Nový týden: nová hra od české Cenegy

Cenega představuje Another War * Rock'n Roll All Night * Jaký bude Deus Ex 2? * Datadisk k Everquestu již 3. prosince * Pán Prstenů na vašem mobilu * Xbox konečně v prodeji * 3D RPG z Dánska * GameZone chystá velký vánoční veletrunaj… a tak dále. Co jste nestihli v týdnu, stihněte teď!
Nový týden: nová hra od české Cenegy
Cenega představuje Another War * Rock'n Roll All Night * Jaký bude Deus Ex 2? * Datadisk k Everquestu již 3. prosince * Pán Prstenů na vašem mobilu * Xbox konečně v prodeji * 3D RPG z Dánska * GameZone chystá velký vánoční veletrunaj… a tak dále. Co jste nestihli v týdnu, stihněte teď!

Cenega připravuje Další válku!
Česká společnost Cenega oznámila, že dlouho utajovaný projekt jménem Another War vstupuje do poslední fáze svého vývoje a na trhu by se měl objevit na jaře příštího roku. O co že vlastně půjde? Another War jest klasické izometrické RPG odehrávající se (jako jedno z mála, ne-li jedno z prvních...) v okupované Evropě v období druhé světové války. I přes "vážnou" situaci má být celý příběh postaven na humorné zápletce. Základem všeho bude sofistikovaný vývoj postavy - postavy dobrodruha a zabijáka, který se tak trochu proti své vůli zaplete do boje mezi světovými mocnostmi, když se bude snažit osvobodit svého starého přítele z nacistického vězení. Příběh začíná v jedné zapomenuté francouzské vesničce, kde jsou jedinými připomínkami války německé patroly a nacisté okupující místní bar. Naproti tomu konec hry se bude odehrávat v pekle obléhaného Leningradu, kde hlavní hrdina objeví jednu z nejtajnějších zbraní Němců i Rusů.

Another WarAnother War

Titul Another War má být určen zejména občasným hráčům, ale ani milovníci takového typu her jako jsou Fallout, Planescape: Torment či Diablo se nemusejí bát, že by pro ně "nebylo místo". Doporučený věk je 16 a více, avšak na své si přijdou jistě i starší hráč. Navíc když hra obsahuje odkazy na takové klasiky jako jsou Dobyvatelé ztracené archy, Zachraňte vojína Ryana či Tucet špinavců. Autoři slibují stovky hodin zábavy...

God Save Rock'n Roll To You...
...zpívají v jedné ze svých písní slavní rockoví velikáni, skupina KISS. Není tomu tak dlouho, co mi v jeden tenhle mrazivý podzimní večer vdechla jakási múza onen podivný nápad, že by vůbec nebylo špatné udělat nějakou hru s rockovou muzikou v hlavní roli - třeba že byste se stali manažerem nějaké kapely, organizovali koncerty, vydávání nahrávek, atd. Krásné by to bylo, řekl jsem si, ale kdo by se do takového nejistého podniku hnal? Vidíte a ani ne o dva týdny později koukám na nové tiskové zprávy a co nevidím, "PAN potvrzuje licenční dohodu o hře Rock Manager s Mindscape" (a takhle je to vždycky, něco mě napadne, něco, o čem si myslím, že je to naprosto převratné a nikdo na to zatím nemohl přijít... a pak o pár dnů později zjistím, že nějací kulišáci už na realizaci mého "originálního" nápadu dávno pracují).

Rock ManagerRock Manager

Abych to trochu upřesnil. PAN Interactive je největší severský herní distributor, zatímco Rock Manager je "management sim" od britských Mindscape. Co znamená "management sim"? Víte kdo je to manažer, ne? Určitě ano. Nu a "management sim" znamená, že se právě jedním takovým manažerem stanete, konkrétně manažerem hudební skupiny. Vaším úkolem pak bude udělat z malé partičky kamarádů hrajících třikrát týdně v místní tělocvičně (a jednou měsíčně v místním zašpiněném lokále) kapelu světového jména. Najmete ty správné lidi, vydáte pořádnou desku, uspořádáte světové turné... a pak znovu a znovu a znovu, dokud ještě bude starým rockerům srdce bít a hlasivky vřeštět. Ovšem příznivci jiných žánrů s nemusejí bát, v Rock Manageru najdeme i jiné styly jako metal, punk, trash... a také hip-hop, elektronickou hudbu a dokonce i country.

Hra bude vyvedena v poměrně humorné grafice a vůbec humor bude druhou nejdůležitější součástí Rock Manageru. Nebude to tudíž žádná ultra-realistická manažerská simulace jako některé ty fotbalové (ale mluvit teď o fotbalu, po té ostudě co jsme si ztropili...). Datum vydání v UK je stanoveno na březen 2002.

Novinky na pultech…
Následuje seznam her, které by se tento měsíc měly objevit na pultech (alespoň) amerických obchodů:
 • 13. listopadu - The Sims: Hot Date (ELECTRONIC ARTS)
 • 13. listopadu - Star Trek Armada 2 (ACTIVISION)
 • 14. listopadu - Aquanox (FISHTANK)
 • 14. listopadu - S.W.I.N.E (FISHTANK)
 • 15. listopadu - Wizardry 8 (SIRTECH)
 • 16. listopadu - Harry Potter and the Sorcerer's Stone (ELECTRONIC ARTS)
 • 16. listopadu - Mega Race 3 (DREAMCATCHER)
 • 20. listopadu - IL 2: Sturmovik (UBI SOFT)
 • 20. listopadu - Moto Racer 3 (INFOGRAMES)
 • 21. listopadu - Darkened Skye (SIMON & SCHUSTER)
 • 23. listopadu - Persian Wars (DREAMCATCHER)
 • 27. listopadu - Legacy of Kain: Soul Reaver 2 (EIDOS)

Deus Ex 2... jaký bude?
V našem nedávném přehledu Nejočekávanějších 3D akcí byl jmenován i Deus Ex 2 - jako jeden z nejočekávanějších. Postupem času se vynořily na světlo světa útržky informací, které alespoň částečně poodhrnují oponu nad tímto skutečně nadějným projektem. Konečně se totiž začíná pracovat na "spojování věcí dohromady". Až do teď se samostatně pracovalo na enginu, nových potvorách, prostředí, příběhu - teď nastává čas, kdy se bude vše pomalu ale jistě "mixovat", míchat do sebe. Zde je seznam základních vlastností:
 • Deus Ex 2 bude samozřejmě opět hybrid RPG/adventury/akce, ve které hráč VŽDY dostane několik možností, jak řešit zadaný úkol/situaci.
 • Dvojka přinese nové možnosti vylepšování vaší postavy. Hráči si budou moci zvolit ženské či mužské pohlaví.
 • Příběh se bude odehrávat na Zemi po prvním Deus Ex, ve světě mnohem propracovanějším a detailnějším. Najdeme zde jak "staré známé" (organizace, nepřátele, jednotlivce) tak i zcela nové "hráče".
 • Prostředí bude, jak se dá čekat, mnohem realističtější, bohatší. Přibude počasí, hlubší interakce objektů. Modely budou mít více polygonů, postavy konečně získají možnost vyjadřovat emoce pomocí pohybů obličeje, získají kostru, všechno to prostě bude mnohem pěknější.
 • Díky zkušenostem získaným z jedničky bude zjednodušen a zpřehledněn interface, autoři chtějí, aby hráči zapomněli, že "pouze" hrají hru.

  Deus Ex 2Deus Ex 2

  Datadisk k Everquestu všude v jediný den
  Společnost UbiSoft se rozhodla udělat radost všem onlajnovým závislákům, tedy pravda zejména těm závislým na Everquestu (v současné době údajně nejoblíbenější online gamese), a rozhodla se vydat zatím poslední ohlášený datadisk Everquest: Shadows of Luclin na celém světě ve stejný den, totiž v pondělí 3. prosince 2001 za cenu Ł19.99. Co přinese tenhle přídavek nového? Zejména jsou to nové modely postav, nová monstra a možnost pořídit si koně (ha! Taková banalita, v Ultimě Online je tohle snad od samého začátku… ovšem pravda, některé jiné věci tam zase nejsou;). Everquest má v současnosti přes 410 000 hráčů na celém světě a toto číslo se neustále zvyšuje - spolu s tím, jak UbiSoft rozšiřuje řady zemí, ve kterých se nacházejí oficiální Everquestové servery. Že by jednoho dne nějaký dorazil i do ČR?

  Kastogore - dánské 3D RPG
  Velmi mladá společnost Pentagang ohlásila svůj první titul - 3rd person 3D RPG Kastogore odehrávající se v temném fantasy světě jménem Prisenti. Hráči se zhostí role Ravina, mladého muže, který hledá odpovědi na otázky ohledně svého temného, nejasného mládí. Země Prisenti je samozřejmě poseta jak netušenými nebezpečenstvími, tak i nepředstavitelnými poklady, hlubokými dungeony a tajemnými postavami.

  KastogoreKastogore

  Pentagant je více než cokoliv jiného skupinka několika hardcore počítačových hráčů, kteří se rozhodli udělat radost sobě i ostatním a vytvořit hru svých snů. Vzhledem k tomu že to zřejmě nejsou profesionální vývojáři, nelze čekat nějaké revoluční záležitosti, ale v každém případě by z toho klidně mohlo vyjít i něco docela pěkného. A kdyby ne… tak je to holt teprve první pokus. Více (ne o moc, ale přeci jen…) se dozvíte na oficiálních stránkách.

  Pán Prstenů na… mobilu?
  Trilogie Pána Prstenů se nám pomalu chystá do kin. Toť již dlouho známý fakt. Ale to, že se Pána Prstenů dočkáme i na mobilech, to si dovedlo představit zřejmě jen málo lidí. Leč je tomu tak. Zasadily se o to společnosti Orange, jeden z největších mobilních operátorů v Evropě (má celkem přes 30 milionů zákazníků v zemích jako Francie, Anglie, Švýcarsko, Belgie, Dánsko a další) a RIOT-E, přední světový tvůrce "mobilní zábavy". O co se bude jednat? Nové "produkty" budou zahrnovat tři mobilní hry, nový systém zpráv, nové vyzváněcí tóny a loga. Tímto způsobem bude možné překládat SMS zprávy do abecedy Elfů či do runového písma, posílat si loga o obrázky s tematikou LotR či hrát unikátní multiplayerovou WAP hru. Připraveny jsou také kvízy a soutěže, stejně jako pravidelný přísun exkluzivních informací o Pánovi Prstenů. No není to úplná pakárna? ;)

  Dračí impéria
  Chystá se nový persistentní online svět, tentokrát v dílnách firmy Codemasters. Jedná se o online MMORPG jménem Dragon Empires, které vás přenese do bájného fantasy světa, ve kterém spolu žijí lidé, draci a jiné rasy v úzké pospolitosti. Na rozdíl od mnoha jiných MMORPG bude svět Dragon Empires založen převážně na klanech, na hráčských uskupeních, více než na jednotlivcích. Tyto klany pak budou moct získávat města, rozšiřovat svá území a nakonec i vytvářet rozsáhlá impéria. Samozřejmostí je, že se pak tyhle klany pustí do sebe… a to teprve začne ta pravá zábava. Titul se má v PC verzi objevit během roku 2002 v klasické krabici, přičemž hráči budou platit měsíční předplatné. Nově byly zřízeny oficiální stránky této hry.

  Dragon EmpiresDragon Empires

  Nové screenshoty
  První dvojka obrázků patří do galerie hry Imperium Galactica III, očekávané vesmírné realtime strategie z dílen společnosti Philos Entertainment. Objevit by se měla v březnu 2002. Další dva kousky pocházejí ze hry Circus Maximus, trochu netradičně Xboxového titulu, ve kterém jak název napovídá půjde o závody a souboje římských válečných vozů. Autory jsou Encore Software. Třetí dvojka jsou dva krásné náčrty z chystaného fantasy MMORPG Dominion od společnosti Pharaoh Productions původně určeného pouze pro Xbox, nejnověji však i pro PC. Jedná se o vcelku klasické masivně multiplayerové RPG se spoustou ras, povolání, kouzel, říšemi a propracovaným příběhem. Čtvrtá várka jsou dva nové screenshoty z připravované masivně multiplayerové RTS ze světa Duny jménem Dune Generations.

  Imperium Galactica 3Imperium Galactica 3

  DominionDominion

  Circus MaximusCircus Maximus

  Dune GenerationsDune Generations

  Krátce ze světa her
 • právě 15. listopadu se začala v USA prodávat konzole nové generace - Xbox společnosti Microsoft. Na New Yorském náměstí Times Square podpořil jeho prodej samotný Bill Gates. Snaží se tak pro svou společnost ukrojit koláč ve více než 20 miliardovém průmyslu herních konzol, kde zatím vládne Playstation a Playstation 2 japonské firmy Sony. V první den prodeje bylo k dispozici 16 her, z toho tři - Halo, Project Gothem Racing a Oddworld: Munch's Oddysee jako "vlajkové". Na Starý kontinent dorazí Xbox příští rok v březnu, v ČR se začne prodávat v září 2002. Více informací na Xbox.com, TeamXbox, Gamespotu či IGN.
 • Společnost StormRegion konečně uvolnila anglickou demoverzi své humorné válečné RTS s podivným názvem S.W.I.N.E [svině]. V téhle úchylnosti hrajete za čuníky, králíky a jiná miloučká zvířátka a plníte s nimi různorodé mise v různých prostředích. Totální detrukce hraje samozřejmě hlavní roli. Demoverze váží 88,5 MB a můžete stahovat buďto z oficiálních stránek, od kolegů z Tiscali či z 3D Gamers.
 • Return to Castle Wolfenstein, návrat slavného Wolfa, je GOLD, tedy v podstatě hotov! Na pultech amerických obchodů by se měl nový Wolf objevit již 20. listopadu, u nás pak v prvních prosincových dnech. Tohle bude zaručeně Velká Vánoční Bomba!
 • Hrajete rádi Golf? Ne? Nevadí, i přesto si stáhněte demoverzi hry Sid Meier's SimGolf, ve které tentokrát NEJDE o hraní golfu, nýbrž o stavbu golfového hřiště se vším, co k němu patří. Váha: 41MB. Stahovat můžete na oficiálních stránkách.
 • Všemi stratégy nadšeně očekávaná real-time strategie Empire Earth od Stainless Steel Studios je konečně v obchodech. Tahle relativně dosti rozsáhlá gamesa (zahrnuje období od pravěku až po dalekou budoucnost) je také občas přezdívána RTS Civilizací - a je to pravda. Rozdíl oproti všem Civilizacím, včetně té třetí, je ovšem ten, že vše je vyvedeno v překrásné 3D grafice a odehrává se to v reálném čase. Sierra Studios, vydavatel Empire Earth, také téměř ihned po vydání uvolnili opravný patch verze 1.0.4 (1,7MB), který se vyrovnává zejména s občasným padáním hry.
 • Aquanox v poslední době okupuje stránky Doupěte poměrně často. Tentokrát máme nové informace o demoverzi téhle úžasně vyhlížející podvodní 3D akce od Fishtank Interactive. Tak tedy, je to demo anglické, velikostí 63MB a zahrnuje jednu singleplayerovou misi. Stahovat můžete na zde, na FilePlanet, z 3DGamers či od Jaydeeho z Tiscali.
 • A ještě jedno demo, tentokrát na fantasy realtime strategii Strifeshadow Legacy, odehrávající se v tajemném světě Strifeshadow. Demo obsahuje tři mapy za rasu Temných Elfů. Stahujte na oficiálních stránkách. Více informací o hře se můžete dozvědět taktéž tam.
 • Hráli jste úplně první Ultimu? Tu úplně, úplně ze všech nejprvnější? Pak vás jistě bude zajímat tato stránka, na které se vám prezentuje projekt s názvem Ultima I Legend Reborn. Jedná se o předělání původní "ne tak úplně hezké" Ultimy do plně 3D prostředí se vší nádherou, která k tomu patří.
 • Společnost Bungie provedla razantní "relaunch" svých webových stránek - http://www.bungie.net.
 • Na oficiálních českých stránkách Operace Flashpoint si můžete stáhnout nový patch verze 1.30.
 • Nejoblíbenější česká sajta zabývající se multiplayerovým hraním - gamezone.cz - chystá na letošní Vánoce něco vskutku nevídaného. Jmenuje se to *Game Zone Christmas Tournament A.D. 2001*.

  Také jsme psali…
 • Soldier of Fortune 2 vyjde již v únoru 2002 (více)
 • No One Lives Forever 2 si vás získá nejen grafikou (více)
 • Relic Entertainment, tvůrci slavného Homeworldu, pro nás připravují další realtime strategie, hlavní roli v ní však tentokrát nehrají vesmírné lodě nýbrž genetické mutace (více)

  Nejčtenější články týdne
 • Pondělí se neslo ve znamení Přehledu nejočekávanějších 3D akcí, ve kterém jsem se pokusil shrnout co nás v tomto žánru čeká a nemine.
 • Úterý přineslo zajímavé Srovnání říjnových čísel časopisů Gamestar, Level a Score. Pozadu nezůstala ani recenze na zajímavou realtime strategii Stronghold. Množství reakcí vyvolal také test optické myši Logitech.
 • Ve středu jsme vás informovali o jedné z nejnadějnějších stříleček pro PS2 jménem Run Like Hell. Také recenze na F/A-18 Precision Strike Fighter zaujala množství čtenářů.
 • Čtvrtek prezentoval zejména vesmírnou budovatelskou strategii Startopia ("aneb vesmírným hoteliérem snadno a rychle").
 • Nu a pátek, pátek šokoval zejména článkem o Xboxu a Metal Gear Solid 2… Pozornosti však neušel ani Vývoj cen komponent v ČR.

  Odjinud
 • BonusWeb přinesl ve čtvrtek obsáhlou recenzi na AvP 2.
 • Na GamePortu psali o Ozzyho černém nebi a také vyzpovídali Vladimira Nikolaeva z ruského týmu Burut - vše se točilo ohledně očekávaného Kreeda.
 • Recenzi na Fifu 2002 jste si mohli přečíst na Gamez.cz.
 • A na Hrej! Zase recenzi na NHL 2002…

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |9 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a Splinter Cell zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Recenze GTA: The Trilogy - Definitive Edition. Remaster, co si za rámeček nedáte

Recenze GTA: The Trilogy - Definitive Edition. Rem…

Vylepšené verze třech legendárních dílů série Grand Theft Auto zněly jako sázka na jistotu, na které se toho nedá moc pokazit. Nakonec to ale dopadlo katastrofou, kterou hráči Rockstaru určitě jen tak neodpustí.

20.  11.  2021 | |10 N/A
Martin Nahodil
GTA Vice CityGTA 3PS5GTA San AndreasRecenze