Nový týden: nový rok, nové hry

Asi největší událostí tohoto týdne bude poodhalení opony nad dlouho očekávaným titulem Unreal Tournament II, přímým pokračováním slavného rivala Q3A - Unreal Tournamentu. Objevila se také jakási šuškanda ohledně dalšího datadisku k "obávaným" The Sims. Je to pravda nebo není? Toť otázka! Dále tu máme nové sci-fi RPG, italskou pouliční mlátičku, a další novinky a cukrovinky.
Nový týden: nový rok, nové hry
Asi největší událostí tohoto týdne bude poodhalení opony nad dlouho očekávaným titulem Unreal Tournament II, přímým pokračováním slavného rivala Q3A - Unreal Tournamentu. Objevila se také jakási šuškanda ohledně dalšího datadisku k "obávaným" The Sims. Je to pravda nebo není? Toť otázka! Dále tu máme nové sci-fi RPG, italskou pouliční mlátičku, a další novinky a cukrovinky.

Unreal Tournament II, konečně!
Tak je to konečně úplně a (skoro) oficiálně venku. Společné dílko společnosti Epic, Digital Extremis a Infogrames by se na trhu mělo objevit již ve třetím čtvrtletí příštího roku. A jaké jsou první kusé informace? Objeví se nějaké ty řiditelné stroje. Postav, za které budete moct hrát, má být více než padesát, každá samozřejmě zcela unikátní, mnohem detailnější, než v předchůdci (animace kostry). Lokací bude na třicet (nejrůznější prostředí - pouště, džungle, vesmírné stanice, a tak dále), každá se má skládat ze stokrát více polygonů než lokace v prvním UT. Nové zbraně mají názvy jako Shock Rifle, Flak Cannon, Assault Rifle, Ion Cannon či Link Gun. Dočkáme se nových, ale i starých dobrých herních módů, jejichž lité pařby se bude moct zúčastnit až 32 hráčů. A co má být tou největší změnou? Již žádné power-upy, ba dokonce ani náboje! Ve dvojce si totiž všechno budete dobíjet na speciálních, k tomu určených místech. Co na to John Carmack? Hmmm!?! Rozsáhlé preview Unreal Tournament 2 si můžete přečíst na Tiscali Games.

Další datadisk pro Simáky
Je to opravdu jen čiročirá spekulace, ale v Maxisu prý skutečně pracují na již čtvrtém přídavku pro oblíbenou simulaci The Sims. Tentokrát se se svými oblíbenci vydáte na dovolenou - datadisk má nést jméno The Sims: Vacation a prý by se měl objevit již koncem března 2002. Samozřejmostí budou nové, dovolenkové činností, ale i věci, vybavení, a tak dále a tak dále. Prostě nové kousky pro starého psa. Dokáže se je ještě naučit? (zde si můžete přečíst recenzi datadisku The Sims: House Party)

Science fiction RPG Defection
K jedné z mála chystaných sci-fi RPG - Harbingeru (více se o něm můžete dozvědět např. zde nebo zde) - konečně přibude další kousek. Jmenuje se Defection a pochází od společnosti Quanta-Entertainment. Hráči se tentokrát ponoří do prapodivného světa budoucnosti, jemuž vládne chaos a nejistota. Převezmou roli androida s označením Mark I, jenž je právě na jedné z rutinních misi - loví uprchlé lidi. Onen podivný svět, planeta, na níž se celý příběh Defection odehrává, nese název Ansalon. Tento svět je zaslepen válkou mnoha frakcí, kdy proti sobě povětšinou bojují lidé a stroje. Mark I se vydává na dlouhou cestu za poznáním pravdy - o Stvořiteli, o válce, o lidech, prostě o takových těch "normálních" věcech, o kterých si můžete přečíst v nějaké dobré science fiction knize. Skutečně, příběh Defection se zdá býti docela vyzrálým, žádná plytká zápletka. Otázkou je, jak se to bude mít s ostatními prvky hry. Tak například ve vaší partě bude moct být celkem až pět charakterů, ovšem během hry jich samozřejmě potkáte, resp. vystřídáte, mnohem více, podobně jako například v Baldur's Gate. Poměrně důležitá bude jistě možnost všechny členy své party přímo kontrolovat. Nebude chybět magie (RPG bez magie je jako… jako motorka bez motoru:), ale i množství nejrůznějších "klasických" zbraní. Multiplayer se u tohoto zatím čistě singleplayerového RPG neplánuje. Datum vydání jest stanoveno na první čtvrtletí 2002.

DefectionDefection

Dokonalá mlátička?
Vzpomínáte ještě někdo na tu skvělou 3D řežbu jménem Expandable? Dokonalá hratelnost, úžasná grafika, možnost hrát ve dvou na jednom počítači - to vše udělalo z téhle zprvu jen málo známé hříčky veleznámý titul, který sklízel úspěchy na mnoha frontách. Na jeho úspěch se pokouší navázat také hra The Rage od italských (jen tak mimochodem, kolik znáte italských herních vývojářů?) developerů Fluid Games. Pravda, odehrává se v poněkud jiném prostředí (městské ulice) a řádíte tady s odlišnými zbraněmi (pěsti, kopy, malé střelné zbraně), ale koncept je v zásadě podobný. Vývoj The Rage začal již na konci roku 1999 - dnes již je hra hotová a mohou se jí zúčastnit až čtyři hráči, kteří mají na výběr ze čtyř odlišných charakterů, šest rozsáhlých lokací po dvou až třech levelech na promlácení, a samozřejmě nesmí chybět podpora multiplayeru (přes LAN nebo Internet). Demoverzi The Rage si sosněte třeba odtud.

The RageThe Rage

Angličáky na vašem PC
Říkají vůbec ještě někomu něco tyhle "angličáky"? Jistě, jsou to taková ta malá autíčka, většinou zmenšené kopie reálných modelů, ale také zcela vyfantazírované stroje na čtyřech kolech, úžasné ďábelské mašiny, s nimiž jsme se jako malí mlátili po hlavách (někteří pak také simulovali skutečné autohavárie, výbuchy, atd.). Právě kouzlo těchto prťousů se rozhodla přenést na naše obrazovky společnost THQ. A vzala si k tomu na pomoc tu nejznámější značku ze všech - Matchbox (tato firma vyrábí hračky již více než 50 let). Nová hra nese název Matchbox Rescue Rigs a hráči v ní dostanou možnost usednout za volat / řídící páku více než patnácti různých pozemských, vzdušných i vodních strojů a probrázdit s nimi nekonečné dálavy virtuální džungle, pouště, moří a oceánů. Vydání hry je plánováno na zimu 2002.

Co chystá Eidos?
Máme tu stručný přehled her, které se chystá v nejbližší době vydat společnost Eidos Interactive.
 • Salt Lake - PC, PS2 – leden
 • Deus Ex: The Conspiracy - PS2 – únor
 • Herdy Gerdy - PS2 – březen
 • Commmandos 2 - PS2, Xbox – březen
 • Blood Omen 2 - PS2, Xbox - březen (mimochodem, trailer z této připravované akčňárny lze stáhnout zde)
 • Hitman 2: Silent Assassin - Xbox – březen
 • EOE: Eve of Extinction - PS2 – březen
Velký třesk pro GameBoy Advance
Máme pro vás skutečné extrémně rozsáhlý seznam titulů, které chystá Nintendo pro svůj GameBoy Advance na první čtvrtletí tohoto roku. Držte se, pojedeme s kopce! An American Tale Fievel's Gold Rush, Atari Anniversary Advance, Baseball Advance, Blender Bros, Boulder Dash Ex, Bonx Racers, Breath of Fire II, Britney's Dance Beat, Columns Crown, Crash Bandicoot:The Huge Adventure, Crazy Chase, Creatures, Cubix: Robots for Everyone, Dark Arena, Dragonball Z: The Legacy of Goku, Eggo Mania, ESPN Winter Sports 2002, ESPN Winter X Games Snowboarding 2002, The Fists of Mars, Grand Theft Auto 3, High Heat Major League Baseball 2003, Ice Age, Jonny Moseley Mad Trix, King of Fighters Ex: Neo Blood, Land Before Time, Mega Man Battle Network 2, Mike Tyson's Boxing, Monster Force, Monster Jam Maximum Destruction, Motocross Maniacs Advance, Moto GP, Muppet Battle Pinball, NASCAR Heat 2002 Advance, NBA Jam, NHL 2002, Pocky & Rocky with Becky, Puyo Pop Advance, Rainbow Six: Rogue Spear, Ripping Friends, Salt Lake 2002, Scorpion King, Shrek: Swamp Kart Speedway, Sonic Advance, Star Wars Episode II: Attack of the Clones, Street Fighter Alpha 3, Super Mario World, The Three Stooges, Tiny Toons Adventures: Buster's Bad Dream, Tiny Toons: Wacky Stackers, Ultimate Brain Game, Urban Yeti, VIP, Worms Blast, Worms World Party, WTA Tour Tennis, X-Bladez: Inline Skater, Zone of the Enders.

To je skutečně velmi rozsáhlý seznam, což? A to jsou tituly pouze pro první čtvrtletí! Majitelé GBA se skutečně mají na co těšit! Aby toho nebylo málo, máme tu i poněkud kratší seznam pro konzoli GameCube: 18 Wheeler Pro Trucker, All-Star Baseball 2003, Bloody Roar: Primal Fury, Dark Summit, ESPN International Winter Sports 2002, ESPN MLS Extra Time 2002, Gauntlet: Dark Legacy, James Bond: Agent Under Fire, Legends of Wrestling, NBA 2002, NBA Courtside 2002, NBA Street Basketball, NFL Blitz 2002, Pacman World 2, Rayman Arena, Smashing Drive, Spy Hunter, Tetris World, Virtua Striker 3.

Nové screenshoty
Dnes tu pro vás máme hned čtveřici nových screenshotů z připravovaného 3D RPG Might & Magic IV, následující páreček pochází z Warcrafta III (viz. naše preview).

Might and Magic 9Might and Magic 9

Might and Magic 9Might and Magic 9

Warcraft 3Warcraft 3

Krátce ze světa her
 • pokračování výborné střílečky Serious Sam od Chorvatského týmu Croteam - The Second Encounter (psali jsme zde) je již GOLD a v obchodech by se oproti původnímu očekávání mělo objevit již 5. února 2002
 • trochu podobně je na tom také Soldier of Fortune II: Double Helix (viz. náš článek), který sice ještě není ve fázi GOLD, ale prakticky je už téměř hotov, takže GOLD verze se dá očekávat v několika málo týdnech
 • společnost THQ dokončila akvizici Rainbow Studios, kteří momentálně pracují na hrách jako Matt Hoffman Pro BMX 2 a Star Wars: Racer Revenge (obě pro konzoli PS2). Za sebou mají například sérii motokrosových závodů Motocross Madness, vyvíjenou pro společnost Microsoft
 • v Anglii se v poslední době daří protipirátským akcím - nedávno byl jeden pirát odsouzen na 12 měsíců odnětí svobody, jiný dokonce na dva roky. Oběma bylo zabaveno vybavení i množství softwaru, který nelegálně kopírovali a poté prodávali. Na obou dopadeních se podílela zejména agentura ELSPA (European Leisure Software Publishers Association)
 • Wes Craven, režisér Nočních můr z Elm Street a Vřískotu, chystá film na motivy hry American McGee's Alice, která byla ukuchtěna na motivy známé knihy Alenka v říši divů. Jistěže to nebyla přesná kopie, spíše taková mírně hororová hříčka, a tak i film zřejmě nebude docela všední - už jen fakt, že má být animovaný, slibuje dosti neobvyklý zážitek
 • chystá se další pokračování kozaté Lary, tentokrát pod "novátorským" názvem Tomb Raider Next Generation (stejně ale půjde úplně o to samé, o co šlo předtím - Lařiny vnady, skákání, běhání a střílení, jen se to všechno převlékne do mnohem hezčího kabátku - toť můj skromný názor). Titul je vyvíjen pro PC, PS2 a Xbox. Datum vydání - konec roku 2002
 • očekávaný datadisk pro originální strategii Petera Molyneuxe (už jste četli jeho profil?) Black & White (recenze), který se bude zovat B&W: Creature Isles, by měl vyjít 18. ledna 2002. Více si o něm můžete přečíst zde
 • zajímavé anglické preview Unreal Tournament 2 si můžete přečíst v magazínu Computer and Video Games
 • společenství Wizard of the Coast, tvůrci mnoha karetních AD&D her, získali exkluzivní roční práva na vydávání kartiček s tématem Star Wars

Hardwarové zprávičky
 • Společnost nVidia, výrobce známých grafických čipů GeForce, se stala jednou z nejlepších společností na burze roku 2001. Do něj totiž vstoupila s cenou jedné akcie 16,50 dolaru a zakončila ho s cenou 66,90 dolaru, tedy přibližně 4x vyšší.

Downloady
 • demoverze datadisku Mechwarrior: Black Knight je ke stažení na FilePlanet (99 MB)
 • výborný filmeček z chystané ruské 3D akce Kreed si lze stáhnout odtud (39 MB)
 • a ještě jeden filmík, tentokrát ze hry The Thing, inspirované slavným filmovým hororem Johna Carpentera, je ke stažení z oficiálních stránek (5,2 MB)
 • patch pro ostrovní simulaci Tropico (recenze) je ke stažení odtud (753 kB, verze 1.06)
 • tříminutový movie z očekávané Final Fantasy XI lze stáhnout zde
 • společnost Simon & Schuster vydala novou filmovou ukázku ze své temné 3rd person adventury Darkened Sky. Ke stažení je přímo z jejich FTP
 • singleplayerové demo válečné 3D akce Medal of Honor: Allied Assault si stáhněte z Tiscali Games
 • další movie, tentokrát z chystané sci-fi MMORPG jménem Neocron, sosejte odtud (6,8 MB)
 • a třešnička na konec - z Tiscali Games si můžete stáhnout krásný filmeček z připravovaného Unreal Tournamentu II

Čtení odjinud
Co týden dal…

Směska

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |