Nový týden: mezi dvěma světy

Recenze Two Worlds 2, iPhone verze Dead Space, oznámení Battlefield 3, něco o historii GTA a spousta dalších článků.
Nový týden: mezi dvěma světy

Nejoblíbenější články podle čtenářů najdete na Líbilo se

Článek týdne:

Recenze: Two Worlds 2 - podruhé a ještě lépe
Kristýna Nováková: Zapomeňte na venkovní mrazy, zatáhněte žaluzie a vydejte se na spanilou jízdu dobrodružstvími, jež si pro vás připraví svět hry Two Worlds II.

VIDEO: 3710 'Two Worlds 2 - CG trailer'

Nejdůležitější zprávy týdne:

Málem jsme byli bez GTA
Josef Šustek: Série Grand Theft Auto je sice v současné době jednou z nejúspěšnějších herních značek, ovšem málem byla jen kusem zapomenuté historie. Jak prozradil bývalý vývojář DMA Desing Gary Penn, byly s vývojem prvního dílu takové problémy, že hrozilo jeho zrušení.

Parodie Duty Calls od autorů Bulletstorm
Jakub Kovář: Proto vznikla Duty Calls - kratičká freewarová střílečka, jež si střílí hlavně z provařeného Call of Duty a hromady hollywoodských klišé. Pokud vás nepřesvědčí jen to, že jde o freeware hru, možná vám úsměv na tváři vykouzlí aspoň přiložený oficiální trailer, stejně jako oficiální stránky a přímý link ke stažení.

Minimální požadavky Crysis 2
Josef Šustek: Crysis 2 sice vypadá z vizuálního hlediska naprosto neuvěřitelně, ovšem dá se očekávat, že jen málokdo bude mít dostatečně výkonnou herní sestavu, aby si krásy zničeného velkoměsta mohl vychutnat v maximálních detailech.

Oznámení Battlefield 3 + trailer
Jakub Kovář: Battlefield 3 by pak měl pohánět nový Frostbite 2 engine, který autoři označují jako "to nejlepší, co se dá k tvoření her použít." Za větou se krom marketingové masáže dá najít: "posunutí destrukce prostředí na novou úroveň, vylepšení stínů, světelných efektů a zbrusu nový systém pohybových animací převzatý z titulů série EA Sports."

VIDEO: 3995 'Battlefield 3 - Teaser Trailer'

CoD možná sáhne do budoucnosti
Josef Šustek: Série Call of Duty následovala proud času již jednou, a to díky prvnímu Modern Warfare. Jak ale prozradil herní designer Treyarchu David Vonderhaar, dalšímu takovému posunu by se studio rozhodně nebránilo.

Recenze:

The Fight: Lights Out - dejte si do těla (recenze)
Petr Baum: Chtěli jste si tvrdě zaboxovat? Vypadalo to, že konečně přišlo to pravé. Ovšem The Fight: Lights out dává pěkné podpásovky.

The Fight 01.jpg

Wii recenze: Just Dance 2 - tancuj, tancuj, vykrůcaj 2
Lenka Pazdírková: Je to jednoduché, popadněte ovladač a začněte se vlnit do rytmu hudby. Just Dance si na nic nehraje, chce od vás jediné – prostě tancujte.

iPhone recenze: Dead Space - strach v kapesní verzi
Norbert Lapčák: První pravé hororové dobrodružství, ze kterého vám bude běhat mráz po zádech, se dostává i na iPhone a nezůstává nic dlužno své předloze.

Indie recenze: Ion Assault - akce v next-gen balení
Autoři Freehry.cz: Shoot 'em up stříleček je spousta, ale next-gen jen pár, třeba Ion Assault. Ponořte se do skvělé grafiky a užijte si tunu zábavy s emzáckými potvorami.

Hardware:

Videotest: Saitek X65-F - páka pro náročné letce
Karel Kališ: Saitek je známý výrobce kvalitních herních ovladačů. Jejich letecký set X65-F představuje unikátní kousek, který ukazujeme ve videotestu.

VIDEO: 3968 'Herní ovladač Saitek X65 - pro náročné piloty'

První dojmy:

Homefront - a bude hůř
Michal Šodek: Pokud se chystáte odstěhovat do Ameriky, čekejte do patnácti let stanné právo, popravy na ulici a změnu úředního jazyka. Ruština, čínština, japonština? Ale kdeže.

VIDEO: 3878 'Homefront - Campaign trailer'

Freehry:

Týden na Freehrách: tučňáci na sněhu
Kristýna Nováková: Nejlepší flashovou hrou uplynulého týdne se tentokrát stala arkáda s tučňákem v hlavní roli. Ať žijí zimní sporty!

Doupě eXtra:

Kinematograf: Příběh Deus Ex a parodie na Call of Duty
Doupě.cz: Deus Ex: Human Revolution odhaluje hlavní zápletku, tvůrci Bulletstorm zase ukazují parodii na Call of Duty a k tomu máme spoustu dalších vybraných trailerů.

VIDEO: 3992 'Deus Ex Human Revolution - Story Trailer'

Související články
  1. Nový týden: ve znamení Dead Space 2
  2. Nový týden: Duke Nukem a Sackboy
  3. Nový týden: sexy ženy a Elder Scrolls 5
  4. Nový týden: novoroční záplava recenzí
  5. Nový týden: rekapitulace minulého roku

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |