleni. Na zátylku má vytetovaný čárový kód 47. Práce jej nebaví, ale dělá jí se vší vervou a nasazením. Je to totiž nájemný vrah, který se rochní v nepředstavitelně husté kaši. I vrah z povolání má však city a v jeho mlhavé paměti se dějí neskutečné věci. Pojďme si v třetím dílu série Hitman zavzpomínat také." (celý článek)

Recenze: film Trója – před branami neporazitelného města

  

Alan Jarrar: "Trója. Velkofilm, jenž se pokouší ztvárnit největší bitvu starověku. Rozpočet natáčení přesahoval částku 200 milionů dolarů a právě za tuto sumu se režisér Wolfgang Petersen pustil do natáčení gigantického díla, jehož hlavním hrdinou je bájný Achilles v podání Brada Pitta. Ale o čem Trója vlastně je? A je hodnotným filmovým dílem nebo jen popcornovou zábavou?" (celý článek)

Plná hra: Monster Poolside Sumo - Sumo na vodě

Bleskovka dne: Gran Turismo 4 na nových obrázcích

Úterý - 18.5.2004 ... Doupě na Vltavě rozdává hry ZDARMA!

Doupě na Vltavě: bezkonkurenční slevy a hry ZDARMA!

Jan Morkes: "Hry zadarmo se nerozdávají každý den. Chce to speciální příležitosti. Například výročí. Internetový obchod s hrami Doupě na Vltavě má za sebou první úspěšný půlrok své existence a jako malé poděkování svým zákazníkům spouští speciální akci, ve které si můžete vybrat mezi hrami za bezkonkurenční ceny a co víc, mnohé získat úplně ZDARMA!" (celý článek)

  

Byznys hrátky: Co všechno se stalo v týdnu, kdy byla E3?

Martin Boček: "První oficiální představení handheldu Nintendo DS * Jak vypadá handheld PlayStation Portable? * Xbox Live - aneb on-linové orgie na konzolích na obzoru * Demo Metal Gear Solid 3 ukradeno * Vznikla Česká Asociace Elektronických Sportů * A samozřejmě spousta tabulek vypovídajících o tom, jak se prodávaly hry v UK a v USA." (celý článek)

Metal Gear Solid: Twin Snakes – remake legendy

Martin Zavřel: "V roce 1998 japonský vizionář, geniální herní designér a nejuznávanější herní režisér Hideo Kojima pustil do světa titul, v němž se odvážil stanout na hranici všech pravidel, omezujících do té doby herní svět. MGS se stal trhákem a nyní se k nám vrátil jako remake, posouvající hranice ještě dál. Jak silný zážitek dokáže vzkříšený MGS nabídnout, to se vám pokusím nastínit v dnešní recenzi." (celý článek)

Plná hra: Život není krásný: Jack Sadistic - datadisk od fanoušků

  

Bleskovka dne: Silent Hill 4 - stáhněte si devítiminutový trailer z tohoto připravovaného hororu!

Středa - 19.5.2004 ... R-Type se vrací

Recenze: Lví král: Návrat do Lví země – pohádkově krásná hra

Jiří Mašek: "Lví král je jednou z nejúspěšnějších Disneyovek všech dob. Bavil malá dítka i dospělé bez rozdílu pohlaví a o něco podobného se pokouší také nyní svou herní variací Lví král: Návrat do Lví země. Jste dost stateční a chytří na to, abyste pomohli Timonovi a Pumbovi splnit důležitý úkol, který jim svěřil samotný Lví král Simba? Na to vám odpoví dnešní recenze, která odhalí novou hru v celé její kráse." (celý článek)

Vox populi: Mají výstavy typu E3 v dnešní době smysl?

  

Jan Morkes: "Celý minulý týden jsme byli z Los Angeles bombardováni zprávami ze všech odvětví henrího průmyslu. Až na představení Sony PSP a Nintenda DS však žádná jiná věc nezpůsobila takový ohlas jako loni Half-Life 2 nebo DOOM 3. Nastává konec podobných akcí? Přesunuje se herní branže z výstavních ploch na internet?" (celý článek)

Recenze: R-Type Final – poslední boj

Martin Zavřel: "Někteří z nás seděli třeba u gumových počítačů značky ZX Spectrum, jiní prostáli hodiny v maringotkách a koukali přes rameno jiným hráčům, když jim došly peníze. R-Type se zapsala do kronik jako nejslavnější „střílečka s raketkou“ a nyní se její předlouhá sága uzavírá ve velkém stylu. Pokud chcete vědět, jak vypadá poslední souboj se strašlivým impériem Bydo, máte možnost." (celý článek)

  

Plná hra: Commando - opět v nasazení

Bleskovka dne: Need for Speed: Underground 2 má oficiální stránky

Čtvrtek - 20.5.2004 ... Nový šéfredaktor Doupěte odpovídá

NAOSTRO: Odpovědi nového šéfredaktora Doupěte, Kamila Grice

Jan Morkes: "Jaké byly pocity nového kormidelníka Doupěte při usednutí do šéfredaktorské sesle? * K jakým čtenářům bude Doupě pod jeho vedením směřovat? * Zůstanou filmové recenze? * Přibudou úvahy? * Co konzole? * Bude tištěný časopis? * Jak hodnotí konkurenci? * Budou další flamewar? * Cítí se jako embryo? * To vše se dozvíte v odpovědích v rozhovoru, který jste stvořili svými dotazy." (celý článek)

Nové hry na obzoru: The Roots - polský Gothic?

Jan Horčík: "V Rusku se kutí hafo nových a značně nadějných titulů, mezi jinými třebas realtime strategie XIII Century Sword & Honor nebo pirátská akční adventura Swashbucklers: Legacy of Drake. V Polsku zase pracují na vynikajícím RPGčku The Roots a TimeGate Studios se tiše piplají s novým Kohanem. Samé pecky na obzoru!" (celý článek)

Recenze: Egypt III: Osud Ramsésův - vražedně horké písky

  

Alan Jarrar: "Myslíte si, že vás historická adventura nemůže zvednout ze židle? Že takových "béčkových" her jsou tuny a jejich vývoj nemá smysl? Já si něco podobného donedávna myslel. Ale poté, co se mi do rukou dostala tahle nenápadná hra, se vše změnilo. Že mi nerozumíte? Čtěte naši recenzi a přesvědčete se o tom, že pro historické adventury je v herním světe místo!" (celý článek)

  

Plná hra: Brave Dwarves: Back for Treasures - stateční trpaslíci

Bleskovka dne: Počet prodaných PS přesáhl... 100 miliónovou hranici!

Pátek - 21.5.2004 ... Odhalujeme tajemství STALKERa!

S.T.A.L.K.E.R.: Tajemství Černobylu

Patrik Kanka: "Nebojte se! Název této napjatě očekávané akce z Ukrajiny nadále zůstává takový, jak jej již po dlouhé měsíce znáte. Je však opravdu tím nejvýstižnějším? Myslíme si pravý opak a v článku se dozvíte, proč tomu tak je. Nebo snad víte, kde berou tvůrci této hry inspiraci? My ano a cena byla vysoká! Varování: Nic pro slabé povahy!" (celý článek)

 

Recenze: Lords of the Realm 3 – konec nebo znovuzrození?

Martin Blatný: "Jen stěží napočítáte na prstech ruky srategie, které by se kvalitou a komplexností rovnaly pradávné sérii Lords of the Realm. Legenda oblasti budovatelských RTS se po sedmileté pauze navrací v pokračování, které nám nabízí skutečně královské pojetí. Dokázali se tvůrci vyrovnat se zubem času a nabídnout hru, u níž se nám znovu zalíbí středověké manýry? Čtěte naši recenzi." (celý článek)

GB Player: jak vrátit zlaté herní časy

  

Martin Zavřel: "Pro některé z nás se zlaté herní časy odehrávaly v době, kdy se teprve rodily časopisy Score nebo Level a 3D hry byly spíše výjimky. Měli jste rádi všechny ty klasické 2D střílečky a plošinovky? Mrzí vás, že už se dnes takové pěkně kreslené hry nedělají? Dělají. A s GB Playerem můžete na velké obrazovce svojí televize hrát nové a nové každý měsíc!" (celý článek)

  

Plná hra: Monkey Lander - přistávání s opicí

Bleskovka dne: StarCraft: Ghost na nových obrázcích

Sobota - 22.5.2004 ... Stahujte trailer na DOOM 3

Nová mega: stahujte oficiální trailer na DOOM 3!

Jan Horčík: "DOOM III - oficiální E3 trailer * Nejlepší video letošní E3: Metal Gear Solid 3 * První video z Prince of Persia 2 * Devítiminutový trailer z nechutného hororu jménem Silent Hill 4 * Obrovský Unreal Tournament 2004 Community Bonus Pack ke stažení zdarma! * Patche pro TOCA Race Driver 2, Beyond Divinity, Korea: Forgotten Conflict, Splinter Cell Pandora Tomorrow * A další zajímavé downloady!" (celý článek)

Plná hra: Codename: Gordon - Half Life 2 zdarma?

Bleskovka dne: The Sims 2 - nové obrázky

Váš názor Další článek: Namco loni téměř zdvojnásobilo své zisky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

** Dnešní telefony se předhánějí v tom, který z nich bude větší ** Malé telefony na trhu skoro vyhynuly... ** Čínská značka si připravila telefon do dlaně s třípalcovým displejem

Martin Chroust
InfraportKompaktní velikostSmartphony

Aktuality

24. listopadu | Dead Island 2 se sice opozdí, ale už 6. prosince uvidíme nové záběry z hraní. Máme se těšit na akci, brutalitu a hordu zombíků. 
24. listopadu | Studio, které jsme dříve znali jako Square Enix Montréal, zavírá krám a s ním končí i podpora jeho starších her. Od 1. prosince už Arena Battle Champions, Deus Ex Go, Hitman Sniper: The Shadows ani Space Invaders: Hidden Heroes na Play Store ani App Store nenajdete. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách