Nový týden: ptejte se Zdeňka Polácha a hrajte Morrowind česky!

Recenze her Morrowind CZ, Euro 2004, Pitfall: The Lost Expedition, Shrek 2: The Game, Medvědí Bratři * V zákulisí Doupěte: květen 2004 - nový šéfredaktor, výstava E3 a hry ZDARMA * Vyplatí se dnes koupit GameCube? * Byznys hrátky: Kdo natočí Dooma? * A spousta dalších zajímavostí, takže se spolu s námi ponořte do uplynulého týdne plného her!

5x tip týdne: Vyplatí se dnes koupit GameCube?, V zákulisí Doupěte: květen 2004 - nový šéfredaktor, výstava E3 a hry ZDARMA, Červnová a květnová hitparáda – Manhunt, Thief, Sacred a další, Recenze: Shrek 2: The Game – zlobr poprvé na monitorech!, Recenze: Medvědí bratři – hra lepší filmu?

Plná hra týdne: Super Tux - tučňák alá Mario

Pondělí - 7.6.2004 ... Fotbalové šílenství začíná!

Recenze: Euro 2004 – šílenství vypukne již za pár dní

Tomáš Vrána: "Vstup do EU jsme s úspěchem přežili. Nyní máme opět možnost ukázat našim rovnocenným partnerům ze starého kontinentu, že český kádr nepatří do starého železa - začátek šampionátu Euro 2004 můžeme počítat na hodiny. Je-li však tato doba pro vás i přesto nepřijatelná, stejnojmenná hra z dílen kanadských EA Sports se hlásí o pozornost. Vyplatí se ji v tomto případě věnovat?" (celý článek)

  

Vyplatí se dnes koupit GameCube?

Martin Zavřel: "Nejdiskutovanější článek v pětileté historii Doupěte se dočkal pokračování. S každým dalším příspěvkem v diskuzi pod článkem o PlayStation 2 (přibývají ještě v tomto okamžiku) jsem měl v úmyslu napsat druhý díl seriálu jinak. Věřím, že nakonec zvolená forma vám umožní spatřit odpověď na danou otázku v co nejjasnějším světle. GameCube stojí 3.990,- Kč. Je to hodně nebo málo?" (celý článek)

NAOSTRO: Ptejte se Zdeňka Polácha, známého novináře i podnikatele

Jan Morkes: "Donedávna byl synonymem pro herní webzin BonusWeb. Svoje dítě však v velkému překvapení všech před několika měsíci opustil a pustil se do obchodování. Vlastní firmu specializující se na prodej zboží přes internet a plánuje dále investovat do herního průmyslu. Zdeněk Polách alias Vreco. Jen tento týden na Doupěti mu můžete položit jakoukoli otázku." (celý článek)

Bleskovka dne: První patche na Morrowind CZ ke stažení

Úterý - 8.6.2004 ... Morrowind česky!

V zákulisí Doupěte: květen 2004 - nový šéfredaktor, výstava E3 a hry ZDARMA

Kamil Gric: "Květen je již od nepaměti měsícem lásky, na Doupěti se však odehrál ve znamení velkých změn. Pod vedením nového šéfredaktora čelil autorský tým šílenství v podobě americké E3, znovu jsme vám připravili nadupané DVD a aby toho nebylo málo, náš obchod Doupě na Vltavě slavil půl roku existence soutěží o hry! Co se tedy v květnu v redakci Doupěte událo?" (celý článek)

Recenze: Morrowind CZ - jaký je nejkontroverznější překlad všech dob?

David Sláma: "Je tomu takřka na den přesně dva roky od chvíle, kdy se na pultech obchodů v celé naší republice objevila modla spousty RPG pozitivních hráčů – The Elder Scrolls 3: Morrowind. Od prvních chvil se hovořilo o překladu, který měl být k dispozici všem majitelům originálních kopií hry. Jak to nakonec probíhalo, víte dobře sami. Ale čeština je konečně tady a Doupě ji hned vyzkoušelo." (celý článek)

  

Byznys hrátky: Kdo natočí Dooma?

Martin Boček: "Je tu zase úterý a sním i pravidelné Byznys hrátky. Co se dozvíte tentokrát? * Warner Bros přišli o práva na zfilmování Dooma * Komu zvoní hrana? aneb Interplay má problém... * Jak vypadá nový handheld Nintendo DS? * Kterou hru zfilmuje John Woo? * Xbox konečně v České republice! * A samozřejmě tu pro vás máme nějaké ty tabulky..." (celý článek)

Bleskovka dne: Juiced a The Bard`s Tale - dva hity firmy Acclaim, které vydá CD Projekt

Středa - 9.6.2004 ... GameCube - co to je?!

Vox Populi: Co si o GameCube myslí osobnosti herní scény?

Jan Morkes: "Vyplatí se v dnešní době investice do konzole GameCube? Na to jsme se snažili sami najít odpověď v pondělním článku. Dnes jsme však dali prostor známým tvářím českého herního průmyslu. Co si oni myslí o výhodách a nevýhodách „herní kostky“? Má Nintendo šanci v oblasti velkých konzolí uspět? Dozvíte se v dnešním Vox Populi." (celý článek)

Pitfall: The Lost Expedition – Far Cry pro děti?

Martin Zavřel: "Hráli jste první hru ze série Pitfall na Atari před dvaceti lety? Nebo třetí díl na Sega Mega Drive? Pak nejspíš považujete tuto značku za záruku zábavné plošinkové hry se silnými akčními prvky, zasazenou do atraktivního prostředí džungle. Nakolik je to pravda v případě pátého dílu, vydaného pro konzole nové generace, to se dozvíte v dnešní recenzi." (celý článek)

  

Červnová a květnová hitparáda – Manhunt, Thief, Sacred a další

Jan Morkes: "Letní prázdniny se pomalu blíží a to je signálem pro všechny vydavatele, aby ze svých lisoven vysypali co nejvíce titulů před okurkovou letní sezónou. A jak vidno se tohoto přikázání drží. Posuďte sami – máme tu Manhunt, Hitmana, Thiefa, Shreka 2, RPG Beyond Divinity, Sacred, ale i sexy Singles a mnoho dalšího. Jako vždy v kompletním vydavatelském plánu platném pro Českou republiku." (celý článek)

  

Plná hra: Super Tux - tučňák alá Mario

Bleskovka dne: GANGLAND kompletně v češtině již v prodeji

Čtvrtek - 10.6.2004 ... Hrajeme si už se druhým Shrekem!

Recenze: Shrek 2: The Game – zlobr poprvé na monitorech!

Alan Jarrar: "Že si škaredý a tlustý zlobr nemůže vzít urozenou princeznu? Možná v reálném světě, v tom pohádkovém je možné opravdu vše. Přesvědčil nás o tom brilantní oscarový výtvor Shrek, na jehož druhý díl již netrpělivě čekáme. Již dnes se vám však nabízí možnost okusit pohádkovou atmosféru ve hře Shrek 2. Nastavte své chuťové pohárky na maximum, herní předkrm je zde." (celý článek)

  

Nové hry na obzoru: El Matador - český Far Cry?

Jan Horčík: "Brněnští Plastici pracují na zajímavé akční hře El Matador, která si zahrává s narkomafií * Chystá se také datadisk ke "strategii" Singles s podtitulem Threesome, o co asi půjde? * Malé maďarské herní studio se chystá konkurovat Colin McRae Rally i Rachardovi Burnsovi * Nakonec je tu i jedná Opravdu Velmi Nadějná realtime strategie z 2. světové" (celý článek)

  

Plná hra: Space Corps Armageddon - vesmírné radovánky

Bleskovka dne: GTA vyjde i ve verzi pro Game Boy!

Pátek - 11.6.2004 ... Bylo nás pět, aneb medvědí bratři vrací úder!

Recenze: Medvědí bratři – hra lepší filmu?

Jiří Stárek: "Včera jsme vám představili Shreka 2, dnes se podíváme na zoubek hernímu zpracování dalšího kresleného filmu. Tentokrát jím bude klasika z dílny Disneyho animátorů - nádherná pohádka s přímo kouzelným příběhem Medvědí bratři. Hra je určena těm nejmenším hráčům, nabízí kompletní českou lokalizaci a je velmi zdařile nadabovaná." (celý článek)

  

GameStar 63 – plešoun strikes back

David Sláma: "Pomalu se blíží prázdniny a s nimi i herní sucho. V této době do nemají lehké ani herní média, nicméně nový GameStar s povedenou obálkou slibuje zabijáckou recenzi na nového Hitmana a k tomu jako bonus rozsáhlou reportáž z E3. Pokud navíc objednáte rychle, dostanete i recenzi na ToCA Race Driver 2 zdarma. A protože se to vyplatí, tak se do toho hned dejme." (celý článek)

Plná hra: Hacker 3.1 - bourejte systémy

Bleskovka dne: Chystá se konkurence pro EA Sports

Sobota - 12.6.2004 ... Stahujte Prince of Persia 2 a FIFA 2005!

Nová mega: videa z Prince of Persia 2 a FIFA 2005

Jan Horčík: "Více než dvanáctiminutový trailer z úžasné strategie LOTR: Battle for Middle-Earth, nové ukázky z takových pecek jako Prince of Persia 2, FIFA 2005, EverQuest 2, Dungeon Siege 2 nebo patche pro Hidden & Dangerous 2 a Battlefield: Vietnam - to je jen malá ochutnávka z toho, co vám přinášíme v pravidelném přehledu downloadů!" (celý článek)

Plné hry: Grand Master Chess - šach jak má být a GL tris - kostičky, hýbejte se!

Bleskovka dne: Nintendo připravuje novou next-gen konzoli

Váš názor Další článek: GBA se představilo v Číně

Témata článku: , , , , , , , , , ,