Nový týden: mezi dvěma světy

Recenze Two Worlds 2, iPhone verze Dead Space, oznámení Battlefield 3, něco o historii GTA a spousta dalších článků.
Nový týden: mezi dvěma světy

Nejoblíbenější články podle čtenářů najdete na Líbilo se

Článek týdne:

Recenze: Two Worlds 2 - podruhé a ještě lépe
Kristýna Nováková: Zapomeňte na venkovní mrazy, zatáhněte žaluzie a vydejte se na spanilou jízdu dobrodružstvími, jež si pro vás připraví svět hry Two Worlds II.

Nejdůležitější zprávy týdne:

Málem jsme byli bez GTA
Josef Šustek: Série Grand Theft Auto je sice v současné době jednou z nejúspěšnějších herních značek, ovšem málem byla jen kusem zapomenuté historie. Jak prozradil bývalý vývojář DMA Desing Gary Penn, byly s vývojem prvního dílu takové problémy, že hrozilo jeho zrušení.

Parodie Duty Calls od autorů Bulletstorm
Jakub Kovář: Proto vznikla Duty Calls - kratičká freewarová střílečka, jež si střílí hlavně z provařeného Call of Duty a hromady hollywoodských klišé. Pokud vás nepřesvědčí jen to, že jde o freeware hru, možná vám úsměv na tváři vykouzlí aspoň přiložený oficiální trailer, stejně jako oficiální stránky a přímý link ke stažení.

Minimální požadavky Crysis 2
Josef Šustek: Crysis 2 sice vypadá z vizuálního hlediska naprosto neuvěřitelně, ovšem dá se očekávat, že jen málokdo bude mít dostatečně výkonnou herní sestavu, aby si krásy zničeného velkoměsta mohl vychutnat v maximálních detailech.

Oznámení Battlefield 3 + trailer
Jakub Kovář: Battlefield 3 by pak měl pohánět nový Frostbite 2 engine, který autoři označují jako "to nejlepší, co se dá k tvoření her použít." Za větou se krom marketingové masáže dá najít: "posunutí destrukce prostředí na novou úroveň, vylepšení stínů, světelných efektů a zbrusu nový systém pohybových animací převzatý z titulů série EA Sports."

CoD možná sáhne do budoucnosti
Josef Šustek: Série Call of Duty následovala proud času již jednou, a to díky prvnímu Modern Warfare. Jak ale prozradil herní designer Treyarchu David Vonderhaar, dalšímu takovému posunu by se studio rozhodně nebránilo.

Recenze:

The Fight: Lights Out - dejte si do těla (recenze)
Petr Baum: Chtěli jste si tvrdě zaboxovat? Vypadalo to, že konečně přišlo to pravé. Ovšem The Fight: Lights out dává pěkné podpásovky.

The Fight 01.jpg

Wii recenze: Just Dance 2 - tancuj, tancuj, vykrůcaj 2
Lenka Pazdírková: Je to jednoduché, popadněte ovladač a začněte se vlnit do rytmu hudby. Just Dance si na nic nehraje, chce od vás jediné – prostě tancujte.

iPhone recenze: Dead Space - strach v kapesní verzi
Norbert Lapčák: První pravé hororové dobrodružství, ze kterého vám bude běhat mráz po zádech, se dostává i na iPhone a nezůstává nic dlužno své předloze.

Indie recenze: Ion Assault - akce v next-gen balení
Autoři Freehry.cz: Shoot 'em up stříleček je spousta, ale next-gen jen pár, třeba Ion Assault. Ponořte se do skvělé grafiky a užijte si tunu zábavy s emzáckými potvorami.

Hardware:

Videotest: Saitek X65-F - páka pro náročné letce
Karel Kališ: Saitek je známý výrobce kvalitních herních ovladačů. Jejich letecký set X65-F představuje unikátní kousek, který ukazujeme ve videotestu.

První dojmy:

Homefront - a bude hůř
Michal Šodek: Pokud se chystáte odstěhovat do Ameriky, čekejte do patnácti let stanné právo, popravy na ulici a změnu úředního jazyka. Ruština, čínština, japonština? Ale kdeže.

Freehry:

Týden na Freehrách: tučňáci na sněhu
Kristýna Nováková: Nejlepší flashovou hrou uplynulého týdne se tentokrát stala arkáda s tučňákem v hlavní roli. Ať žijí zimní sporty!

Doupě eXtra:

Kinematograf: Příběh Deus Ex a parodie na Call of Duty
Doupě.cz: Deus Ex: Human Revolution odhaluje hlavní zápletku, tvůrci Bulletstorm zase ukazují parodii na Call of Duty a k tomu máme spoustu dalších vybraných trailerů.

Související články
  1. Nový týden: ve znamení Dead Space 2
  2. Nový týden: Duke Nukem a Sackboy
  3. Nový týden: sexy ženy a Elder Scrolls 5
  4. Nový týden: novoroční záplava recenzí
  5. Nový týden: rekapitulace minulého roku

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Tipy na nejlepší gaučovky: k čemu sednout s partou přátel

Tipy na nejlepší gaučovky: k čemu sedn…

Parta kamarádů, velký gauč, jedna obrazovka. Mysleli jste si, že gaučový multiplayer už je mrtvý? Kde že. Stačí dobře hledat a my jsme to udělali za vás.

21.  7.  2018 | | 2 N/A