Nový týden: recenze HOMAM4 - Winds of War

Recenze her Championship Manager 4, Soul Calibur 2, Baldur`s Gate 2 Platinov8 edice, Heroes of Might and Magic 4: Winds of War, X2 - Wolverine´s Revenge * Preview her Star Trek: Elite Force 2, Will Rock * Nejnovější informace a obrázky z her Half-Life 2, SimCity 4 Rush Hour, The Sims 2 * Srovnání časopisů Gamestar a Level (duben 2003) * Návod na hru Devastation * Čtenáři naostro: Ptejte se šéfredaktora OPS2 Farida D. Starmana!
Nový týden: recenze HOMAM4 - Winds of War

Pondělí - 5.5.2003 ... Recenze hry Championship Manager 4

Nejen budoucím manažerům je určena úvodní pondělní recenze Kamila Grice "Recenze: Championship Manager 4 - královský manažer!". Samotný nadpis napovídá, že tahle hra rozhodně není žádný propadák.

"Realizační tým je však jen jednou, nikoliv jedinou složkou týmu, jehož osazenstvo můžete průběžně měnit. Mnohem větší kus pozornosti si v průběhu celé hry vyslouží především hráčské složení mužstva, které je spolu s jeho správným vedením zárukou úspěchu. Informace o každém hráči jsou (jak je u série CM zvykem) rozsáhlou databází, která kromě několika základních obsahuje také přesné údaje o schopnostech hráče - ty jsou rozděleny do několika položek. Mezi nimi samozřejmě nechybí rychlost, technika, přesnost přihrávek, střela a mnohé další. Jistě potěší také údaje o kondici, náladě, názorech na dění v klubu či statistika posledních zápasů z hlediska vstřelených gólů/nahrávek i po-zápasového hodnocení." (celý článek)

 

Dlouho očekávané druhé pokračování 3D akce Star Trek: Elite Force se zanedlouho objeví v obchodech, a tak určitě není na škodu shlédnout alespoň naše preview, o které se postaral opět Kamil. Nadpis článku zní "Star Trek: Elite Force 2 - první dojmy ve znamení hvězdné flotily!".

"Demoverze, která se objevila na Internetu před několika dny, obsahuje celkem 2 mise a právě z okamžiků strávených u hraní této ukázky vycházejí také mé dnešní první dojmy. Konkrétně nám tentokráte tvůrci naservírovali levely s pořadovým číslem 4 a 7, díky čemuž si ani ten největší znalec neudělá o příběhu hry dokonalou představu. Naštěstí trochu více napoví oficiální údaje - podle nich započne příběh druhého dílu na palubě borgské koule. Pokračování tak navazuje na poslední epizodu seriálu Star Trek: Voyager, která skončila právě v těchto místech. Voyageru se nakonec (a s pořádnou dávkou štěstí) podaří uniknout a kouli zničit. Celý Hazard tým je přidělen na asi nejprestižnější místo celé hvězdné flotily, loď U.S.S. Enterprise 1701-E." (celý článek)

 

Tak trochu jinou recenzi konzolové mlátičky Soul Calibur 2 přináší Martin Boček v článku nazvaném jak jinak než "Soul Calibur 2 - tak trochu jiná recenze":

"DušKova pozornost se teď přesunula k dvěma postavám, které mu stojí přímo v cestě. První z nich je Virtuální bojovník (mezi přáteli známí jako ViBo), toho jména čtvrtý. Nyní vrhá nejisté pohledy za záda DušKova v očekávání posil - konkrétně svého mladšího bratra Virtuálního bojovníka Vyvinutého - leč marně. Nakonec se s povzdechem staví svému soupeři čelem, zatím druhý bojovník, Král železné pěsti (nechává si též říkat Tek) - rovněž čtvrtý svého jména - se pokouší za jeho zády na DušKa přátelsky pomrkávat - jsou přeci skoro bratři. Nebo alespoň bratranci. Nebo tak něco, sakra… Ale všechno marno - každý chce být králem, tady příbuzenství neplatí. Nakonec i Tek vzdává své nečisté pokusy nalézt spojence proti svém odvěkému nepříteli ViBovi a také on se staví do bojové pozice." (celý článek)

    

Franta Janouch je tu s dalších dílem oblíbené série "čtenáři naostro", tentokrát bude jejím hostem známý konzolový odborník, šéfredaktor OPS2 magazínu Farid Dilmaghani - Starman. Více v článku "Čtenáři naostro: Ptejte se šéfredaktora OPS2 Farida D. Starmana!":

"Nastoupil tedy od roku 2001 do Vogel Publishing, kde mu nabídli práci v připravovaném PS2 magazínu (tehdy se ještě nevědělo, zda se podaří získat práva na ten oficiální). Než tedy došlo k oficiálnímu startu OPS2 (příprava trvala více než rok), pomáhal Farid kolegům z Levelu v sekci videoher a (ať znějí fanfáry!) s Petrem Bulířem sepsal Velkou knihu Pokémonů :-). OPS2 vychází od dubna 2002, přičemž od 8. čísla nahradil Farid tehdy "duálního" šéfredaktora Jana Herodese. Spolu s Lukášem Codrem se právě teď těší na E3 a dokončují pro vás OPS2 č.15!" (celý článek)

Bleskovka dne: NOVÝ METAL GEAR SOLID EXKLUZIVNĚ PRO GAMECUBE!

Úterý - 6.5.2003 ... Recenze BG2 Platinum Edition

Baldur`s Gate 2 je hra vpravdě stará, přesto si dodnes drží pověst jednoho z nejpropracovanějších RPG všech dob. Chválihodná je proto činnost společnosti CD Projekt, která se rozhodla vydat u nás Platinovou edici, která obsahuje samotnou hru BG2, datadisk a bonusy na 5 CD. Více už v naší recenzi "Baldur`s Gate 2 + datadisk + to celé hezky česky":

"(kamera se švunkne do sousedního pokoje; na pozadí je slyšet, že uvaděč si na toaletě momentálně sestavuje seznam toho, co včera pil - na základě optické analýzy obsahu vlastního žaludku; pokoj, kde se nacházíme teď, je za pomoci několika ručně kreslených lepenkových robotů proměněn ve "futuristicky" vyhlížející místnost, ovšem až na ty roboty je prakticky totožný s tím minulým. Komentátor této části pořadu je evidentně vzhůru již o chvilku déle nežli Pepek; dokonce se již stihl (téměř) obléknout. Papír, co opět někdo na chvíli strčí do obrazu, nás informuje, že "tohle je Kájík".)" (celý článek)

    

Fandové série Heroes of Might and Magic nechť nastraží všechny smysly, dnes je tady také recenze "Heroes of Might and Magic 4: Winds of War - koupit či nekoupit?":

"Novinek je, jak jsem již napsal, mnoho i málo. Nyní je pravý čas vše usměrnit na správnou míru. Winds of War obsahuje ty samé prvky jako předešlý datadisk The Gathering Storm - Po nainstalování datadisku se vám zpřístupní šest nových kampaní, ve hře se objeví tři nové bojové jednotky, šest nových objektů na herní mapě a pod svou kontrolu získáte pět nových hrdinů. Bylo přidáno celkových 25 samostatných scénářů. Spolu ještě s vylepšeným editorem je to vše, co nám nový datadisk přináší. Kvalita Winds of War však nespočívá v novinkách, ale především v kvalitně provedené kampani." (celý článek)

    

A nakonec nechybí ani pravidelný článek Kamila Grice "Byznys hrátky: v čem tkví nebývalý úspěch Electronic Arts?". Tentokrát píše mimo jiné o změnách v Microsoftu týkajících se konzole Xbox nebo nebývalém vzrůstu prodeje her během měsíce března. Více v článku "Byznys hrátky: v čem tkví nebývalý úspěch Electronic Arts?".

"Jako vždy, i v boji o licence hrají roli obrovské finanční částky a co více, mezi jinými také prestiž firmy. Electronic Arts se mohou pyšnit oběma artikly. Díky své současné pozici nejvýznamnější herní společnosti dneška nejsou jakékoliv finanční výdaje problémem. EA je navíc i ve světě filmu považována za záruku úspěchu, mimo jiné díky své snaze portovat hru na všechny dostupné platformy. Tento krok se sice může negativně odrazit na kvalitě dané hry, ale popravdě... koho to zajímá? Prim totiž hraje především světoznámá značka (a to i z pohledu obyčejných hráčů) a těch drží EA v rukou hned několik." (celý článek)

Bleskovka dne: LAN party 2003 společnosti Altar Interactive

Středa - 7.5.2003 ... Na obzoru jsou The Sims 2!

Trochu netradičně začnu středeční rekapitulaci novinkou. Tahle ale opravdu stojí za to - dozvíte se v ní totiž nejnovější informace o připravovaném druhém pokračování nejprodávanější PC hry všech dob, což jsou The Sims. Článek nese stejný titulek jako nadpis skvící se o pár řádků výš - "Na obzoru jsou The Sims 2!":

"The Sims 2 mají představovat další generaci "simáckých" her. Vývojářské studio Maxis se v nich konečně vydá do 3D prostoru, kam se dere už do dob SimCity 3000 (dosud se to však nedařilo). Grafika ve 3D navíc slibuje vzezření jen málo rozeznatelné od "skutečného světa" - což je skutečně silácké vyjádření z textu tiskové zprávy (že by The Sims 2 stavěli na DOOM III enginu?:). Nechme však stranou grafiku, která u této hry zdaleka není klíčem k úspěchu, a věnujme důležitějším aspektům připravovaného pokračování." (celý článek)

S novými čísly magazínů GameStar a Level je zde i pravidelný článek Martina Blatného "Srovnání časopisů Gamestar a Level (duben 2003)":

"Objem recenzí se oproti minulému měsíci opět zvýšil. Poměrně velkou část časopisu stále zabírají informace o HW, u Levelu také tématické články a reklama. Celkově se dá říci, že základní struktura časopisu je u všech tří magazínů stejná." (celý článek)

Rozsáhlý návod na 3D střílečku z budoucnosti jménem Devastation pro vás připravil Zdeněk Němeček v článku prostě a jasně nazvaném "Devastation - návod":

"Seskočte dolů a rychle dveřmi pryč, jinak vás padající výtah rozmáčkne jako malinu. Nejprve se vydejte úzkou chodbou a pak po schodech nahoru. Zabijte dalšího nepřítele a vyzkoušejte kameru (přepínání kamer se provádí kolečkem myši). Na stole poberte lékárničky a vraťte se zpět dolů. Pomocí klávesnice otevřete dveře. Jděte chodbou až na křižovatku, kde zabijte vojáka. Nyní se rychle vraťte kousek zpět a vlezte do dveří nalevo. Na chodbě se totiž spustila dekontaminace, která má smrtící účinky. Sejděte po schodech, dejte se vpravo a pak se dostanete k dalším schodům. Cestou likvidujte vše, co se pohne." (celý článek)

Bleskovka dne: První čtyři okouzlující obrázky z The Sims 2!

Čtvrtek - 8.5.2003 ... Hra roku 2002 podle čtenářů Doupěte

Nedávno jsme vás přinesli článek "Ještě jedno ohlédnutí: PC hry roku 2002 podle autorů Doupěte", tentokrát přinášíme váš vlastní "pohled na věc". V článku "Hra roku 2002 podle čtenářů Doupěte" jsme využili výsledků nedávno proběhlé ankety a mimo jiné se i zamysleli na důvody, proč dopadla právě tak, jak dopadla.

Na serveru Živě.cz vyšel zajímavý článek "Ochránci práv softwarových firem aneb Velký hon na piráty", který má samozřejmě přímou spojitost také s hráčskou obcí, a proto určitě nebylo na škodu na něj z Doupěte alespoň odkázat.

Bleskovka dne: První bližší detaily o Operaci Flashpoint 2!

Pátek - 9.5.2003 ... 22 nových obrázků z Half-Life 2

Komiksové postavy X-menů u nás nejsou příliš známé a to je také jeden z důvodů, proč v našich končinách nebyla hra X2 - Wolverine´s Revenge očekávána s takovým nadšením, jako za oceánem. Z recenze "Recenze: X2 - Wolverine´s Revenge - hra lepší než film?" však vyplývá, že ani tam se zřejmě přiliš dobře neujme.

"Hra je celkově rozdělena do šesti aktů, které dále obsahují většinou pět levelů, přičemž v posledním kole musíte porazit bosse. O nich si ještě povíme později. První část hry se tedy odehrává v podobě jakéhosi flashbacku. Wolverine se snaží utéct ze základny Weapon X. Pak následuje návrat do současnosti a výlet do Kanady, kde opět zavítáme na další základnu. Postupem času však přijdete na to, že většina lidí, kteří měli co do činění s tajným programem Weapon X, je mrtvá nebo zmizela. Poslední přeživší jsou drženi v ostře chráněném vězení s názvem VOID a vaším úkolem bude je zachránit. Příběh postupně graduje a spěje k velkému finále." (celý článek)

    

Po recenzi je tady opět také jedno preview, jedná se o zajímavou 3D střílečku jménem Will Rock. O článek "První dojmy: Will Rock - mytologická řežba!" se postaral Kamil Gric:

"Kořeny i samé základy titulu Will Rock jsou pochopitelně složeny z prvků typických pro first-person akční střílečky. Co z toho vyplývá? Samozřejmě koncept hry. Vaším primárním úkolem tak bude likvidovat hordy krvežíznivých nepřátel - tento jednoduchý úkol byl doplněn nutností čelit mnoha méně či více nápaditým pastím a v neposlední řadě také řešením hádanek, byť povětšinou lehčího kalibru. Jak napovídají mé osobní zkušenosti, systém boje je velmi podobný tomu, který známe z dnes již několikrát zmiňované série Serious Sam. Hlavní a podstatnou roli tak budou hrát především obrovské arény, kde budete čelit nájezdům mnoha druhů nepřátel. Jako vždy v nich musíte vydržet do okamžiku pozabíjení přesně stanoveného počtu příšer. Poté jsou vám odemknuty některé z dveří a vy se můžete vydat na další výpravu - nezměněn tak zůstal systém uzavřených lokací." (celý článek)

 

V neposlední řadě jsme vám v pátek přinesli také podrobnější informace o připravovaném datadisku SimCity 4 Rush Hour. Více v článku "Podrobnosti o datadisku SimCity 4 Rush Hour":

"Budování metropole získá s Rush Hour zcela nový nádech. Nový datadisk vám totiž umožní detailněji se zabývat dopravní situací uvnitř a v okolí města. Převezmete tedy kompletní kontrolu nad silnicemi, kolejemi, vodními, vzdušnými i podzemními trasami, stejně jako nad všemi dopravními prostředky. Mezi nové možnosti bude patřit budování nadzemních kolejnic, širokých dopravních tříd i klikatých jednosměrných ulic. Navíc budete mít pod palcem také celý systém hromadné přepravy osob, včetně vlaků a podzemky." (celý článek)

   

Článek "Vývoj cen hardwaru: klesají stále níž" se sice přesunul na sesterský server Živě.cz, přesto si na Doupěti zaslouží alespoň odkaz.

Kamil Gric pro vás v článku "Nadílka 22 obrázků akce Half-Life 2!" sestavil sbírku 22 staronových obrázků z očekávaného Half-Life 2.

     

Bleskovka dne: Co najdete v Levelu 100?

Sobota - 10.10.2003 ... Co uvidíte na E3?

Na víkend pro vás Kamil Gric připravil opravdu rozsáhlý přehled všeho, co bude možné vidět na příští týden začínajícím herním veletrhu Electronic Entertainment Expo v Los Angeles. Článek je nadepsán "E3 2003 - Half-Life 2, MGS3 či Operace Flashpoint 2!":

"Operace Flashpoint 2 - první screenshoty!

Srdce českého hráče jistě zaplesá při vzpomínce na titul Operace Flashpoint, skvělý a po celém světě cenami ověnčený titul vývojářského týmu BI Studio. Dvojka by si co do kvality neměla zadat s žádným moderním titulem dneška - zavede nás tak mimo jiné do Vietnamu a znovu nám umožní ovládat mnohé pojízdné prostředky, těch leteckých nevyjímaje. I v jejím případě platí to samé, co u korunního prince akcí, titulu Half-Life 2 - na E3 nás čeká první prezentace této hry, pravděpodobně spousta obrázků, konkrétnějších detailů a dá-li pánbůh, pak doufejme také video." (celý článek)

Samozřejmě nechybí ani pravidelný článek "Nová mega: dema Chaser, Will Rock či Elite Force 2!", který tentokrát nabízí velkolepé demoverze i krásná videa.

Bleskovka dne: Aktualizované demo slovenské akce Chaser

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A