Nový týden: recenze Battlefield 2

Recenze her Another Code: Two Memories, Splinter Cell: Chaos Theory, Battlefield 2, F1 2005, Area 51, Xanadu NEXT, The Urbz * Recenze filmu Sin City * Byznys hrátky: Sims 2 hrozbou společnosti? * A další články

5x tip týdne: Recenze: Battlefield 2 – hit léta?NAOSTRO: Ptejte se manažerky Cenegy, Báry VeseléRecenze: Sin City – vzkříšení žánru NoirRecenze: Area 51 – Mars útočí, Úvaha: Hry a umění

Plná hra týdne: Zdarma: Planet of Cartmans 2 - zničte zlo

Pondělí - 25.7.2005 ... Recenze Battlefield 2

Recenze: Battlefield 2 – hit léta?

Adam Plechatý: "Po nekonečném čekání, kdy jsme byli krmeni stovkami nadšených preview, podrobných rozhovorů a lákavých tiskových zpráv, přichází druhý díl populární série Battlefield. Vzali jsme si proto opravdu přísná měřítka a ve vyčerpávající recenzi vám povíme, zda si zaslouží přízvisko "letní megahit"." (celý článek)

  

NAOSTRO: Ptejte se manažerky Cenegy, Báry Veselé

Jan Morkes: "Kdysi šlo o takřka monopolního českého vydavatele her. V éře zvýšené konkurence však dominantní postavení společnosti Cenega Czech (dříve Bohemia Interactive) padlo. Jaké jsou cíle Cenegy nyní po prodeji firmy ruskému kolosu 1C? Co lze od Cenegy na českém trhu čekat? Právě na to se můžete zeptat PR a marketingové manažerky firmy Báry Veselé a vyhrát předplatné časopisu Doupě." (celý článek)

Recenze: Another Code: Two Memories a Splinter Cell: Chaos Theory

Karel Kališ: "Konečně tu máme něco jiného než jednoduché hříčky. Another Code: Two Memories piluje žánr, který už všichni pohřbili. Máte-li rádi napětí, dobrodružství a japonskou kresbu, zde se vám dostane všeho. Splinter Cell: Chaos Theory zase přináší předělávku perfektní stealth akce. Je kapesní verze stejně skvělá, jako ta konzolová a PC?" (celý článek)

  

Obrazárna: Známá a neznámé

Martin Demiger: "The Movies dokáže přilákat pozornost sama o sobě, vždyť jde o jeden z nejočekávanějších titulů letošního roku. A my vám nabídneme nejen filmařské veledílo Petera Molyneuxe, ale rovnou tři další tituly. Jména jako Project Force, Mobile Suit Gundam či Schwarzenberg sice nejsou příliš známá, o to zajímavější však může být dozvědět se o nich něco nového." (celý článek)


  

Plná hra: Zdarma: Blast Radius - vesmír v ohrožení

Bleskovka dne: The Sims 2 jsou údajně horší porna

Úterý - 26.7.2005 ... Recenze Sin City

Recenze: Sin City – vzkříšení žánru Noir

Martin Zavřel: "Pekelně drsná akční detektivka se přesunula z knih Franka Millera na stříbrné plátno. Robert Rodriguez s podporu Millera, Quentina Tarantina, Bruce Willise a dalších dostali do kin něco, co jste ještě neviděli. Vizuálně umělecky pojaté dílo, divočejší a brutálnější než kterýkoliv z Tarantinovch filmů. Pokud chcete vědět, proč někteří diváci nesnesou film do konce, čtěte dále." (celý článek)

Byznys hrátky: Sims 2 hrozbou společnosti?

Martin Boček: "Half-Life napříště pod hlavičkou Electronic Arts * The Sims 2 jako pornohra? * World of Warcraft slaví úspěch i na čínském trhu * ESRB změnila rating GTA:SA * Xbox-Live má 2 milióny uživatelů * Seriál Přátelé jako hra? * Jak bude vypadat herní trh v roce 2012?" (celý článek)

Plná hra: Zdarma: Planet of Cartmans 2 - zničte zlo

Bleskovka dne: Gabe Newell je proti novým konzolím

Středa - 27.7.2005 ... Recenze Area 51

Recenze: Area 51 – Mars útočí

Přemysl Víška, Ivan Platonov: "Zdá-li se vám název Area 51 povědomý, tak vězte, že nemusí jít o omyl. Poprvé se tato hra, přesněji arkádový automat od Midway, objevila v osmdesátých letech. Před deseti roky byla poctěna konverzí na PC. Dnes se vývojáři rozhodli neomezovat pouze možnostmi jednoduché “střelnice” a volné pokračování staré klasiky se proměnilo v plnohodnotnou střílečku." (celý článek)

  

Recenze: F1 2005: Nečekané vítězství

Martin Demiger: "Nejsou to jen série od gigantu EA, se kterými se každoročně vídáme a pokaždé nadáváme na to, jak málo novinek přinesly. Takové Sony už se může pyšnit vlastní sérií také; narozdíl od NHL či třeba FIFY si však nový přírůstek do ságy F1 na nedostatek novinek rozhodně nemůže stěžovat. Vezměte si dovolenou, připravte své partnerky na nejhorší a zasedněte ke kokpitu F1 2005!" (celý článek)

  

NAOSTRO: Čtenářský rozhovor s Davidem Durčákem, ředitelem Cauldronu

Jan Morkes: "Vývojářský tým Cauldron má na Slovensku podobné postavení jako Illusion Softworks v tuzemsku – je nejznámějším a nejproslulejším tvůrcem her. Co chystají tvůrci Conana, Spellforce nebo jednoho dílu Battle Isle v budoucnu? Je na Slovensku těžké vyvíjet hry? Jací budou česko-slovenští vývojáři v roce 2015? Na vaše dotazy odpovídal ředitel Cauldronu, David Durčák. Prozradil také, že vyjde Spellcross 2." (celý článek)

Plná hra: Zdarma: Darwin Hill - vytvořte si rasu

Bleskovka dne: Taktický Pán Prstenů pro PSP

Čtvrtek - 28.7.2005 ... Úvaha: hry a umění

Úvaha: Hry a umění

Jan Vávra: "Lze považovat některé hry za novodobá umělecká díla? Jaká je vůbec definice umění? Co ji splňuje a co ne? Už se vám stalo, že jste se po dohrání nějaké počítačové hry málem rozbrečeli? Nebo měli chuť tleskat ve stoje při závěrečných titulcích? Ano? Pojďme tedy společně zjistit, jestli jste náhodou neměli čest s uměleckým dílem." (celý článek)

Nové hry na obzoru: Vietnam jako strategie

Jan Horčík: "Fotbalový manažer LMA Manager 2006 pro PC i Xbox 360 vám umožní stát se koučem * Realtime strategie Dawn of Fantasy nás zavede do světa plného fantazie a kouzel * Naopak tahovka Vietnam Combat: Enemy Territory připomene válku ve Vietnamu" (celý článek)

  

Plná hra: Zdarma: Dragon Ball Z MUGEN edition2 - nemilosrdný boj

Bleskovka dne: První záběry z filmového Dooma

Pátek - 29.7.2005 ... Recenze The Urbz

The Urbz: Sims in the city – simáci na pařbě

Karel Kališ: "Simáci se rozhodli pořádně odvázat a vyrazili vstříc ústretám nočního života velkoměsta. Chcete-li být stejně cool a in jako oni, máte jedinečnou možnost. Pokud se bojíte lidí a přesto chcete být lev salónu, The Urbz vám to dovolí alespoň virtuálně." (celý článek)

  

Recenze: Xanadu NEXT – hardcore RPG

Vít Sedláček: "Jak vypadá jedno z nejzásadnějších mobilních RPG? Myslíte si, že hardcore už je jen vyšumělý pojem, který ztratil význam s příchodem vlněných ponožek a mluvícího otvíráku na pivo? Nenastal čas pro jeho novou definici? Japonci se o to už pokusili a výsledek vypadá dost přesvědčivě." (celý článek)

  

Plná hra: Zdarma: World of Fighting - svět násilí a brutality

Bleskovka dne: San Andreas je v Austrálii úplně zakázáno

Sobota - 30.7.2005 ... Stahujte nová dema a videa!

Nová Mega: Svět ve válce

Petr Kolář: "I v tomto prázdninovém čase se najde chvíle na download a tak vám přinášíme opět balík ke stažení. Začněme válečnou strategií World at War, nebo raději do dětských let s Virtual RC Racing? Adventuristy potěší Fahrenheit a ostatní určitě alespoň videa z Black and White 2, Guild Wars, World of Warcraft, nebo NFS: Most Wanted. Vzhůru do tahání." (celý článek)

Plná hra: Zdarma: HaCKeR - extrémní tetris

Bleskovka dne: Infogrames na sestupu

Váš názor Další článek: Infogrames na sestupu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,