Nový týden: nabito těmi nejočekávanějšími tituly

Activision konečně oficiálně potvrdil vydání hry DOOM 3 * Mezi další oficiálně potvrzené tituly patří také EverQuest 2 a SimCity 4 * Objevily se nové informace o datadiscích pro Civilization 3, Stronghold a Anarchy Online * Duke Nukem Forever opět odsunut * A jako obvykle množství screenshotů z nejnovějších pecek a novinek z herního průmyslu
Nový týden: nabito těmi nejočekávanějšími tituly


DOOM 3 definitivně!

Je tomu pár dní, co společnost Activision vydala tiskovou zprávu, ve které informuje hráče, že se stává vydavatelem očekávaného titulu DOOM 3. Tím také konečně definitivně potvrdila všechny dohady, které by kolem vývoje tohoto slavného pokračování snad ještě mohly existovat. Prozatím nebyly oznámeny žádné další podrobnosti ani o 3D enginu, na kterém hra poběží, ani datum vydání. Nejvyšší představitelé id Software i Activisionu se pouze vyjádřili v tom smyslu, že DOOM 3 změní pohled hráčů na PC hry.

Jaký bude EverQuest2?

EverQuest 2 má mnoho společného s výše jmenovaným třetím Doomem. Dlouho se o jeho existenci vědělo, ale oficiální potvrzení všech domněnek přichází teprve v těchto dnech. EverQuest 2 bude tedy po mnoha datadiscích konečně plnohodnotným pokračováním, které naváže na dobrodružství světa jménem Norrath a jeho obyvatel. Mezi stěžejní nové vlastnosti, které EQ2 přinese patří grafický engine schopný konkurovat chystanému Asheron`s Call 2, nový systém questů, boje a magie, a další. Jedním z cílů vývojářů je také zpřístupnit hru pouze občasným hráčům, kteří nemají čas trávit ve hře celé hodiny denně. Vydání této navýsost zajímavé gamesky je však plánováno teprve na konec roku 2003.

Datadisk pro Stronghold

Herní vydavatel Gathering of Developers (kteréhož vlastní společnost Také Two) chystá ve spolupráci s britskými FireFly Studios na léto tohoto roku datadisk k úspěšné středověké budovatelské realtime strategii Stronghold. Jeho jméno bude "Stronghold: Crusader" a tím napovídám i jeho záběr - tentokrát se hráči přenesou do 11. a 12. století v dalekých arabských zemí a stanou se Křižáky nebo naopak Muslimy. Dostanou možnost prožít všechny historické bitvy křižáckých výprav, stavět obrovské pevnosti či je naopak dobývat. Navíc se objeví známé historické osobnosti jako Richard Lví Srdce či syrský sultán Saladin. Neměla by chybět podpora skirmishe a hry až pro osm hráčů přes internet či LAN. Samozřejmostí jsou nové jednotky a budovy, všechno odpovídající času a místu.

SimCity 4 osobnější

"SimCity 4 bude to nejrealističtější, nejmocnější a nejosobnější SimCity ze všech." píše se v oficiální zprávě. Které zásadní inovace tedy uvidíme? Maxis se snaží nové SimCity maximálně personalizovat, sblížit více hráče a virtuální občánky. Proto má být možné sledovat každodenní život každého z nich, sledovat jejich denní zvyky nebo je šmahem přemisťovat do různých částí města, kde získají možnost reagovat na nové podněty (centrum vs. periferie). Narozdíl od předchozích SimCity her nezůstane vaše město ve čtyřce žít samostatným, izolovaným "mnišským" životem, ba právě naopak. Odloučení od okolního, ač neviditelného, světa zcela zmizí a namísto něho nastoupí hutná propojenost - každé město, které hráč vytvoří (že by bylo možné stavět více měst v jedné hře?) se stane součástí rozlehlé tapiserie městských ploch, které, jakmile je propojíte pomocí dopravních sítí, začnou sdílet a zároveň soupeřit o dostupné zdroje. Podrobnější představení SimCity4 se chystá na výstavě E3. Více…

Chutný přídavek k Anarchy Online

Jedna z velmi oblíbených online her současnosti - Anarchy Online od skandinávské společnosti FunCom, se ke konci tohoto roku dočká datadisku s podtitulem Shadowlands. Jak už to tak u online her bývá, datadisk přináší mnoho nových lokací, nové zbraně i brnění, vylepšené grafické efekty, nové profese a další vymoženosti. Více podrobností má být oznámeno v nejbližší době. Prozatím se můžete podívat na oficiální stránky Anarchy Online, které najdete na adrese www.anarchy-online.com.

Odhalen datadisk pro třetí Civilizaci

Rozšíření úspěšné tahové strategie Sida Meiera ponese název Civilization III: Play the World, vydavatelské povinnosti se opět ujme společnost Infogrames. Tento datadisk bude blíže představen za několik dnů na letošním E3 v Los Angeles, prozatím je známo několik základních údajů: osm nových civilizací a vůdců, množství nových single i multiplayerových misí a scénářů. Navíc se také objeví nový "beztahový" online mód a mnohá další vylepšení.

Nové screenshoty

Asheron`s Call 2

Golden Land

GTA3

Republic: The Revolution

Krátce ze světa her

  • Vývoj poměrně očekávané hororové 3D střílečky Neocrocide byl naopak zcela neočekávaně zrušen. Tuto nemilou skutečnost oznámil světu Marcus Beers, jeden z představitelů společnosti NovaLogic, ve které hra vznikala.
  • A další nemilá zpráva přišla od 3D Realms - asi už tušíte, o co jde. Přesně tak, Duke Nukem Forever na letošním E3 nebude a šance, že by tahle "věčná" hra vyšla ještě tento rok jsou mizivé. Chlapci, chlapci, co nám to děláte
  • S nedobrými novinkami nepřestáváme. Electronic Arts přichází zpráva, že na E3 nebudou prezentovat svůj chystaný datadisk pro Medal of Honor jménem Medal of Honor: Team Assault
  • Microsoft uvolnil trial verzi své online hry Asheron`s Call a každému, kdo se zaregistruje umožní zdarma si ji na 30 dnů vyzkoušet. Download má však 106 MB.

Čtení odjinud

Týden v aktualitách

Co týden dal…

Směska:

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
Herní agenda: zářijový výběr jako předzvěst podzimních hitů

Herní agenda: zářijový výběr jako před…

První měsíc tohoto školního roku je za námi, a tak je čas na naši pravidelnou agendu. Podzimní sezóna je v plném proudu, takže si konečně můžeme vychutnat pecky jako druhé Destiny, datadisk k Dishonored nebo nové závody Project Cars. To ale není ani zdaleka všechno.

4.  10.  2017 |