Nový týden: recenze NFS Underground

Recenze her Need for Speed: Underground, LOTR: War of the Ring, Turok Evolution, Dungeon Siege: Legends of Aranna, Prince of Persia: Sands of Time, Medal Of Honor: Underground * První dojmy z adventury 5 kouzelných amuletů, Final Fantasy X-2 * Časopisy nově: GameStar 57 – Spojenci proti spojencům? * Návod: Tron 2.0, část 1/2 – průvodce nejoriginálnější akční hrou roku * NAOSTRO: Petr Vochozka v jeho jediném letošním rozhovoru! * A další články
Nový týden: recenze NFS Underground

Pondělí - 1.12.2003 ... Petr Vochozka NAOSTRO

Chtěli jste vždycky vědět něco o Illusion Softworks a jejich hrách, ale báli jste se zeptat? Nepřehlédněte náš článek "NAOSTRO: Petr Vochozka v jeho jediném letošním rozhovoru!".

"Druhý dotaz. Jestli by nestálo za to udělat v datadisku bonus, třeba v podobě tankodromu, kde by hráči, kteří dohráli hru na vyšší obtížnost, si mohli zajezdit a zastřílet na terče s veškerou technikou, co se objevila ve hře. Trochu by to prodloužilo životnost hry. Třeba by se udělala britská základna, kde by byla ukořistěná a spojenecká technika a hráč by si vybral jestli si zajezdí v Tigru, jeepu nebo v něčem jiném. To by stálo za to ne?? Stačí navrhnout jeden bonusový level na víc.

Jsem rád, že si někdo přečetl manuál! :) Veškeré materiály tohoto typu jsou tvořeny v Take2 na základě našich podkladů. Finální verze je tudíž anglicky a poté se překládá do češtiny." (celý článek)

Jak se hraje nová Final Fantasy? To vám poví náš článek "První dojmy: Final Fantasy X-2 – konec jedné éry".

"Je sice pravda, že když na scénu nastoupí první Aeon (pro zasvěcené: nebojte se spoilerů, tuhle scénu jsme všichni viděli již v prvním oficiálním traileru), je to silně emotivní chvíle (Yuna žila celý svůj život s jistotou, že jednou zemře na obětním oltáři se svými nelidskými strážci – Aeony - které všichni od konce FFX považovali za mrtvé... a najednou je jeden z nich zpátky, co to jenom může znamenat? Že období klidu bylo navzdory všemu zase jen přechodné? Že se temná proroctví naplní?... ). Souboj navíc doprovází teskná klavírní melodie v duchu Aeris Theme, která vehnala slzy do očí každému hráči FF7 a atmosféra Final Fantasy X-2 na pár minut silně nabere dech, jenže... pak je člověk zase zpátky v partě holek, které na sebe pokřikují stylem „Hej děvčata, jdeme na to? – Jupííí! Jasně, do toho holky!!!“ a vám je znovu na blití. Charlieho andílky zrovna lidé ze Square Enix vykrádal nemuseli." (celý článek)

  

Jako každé pondělí je tu také "Hardwarová poradna ZDARMA: Další várka otázek i odpovědí!".

"[?] Na počítači s deskou Asus a7v266 mi program Aida32 hlásí, že AGP je deaktivováno, vůbec nevím proč. Grafiku jsem vyměňoval a aktuálně mám GeForce2 MX400 64MB; v Biosu mám nastaveno něco jako primární sběrnice AGP, nenapadá mě, kde ho zapnout nebo proč automaticky nefunguje.

[!] Pokud máte grafickou kartu G2 MX400 v AGP slotu a program Aida 32 hlásí, že AGP nefunguje, pak je to problém pouze SW Aida32. Nikoliv Váš, protože tím, že Vám tuto informaci zobrazuje na monitoru, sám sebe usvědčuje ze lži." (celý článek)

Už jste hráli Maxe Payna 2? Že ne? Pak neváhejte a zkuste štěstí v naší soutěží! Více v článku "Soutěž: Max Payne 2 originálka a trička".

Plná hra: "Adult JezzBall - odkryjte nahá těla žen"

Bleskovka dne: Trojice nových screenů akce Doom III

Úterý - 2.12.2003 ... Princ se vrací!

Prince of Persia: The Sands of Time - jeden z největších hitů letošních vánoc - je tady a my vám samozřejmě přinášíme fundovanou recenzi. Čtěte článek "Recenze: Prince of Persia: The Sands of Time - orientální (r)evoluce".

"Každý význačný muž dějin měl po svém boku charismatickou, okouzlující a lidmi zbožňovanou partnerku. Perský princ byl odjakživa bojovníkem za svobodu a právo na život. Bojoval tak za čest něžného pohlaví, o přízeň i ruku vězněné princezny. Doba však definitivně pokročila a s ní i příběh – klasická lovestory zůstala zachována, z větší části ji však vystřídala hrozící zkáza celého světa. Příznačnou se stala první mise hry, která vám v roli vypravěče představí počáteční zápletku – a jako by tomu chtěla ruka osudu, na vzniklém nebezpečí nese podíl také náš mladý princ. Právě on vložil magickou dýku do přesýpacích hodin času a rozpoutal tak peklo na zemi, rituál, který mění živé bytosti v hrůzné a krvelačné bestie. Všechny s jedinou výjimkou." (celý článek)

   

Jako každý týden nechybí pravidelný článek "Byznys hrátky: nové informace o PlayStation 3!".

"Alespoň to naznačil v rozhovoru pro Australian Financial Review viceprezident evropské divize, pan Phil Harrison. Podle něj v současnosti probíhají intenzivní výzkumy využitelnosti této technologie. Mimo to také připustil možnost, že by konzole blízké budoucnosti mohly být standardně vybaveny kamerou a snímačem pohybu. Obě zařízení by měla posloužit k ovládání her, využitelnost podobné inovace je třeba hledat například v oblasti online výtvorů – zde by hráči díky přenosu záběru mohli pozorovat své kolegy ve zbrani." (celý článek)

Šéfredaktor Martin Zavřel si poslední dobou oblíbil malinkátého GameBoye, což dokazuje také jeho aktuální článek "Recenze: Medal Of Honor Undergound – 2. světová v kapse".

"Koření každé akční hry je v případě MOH:U poněkud podceněno – hra nabízí pouze šest (!) zbraní od pistole přes brokovnici a samopal až po granáty, nepřátelé jsou snad nejhorší část grafiky (téměř nečitelné texty briefingů díky špatně zvolenému fontu a hranatá architektura prostředí se svými mizernými, šedivě splývajícími texturami také stojí za zmínku) – vypadají všichni stejně, obličeje vůbec nerozeznáte (třeba alespoň brýle, fousy... ? Ne, nic!), takže jen podle barvy uniformy si uděláte představu o tom, kdo je protivník a jak asi bude nebezpečný." (celý článek)

Náš odborník přes návody David Vlach pro vás připravil další chuťovku - "Návod: Tron 2.0, část 1/2 – průvodce nejoriginálnější akční hrou roku".

"Seberte disk a pokud chcete, zabijte první tréninkový program. Z jeho zbytků seberte permission 7, pak můžete pokračovat nově vytvořeným spojením do další části. Tady narazíte na skutečný odpor. První dva nepřátelské programy potkáte hned ve vedlejší místnosti. Po jejich zabití následujte byte k ochozu. Tady je další nepřátelský program a uprostřed výtah, který vás doveze do nižšího patra. Narazíte na překážku v podobě schodu, na který zatím nevyskočíte. Poslechněte si byte a jděte do nově zpřístupněné místnosti. Nejprve prozkoumejte horní část, kde najdete v adresáři další permission (dále jen P) a třetí bodík, který vám vylepší verzi. Pak slezte dolů ke světelnému mostu. Nejprve ho vypněte, čímž shodíte nepořádek, který vám bránil v cestě. V adresáři najdete Y-amp a Blaster. Objeví se další dva nepřátelé, rychle je zlikvidujte a prohledejte zbytek adresářů. Pak se vraťte za bytem a vyskočte na schod. Můžete ještě vzít z adresáře Profiler, pokud jste si ho nevzali z jádra jednoho z nepřátel. Pak projděte do další části." (celý článek)

  

Plná hra: "MJ Racing - zvyště si adrenalin"

Bleskovka dne: Hrou roku je GTA: Vice City

Středa - 3.12.2003 ... Hráli jsme datadisk k Dungeon Siege

Oblíbené 3D RPGčko Dungeon Siege se po více než roce konečně dočkalo přídavku. A jaký je? To se dočtete v článku Davida Slámy "Recenze Dungeon Siege: Legends of Aranna - příběh nebo akce?".

"V datadisku se vracíme na kontinent, který již známe v souvislosti se zmírajícím královstvím Ehb, To jsme ale stačili zachránit dříve, a tak si naši avataři mohou užívat zasloužený důchod. Na řadu přichází nová generace, nové království… a stejně velký průšvih. Jako dobré osvěžení tradičních postupů v žánru vidím již samotnou hlavní postavu. Nezačínáte jako bezejmenný vidlák, který neznamená nic ani pro souseda, natož pak pro prvního skřeta, kterého potká, nýbrž jako jediné dítě slavné rodiny hrdinů. Sice to nic nemění na tom, že na začátku netrefíte mečem ani svůj dům, ale dobrý původ vás může hřát u srdce." (celý článek)

  

Honza Morkes se prošťoural novým LEVELem. A co zjistil? Přečtěte si "Časopisy nově: Level 107 – s Gothicem a spoustou recenzí".

"A je třeba říci, že se jim to dle mého názoru povedlo. Sice není vše naprosto ideální, ale většinou se člověk v článcích neztrácí. Dopisy se už dají přečíst bez toho, abyste pracně zjišťovali, ve kterém ze tří nabízivších se odstavců dopis pokračuje a i ostatní chybky vypadají nyní opravené. Pouze z nepochopitelných důvodů zůstal rozhovor s Karlem Papíkem ve stylu předchozího čísla a výsledek pak na papíře vypadá jako kdyby jej v redakci zapomněli zeditovat. Mám na mysli styl nerozdělování otázek od odpovědí jednoduchým enterem. Celý rozhovor je tak v podstatě jeden dlouhý a pěkně nepřehledný odstavec. Přitom druhý z rozhovorů tohoto čísla – s tvůrci z K-D Labs – vymoženost zvanou řádkování pocítil a výsledek je dle mého názorů o mnoho lepší." (celý článek)

Pavel Černohous jakožto "insider" přispěl článkem "První dojmy: 5 kouzelných amuletů – česká a hezká".

"Je až s podivem, jak málo pohádek se v poslední době mezi adventurami objevuje a osobně si myslím, že je to velká škoda. Když už se pak některá opravdu objeví, je to buď infantilní slátanina bez ducha (vždyť děti jsou hloupé) nebo fantasy. 5 kouzelných amuletů je, alespoň v té první kapitole, ta nejpohádkovatější pohádka co jsem hrál od dob legendární Kyrandie. Magie je kouzelná, protože se jí šetří a její projevy tak vyvolávají to dávno zapomenuté chvění, které jsme cítili naposledy v dětství, když jsme s otevřenými ústy hleděli na překrásně animované ruské pohádky (nebo ty od Disneye, podle toho, co již pamatujete :)), také zvířátka mluví a mají ty nejklasičtější vlastnosti, jaké jim přisuzoval již Ezop." (celý článek)

  

Plná hra: "Mantrids Prison - útěk z basy"

Bleskovka dne: Obrázek PlayStationu 3?!

Čtvrtek - 4.12.2003 ... Turok Evolution: klasika v novém kabátě

Čtvrtý díl akční dinosaurské klasiky se symbolicky právě ve čtvrtek dostává i na stránky Doupěte v podobě článku "Recenze: Turok Evolution – vzkříšení akční klasiky?".

"Letecké mise jsou v dvojího charakteru. Při létání úzkými kaňony jde především o dobře zvládnutou techniku letu. Očekávejte různé viadukty, padající kamení a samozřejmě nepřátelské stíhače, tanky, palebné věže a flakové kanóny. Velmi náročné jsou poté průlety jeskyněmi, které jsou plné krápníků. Druhou možností jsou mise v otevřeném prostoru. Většinou jde o velkou arénu, ve které můžete létat jak chcete - vaším úkolem je něco zničit. To něco jsou většinou generátory napájecí magnetický štít, který chrání důležitý objekt. Ten je také nutné vyhodit do povětří. Tyto mise jsou zpestřeny množstvím nepřátelských stíhačů, kteří se vás snaží sestřelit." (celý článek)

  

David Sláma se prozměnu probíral novým GameStarem. Jeho poznatky naleznete shrnuty v jediném článku "Časopisy nově: GameStar 57 – Spojenci proti spojencům?".

"Po několika menších změnách, jimiž tato rubrika v minulých číslech prošla, dochází k dalším. Přibyly některé malé rubriky jako například Vychází v ČR či Křišťálová koule. Zajímavě působí rovněž téma Rok 2004: Co nás čeká a nemine, obohacené o kompletní seznam všech, dle slov autorů, alespoň nadprůměrných titulů, které jsou ohlášeny na příští rok. Článek se rovněž věnuje některým úvahám a tezím o budoucnosti her, např. oblíbenosti akčních titulů, rozšířenosti a perspektivě licencí, bitvě mezi nejočekávanějšími hrami (čtyřka Doom 3, Half-Life 2, S.T.A.L.K.E.R. a Duke Nukem Forever) či chystanými domácími projekty." (celý článek)

Článek "Nové hry na obzoru: Diablo jako sci-fi" už se na Doupěti zabydlel, nezapomeňte ani na jeho další díl.

"Právě s ním budete procházet různými světy (biosférami) a tam potkávat ty nejohavnější příšery, jaké si dovedete představit. Nic naplat, takové prostě nemají na světě co dělat, takže si s nimi za pomoci kupy různých zbraní budete muset poradit. Více než 40 druhů cizáků se ale jen tak nedá, navíc nebudou ani příliš hloupí, takže se jistě bude hodit klasické vylepšování vlastností postavy. Momentálně se hra stále ještě nachází v poměrně ranné fázi vývoje, vydání finální verze je naplánováno na jaro příštího roku. Bohužel, autoři se chtějí soustředit především na hru pro jednoho hráče a multiplayer si nechávají "do zásoby". Možná se tedy brzy dočkáme hry Space Hack 2." (celý článek)

    

Plná hra: "Highway Pursuit - kdo bude nejrychlejší?"

Bleskovka dne: Vojenská akce kill.switch bude i na PC!

Pátek - 5.12.2003 ... Need for Speed se propadá do podsvětí!

Recenzi dlouho očekávaného sedmého dílu série Need for Speed připravil Zdeněk Němeček v článku "Recenze: Need for Speed Underground – slavné ilegální závody nově".

"Novinkou jsou pak závody Drag a Drift. Začněme prvně jmenovaným. Pokud jste viděli film Rychle a zběsile, pak si jistě pamatujete závod dlouhou ulicí, kdy o vítězi rozhoduje přesné řazení a použití nitra. V NFS se spolu s třemi soupeři postavíte na začátek jednu míli dlouhé ulice. V levé části monitoru se objeví obrovský otáčkoměr, který je velmi důležitý. V tomto módu se řadí výhradně manuálně. Vaším úkolem je snažit se zařadit vždy perfektně, což je indikováno nápisem „Perfect Shift“. Pokud pokaždé zařadíte perfektně, téměř jistě vyhrajete." (celý článek)

  

Pán Prstenů je fenomén současnosti. Mánie zachvátila nejen filmový, ale také herní průmysl - více už v článku "Recenze: LOTR - War of the Ring aneb bitva o Prsten začala".

"U každé jednotky jsou k dispozici základní statistiky - útok, obrana, počet zabití. Pouze hrdinové však získávají nové zkušenosti a tím i postup na další úrovně, vládnou také zvláštními dovednostmi. Některé mají "vrozené", jiné musíte dokoupit za tzv. osudové body. Ty představují zajímavé ozvláštnění této hry. Získáváte je vždy v průběhu misí za určitý počet zabitých nepřátel. Dají se využít jednak právě k dokupování speciálních vlastností hrdinů, například Gandalfovových kouzel jako je sesílání ohňového deště nebo oslepení nepřátel, anebo na vykouzlení divů přírody. Což jsou kouzla sesílaná prostě a jednoduše hráčem, čili "shůry". Čím silnější, tím více osudových bodů na něj vypotřebujete." (celý článek)

    

Jirka Černý připravil pro všechny nedočkavce a zakyslíky článek "Návod: Hidden And Dangerous II – část druhá".

"Před posledním rozcestím, kde vzadu je již patrná chalupa, nechte zbytek týmu čekat na místě, uložte hru a pokračujte dál sami. Osvědčila se mi cesta nalevo od skály (3) – pozor, je tam někde strážný a nesmí vás zpozorovat! Buď počkejte až odejde, nebo ho zkuste rychle zastřelit. Velmi opatrně se obloukovým plížením přibližujte k budově, držte se nalevo z dohledu Němců u ohniště a kryjte v terénu jak nejlíp to půjde. Prozrazení znamená vyvolání poplachu a nový pokus. Musíte se dostat ke dveřím, vypáčit je, vtrhnout dovnitř a rychle sejmout vojáka za stolem. Střelba vyburcuje vojáky venku, počkejte si na ně v chodbičce. Zajměte řidiče a oberte ho o uniformu i doklady. Shromážděte ostatní a nasedněte do nákladního automobilu." (celý článek)

Plná hra: "Adult Xonix - svlékání slečen po druhé"

Bleskovka dne: Max Payne přichází na Game Boy Advance

Sobota - 6.12.2003 ... Nové downloady!

V pravidelném sobotním nášupu aktuálních downloadů v podobě článku "Nová mega: dokument o tvorbě akce Halo 2!" se nyní můžete pokochat například sedm minut dlouhým dokumentem o tvorbě akce Halo 2 nebo demoverzemi titulů Breed, Joan of Arc či Battle Mages.

Plná hra: "Harry Potter Destop Toy - vymlaťte z něj duši"

Bleskovka dne: Německý žebříček prodejnosti – Sims „konečně“ na ústupu

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce