Nový týden: Noví Worms!

Je tu nový týden a s nimi o noví Worms, tentokrát opatření výstižným přídomkem "Blast" * Poodhalujeme roušku nad tajemným akčním projektem Psychotoxic: The 4th Horseman * Přinášíme nové detaily o Warcraftu 3 * A neopomínáme ani nejpopulárnější online hru - Ultimu Online * Máme zde i několik zbrusu nových her * Vyjasnění situace kolem "nového datadisku" pro Operaci Flashpoint * A samozřejmě mnoho dalších zajímavostí!
Nový týden: Noví Worms!
Je tu nový týden a s nimi o noví Worms, tentokrát opatření výstižným přídomkem "Blast" * Poodhalujeme roušku nad tajemným akčním projektem Psychotoxic: The 4th Horseman * Přinášíme nové detaily o Warcraftu 3 * A neopomínáme ani nejpopulárnější online hru - Ultimu Online * Máme zde i několik zbrusu nových her * Vyjasnění situace kolem "nového datadisku" pro Operaci Flashpoint * A samozřejmě mnoho dalších zajímavostí!

Worms Blast přicházejí na PC
Série Worms je stará, přestará a snad už možná i přestárlá. Team 17 až doposud chrlil stále nové a nové díly, které však byly založeny na sice osvědčeném, avšak stále stejném principu. Právě Worms Blast jsou ale zcela novým typem hry, který přináší tolik očekávaný "nový vítr do plachet". Asi nejlépe by se dal princip popsat tak, že se pomocí vybrané postavy prostřelujete puzzleoidními levely. Jako obvykle si můžete vybrat z několika charakterů, za které je možné hrát (Super Sheep, Skunk, Rocky, Stavros a další). Postavičkou je možné pohybovat zleva do prava a navíc je možné samostatně hýbat i zbraní, kterou sestřelujete puzzly. Samotná postavička se pak nachází na malé lodičce, která plave na vodě pod puzzlem. Hra nabízí celých 60 singleplayerových levelů a samozřejmě je zde nepřekonatelný multiplayer, pro který jako by byli Worms stvořeni. Výběr zbraní se pohybuje od klasické základní bazzoky přes laserovou pušku, brokovnici a různé další vylepšováky. Nechybějí ani slavné bedny, ve kterých se občas nacházejí speciální zbraně. Worms Blast jsou prostě nová gameska od Teamu 17, která těží z popularity původních Worms, je opět nabitá humorem a dobrou zábavou. Vydání pro PC a PS2 je plánováno na březen, GameBoy Advance verze pak přijde o dva měsíce později. Demoverze je k dispozici již dnes (viz. sekce Download).

Worms BlastWorms Blast

Jak je to Operací Flashpoint a novým datadiskem?
Před časem jsme přinesli tuto bleskovou zprávu:

"Nový mod pro Operaci Flashpoint – Jistý člověk, který sám sebe zove "Seventh", právě připravuje další modifikaci pro momentálně asi nejúspěšnější českou akci - Operaci Flashpoint. Ještě než byla k dispozici tato informace, spekulovalo se o tom, že Independence Lost, jak se nový projekt jmenuje, je buďto nový oficiální datadisk pro OF nebo dokonce úplně nová hra od Bohemia Interactive postavená na enginu OF. Obě tyhle spekulace však byly následně vyvráceny. Independence Lost je jednoznačně další modifikace, podobně jako byl například Operation Vietnam - i na něm sám Seventh pracoval. Homepage projektu Independence Lost naleznete na http://www.independencelost.com/."

Jak se však později ukázalo, nejedná se ani o oficiální datadisk, ani o modifikaci. Projekt Independence Lost má totiž podle Marka Španěla spojitost s chystaným vojenským simulátorem postaveným na Operaci Flashpoint - VBS1 (Virtual Battlefield System). Společnost Bohemia Interactive nyní navíc zřizuje v Austrálii svou pobočku a onen Seventh je jedním ze zaměstnanců.

Nové informace o akční hře Psychotoxic
Psychotoxic je připravovaná 3D akční adventura od německých NuClearVision Entertainment. Odehrává se v současném New Yorku a hlavní hrdinou je Angie Prophet - ona je poslední nadějí lidstva, poslední záchranou, která se dokáže vypořádat se třemi Jezdci Apokalypsy.

Psychotoxic the 4th HorsemanPsychotoxic the 4th Horseman

Jistěže Angie zprvu nic netuší - nic o tom, že by měla zastavit čtvrtého Jezdce, čímž by odvrátila neodvratitelnou katastrofu ;). Prostě se najednou ocitne uprostřed největšího dobrodružství svého života - je stíhána policií i FBI a navíc po ní jdou armády pozemského pekelníka Aarona Crowleyho. Navíc bude krůček za krůčkem poodhalovat svou vlastní velmi podivnou minulost. V zásadě lze říci, že příběh téhle hry bude více než komplexní a navýsost zajímavý. Jak již bylo řečeno, bude se odehrávat v New Yorku - na známých místech jako Manhattan, Wall Street nebo Socha svobody. Dokonce tam původně bylo i několik levelů ve World Trade Center, ale, jak řekl sám autor hry v jednom z rozhovorů, "realita někdy bývá krutější než hra". Dostupné zbraně budou převážně klasického kalibru - revolver, brokovnice, sniperka, automatická puška, ale také se zde najdou originality jako organická řetězovka a další podivnosti. Bohužel, Psychotoxic nebude obsahovat multiplayer. Datum vydání je stanoveno na první měsíce 2003.

Slavné japonské RPG i pro PC!
Je tomu již pět let co byla uvedena první Grandia, velkolepé konzolové RPG japonského stylu. Tehdy to ještě bylo pro konzoli Sega Saturn, ale protože doma (tedy v Japonsku) měla Grandia ohromný úspěch, objevila se o dva roky později i pro první Playstation. Když byla ohlášena Grandia 2, společnost UbiSoft neváhala a přihlásila se jako distributor pro Evropu a Ameriku - a to pro platformy zahrnující i naše miloučká PC.

GrandiaGrandia

Druhý díl Grandie začíná poučným intrem, ve kterém je zobrazena finální bitva z jedničky, kdy si dávají do nosu dva úhlavní nepřátelé - Granas (Dobrák) a Valmar (Zloun). Hráč se dostane do role jistého Ryuda, jehož prvním úkolem je zachránit město Carbo. To se samozřejmě nepodaří a dobrodružství začíná. Podobně jako v mnoha ostatních RPG i zde budete postupem času potkávat další postavy, které se k vám budou moct připojit a pomoci vám na vaší strastiplné cestě. Jakožto je celý svět Grandie 2 ztvárněn ve 3D grafice, jsou takové i postavy monster. Ta se potulují všude možně a je jen a jen na vás, zda se jim budete vyhýbat anebo zda si budete vylepšovat statistiky bojem s nimi. Boj samozřejmě probíhá na tahy.

Grandia 2 bude v lecčems známé, ale v lecčems také odlišné RPG. Hlavním bodem, který by měl zaujmout většinu ne-japonských hráčů je práv japonské provedení.

Detaily o Warcraftu 3
Společnost Blizzard zveřejnila, ostatně jako každý týden, další novou várku screenshotů, na kterých mimo jiné představila jednu z nových vlastností třetího pokračování nejslavnější realtime strategie všech dob. Jsou to podskupiny - vlastnost, kterou jsme u mnoha jiných RTS již dlouhou dobu postrádali a která bude jistě jednou z věcí, která posune Warcraft 3 ještě blíže dokonalosti.

Warcraft 3Warcraft 3

Díky podskupinám budete moci lépe kontrolovat průběh kterékoliv bitvy, které se účastní několik různých typů jednotek (což znamená většinu bitev). Jakmile totiž označíte jako jednu skupinu několik různých typů jednotek, pak se automaticky v této skupině utvoří podskupiny sestávající z jednotek stejného typu. Tyto podskupiny pak můžete volit a využívat speciálních vlastností jednotek v nich, které však nejsou přístupné, když máte zvolenu skupinu celou ("nadskupinu"). Hypotetický příklad: máte oddíl sestávající z deseti rytířů, pěti lučištníků a tří mágů. Pokud je skupina označena jako celek, nejsou přístupné speciální dovednosti mágů (řekněme například neviditelnost). Zvolíte tedy podskupinu mágů a aplikujete na některé své jednotky neviditelnost - aniž byste museli mágy dlouho myší "lovit" v celé skupině. Fakt, že je zvolena podskupina ve skupině se projeví zvýrazněním portrétů jednotek ve spodní části obrazovky uprostřed (viz. první screenshot). Napravo je pak k dispozici seznam příkazů - jak těch běžných, dostupných pro všechny jednotky (útok, pohyb) tak i oněch speciálních (neviditelnost). Jakmile označení podskupiny zrušíte, zbudou pouze běžné příkazy. Maximálně jednoduché pak bude přepínání mezi jednotlivými podskupinami - bude se dít pomocí klávesy TAB. Jak jednoduché a jak geniální! Warcraft 3 bude bomba, která zatřese herním světem, o tom nepochybuji.

Co nového v Ultimě Online?
Ultima Online: Lord Blackthorn's Revenge - to je název nového pokračování Ultimy Online, které se má objevit již tento rok. Magazín GameSpy.com toto dílko již nějaký ten měsíc sleduje a pravidelně přináší zápisky od vývojářů, které upřesňují co všechno nového v datadisku hráči UO potkají a poznají. Zde je krátký výňatek z povídání o příběhu, který sepsal vývojář Dave Saleh:

"Rozhodli jsme se začít od začátku. Pro příběh potřebujete konflikt a pro konflikt potřebujete protivníky. UO už však nemá žádné záporňáky, kteří by byli stále ještě u moci a hodně málo antihrdinů, kteří by kdy měli nějaký globálnější efekt. Abychom našli neúprosného protivníka, vydali jsme se zpět do historie k původní single-playerové sérii Ultima. Přirozeným výběrem byl Exodus. Mondain, původní záporná postava, byl mrtvý a Minax byla zaměstnána jinými záležitostmi. Proto jsme cítili, že Exodus musí přijít jako další. Jenže problém s Exodusem je ten, že nemá žádnou skutečnou osobu nebo cokoliv jiného s fyzickým vtělením; byl pouze mystickou entitou. A tady přišel na řadu nápad využití Blackthorna. Hráči chtějí pro Zlo tvář, aby viděli, proti komu bojují..."

Více naleznete zde.

Ultima Online Lord Blackthorns RevengeUltima Online Lord Blackthorns Revenge

Nové hry od Fishtank Interactive!
Společnost Fishtank Interactive zveřejnila přehled vydání některých svých chystaných her, který vám zde přinášíme.

Arx Fatalis - Německá verze tohoto originálního 3D RPG by se měla objevit již 25. dubna tohoto roku. Za zmínku jistě také stojí to, že původně plánovaný multiplayerový mód byl u této hry zrušen. Údajně díky své časové náročnosti - jednalo by se prý v podstatě o zcela novou hru. A k tomu patří i zvěsti, že právě taková samostatná hra by se časem mohla objevit. V každém případě singleplayerový mód má nyní nabídnout 80 až 100 hodin čistého hracího času. To už ujde! Homepage hry najdete na http://www.arxfatalis-online.de/.

Beam Breakers - Tato futuristická závodní hra se má objevit 11. dubna 2002.

1914: The Great War - Válečná strategie oplývající 3D grafickým zpracováním je plánována na 16. květen 2002.

Wildlife Park - Zvířecí strategie podobná Zoo Tycoonu by měla vyjít stejně jako The Great War, tedy 16. května.

Nové screenshoty
Dnes se nám opět urodilo mnoho krásných obrázků z několika zajímavých titulů, a to nejen pro PC. Takže začneme pěkně od prvního párečku - ten pochází z připravované historické realtimové strategie American Conquest, o které jsme nedávno přinesli rozsáhlý rozhovor. Další dvě dvojice jsou z Xboxové závodní hry Crash. Čtvrtý pár pochází z velmi pěkně vypadajícího 3D RPG Summoner 2 pro PS2. Ty čtyři nádherné obrázky pod nimi (s tolika lidmi) jsou z MMORPG jménem Dragon Empires. Předposlední dvojka je z datadisku ke hře Tropico jménem Paradise Island. Nu a úplně poslední pár je z chystaného vesmírného simulátoru Freelancer.

American ConquestAmerican Conquest

CrashCrash

CrashCrash

SummonerSummoner

Dragon EmpiresDragon Empires

Dragon EmpiresDragon Empires

Tropico Paradise IslandTropico Paradise Island

FreelancerFreelancer

Krátce ze světa her
 • Nedávno jsme vás informovali o chystané 3D akční adventuře jménem W.A.T.E.R. Blood Runs Deep, která se měla stát nástupcem slavného Deus Ex. Před nedávnou dobou oznámil Robert Holm, vedoucí společnosti Arithmetic Studios, která hru vyvíjí, že z projektu se stává masivně multiplayerová persistentní online gamesa a přejmenovává se na W.A.T.E.R. Online. Datum vydání zůstává stejné - daleký rok 2004. Staronové oficiální webové stránky mají adresu http://www.arithmeticstudios.com/.
 • Již druhý ročník Game Developers Conference Europe (Evropská konference herních vývojářů, GDCE) se s definitivní platností bude konat 30. srpna v Londýně (konkrétně prostorách ExCeL) - to znamená těsně před největší evropskou herní výstavou, taktéž londýnskou - ECTS. Více na http://www.cmp-europe.com/.
 • Němečtí vývojáři Westka Interactive chystají ve spolupráci s anglickou společností Bastion představení své nové first person 3D akční adventury se zatím neupřesněným názvem. Je postavena na Unreal enginu a měla by se objevit počátkem roku 2003.
 • Datadisk pro populární "božskou" budovatelskou strategii Tropico jménem Paradise Island je GOLD. V obchodem se má objevit již 5. února 2002. Dva nové screenshoty najdete v sekci… ano, "Nové screenshoty" :).
 • Na český herní trh vstupuje nová distribuční firma, původem ze sousedního Polska - CD Projekt. První tituly, které hodlá vydat jsou Europa Universalis 2, Wiggles, Gothic a Heroes of Might and Magic 4. Každá ze jmenovaných her by měla být plně lokalizovaná (ostatně i jako všechny následující) a prodávat se budou za jednotnou (a nutno dodat docela příjemnou) cenu 999 Kč.
 • Že bychom se přeci jen skutečně dočkali druhého dílu Icewind Dále? Hmmm…
 • Jedny i druhé oficiální stránky očekávaného RPD Dungeon Siege se dočkaly jak nového vzhledu, tak i obsahu.
 • Němečtí 4Head Studios připravují strategickou hru The Guild, která se, jak název lehce napovídá, bude odehrávat ve středověku a počátcích novověku (mezi lety 1400-1600). Homepage projektu je zde. Distribuce se ujme společnost JoWood, německá verze se má objevit již v březnu tohoto roku.
 • A ještě jedna realtime strategie, tentokrát z dílen polských Reality Pump. Opět se podíváme do daleké minulosti - jmenuje se KnightShift. Na rozdíl od The Guild se ovšem bude jednat o docela humornou minulost, plnou zběsilých nemotorných rytířů, chytrých krav, tajuplných magusů a dalších zběsilostí.
Downloady
 • Demoverzi nových Worms Blast si můžete stáhnout z oficiálních stránek nebo z Tiscali. Trochu škoda je, že 80 MB soubor v sobě obsahuje i 20MB video a DirectX 8. Jinak Bomba! :) UPDATE: Osekaná verze (24 MB) je k dispozici na Tiscali
 • Intro očekávané taktické 3D střílečky Global Operations je ke stažení zde (13,8 MB, tři minuty, DivX formát).
 • Další filmeček pochází ze sci-fi MMORPG jménem Neocron. Sosnout ho můžete odtud (16,1 MB, více než deset minut).
 • Nový patch pro multiplayer test 2 demo střílečky Gore si stáhněte z oficiálních stránek. Má nějakých 1,5 MB.
 • Pěkný filmeček o objemu 10,2 MB a délce přibližně jedné minuty nám připravili Westwoodi - samozřejmě se jedná o C&C: Renegade. Stahujte přímo z jejich FTP.
 • Hned čtyři nové pohyblivé obrázky z chystaného 3D taktického RPG Freedom Force jsou k dispozici na stránkách magazínu GameSpot.
 • Objevil se nový patch pro oblíbenou onlajnovku Dark Age of Camelot. Více zde.
 • V minulém Novém týdnu jsme vás informovali o připravované "světomocnářské" strategii SuperPower od DreamCatcher Interactive. Nyní je k dispozici její 122 MB demo.
 • Patche pro startrekárnu Starfleet Command: Orion Pirates si můžete stahovat odsud nebo odsud. Mají přibližně 10 MB a opravují toho více než dost (údajně přes 80 "fixů").
 • A ještě jedna startrekárna a ještě jednou patch - tentokrát pro strategii Star Trek: Armada 2, který se objevil na oficiálních stránkách. Tiká si velikostí 12,7 MB a updatuje na verzi 1.1. Detailní popis novinek si můžete přečíst zde.
Čtení odjinud
Co týden dal…
Směska

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

včera | | 16 N/A
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Microsoft oficiálně: Xbox Series X bude za 499 dolarů, Series S za 299 dolarů

Microsoft oficiálně: Xbox Series X bude za 499 dol…

Tak to máme černé na bílém.

8.  9.  2020 | | 3 N/A