Nový týden: první dojmy z královského Splinter Cell

Recenze her Impossible Creatures, Contra: Shattered Soldier * Splinter Cell - první dojmy z královské stealth akce * Termíny vydání her pro PC - release list * Čtenáři naostro: Ptejte se Jana Herodese - bývalého šéfredaktora Levelu! * Nové informace o hrách Syberia 2, The Longest Journey 2, Dungeon Lords, Greyhawk, Empires, Star Wars: Knights of the Old Republic * A další zajímavé články!
Nový týden: první dojmy z královského Splinter Cell

Pondělí - 24.2.2003 ... První dojmy ze Splinter Cell

Kamil Gric si na vás hned v úvodu týdne přichystal pořádný nášup, když konečně prošel celou testovací verzí slibné špionážní hry Splinter Cell. V článku "Splinter Cell - první dojmy z královské stealth akce" shrnul veškeré své dojmy a tady je ukázka:

"Jak jsem již zmínil, v případě titulu Splinter Cell si autoři vyzkoušeli zcela novou a ojedinělou roli tvůrců špionážní stealth akce. Naštěstí a ku spokojenosti všech sort hráčů není hra omezena nutností být vždy a všude "neviditelným" záškodníkem. Jsou situace, které lze vyřešit cestou rychlé a smrtelné akce, stejně jako nenápadným plížením, skákáním a skrýváním se ve stínech. Jeden příklad za všechny - v nejmenované z misí je vaším úkolem setkání s informátorem v plamenech se rozpadající budově. Vaše další cesta poté vede přes dům, který je chráněn nejen venku patrolujícím vojákem, ale také jeho kolegou nacházejícím se uvnitř tohoto objektu." (celý článek)

 

 

Pondělní novinka tentokrát patřila připravované adventuře Syberia 2, článek nesl titulek "Syberia 2 - tak adventury ještě nevymřely!" a zde je ukázka:

"Objeví se samozřejmě staré známé postavy, vyjma Kate třebas i Hans, Oscar a možná i několik překvapení. Zbytek jsou úplně noví "herci". Syberia 2 se opět dělí na čtyři hlavní lokace - Romansbourg, ruské město, Velký severní průsmyk, vesnice Youkol a Sibiř. Narazíte tentokrát také na mnohem více hádanek a logických problémů, často roztáhlých i na několik různých míst. Nečekejte ale nic podobného legendárnímu Mystu s jeho prapodivnými hlavolamy, tady najdete spíš tlačítkové a pákové hádanky. Vylepšeny mají být také dialogy postav. Samozřejmě se dočkáme i nových grafických lahůdek (ne že by jich první díl nebyl plný)." (celý článek)

 

Jako obvykle nechybí ani pravidelný "Týden v rubrice Plné hry: prasátko na bruslích!".

Plná hra: "The Eskimo Fishing Trip - chcete si zarybařit?"

Bleskovka dne: Total Club Manager 2003 - nový patch

Úterý - 25.2.2003 ... Recenze hry Impossible Creatures

Dlouho očekávaná realtime strategie Impossible Creatures měla přijít s ojedinělými možnostmi tvorby vlastních jednotek. Zda se jí to povedlo a jak si vlastně vůbec tahle hra vede v konkurenci ostatních RTS, o tom se dočtete v článku Romana Březiny "Impossible Creatures - recenze":

"Dovolím si tvrdit, že hratelnostně nejsilnější místo má tato hra ve svém singleplayeru. Vynikající zábava je zabezpečená skvělou atmosférou, kterou zabezpečují už výše vzpomínané video sekvence (v některých pasážích až s hororovou tématikou). Líbilo se mi, že boj získal omnoho větší váhu než samotná těžba surovin a stavba budov. Značnou mírou k tomu přispěl i fakt, že tu těžíte jen jedinou surovinu - uhlí. Celkový počet 60-ti zvířat nabízí širokou variabilitu a volnost pro vaše nejrůznější pokusy v klonování těch nejlepších zabijáků. I proto se tento kousek nestává nudným a stereotypním, což je častým problémem a hlavně u her, které se v poslední době dostaly na trh. V porovnání s klasickými strategiemi se zvýšila hratelnost, ale i samotná rychlost hry." (celý článek)

Impossible Creatures Impossible Creatures

Impossible Creatures Impossible Creatures

Ani tentokrát nepřijdete o pravidelnou dávku informací ze světa herního byznysu v článku "Byznys hrátky: online podpora pro GameCube". Dozvíte se mimo jiné o budoucnosti herní divize Vivendi, americkém McDonaldu a jeho propojení s herním průmyslem a dalších zajímavostech. Tady je ukázka:

"Byť tedy přichází japonský gigant se svou formou onlinové podpory až nyní, s největší pravděpodobností to bude právě Nintendo, kdo novou službu představí v Evropě jako první. Přestože Microsoft v současnosti investuje nemalé částky do přípravy spuštění svého Xbox Live na starém kontinentu, nestane se tak dříve než 14. března letošního roku. Jako první zavede Nintendo v praxi také tzv. pay-to-play model. Jeho podstata tkví v placení měsíčních poplatků za možnost dále si vychutnávat slasti jedné z existujících online her. První vlaštovkou v evropských vodách tak bude hra Phantasy Star Online, u níž budou po dvouměsíčním neplaceném přístupu činit poplatky 5,99 liber (270 korun)." (celý článek)

3D RPG pomalu ale jistě přebírají vládu nad svým žánrem. Ačkoliv tu stále ještě jsou některé osamocené vlaštovky (Lionheart), zanedlouho už po klasických izometrických 2D RPG neštěkne ani pes. Na jejich místo nastoupí 3D RPG typu Dungeon Lords, o kteréžto hře byla také úterní novinka nadepsaná "Dungeon Lords - další epické fantasy RPG":

"Čeká na vás množství různorodých 3D prostředí ve skutečně velice rozsáhlém fantasy světě, podíváte se do hlubokých temných lesů, jeskynních labyrintů, hradů, měst i zapadlých vesniček. V boji proti nemalému množství různorodých nepřátel využijete jak klasické zbraně, tak i kouzla a zvláštní artefakty. Navíc také dostanete do vínku zvláštní komba, vše samozřejmě probíhá v reálném čase. Čekají na vás desítky NPC postav - s některými budete obchodovat, jiní se stanou vašimi spojenci a další zase zarputilými protivníky." (celý článek)

 

 

Plná hra: "Global Rail - projeďte se po kolejích..."

Bleskovka dne: 4 nové screeny z UFO: Aftermath

Středa - 26.2.2003 ... Release list desítek titulů

Obsáhlý seznam dat vydání většiny z připravovaných her příštích měsíců pro vás v článku "Termíny vydání her pro PC - release list" připravil Kamil Gric.

"14. dubna 2003 - Duke Nukem Forever (c) Take 2!
18. dubna 2003 - Freelancer (c) Microsoft
18. dubna 2003 - Tropico 2: Pirate Cove (c) Take 2
18. dubna 2003 - Ghost Master (c) Empire Interactive
19. dubna 2003 - UFO: Aftermath (c) Cenega
24. dubna 2003 - CSI: Crime Scene Investigation (c) Ubi Soft
24. dubna 2003 - Harpoon 4 (c) Ubi Soft
25. dubna 2003 - Starsky and Hutch (c) Empire Interactive
25. dubna 2003 - Echelon: Wind Warriors (c) Oxygen
" (celý článek)

Jistě jsou mezi vámi tací, kteří se živě zajímají o stolní AD&D hry. Pro ty, kteří je neznají bude pak možná představení hry Greyhawk: The Temple of Elemental Evil v článku "Greyhawk - RPG ve znamení 3. edice AD&D" ještě o něco hodnotnější po informační stránce. Zde je ukázka:

"Hráčova cesta začne ve městě zvaném Hommlet. Každý začátek bude ale jiný, celkem se jich může objevit až devět. To podle toho k jaké se ze začátku přikloníte straně, zda k Dobru, Chaosu, Neutralitě, atd. Celkem můžete ovládat až pět postav, každá z nich má navíc možnost získat až tři hráčem neovladatelné následovníky. To jsou v podstatě zcela regulérní herní postavy, které získávají zkušenosti stejně jako ostatní, hráč je ovšem nemůže přímo ovládat." (celý článek)

 

 

Plná hra: "Quarry - Pánem robotů"

Bleskovka dne: Datum vydání HOMAM IV: Winds of War

Čtvrtek - 27.2.2003 ... Recenze hry Contra: Shattered Soldier

Čtvrtek jsme začali den akční konzolovou recenzí Martina Zavřela "Contra: Shattered Soldier - hra jako vražedný nástroj". Zde je ukázka:

"Kdosi o CSS napsal, že "je to hra, která vás nenávidí". Těžko mohu s něčím souhlasit víc. CSS po vás chce, abyste si vyrvali oči z lebky a nalepili je na obrazovku. Chce po vás, abyste si nakoupili zásobu ovladačů, protože při jejím hraní je budete drtit nečekanou silou z mnoha rozličných důvodů. CSS chce, abyste zavraždili svoji rodinu, spolubydlící a kohokoliv jiného, kdy by mohl narušit vaše matematicky dokonalé soustředění na hru. CSS vás chce zničit, oživit (99-ti možnostmi pokračovat ve hře, pokud vás zabijí) a pak znovu zničit ještě bolestněji. Contra: Shattered Soldier je nejobtížnější hra současnosti." (celý článek)

Fuj! Co to vlastně je? Aha (smrt) – boss! Nový Biolit funguje na principu plamenometu.

Já dám tobě a ty dáš mně. Tohle už tu jednou bylo, ale pořád je to HODNĚ drsné.

Do strategického žánru zavítáme v novince "Empires - nastává nová éra strategií?", kde se dozvíte podrobnosti o připravované realtime strategické hře Empires: Dawn of the Modern World, což by v podstatě měl být nástupce slavné Empire Earth.

"Empires zahrnují přibližně 1000 let historie lidské civilizace. Potkáte se tedy jak s udatnými rytíři na statných ořích, tak i s neméně odvážnými rytíři nebes 1. a 2. světové války. Mimo to narazíte třebas i na tanky Tiger, stíhače Spitfire, neviditelné ponorky, speciálně vycvičenou pěchotu a desítky dalších jednotek. Lidská historie poznala nespočet různých bojových jednotek, takže o variabilitu myslím není třeba se jakkoliv obávat. Budete bojovat na zemi, pod vodou i na vodě a samozřejmě také ve vzduchu. Světové velmoci před vámi padnou na kolena. Anebo budete naopak sledovat, jak vaše krásná malá zem pomalu ale jistě splývá s nějakým roztahovačným impériem pod vedením šíleného krutovládce." (celý článek)

 

Pravidelný "Vývoj cen hardwaru: paměti stále klesají, Intel zlevňuje" nechybí ani tentokrát.

Plná hra: "Breakin` Battle - parádní tancovačka"

Bleskovka dne: Icewind Dale CZ v lisovně + první obrázky české verze

Pátek - 28.2.2003 ... Čtenáři, ptejte se Jana Herodese!

Před několika málo týdny opustil guru českého herního tisku Jan Herodes své dlouhými lety prosezené křeslo šéfredaktora magazínu Level a vydal se do pro něj zdaleka ne neznámých vod lokalizačního oddělení herní distribuční a vydavatelské společnosti Cenega. Chcete se ho na něco zeptat? Máte možnost v novém díle seriálu "Čtenáři naostro: Ptejte se Jana Herodese - bývalého šéfredaktora Levelu!". Tady je ukázka:

"Jistě si vzpomenete na jeho dlouholeté působení v Levelu. Při svém vzniku vycházel tento magazín pod vydavatelstvím PCP - Martin Ludvík, které tím vytvořilo jakousi umělou konkurenci ke svému Excaliburu. V rámci legendární čtveřice Beast, Lachtan, Draken a Doll pak Level v krátké době přešel pod distribuční společnost JRC (později Bohemia Interactive, následně shodou okolností Cenega), kdy jako první časopis u nás začal přikládat pravidelné CD-ROM (případně disketu s diskmagem PC Engine). Při další změně vydavatele (tedy na Vogel Publishing, chcete-li dnešní Vogel Burda Communications) z magazínu odešla část redakce a na přední pozici usedl Petr Bulíř. S ubíhajícím časem přišel nový design, nový šéfredaktor Jan Herodes a Level se vyhoupnul na pomyslnou špičku mezi herními časopisy." (celý článek)

Adventury dnes příliš netáhnout, o to je nutno si cenit odvážných pokusů o renesanci tohoto žánru. V novince "Klasická adventura má pokračování - The Longest Journey 2!" se dočtete o připravovaném druhém pokračování jedné z nejslavnějších adventur posledních let.

"Podobně jako připravovaná Syberia 2, i The Longest Journey 2 (dále jen TLJ2) bude další kapitolou rozsáhlého příběhu. Opět se vydáme na podivuhodnou cestu fantaskním světem Arcadie a futuristickým Starkem, který v mnoha ohledech připomínal New York budoucnosti z filmu Pátý Element. Setkáme se s mnoha starými známými tvářemi i místy, příběh se ale tentokrát zkroutí snad ještě ohebněji než minule. Nikdo však zatím nepotvrdil, že hlavní hrdinkou bude opět krásná studentka April." (celý článek)

 

 

Plná hra: "Trains - zpět do dětských let"

Bleskovka dne: Předplatitelská soutěž o Icewind Dale (platinová edice)

Sobota - 1.3.2003 ... Přichází RPG ze světa Star Wars

Lépe než Standa Rýdl bych úvodní sobotní článek sám nedokázal uvést, takže to nechme na samotném autorovi:

"V březnu by měla vyjít nejočekávanější Xboxová hra tohoto roku, RPG z prostředí Star Wars. Dnes se blíže podíváme na chystaný titul, za nímž stojí renomovaní Bioware. Vznikne geniální hra, která překoná i sérii Baldur`s Gate?" (celý článek)

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Pravidelný článek "Nová mega: demo TOCA Race Driver" vám tentokrát nabízí mimo jiné např. download demoverze očekávaného vesmírného simulátoru Freelancer.

Plné hry: "Wintermarathon - IQMarathon v zimním kabátě" a "Gunner 3"

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |