Nový týden: nejočekávanější závody roku 2004

Recenze her maximo vs Army of Zin, Joan of Arc, Ford Raing 2 * Jaké jsou bonusové mise pro špionážní akci Splinter Cell? * Nejočekávanější hry roku 2004: Závody, simulátory a sporty * Vox Populi: jak se flákají herní celebrity * NAOSTRO: Bára Veselá, PR manažerka české Cenegy, odpovídá! * Game Developers Session 2004: je to tady * GameStar, 60. číslo - Gangsters‘ Paradise * A další články
Nový týden: nejočekávanější závody roku 2004

5x tip týdne: Jaké jsou bonusové mise pro špionážní akci Splinter Cell?, Nejočekávanější hry roku 2004: Závody, simulátory a sporty, Game Developers Session 2004: je to tady, NAOSTRO: Bára Veselá, PR manažerka české Cenegy, odpovídá!, Recenze: Ford Racing 2 - víc než jen arkádové závody

Plná hra týdne: World of Magics and Heroes - povedené RPG

Pondělí - 1.3.2004 ... Hráli jsme bonusové mise pro Splinter Cell

V recenzi "Jaké jsou bonusové mise pro špionážní akci Splinter Cell?" vám Kamil Gric prozradí, jak se povedl malý bonus pro jednu z nejlepších her minulého roku.

"Dnešní článek však nebude o novém titulu značky Splinter Cell, nýbrž o původním a postarším bratříčkovi, kterého jsem snad dostatečně vynachválil v předchozím odstavci. Přestože se ze všech předností původní hry těšili zejména majitelé konzole Xbox a služby Xbox Live, i PC hráči byli nakonec obdarováni hodnotným bonusem v podobě tři nových misí (klasická storyline hry jich sama o sobě nabízí deset). A protože dnes již tyto mise tvoří součást u nás prodávaného balení hry, pojďme se společně podívat, co vše fanouškům původní hry nabízí." (celý článek)

   

Víte o tom, že "Doupě předalo ocenění za nejlepší produkty roku 2003"?

"Akce Produkt roku 2003 podle redakcí časopisů Computer Pressu je mimořádná a prestižní nejen pro svou pověstnou dobrou úroveň, ale především proto, že svede na jedno místo představitele většiny významných společností, působících v rozlišných sférách poskytovaných produktů. Na jednom místě tak naleznete generální ředitele, jednatele nebo PR manažery firem, jako jsou AMD, Sony, Cenega, Audi, IBM, Olympus, Minolta, eBanka, Siemens, Canon, Nikon, GE Capital Multiservis, Fiat, Mazda, CD Projekt, Česká spořitelna a další. V této vybrané společnosti pak profesionálové z jednotlivých redakcí odhalí, které produkty byly v loňském roce z jejich pohledu nejvýznamnější – čili mimořádně zajímaví nejsou jen lidé, které na této akci můžete potkat, ale také její hlavní program: samotné vyhlašování." (celý článek)

  

Plná hra: Mise hasiče 2 - uhasíte žížeň či oheň?

Bleskovka dne: Bonusový level pro demoverzi akce Far Cry!

Úterý - 2.3.2004 ... Nejočekávanější závody roku 2004

Ale nejen závody! Honza Morkes vám v článku "Nejočekávanější hry roku 2004: Závody, simulátory a sporty" představí pořádnou hrstku toho nejlepšího, na co se tento rok můžeme těšit.

"Ač to vypadá nepochopitelně, Colin McRae Rally 2 i Colin McRae Rally 3 má na svědomí stejné studio. Ptáte se proč je to nepochopitelné? Jednoduše proto, že zatímco dvojka zůstala v myslích fanoušků zapsána jako jedna z nejlepších her všech dob, což je meta, od které se třetí díl závodů se známým skotským jezdcem vzdálil na několik závodních etap. Bude tedy docela zajímavé sledovat, kterým směrem se vydají autoři tentokrát. Majitelé konzolí si čtvrtého Colina pochvalovali, ale budou stejné Typ: arkádová rallye ingredience jako v případě PS2 či Xboxu zabírat také na PCčkáře?" (celý článek)

  

Skutečně bravurní recenzi hry Joan of Arc od Honzy Morkese najdete v článku "Recenze: Joan of Arc – jsme s vámi, feministky!".

"No kdybyste mě nechal domluvit, tak už u toho dávno jsme! Vy jste přes ty hry, že? No to je prosím děs! Samá krev, rvačky a alkohol! A samozřejmě – samí chlapi, kde je nějaký hrdina, musí to být muž. S tím už jsem se nějak smířila, ale když jsem nedávno na ČT2 viděla, co jste vy sprosťáci, udělali s jedinou známou herní hrdinkou, Larou Croft, začala jsem psát na všechny strany. To víte, jsem od přírody inteligentní a neuniklo my, jak VY (sl. Zubatá vstala a současně s pohledem skrytým za skla o tloušťce vyčíslitelné jen v jednotkách centimetrů vystřelila svůj deštník směrem k redaktorovi, čímž nebohého novináře shodila ze židle), schválně děláte z ženy coby hlavní hrdinky idioty!!!" (celý článek)

  

A v nabitém úterý pro vás máme ještě jednu recenzi, tentokráte konzolovou, a to v článku "Recenze: Maximo Vs Army of Zin – Do trenek!".

"Zbavením Maxima všeho a obrazně řečeno vysvlíknutím ho do trenek si nejen Achil podepsal propustku ze života, ale zároveň udělal z Maxima nejlepšího kámoše smrťáka Grima a legendu. Legendu, která se s přezdívkou "Ten, kdo chodí se smrtí" a s trenkami pod brněním osaměle potlouká zemí a hledá svou ztracenou Sofii. V momentě, kdy narazí na chodící a zabíjející hromady šrotu, poháněné zakonzervovanými dušičkami, je jasné, že milovaná holt bude muset počkat. Maximo je hrdina. A doba, v níž opět někdo začíná fušovat Grimovi do řemesla, hrdiny potřebuje. Hrdiny v trenkách. Pořádné chlapy." (celý článek)

  

Pravidelný článek "Byznys hrátky: ceny BAFTA ovládlo kontroverzní Vice City!" nechybí ani tentokrát.

"Nejlepší hrou pro konzoli Xbox se stalo veleúspěšné RPG Star Wars: Knights of the Old Republic, ve stejné kategorii platformy GameCube pak prvenství patří oblíbenému akčnímu výtvoru Metroid Prime. Nejlepší hrou vůbec se však stala FPS z druhé světové války, Call of Duty. Mezi dalšími oceněnými byla hra Eye Toy, jež vyhrála dětskou kategorií a cenu za nejlepší technické zpracování. Zbylé tituly získaly pouze jednu cenu – FIFA 2004 mezi sporty, Battlefield 1942 v multiplayerovkách a Harry Potter and The Chamber of Secrets za hudbu. " (celý článek)

Plná hra: Run Out - zběsilá jízda

Bleskovka dne: Patch v1.03 pro RPG Star Wars: KOTOR

Středa - 3.3.2004 ... Brzy vypukne další Game Developers Session!

A my vás o tom samozřejmě podrobně informujeme! Článek "Game Developers Session 2004: je to tady" pro vás připravil Tomáš Vrána, naleznete v něm nejen zajímavé informace o samotné akci, ale také spoustu videí z předchozího ročníku.

"Oproti loňsku pořadatelé vychytali mnoho chybek, uspořádání přednášek doznalo asi největších změn. Jsou rozděleny na tři části: code, GFX a gameDev. Jen pro zajímavost, ke shlédnutí budou témata jako je AI, 3D grafika, matematicko fyzikální modely, zvuk, technologie, texturování, principy animace, game design a lahůdky v podobě životopisů her Posel Smrti, Vietcong nebo online hry Monarchia od týmu PuPWorX." (celý článek)

  

Kladete si někdy otázku jak se asi flákají herní celebrity? Naše malá zpovědnička v podobě článku "Vox Populi: jak se flákají herní celebrity" vám nabízí odpovědi!

"Ačkoliv by se nabízelo, že sáhnu po nějaké hře, není tomu tak. Moje volné chvilky nejsou obvykle nijak dlouhé, takže většinou prolítnu zpravodajské servery a pročtu si novinky. Když mi dojdou baterky je pro mne nejlepší léčba uklízení - uklidím si na stole pracovní nepořádek, roztřídím časopisy, které se mi tu dnes a denně hromadí nebo si promažu a roztřídím e-maily v Outlooku." (celý článek)

David Sláma si smlsnul na nejnovějším čísle magazínu "GameStar, 60. číslo - Gangsters‘ Paradise".

"Driver patří mezi těch několik málo her, které se staly legendami ještě před tím, než vyšly. Je tedy zcela logické, že se spousta hráčů nemůže dočkat pokračování této adrenalinové arkádově-akční závodní gamesky, nazvané stylově Driv3r. Třístránkový článek se spoustou přenádherných screenshotů nadšení jen zvýší - neuvěřitelné detaily textur a fotorealistická grafika vůbec, model poškození, nad kterým zůstává rozum stát a prostě všechno, co od Drivera můžete čekat. Obligátní závěrečná věta „Jestli ve hře bude aspoň polovina z toho, co nám slíbili, bude to opravdu bomba.“ dostává v případě téhle hry nebývalý rozměr." (celý článek)

Plná hra: World of Magics and Heroes - povedené RPG

Bleskovka dne: Únorová prodejnost v České republice

Čtvrtek - 4.3.2004 ... Bára Veselá NAOSTRO!

Zajímá-li vás o této prominentní osobnosti české herní scény, případně její práci cokoliv bližšího, neváhejte a začtěte se do článku "NAOSTRO: Bára Veselá, PR manažerka české Cenegy, odpovídá!".

"[!] Ano, to mne velice mrzí, měla jsem nepřesné informace. Pravda je taková, že Fallout 3 byl opravdu zrušen. Magazín SCORE jsem již požádala, aby tuto informaci ze svých internetových stránek stáhnul." (celý článek)

Co nového na obzoru? To se podívejme! "Nové hry na obzoru: TOCA Race Driver 2 se řítí k nám!"

"Mělo by se jednat o poměrně velký krok od původních Race Driverů. Hra nabídne celkem 31 šampionátů v nejrůznějších typech automobilových závodů, od Open Wheel Grand Prix přes SuperTrucky a šikmou dráhu až po rallye, rallyecross, závody na ledu, závody v ulicích, GT závody a další. Jenže jenom závody nestačí - potřeba jsou také závodníci a především závodní stroje. Těch bude na výběr pětatřicet, a hned těch nejvýkonnějších. Takové značky jako Aston Martin, Jaguar, Ford GT, Nissan Skyline nebo AMG-Mercedes CLK slibují vskutku extrémní zážitek. Prohánět se budou v 31 lokacích a celkem 48 tratích. Celá hra je navíc podvázána zajímavým příběhem, který hráče provází na jeho cestě skrze příčky na závodnickém žebříčku." (celý článek)

   

Plná hra: Sub Hunter 2004 - mořská akce

Bleskovka dne: Česká hororová akce Bloodline - trojice nových screenů

Pátek - 5.3.2004 ... Recenze Ford Racing 2

Nový autor Láďa Nosákovec přišel se svým pohledem na nový závodní počin. Více už v článku "Recenze: Ford Racing 2 - víc než jen arkádové závody".

"Poslední dobou se nám, milovníkům závodních titulů, zdaleka nedostává takové péče, jakou bychom si bezesporu zasloužili. Nebýt nedávno vydaného přídělu do série Need for Speed, snad bychom se i uhryzali nudou. Minulý rok byl na kvalitní závodní tituly opravdu nebývale chudý, za zmínku stojí snad jen třetí pokračování codemasterské Tocy a již zmiňované černé závody v Undergroundu. Německý počin Mercedes Benz World Racing zdaleka nedopadl tak jak jsem od něho očekával, a o třetím pokračovaní oblíbené série Colin McRae Rally bych se zde také nerad zmiňoval." (celý článek)

  

Šéfredaktor Martin Zavřel si měsíc bez svého pravidelného přídělu Oficiálního PlayStation 2 magazínu prostě nedokáže představit. Čtěte článek "OPS2, březnové číslo – dívčí válka aneb jiná Final Fantasy".

"Stylová rubrika novinek TNT začíná dvoustránkovým pohledem na Silent Hill 4. Pokud o této herní sérii něco víte, je vám asi známá její nechutnost, děsivost a zvrácenost. Nuže – každá nová informace o SH4 jasně naznačuje, že autoři ještě nedosáhli svých hranic – zombie odlepující se ze slizem pokrytých stěn jsou jen jedním z děsivých prvků připravovaného pokračování legendární hororové série. Dále se můžete dočíst o ambiciózní závodní hře Juiced, podobné GT3. Mezi novinkami naleznete také krátký rozhovor s nejvýznamnější osobností PlayStationové scény v naší zemi: Ivan Bradáč je hlavní manažer pro věci okolo PlayStation při Sony Czech a rozhovor s touto maximálně vytíženou osobností je skutečná vzácnost." (celý článek)

Plná hra: Wumbos Adventure 2 - zapeklitý oříšek

Bleskovka dne: Unreal Tournament 2004 je GOLD

Sobota - 6.3.2004 ... Spousty nových downloadů!

Jako každou sobotu pro vás Kamil Gric připravil kupu těch nejzajímavějších downloadů, které se v průběhu týdne objevily. Více už v článku "Nová mega: demoverze Syberia 2, bonusový level pro demo Far Cry!".

Plná hra: BlueTOP - modrá vs. černá

Bleskovka dne: World of WarCraft - screeny z probíhajícího betatestu

Downloady týdne: Hitman Contracts - nové video, The Suffering - osmiminutový trailer, Beyond Divinity - demo, Nitro Family - hratelná ukázka, STALKER: Shadows of Chernobyl - nové video!, TOCA Race Driver 2 - první video, Star Wars: KOTOR - patch v1.03, Toon Army - první trailer, Solar - první trailer

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |