Nový týden: recenze Deus Ex 2!

Recenze her Hledá se Nemo, Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark, Magic The Gathering Battlegrounds, LOTR: Return Of The King, Deus Ex Invisible War * Mobilní Java – fenomén dnešní doby * Hvězdná pěchota znovu řádí * Magic: The Gathering – povídání o nejlepší TCG všech dob * NAOSTRO: Ptejte se Čediče, šéfredaktora Češtin.cz * FreeHra roku 2003 – stáhněte si nejlepší hry ZADARMO! * Volte nejlepší PC hru roku 2003 a vyhrajte Doupě DVD! * A tak dále
Nový týden: recenze Deus Ex 2!

5x tip týdne:Volte nejlepší PC hru roku 2003 a vyhrajte Doupě DVD!, Recenze: Deus Ex Invisible War – válka nejen o osud lidstva, Recenze: Magic The Gathering Battlegrounds – kouzelné karty nově, Recenze: NWN Hordes of the Underdark - pocta starým dungeonům, Recenze: Hledá se Nemo – nádherná pohádka pro nejmenší

Plná hra týdne: GLX - futuristická pilotáž

Pondělí - 5.1.2004 ... Volte nejlepší hry roku!

Na počátku každého nového roku je nutné bilancovat, vybírat to nejlepší z roku minulého. Je to nevyhnutelné pro nás, stejně jako pro každý další herní či neherní magazín. Nepřehlédněte proto článek "Volte nejlepší PC hru roku 2003 a vyhrajte Doupě DVD!".

"Největší sklizeň ale jako vždy přišla na podzim, zejména v předvánočním období. V poslední době svět nejvíce nadchla trojice Call of Duty, Max Payne 2 a Prince of Persia: Sands of Time. Ale stačí se trochu porozhlédnout kolem a najdete mnoho dalších vynikajících her, na které by se v žádném případě nemělo zapomenout. Beyond Good and Evil, Yager, Halo či Tron 2.0 představují jen zlomek z hromady špičkových titulů, která přivála do obchodů v posledním čtvrtletí roku 2003. Nebudeme vás ale dopředu ovlivňovat, je jen na vás, kterým hrám dáte v hlasování přednost. Zvolit můžete jakoukoli hru, která se v České republice dostala na pulty obchodů v loňském roce." (celý článek)

Tomáš Vrána pro vás sepsal výběr těch nejlepších freeware her roku 2003. Více už v článku "FreeHra roku 2003 – stáhněte si nejlepší hry ZADARMO!". A pamatujte, že volně šiřitelné hry zdaleka neznamená něco špatného!

"Většinu jistě napadá myšlenka, že titul, jenž byl zveřejněn v lednu 2003, si po dobu celého roku mohl takříkajíc nahnat více čtenářů, nežli jeho protějšek ze sklonku roku. Tento fakt byl v konečné fázi velice problematický, proto se musela vybrat jakási alternativa mezi datem vydání, hodnocením recenzenta a počtem stažení. Toto se nakonec povedlo díky výpočtu určitého koeficientu, takže doufám, že je hodnocení co nejobjektivnější a nejpřesnější. I když, nic nemůže být dokonalé. Teď už se ale bez okolků vrhneme na výčet soutěžních kategorií, ty jsou následující:" (celý článek)

Plná hra: Zaxxon RetroRemake - výlet do vesmíru

Bleskovka dne: Nejprodávanější hra roku od Cenegy? Max Payne, Call of Duty? Kdepak

Úterý - 6.1.2004 ... Tak jaký je ten Deus Ex 2?

Finální soud nad druhým pokračováním pro mnohé jedné z nejlepších her vůbec vyřkl nakonec Ondra Kozina v článku "Recenze: Deus Ex Invisible War – válka nejen o osud lidstva".

"Deus Ex 2 je zasazen do světa, který se vzpamatovává z následků katastrofy, zapříčiněné nešťastnými událostmi závěru prvního dílu. Fanoušci Deus Ex si určitě vzpomenou na likvidaci centrálního routeru a následný kolaps sítě na celém světě (jeden z možných závěrů hry). Z prachu staré společnosti vyrůstá několik frakcí, které nabírají na síle - nevyhnutelný boj o nadvládu nad novým uspořádáním je na obzoru. Není divu, že se hráč cítí jako kotě hozené do jezera, když sleduje úchvatné intro a jen stěží zachycuje nit nově splétaných intrik, na jejichž pozadí umírají tisíce lidí v troskách města, ničeného expanzí nanorobotů. Trochu šílená věta, nicméně asi takhle bych mohl shrnout svoje pocity při sledování efektního intra, kterému jsem nicméně nerozuměl. Na vině nebyla mizerná znalost anglického jazyka, podobně se budete cítit dvě třetiny hry. Podvědomě ale celou dobu cítíte, že se blíží něco velkého, něco mnohem většího, než byl zdánlivě šílený teroristický útok na Chicago." (celý článek)

  

Kamil Gric pro vás má, jako každé úterý, další "Byznys hrátky: Hráči zrají, jejich věk roste!". Mimochodem, jsme prý stále starší a chytřejší! Fakt...

"Přejděme však ke konkrétním číslům. Ty hovoří jednoznačně - hry rozhodně nejsou zábavou dětí! Do této škatulky se totiž řadí pouze 21% všech respondentů! Přesto do skupiny mladších 20 let patří téměř 47% hráčů, 32% jich je naopak starších 30 let a z tohoto čísla přesná polovina dokonce 35 let! Všechna čísla konkrétně vyjadřují situaci ve Velké Británii - lze však očekávat, že situace nebude v ostatních evropských státech příliš odlišná." (celý článek)

Série NAOSTRO má další přírůstek. Obětí se tentokrát stal známý propagátor češtin, herní veterán Čedič alias Radek Zelycz. Více už článek "NAOSTRO: Ptejte se Čediče, šéfredaktora Češtin.cz". Svůj dotaz mu můžete položit i vy!

"Někdy v roce 96 jsem si pořídil internet domů (hezky po modemu, tenkrát 33,6 Zixel) a zaujala mě možnost vytvořit si taky nějakou tu svojí osobní stránku. Ale co na ní dát? Psát o sobě? Koho by to zajímalo že?:-) Na disku se mi válelo pár amatérských češtin, které člověk sehnal, kde se dalo. A protože se skutečně překlady sháněly dost obtížně, napadlo mě je soustředit na jednom místě. Freewarových serverů tenkrát moc neexistovalo, alespoň ne u nás, volba padla na americký XOOM." (celý článek)

A vůbec, jestli si chcete povídat, nepřehlédněte dodatek k volbě hry roku 2003, totiž článek "Zapojte se do diskuze o PC hře roku 2003!".

"Pamatuji si dodnes svůj údiv při porovnávání čtenářských hitparád s těmi redakčními, o to více se já i mí kolegové těšíme na výsledky aktuálně probíhajícího hlasování čtenářů pro hry roku 2003 v jednotlivých žánrech i absolutní kategorii. Letos jsme pro vás anketu připravili poněkud komplexněji, než tomu bylo v uplynutých letech a doufáme, že se tento model setká s vaším kladným přijetím. Je nám nicméně jasné, že mnohým z vás bude v seznamu nominovaných her chybět právě „ten jejich titul“, budiž vám v takovém případě útěchou ujištění, že jsme se poctivě několik dní, které příprava hlasování zabrala, snažili pojmout maximum titulů podle jejich významu, přičemž jsme se orientovali podle známek v recenzích i podle prodejnosti." (celý článek)

Plná hra: Dart`m Up - pravé šipky

Bleskovka dne: Premiéra tříminutového traileru Splinter Cell: Pandora Tomorrow

Středa - 7.1.2004 ... Střeste se, přichází Magic The Gathering

Ještě bych měl dodat "Battlegrounds". Počítačová konverze snad nejznámější stolní karetní hry je konečně na světě. Jak to dopadlo? To vám řekne Jirka Černý ve svém článku "Recenze: Magic The Gathering Battlegrounds – kouzelné karty nově".

"V celoroční záplavě her se čas od času objeví titul, který sice nepatří zrovna k těm nejočekávanějším obecně vzato, ale z čistě osobních důvodů se ho nemůžu dočkat už několik měsíců před datem vydání. Přesně tak tomu bylo i v případě M:TG Battlegrounds, kterýžto zmíněný - hned jak jsem se dozvěděl první zprávy o probíhající přípravě – mi okamžitě asocioval uplynulé roky, trávené aktivním hraním jeho karetní předlohy na mnoha turnajích v Brně i mimo něj. Stejně tak nemůžu dost dobře zapomenout ani na fakt, že i mé vlastní literární začátky spadají rovněž do této oblasti a zkrátka a dobře řečeno jsem celému kultu propadl asi natolik, jako mnozí mí redakční kolegové žánru anime." (celý článek)

  

Pro ty, kteří vůbec nevědí o co v případě Magic: The Gathering jde, nebo pro ty, kteří se chtějí něčemu přiučit, je určen velice zajímavý dodatečný článek "Magic: The Gathering – povídání o nejlepší TCG všech dob".

"Jelikož i kompletním výčtem obecných pravidel bych běžného čtenáře pravděpodobně hodně znechutil, uvedu zde alespoň úplné základy. Během partie obléknete pomyslný hábit čaroděje, který reprezentuje jednu, případně více z pěti základních barev many (tuto čerpáte ze zemí, které mají ve své základní formě specifickou podobu pro každou variantu – např. zelená = Forest, modrá = Islands atp.), využívá tuto pro sesílání kouzel a s jejich pomocí se snaží udolat soupeře. V současné době se můžete setkat především s následujícími typy: Creature, Sorcery, Instant, Enchantments a Enchant creatures spells. Ve všech uvedených formách má konečně zástupce i magie „zlatá“ (Multicolored), spojující více barev dohromady." (celý článek)

A konečně tu máme také jednu konzolovou recenzi! Šéfredaktor Martin Zavřel se podíval na zoubek jednomu kontroverznímu počinu v článku "Recenze: LOTR Return Of The King – na domácí půdě".

"Otázka, na které do určité míry stojí a padá hodnocení ROTK, minimálně z hlediska audiovizuálního a do jisté míry i herního zážitku. Jak jste se mohli dočíst již v recenzi PC verze nebo konzolového předchůdce z loňského roku (Two Towers), hra využívá oficiální filmové licence do posledního drobku, takže nabídne desítky minut záběrů z Dvou Věží a Návratu krále, samozřejmě většinou volených tak, aby na nich byly ty nejefektnější a nejvýpravnější scény, hlavně z velkých bojů." (celý článek)

  

Plná hra: Speed Strip - svlékání snadno a rychle

Bleskovky dne: Legenda pokračuje, ODHALENA HRA SILENT HILL 4! A DOOM III opět vystrkuje drápky na nových screenech

Čtvrtek - 8.1.2004 ... Recenze datadisku Hordes of the Underdark

Hluboko pod světwm číhá zlo! Neveříte? Začtěte se do článku "Recenze: NWN Hordes of the Underdark - pocta starým dungeonům" a uvěříte! Mimoto ale také zjistíte, že Neverwinter Nights, potažmo nejnovější datadisk, jsou opravdu kvalitní RPGčka.

"Jednoho dne ale arcimág zmizel a s ním i všechna moc, která udržovala Undermountain v jakémsi řádu. Monstra spolu začala bojovat o vládu nad jednotlivými patry dungeonu a do všeho se ještě zamíchali temní elfové, když vzali Waterdeep útokem. Ať už vás láká bohatství, sláva, či jste hnáni mnohem ušlechtilejšími hodnotami, přijíždíte do města a velmi rychle události kolem vás začínají nabírat na spádu. Ještě dodám, že pokud se vám nezalíbí některý z předdefinovaných zkušených avatarů, můžete si bez obav stvořit vlastního - hra vám sama na začátku dá zkušenost přesně na patnáctou úroveň a vy tak v klidu můžete začít." (celý článek)

  

S novým čtvrtkem nechybějí ani "Nové hry na obzoru: Hvězdná pěchota znovu řádí". Chystá se další Hvězdná pěchota - brouků se ale nebojte, na množství nehleďte!

"Ne úplně náhodou připomíná název této hry legendární sérii Fallout. Němečtí vývojáři ze společnosti Silver Style jsou velkými fanoušky této ságy, která nedávno tak neslavně skončila (viz. článek Fallout 3: konec velkého příběhu). Ostatně přímo k tomuto tématu se váže i jedna velice zajímavá aktualita - dřívější spekulace, že by některý z vývojářů, kteří dříve pracovali v Balck Isle na Falloutu 3 mohl přejít do Silver Style se staly skutečností. Damien Foletto se skutečně přidal k německé společnosti a bude v týmu působit jako herní designér. Zajímavé, skutečně zajímavé! Budou ho následovat i další? Vypovídá to něco o neblahém stavu západního (amerického) herního průmyslu, resp. vývojářských společností? Možná. Ale vraťme se teď k samotné hře." (celý článek)

   

Plná hra: Pacman Jr - návrat krále

Bleskovka dne: Ode dneška si můžete předplatit Doupě DVD!

Pátek - 9.1.2004 ... Hledá se Jirka Mašek!

Tedy vlastně ne, hledá se Nemo! Jo, Nemo, toho hledáme, ne Jirku. Pardon, omlouvám se za to nedorozumění. Ale co bych vám povídal, přečtěte si o tom sami - "Recenze: Hledá se Nemo – nádherná pohádka pro nejmenší".

"Od zpracování filmové předlohy do herní podoby se očekává dodržení příběhu tak, jak jej známé z původního díla. Herní titul Hledá se Nemo se pevně (jako sasanka skály:-)) drží známého příběhu tří hlavních postav (Nema, Marlina a Dory), který se odehrává pod mořskou hladinou a do kin již přitáhl miliony diváků. Vše začíná neposlušným chováním rybky jménem Nemo, která se i přes mnohá varování svého otce přiblíží na nebezpečnou vzdálenost k trupu člunu, kde je záhy odchycena vášnivým potápěčem. Naštěstí (pokud se tak tomu dá říci) je oné situace svědkem Nemův otec Marlin (statečnosti mu do vínku nebylo moc přáno), který se nicméně vrhá na záchrannou výpravu za svým synem." (celý článek)

  

Hry jsou všude. Obklopují a zaplavují náš svět. Za chvíli už možná zbudou jenom ty hry, které budou hrát nás samotné a samy pro sebe vyrábět další a další hry. Lidstvo vymizí. Gamesky ovládnou svět. Paranoidní, ztřeštěná, bláznivá vize? Asi ano. To ale článku "Mobilní Java – fenomén dnešní doby" nijak neubírá na zajímavosti.

"Vyvstal ovšem další problém: K čemu nám bude technologie, i když nabídne spoustu nového, když nebude někoho, kdo by pro ni psal nové aplikace? Pod vedením Sunu se tedy začaly utvářet první vývojářské týmy, které měly za úkol vymyslet a vytvořit nové aplikace i hry tak, aby byly hotové a dostupné spolu s uvedením prvních telefonů podporujících J2ME na trh. A čas šel dál, mezitím se dostávalo stálo více informací o chystané revoluci v mobilních telefonech mezi lidi a J2ME budila stále větší zájem odborné - později i široké - veřejnosti." (celý článek)

   

Plná hra: Sázkař MS 2004 - vsaďte i vlastní boty

Bleskovka dne: Age of Expansion - nová česká online hra ZDARMA

Sobota - 10.1.2004 ... Nové... downloady!

Kamilova "Nová mega: premiéra traileru Splinter Cell: Pandora Tomorrow!" je znovu až po uši plná těch nejlepších downloadů, které se za poslední týden urodily. Jak vypadá BloodRayne 2? Pokochejte se!

Plná hra: GLX - futuristická pilotáž

Bleskovka dne: Chcete si koupit Half-Life 2? Zajeďte si na Ukrajinu

Downloady týdne: James Bond 007: Everything or Nothing - balíček trailerů, Steel Panthers World at War 8.0D - plná hra, Splinter Cell: Pandora Tomorrow - trailer, BloodRayne 2 - první trailer

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A