Nový týden: recenze Colin McRae Rally 3 CZ

Recenze her Fire Department, Line of Sight: Vietnam, Virtua Fighter 4 Evolution, Colin McRae Rally 3 CZ * První dojmy z RPG Lionheart, online FPS PlanetSide, závodů Midnight Club 2 * Představení datadisku The Sims: Makin’ Magic * LOTRoviny aneb novinky ze světa her s tématikou Pána Prstenů * Info k datadisku Dungeon Siege: Legends of Aranna * Barbar Conan přichází ze Slovenska - rozhovor s Cauldrony o jejich nové hře * A další zajímavé články
Nový týden: recenze Colin McRae Rally 3 CZ

Pondělí - 28.7.2003 ... Recenze Fire Department

Honza Morkes se pustil do recenze originální realtime strategie v článku "Recenze: Fire Department - akce beze zbraní":

"Ve hře totiž opravdu pochopíte, co znamená REAL-TIME. Nikde žádná možnost zpomalení hry či pauza, při které byste mohli záchranářům rozdat příkazy, jen vy a rychle se rozvíjející požár. A pokud si zezačátku myslíte, že jen postavíte hasiče do řady a počkáte až "to nějak uhasí", tak vás musím zklamat - s touto taktikou daleko nedojdete. Tedy možná ano, ale to jsem takhle jednou hasil budovu na čtyřikrát, protože jsem zmateně pobíhal po místnostech a hasil první plamínky, které mi přišly pod ruku. Jelikož tomu chyběl nějaký systém, oheň se vždy rozhořel jen, co jsem z daného prostoru odešel." (celý článek)

  

Kamil Gric shrnuje týden plných her článkem "Týden v rubrice Plné hry: božská ElastoMania a radioaktivní had".

Plná hra: "Miracle minigolf - partička golfu"

Bleskovka dne: Okuste skvostné RPG Lionheart v novém demu!

Úterý - 29.7.2003 ... Recenze Line of Sight: Vietnam

Dnes začínáme recenzí Vietcongovské konkurence, více už v článku "Recenze - Line of Sight: Vietnam - pokořitel Vietcongu?":

"Zpátky k nakousnuté variabilitě. Zbytek hry se totiž nese v duchu naprostého stereotypu. Ať už se mise jmenuje A, B nebo C, a úkol je jakýkoli, vaše poslání spočívá v tom, že sledujete kompas a jdete ohraničeným prostorem vstříc desítkám nepřátelsky naladěných vietnamských soudruhů. Až dojdete na místo určení, splníte úkol (tj. někoho nebo něco zlikvidujete) a vydáte se STEJNOU cestou nazpátek, což není zrovna nejzajímavější. Poprvé to možná autorům odpustíte, ale když se to stane asi podesáté, tak už rezignujete. Největší "zábava" na tom je, že na relativně vyčištěné cestě zpátky potkáte mnohdy ještě více nepřátel než původně." (celý článek)

  

Doom 3 byl odložen. Chcete vědět víc? Pak nepřehlédněte článek "Byznys hrátky: Doom 3 odložen, bojí se tvůrci konkurenta Half-Life 2?".

"Vplouvám do vod spekulací a tak mi snad mnozí fanoušci Dooma 3 odpustí přílišnou, avšak logickou kritiku tvůrců tohoto výtvoru. Jak však napovídají mnohé indicie, id Software se k odkladu svého titulu nerozhodli pouze z očekávaného důvodů dokončení hry - podle mnohých názorů a také faktů je důvodem obava z některých konkurenčních výtvorů, které by (přestože cíleně neútočí na stejnou skupinu hráčů) mohli snížit očekávanou vysokou (až nepřekonatelnou) prodejnost tohoto jedinečného díla - řeč je samozřejmě o Half-Life 2. Jisté však je, že k dokončení hry příliš neschází - id Software přivezou na srpnový veletrh QuakeCon hratelnou multiplayer ukázku, která bude jistě postavena na téměř finálním kódu hry, upraveném enginu a alespoň částečně optimalizovaných systémových požadavcích." (celý článek)

Kdo vyhrál hru Cesta do Indie, to vám poví krátký článek "Výherci soutěže o Cestu do Indie".

Plná hra: "Lemmis - lumíci jsou zpět"

Bleskovka dne: Letní nadílka obrázků českého výtvoru UFO: Aftermath

Středa - 30.7.2003 ... První dojmy z RPG Lionheart

Demoverze očekávaného RPG Lionheart od legendárních Black Isle Studios je tady a my pro vás máme preview. Zhostil se jej Kamil Gric článkem "První dojmy: Lionheart - magický zázrak na poli RPG".

"Stát se člověkem, nebo snad Feralkinem? Těžká volba, která je však pro tvorbu vlastní postavy pouze prvním rozhodnutím. Přeskočíme-li odívání a pojmenování vašeho charakteru, dostáváme se k základu všeho - tím je sedm hlavních atributů, z jejichž prvních písmen (samozřejmě v angličtině) také vzniklo pojmenování SPECIAL pro celý skill systém hry: řeč je síle, vnímání a postřehu, výdrži, charisma, inteligenci, hbitosti a štěstí. Mezi tyto oblasti smíte na samém počátku rozdělit několik přidělených bodů. Krom nich je vám však dovoleno zvolit trojici základních skillů - vybírat můžete nejen z magických odvětví, ale také rozdílných bojových schopností (využívání jednoručních a dvojručních zbraní, boj holýma rukama atd)." (celý článek)

 

Honza Morkes připravil nejen pro všechny fanoušky Pána Prstenů obsáhlý článek "LOTRoviny aneb novinky ze světa her s tématikou Pána Prstenů".

"Bude to třeba setkání s nebezpečnými trolly, návštěva elfů, cesta Temným hvozdem či Bitva pěti armád před Osamělou horou. Samozřejmě na to nebudete sami. Po vašem (Bilbově) boku se objeví staří známí - trpaslíci v čele s Thorinem a taktéž Gandalf. Hra bude akční adventurou z pohledu třetí osoby. Původně se měl Hobbit objevit pouze na GameCube, ale nakonec vše dobře dopadlo a dostane se na všechny platformy a to ještě tento rok." (celý článek)

   

Nejnovější informace týkající se datadisku Legends of Aranna k úspěšnému akčnímu RPG Dungeon Siege se dozvíte v novince "Info k datadisku Dungeon Siege: Legends of Aranna":

"Největší předností datadisku mají být zbrusu nová monstra a potvory. Objeví se zde celkem tři nové rasy - Utraeané, Hassatové a Zauraskové. První jmenování jsou potomci dávných obyvatel země, kteří vynalezli neuvěřitelně mocné síly a vládli na Aranně po dlouhé věky. Věřilo se, že vymřeli před mnoha staletími, ale hlavní hrdina datadisku zjistí, že jejich magie ještě ze země úplně nevymizela. Bývají to obvykle mocní mágové, v zacházení s mečem nebo lukem se však vyrovnají kterémukoliv zkušenému bojovníkovi. Pokud se na vás usměje štěstí, může se jeden z nich dostat i do vaší skupiny." (celý článek)

     

Plná hra: "Darts - hospoda doma"

Bleskovka dne: Neuvěřitelné skutečností - Half-Life 2 oficiálně odložen!

Čtvrtek - 31.7.2003 ... Jaký je Midnight Club 2 pro PC?

Preview závodní hry Midnight Club 2 jsme vám přinesli v článku "První dojmy z půlnočních závodů v Midnight Club 2":

"Midnight Club 2 nabízí několik různých herních módů, například závod, kariéra, bitva (capture the flag), volné ježdění. Vždy si zvolíte město (v demoverzi bylo k dispozici pouze Los Angeles), vozidlo, pilota, případně navolíte ještě několik dalších možností jako je například čas (půlnoc, rozbřesk, atd.) nebo hustota provozu, a pak už se můžete vydat do víru superrychlého nočního života. Závody obvykle probíhají tím způsobem, že máte za úkol projíždět stále nově se objevujícími checkpointy. Při CTF je pak, jak jste už asi sami uhodli, cílem získat vlajku a dovézt ji "domů". Vlajku získáte prostě tak, že narazíte a chvíli drtíte to auto, které ji právě má." (celý článek)

Midnight Club 2   Midnight Club 2

Chystá se další datadisk pro The Sims a my vám o něm přinášíme nejnovější informace v článku "Představení datadisku The Sims: Makin’ Magic".

"A k čemu to bude dobré? Simové budou moci zlepšit si tak milostný život, skoncovat s nenáviděnou prací anebo škodolibě dělat neplechu na zahrádce nevrlého souseda. V datadisku budete shánět ingredience na stará osvědčená kouzla nebo také můžete experimentovat a vyzkoušet nějakou originální kombinaci, pomocí které možná objevíte speciální zaklínadlo. Jenže pozor! Jestliže se Simákovi magie vymkne z rukou, může to mít také hrozivé následky! Proměna v ropuchu či výměna lidské hlavy za oslí nejsou zrovna pro Simáka tou nejlepší magickou vizitkou." (celý článek)

  

Server Živě.cz přináší další "Vývoj cen hardwaru: mírný pokles".

Plná hra: "Bomb Laden - pozdrav z USA"

Bleskovka dne: První ukázka třetího dílu filmového Pána prstenů!

Pátek - 1.8.2003 ... Recenze Virtua Fighter 4 Evolution a další

Pátek byl tentokrát nabitý těmi nejlepšími kousky. Nejprve jsou to první dojmy z pravděpodobně nejlepší online hry tohoto roku jménem PlanetSide. Článek "Rozsáhlé první dojmy z jedinečné online akce PlanetSide" rozhodně alespoň letmo prolétněte!

"Pohyb své postavy samozřejmě ovládáte klasicky na klávesnici kombinací WASD a myši. Pro každičkou akci si lze nakonfigurovat klávesy podle vlastních představ, což ale nedoporučuji, protože akcí jsou zde desítky a standardní rozvržení kláves je, jak potvrzují i zkušenosti desítek dalších hráčů, skutečně to nejlepší možné. Důležitá je zde standardně klávesa TAB, která přepíná mezi dvěma "vrstvami" ovládání. Po jejím stisknutí se na obrazovce objeví vyjma zaměřovače kurzor myši - jím pak otevíráte různá okna statistik, komunikaci s ostatními hráči, a tak dále. Po pravdě je tato vlastnost spíše usnadněním pro méně zkušené hráče, protože všechno to, co lze dělat myší, je možné si nakonfigurovat také na klávesnici. Zprvu ale doporučuji používat TAB a myš, protože těch kláves je opravdu hodně a než si je všechny zapamatujete, nějakou chvíli to potrvá." (celý článek)

PlanetSide   PlanetSide

A pak jsou tu dvě žhavé recenze. Nejprve se Kamil povozil v nejnovějším zpracování slavné Colin McRae Rally, své zážitky pak shrnul v článku "Recenze: Colin McRae Rally 3 CZ - král závodních simulací se vrací":

"Colin McRae Rally 3 navazuje na dva zkušené, léty prověřené a především nesmírně populární bratříčky, kteří učinili z této série nesmazatelný pojem herního průmyslu. Jakkoliv je to povrchní tvrzení, připravovaný třetí díl byl na PC po dlouhou dobu očekáván, jako vždy se zřejmými nadějemi. Vždyť již po dlouhou dobu se na osobních počítačích neurodila skutečně kvalitní závodní simulace a čest závodů tak zachraňuje poněkud povrchní a arkádová TOCA. To vše se mělo s jeho příchodem změnit. Na první pohled navíc nabízí Colin McRae Rally 3 vše, co byste od moderní hry žádali - dostatek tratí (erzet), závodních vozů, pestré prostředí a perfektní grafiku. Není však všechno zlato, co se třpytí." (celý článek)

 

Martin Boček si zase nenechal ujít nejnovějšího Virtua Fightera, a tak si u nás můžete přečíst jeho článek "Recenze: Virtua Fighter 4 Evolution":

"Možná vás teď napadá – co sakra si můžou slibovat od toho, že vezmou už hotovou hru, přidají do ní dvě nové postavy, pár tahů a podobných hloupostí a vypustí to do distribuční sítě za plnou cenu? Správná otázka. Ale ještě lépe by asi znělo, kdybyste se zkusili zeptat, jak to, že něco takového dostává po celém světě hodnocení od 9/10 (menší jsem alespoň nenašel – což samozřejmě neznamená, že ho někde nedostal) po ultimátních 10/10? Čím Sega recenzenty celého světa ohromila natolik, že bezmála ruku v ruce opěvují jejich nové dílo, které – alespoň na první pohled – přináší ještě méně novinek než nějaký šachový simulátor?" (celý článek)

 

Plná hra: "DSW Boom - bombová hitparáda"

Bleskovka dne: Nové patche pro českou verzi RTS Warcraft 3 a Warcraft 3: The Frozen Throne

Sobota - 2.8.2003 ... Rozhovor s tvůrci nového Conana

Slovenští Cauldroni chystají na letošní Vánoce akční adventuru Conan the Barbarian a my jsme se jich nemohli nezeptat, o co že tam vlastně půjde. Více už v článku "Barbar Conan přichází ze Slovenska - rozhovor s Cauldrony o jejich nové hře":

"Doupě: Bude Conan schopen plavat, jezdit na koni nebo jiných zvířatech, šplhat po lanech a podobně?

M.S.: Conan bude ovládat rozličné množství pohybů od klasických jako je běh, nebo skok, přes šplhání po stěnách až k těm exotičtějším jako je například jízda na koni. Paleta jeho pohybů je velmi pestrá a čítá až 93 rozličných pohybů. Většina je ale samozřejmě zaměřená na boj.:-)" (celý článek)

Conan the Barbarian   Conan the Barbarian

Jako obvykle je tady také Kamilův článek "Nová mega: demo Lionheart, ukázky skvostů Far Cry a Half-Life 2!", kde tentokrát najdete kupříkladu nová videa Half-life 2 (jedno zbrusu nové a doposud nezveřejněné!) či ukázku akčního překvapení Far Cry.

Plná hra: "Rally 2100 - jízda v budoucnosti"

Bleskovka dne: Akce a zabíjení v šesté ukázce Half-Life 2!

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole