Nový týden: nabito těmi nejočekávanějšími tituly

vytisknout velikost písma
Activision konečně oficiálně potvrdil vydání hry DOOM 3 * Mezi další oficiálně potvrzené tituly patří také EverQuest 2 a SimCity 4 * Objevily se nové informace o datadiscích pro Civilization 3, Stronghold a Anarchy Online * Duke Nukem Forever opět odsunut * A jako obvykle množství screenshotů z nejnovějších pecek a novinek z herního průmyslu
Nový týden: nabito těmi nejočekávanějšími tituly


DOOM 3 definitivně!

Je tomu pár dní, co společnost Activision vydala tiskovou zprávu, ve které informuje hráče, že se stává vydavatelem očekávaného titulu DOOM 3. Tím také konečně definitivně potvrdila všechny dohady, které by kolem vývoje tohoto slavného pokračování snad ještě mohly existovat. Prozatím nebyly oznámeny žádné další podrobnosti ani o 3D enginu, na kterém hra poběží, ani datum vydání. Nejvyšší představitelé id Software i Activisionu se pouze vyjádřili v tom smyslu, že DOOM 3 změní pohled hráčů na PC hry.

Jaký bude EverQuest2?

EverQuest 2 má mnoho společného s výše jmenovaným třetím Doomem. Dlouho se o jeho existenci vědělo, ale oficiální potvrzení všech domněnek přichází teprve v těchto dnech. EverQuest 2 bude tedy po mnoha datadiscích konečně plnohodnotným pokračováním, které naváže na dobrodružství světa jménem Norrath a jeho obyvatel. Mezi stěžejní nové vlastnosti, které EQ2 přinese patří grafický engine schopný konkurovat chystanému Asheron`s Call 2, nový systém questů, boje a magie, a další. Jedním z cílů vývojářů je také zpřístupnit hru pouze občasným hráčům, kteří nemají čas trávit ve hře celé hodiny denně. Vydání této navýsost zajímavé gamesky je však plánováno teprve na konec roku 2003.

Datadisk pro Stronghold

Herní vydavatel Gathering of Developers (kteréhož vlastní společnost Také Two) chystá ve spolupráci s britskými FireFly Studios na léto tohoto roku datadisk k úspěšné středověké budovatelské realtime strategii Stronghold. Jeho jméno bude "Stronghold: Crusader" a tím napovídám i jeho záběr - tentokrát se hráči přenesou do 11. a 12. století v dalekých arabských zemí a stanou se Křižáky nebo naopak Muslimy. Dostanou možnost prožít všechny historické bitvy křižáckých výprav, stavět obrovské pevnosti či je naopak dobývat. Navíc se objeví známé historické osobnosti jako Richard Lví Srdce či syrský sultán Saladin. Neměla by chybět podpora skirmishe a hry až pro osm hráčů přes internet či LAN. Samozřejmostí jsou nové jednotky a budovy, všechno odpovídající času a místu.

SimCity 4 osobnější

"SimCity 4 bude to nejrealističtější, nejmocnější a nejosobnější SimCity ze všech." píše se v oficiální zprávě. Které zásadní inovace tedy uvidíme? Maxis se snaží nové SimCity maximálně personalizovat, sblížit více hráče a virtuální občánky. Proto má být možné sledovat každodenní život každého z nich, sledovat jejich denní zvyky nebo je šmahem přemisťovat do různých částí města, kde získají možnost reagovat na nové podněty (centrum vs. periferie). Narozdíl od předchozích SimCity her nezůstane vaše město ve čtyřce žít samostatným, izolovaným "mnišským" životem, ba právě naopak. Odloučení od okolního, ač neviditelného, světa zcela zmizí a namísto něho nastoupí hutná propojenost - každé město, které hráč vytvoří (že by bylo možné stavět více měst v jedné hře?) se stane součástí rozlehlé tapiserie městských ploch, které, jakmile je propojíte pomocí dopravních sítí, začnou sdílet a zároveň soupeřit o dostupné zdroje. Podrobnější představení SimCity4 se chystá na výstavě E3. Více…

Chutný přídavek k Anarchy Online

Jedna z velmi oblíbených online her současnosti - Anarchy Online od skandinávské společnosti FunCom, se ke konci tohoto roku dočká datadisku s podtitulem Shadowlands. Jak už to tak u online her bývá, datadisk přináší mnoho nových lokací, nové zbraně i brnění, vylepšené grafické efekty, nové profese a další vymoženosti. Více podrobností má být oznámeno v nejbližší době. Prozatím se můžete podívat na oficiální stránky Anarchy Online, které najdete na adrese www.anarchy-online.com.

Odhalen datadisk pro třetí Civilizaci

Rozšíření úspěšné tahové strategie Sida Meiera ponese název Civilization III: Play the World, vydavatelské povinnosti se opět ujme společnost Infogrames. Tento datadisk bude blíže představen za několik dnů na letošním E3 v Los Angeles, prozatím je známo několik základních údajů: osm nových civilizací a vůdců, množství nových single i multiplayerových misí a scénářů. Navíc se také objeví nový "beztahový" online mód a mnohá další vylepšení.

Nové screenshoty

Asheron`s Call 2

Golden Land

GTA3

Republic: The Revolution

Krátce ze světa her

  • Vývoj poměrně očekávané hororové 3D střílečky Neocrocide byl naopak zcela neočekávaně zrušen. Tuto nemilou skutečnost oznámil světu Marcus Beers, jeden z představitelů společnosti NovaLogic, ve které hra vznikala.
  • A další nemilá zpráva přišla od 3D Realms - asi už tušíte, o co jde. Přesně tak, Duke Nukem Forever na letošním E3 nebude a šance, že by tahle "věčná" hra vyšla ještě tento rok jsou mizivé. Chlapci, chlapci, co nám to děláte
  • S nedobrými novinkami nepřestáváme. Electronic Arts přichází zpráva, že na E3 nebudou prezentovat svůj chystaný datadisk pro Medal of Honor jménem Medal of Honor: Team Assault
  • Microsoft uvolnil trial verzi své online hry Asheron`s Call a každému, kdo se zaregistruje umožní zdarma si ji na 30 dnů vyzkoušet. Download má však 106 MB.

Čtení odjinud

Týden v aktualitách

Co týden dal…

Směska:

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 5 N/A
Do světa World of Tanks míří vůbec první singleplayerový příběhový zážitek

Do světa World of Tanks míří vůbec prv…

Prozatím jsme byli vždy zvyklí, že je World of Tanks čistě multiplayerovou záležitostí. Ne však na dlouho!

18.  8.  2017 | | 2 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |