Nový týden: rozhovor o hře Hitman 3

Recenze her Railroad Tycoon 3, Super Mario Advance 4, Blackthorne, SSX3 * První dojmy z akční pecky Far Cry * Rozhovor o hře Hitman 3 aneb pohled do duše nájemného vraha! * NAOSTRO: Ptejte se Mikoláše Tučka, šéfredaktora Score * Nejlepší hry roku 2003 podle autorů Doupěte! * Téma: Sága Elder Scrolls 1/3 – Arena: zrod legendy * Přestup hráčů nEophyte Counter Strike do Necroraisers: jak to bylo doopravdy * A tuny dalších zajímavých článků!
Nový týden: rozhovor o hře Hitman 3

5x tip týdne: Rozhovor o hře Hitman 3 aneb pohled do duše nájemného vraha!, Doupě Video, díl první: Představení, Téma: Sága Elder Scrolls 1/3 – Arena: zrod legendy, První dojmy: Far Cry - exotický ráj akčních her!, Přestup hráčů nEophyte Counter Strike do Necroraisers: jak to bylo doopravdy

Plná hra týdne: Getaway - české GTA zdarma?

Pondělí - 19.1.2004 ... Přichází Hitman 3

Podrobný rozhovor o chystaném třetím pokračování akční pecky od dánských IO Interactive pro vás připravil Kamil Gric v článku "Rozhovor o hře Hitman 3 aneb pohled do duše nájemného vraha!".

"Doupě: Kdy padlo definitivní rozhodnutí o zahájení tvorby Hitman: Contracts?

Jacob Andersen: Prakticky ihned po dokončení Silent Assasin (druhého dílu série – pozn. redakce) jsme začali sbírat veškeré dobré nápady pro vytvoření dalšího dílu/titulu. V období před-produkce je jich vždy dostatek, přesto nastane moment, kdy musíme vytvořit funkční a hmatatelnou hru a přestat tak přemýšlet nad jejím konceptem – od tohoto bodu ve vývoji tak všechny nápady směřují do škatulky „dáme je do další hry.“" (celý článek)

   

Honza Morkes se vytasil hned s dvojicí zajímavých článků - jednak je to "Lednová hitparáda - Vietcong: Fist Alpha, Steamland, Lula 3D či XIII CZ".

"First-person akce obsadily i druhé místo našeho lednového přehledu. Třináctka sice už samozřejmě vyšla před Vánoci, ovšem všichni ti, kdo nevládnou anglickým jazykem, si určitě rádi počkali na českou verzi, jež spatří světlo světa až nyní. Jedná se o překlad titulků, dabing zůstane původní. Nezávisle na jazyku se však můžete těšit na netradiční grafické zpracování, skvělý příběh a spousta efektů inspirovaných komiksy. Více už v naší recenzi." (celý článek)

  

A pak také pravidelný přehled "Levné hry v lednu - Alien vs. Predator, Turok 2, Fallout Tactics a spol.".

"Nemáte dobré připojení k internetu? Úzkostlivě sledujete každý provolaný impuls a děsíte se účtu za telefon? A přitom byste rád vyzkoušeli nejnovější demoverze, zhlédli videa a obrázky právě vycházejících her? Nejlevnější řešení, které pro vás máme je Doupě DVD. Za necelých sedmdesát korun získáte 4,5 GB demoverzí, patchů, videí, trailerů z filmů, plných her a samozřejmě odvážného Doupě Videa s představením redakce. K dostání kupříkladu na http://doupe.vltava.cz. Kompletní obsah najdete zde." (celý článek)

A abych nezapomněl - pokud byste měli nějaký všetečný dotaz na Mikoláše Tučka, šéfredaktora herního magazínu SCORE, nepřehlédněte článek "NAOSTRO: Ptejte se Mikoláše Tučka, šéfredaktora Score" ani diskusi pod ním.

"Jak vidíte, jedná se vskutku o renesančního člověka (ostatně pro diváky Volejte šéfredaktorovi na Score DVD to žádná novinka není:-), proto je paleta možných otázek opravdu široká. Pravděpodobně ale většina otázek bude směřovat na současnou podobu Score. Není divu, česká herní scéna je natolik specifická, že se kolem každého časopisu vytvořil početný zástup zastánců, ovšem také odpůrců. Score je často (možná až neprávem) vyčítána pubertálnost a snaha vtipkovat za každou cenu. Spousta lidí však současnou podobu chválí. Ať už patříte do kterékoli skupinky, dnes máte jedinečnou příležitost vyříkat si to přímo se šéfredaktorem takřka na živo!" (celý článek)

Plná hra: Donkey Kong Rumble! - zachraňte opici

Bleskovka dne: Metalheart - nový Fallout na obzoru

Úterý - 20.1.2004 ... Doupě Video, díl první

Článek "Doupě Video, díl první: Představení" z pera našeho šéfredaktora Martina Zavřela vám odhalí zákulisí natáčení jednoho z nejprapodivnějších výtvorů filmové historie. Chcete si o tom promluvit? Ptejte se Dr. Chocholouška v této diskusi!

"Jako většina z vás, mají i redaktoři Doupěte hry a vše související hodně rádi, tudíž má každý z nich také svůj oblíbený tištěný magazín o hrách (někteří mají třeba oblíbené tři :-)). V posledních měsících těmito svéráznými médii, připravovanými neméně svéráznými osobnostmi, začal probíhat fenomén tzv. redakčních videí. Jak se dalo čekat, Level točí svoji Level TV pokud možno na úrovni – trhlé scénky se střídají s profesionálními videorecenzemi, Score natáčí maximálně humorné (někdo by možná řekl pubertální, ale s tím se redakce Doupěte neztotožňuje :-)) scénky z redakce, plné nezapomenutelných vtípků a dokonale ovládané hereckými výkony Mikoláše Tučka a Tomáše Zvelebila. GameStar má prozatím pouze videorecenze nových her, přebírané od německých kolegů." (celý článek)

  

Honza Morkes miluje vláčky. Má doma na zahradě vlastní parní lokomotivu, postavenou z lega (opravdovou mu rodiče nedovolili, prý dělá šmouhy). Kdo jiný pak může být autorem článku "Recenze: Railroad Tycoon 3 – návrat krále?".

"V rámci laicizace railroaldí kultury bohužel ze hry trochu vymizel ten krásný pocit z řízení železničního podniku, o němž víte vše a znáte jej do posledního sedátka posledního vlaku. Nový systém už od hráče totiž nevyžaduje, aby vlakům určoval přesný počet vagónů, kde co naložit, kam to zase vyložit, vyměňoval lokomotivu za lokomotivou či hledal nejvhodnější spojení dvou měst postupným kladením jednoho dílku kolejí za druhým." (celý článek)

  

Doupě vyhlašuje nejlepší hry roku 2003. Chcete vědět jak to dopadlo? Čtěte článek "Nejlepší hry roku 2003 podle autorů Doupěte!".

"Až do poslední chvíle bylo GTA: Vice City vítězem, přesto mu nakonec patří "až" druhá příčka. I tak si poslední počin studia Rockstar Games vedl v hlasování až překvapivě dobře a pro mnohé byla jeho druhá pozice příjemným překvapením. Jak však dokázaly i další kategorie a nominace, umístění to nebylo náhodné." (celý článek)

A konečně nezapomínáme ani na pravidelný vhled do světa herního byznysu od Kamila Grice - "Byznys hrátky: konečná pro tvůrce Unrealu 2?".

"Ačkoliv zprávu o definitivním zrušení vývojářského týmu Legend Entertainment nikdo oficiálně nepotvrdil, soudě dle reakcí tiskových mluvčí Atari, kteří odmítli věc komentovat, a „náhlému“ výpadku oficiálních stránek vývojářů, se zdá, že tato zpráva je bohužel pravdivá. Jak možná ti světa znalejší z vás ví, studio Legend Entertainment bylo založeno již v roce 1989 a na svém kontě má mnoho význačných titulů - od adventur až po akční výtvory (Wheel of Time, datadisk k původnímu Unrealu), z nichž si dnes vzpomeneme především na plnohodnotný druhý díl Unreal 2: The Awakening. Právě speciální edice Unrealu 2 vydaná na konci loňského roku je pravděpodobně poslední hrou, která ponese jméno Legend Entartainment." (celý článek)

Plná hra: Chair-iots of flyers - létající židle

Bleskovka dne: Stahujte demo Prince of Persia: The Sands of Time!

Středa - 21.1.2004 ... Odhalujeme tajemství ságy Elder Scrolls

David Sláma, náš přeborník v RPG a dungeonech, na sebe vzal přetěžký úkol. Rozhodl se sepsat historii jedné z nejzajímavějších herních sérií na poli PC her. Rozhodně nepřehlédněte první díl jeho článku "Téma: Sága Elder Scrolls 1/3 – Arena: zrod legendy".

"Zatím jsem se ještě nezmínil o nějakém příběhu nebo něčem v tom smyslu. Důvodem je fakt, že hlavní příběhová linie vlastně nebyla vůbec podstatná. Kdesi na internetu jsem narazil na zajímavou interpretaci tohoto aspektu; psalo se tam: „Nějaký chlápek unesl nějakého krále, uvěznil ho a vy ho teď máte osvobodit sesbíráním osmi kousků čehosi. No a? Vždyť ve hře jsou stovky úkolů, kterým se můžete věnovat, stejně tolik dungeonů, jež můžete projít, a navíc tisíce čtverečných mil terénu k pobíhání. Tak na co je ještě potřeba nějaká motivace v podobě hlavní dějové linie?“ Naprosto souhlasím." (celý článek)

  

Jaká jsou nejnovější čísla papírových herních magazínů? To se dozvíte v článku "Srovnání: vánoční GameStar, Level a Score - zaostřeno na recenze".

"U Levelu prakticky není poznat, že se jedná o nějaký speciál, protože všechno najdete tam, kde jste zvyklí, ať už je to tradiční věštecké okénko, freewarová stránka či nejlepší trailery měsíce. Zvláštní pozornost si určitě zaslouží zejména nejoriginálnější článek měsíce – Módní přehlídka v podání kuchařů Guláše. Téma čísla je tentokráte poněkud náročnější na čtení, nicméně pokud se vám do něj nebude chtít, můžete si vybrat mezi rozhovorem o Doomu 3 nebo tradiční dvojicí zajímavých rozhovorů." (celý článek)

Martin Zavřel je jakožto šéfredaktor našeho serveru velice zaneprázdněný člověk. Přesto si však najde čas na hraní. I kdyby to měl být malinkatý GameBoy Advance. Viz. článek "Recenze: Super Mario Advance 4 – návrat krále plošinovek".

"Jestliže jste to snad ještě s Mariem nezkusili, pak vězte, že nehledě na vaše oblíbené herní žánry byste to měli napravit – Mario není jen o hopsání přes překážky, je to vynikající mix hratelnostních prvků, na který se velmi snadno a rychle zvyká, přičemž v průběhu hraní otestují váš postřeh stejně jako strategické schopnosti. Navíc k hlavní hře (Super Mario Bros. 3) nabízí Super Mario Advance 4 ještě klasickou Mario Bros, což je extrémně zábavná bitva o skóre nebo čest (- ve dvou a více lidech:-)) na jedné herní obrazovce." (celý článek)

  

Zasoutěžit si můžete díky článku "Soutěž: vyhrajte vstupenky na film Návrat krále!".

Plná hra: Girl Builder - puzzle s dívkami

Bleskovka dne: Obří demo očekávané akce Far Cry!

Čtvrtek - 22.1.2004 ... Far Cry je tu, třeste se!

O den dříve se objevilo dlouho očekávané demo, ve čtvrtek už vám přinášíme první dojmy. Docela rychlovka, ne? Ostatně, ta hra stojí za to! Viz. článek "První dojmy: Far Cry - exotický ráj akčních her!".

"Nechoďme kolem horké kaše. Far Cry je jednou z mála her, pro níž nebyl základním stavebním kamenem propracovaný scénář a příběh překračující naše nejtajnější přání. Německé studio Crytek proslulo grafickou prezentací X-Isle, jejíž ceněný grafický engine stál v pozadí před dvěma roky ohlašovaného projektu Far Cry. Titulu, o kterém se dlouho nemluvilo, ale který si vaši pozornost právem zasloužil. Podepsala se nezkušenost tvůrčího týmu na hře negativně? Hned v prvním okamžiku stráveném po boku hry zjistíte, že podobně opovážlivé tvrzení je na hony vzdálené realitě. A přesto bude tím prvním (ovšem nikoliv jediným), co vás na Far Cry uchvátí, právě grafika." (celý článek)

   

Jako každý čtvrtek i tentokrát tu máme pravidelný článek "Nové hry na obzoru: zajměte si svého Saddáma!".

"Jedná se o projekt dvou amerických nadšenců, kteří se potkali na vysoké škole a díky svému zájmu o vysokorychlostní internetové připojení začali spolupracovat. Jejich prvním projektem je právě hra Kuma: War, která této nejnovější technologie internetového připojení využívá. Půjde o válečnou akci z pohledu první/třetí osoby, která však bude čerpat z reálných událostí, především tedy válečných konfliktů, o kterých jsme mohli slyšet v nedávné minulosti z médií. Jednotlivé mise budou uvedeny autentickým televizním zpravodajstvím, jako brífink vám budou sloužit skutečné satelitní snímky dané oblasti. Místa, zbraně, dopravní prostředky, to vše by mělo odpovídat skutečnosti. Také tým poradců vám bude radit jak postupovat přesně podle nejnovější válečné doktríny." (celý článek)

     

Pavel Černohous, jakožto dvorní adventurista Doupěte, se zhostil článku "Recenze: Game4U č. 35 - ruské adventury Jazz and Faust a Agent Hlína".

"Na první pohled se zdá nápad se dvěma postavami geniální po všech stránkách a obecně takový skutečně je. Příběhově nabízí takový koncept skvělé možnosti jak vykreslit postavy i události daleko detailněji, než jak nabízí adventura s jedinou postavou. Z hlediska vývoje vám odpadne také spousta práce - zdvojnásobíte herní dobu a bude vás to stát jen nějaké to skriptování a animace navíc. Lokací naopak tolik nepotřebujete, maximálně některé přerenderujete v jinou denní dobu, případně pootočíte kameru do jiného úhlu a máte vystaráno." (celý článek)

  

A šéfredaktor Martin Zavřel se opět chopil svého oblíbeného GameBoye, aby vám v článku "Recenze: Blackthorne – před Diablem…" názorně předvedl, čeho všeho je tenhle malinkatý střízlík schopný.

"Kdo zná Blizzardí hry a má je rád, má pravděpodobně doma jejich originální verze, což se vyplatí – snad žádná jiná firma na světě nemá tak propracované manuály ke hrám. Nejen nádherné artworky, ale hlavně příběh – totiž PŘÍBĚH, který sám o sobě vydá za krátkou novelu nejvyšších kvalit. Například u StarCrafta jsme svého času četli jenom pozadí a příběh zrodu jednotlivých ras a už jsme hru milovali, u Diabla pro PlayStation naleznete hodiny a hodiny trvající namluvený prolog o historii všehomíra." (celý článek)

 

Plná hra: Getaway - české GTA zdarma?

Bleskovka dne: Vývoj Sim City 5 oficiálně potvrzen!

Pátek - 23.1.2004 ... Pravda o Neophyte a Necroraisers

Petr Urban, znalec na slovo vzatý, pro vás připravil článek "Přestup hráčů nEophyte Counter Strike do Necroraisers: jak to bylo doopravdy", týkající se jedné z nejznámějších afér české progamingové scény.

"Ještě před několika lety se na tuto scénu pohlíželo velice skepticky, nikdo neočekával, že se o ni bude zajímat více než pár nadšenců. Postupem času se ukázalo, že opak je pravdou. Profesionální hraní má stále větší podporu, ohromně rostoucí sledovanost, sponzoři vidí, že je to vhodné místo prezentace své firmy. A v tomto případě je sponzoring dokonce ještě efektivnější než ve sportu. Sponzory jsou především firmy a společnosti z počítačového odvětví. Jejich výrobky pak hráči užívají přímo ke své profesi, tím tedy prezentují kvality výrobků přímo." (celý článek)

Náš nový autor Robert Jaško, zjevně milovník zimních sportů, se zase zhostil článku "Recenze: SSX 3 – snowboardingový svět jako nikdy předtím".

"Vezměme to popořádku. První co vás zarazí a překvapí, je (na podobný typ her nezvykle bohatý a pružný) samotný herní systém. Správně, SSX vždy byla o svobodě a volnosti, ovšem autoři se rozhodli onen prvek vyšroubovat na maximální možnou mez. Maximální v dnešním smyslu slova samozřejmě, nepochybuji o tom, že v případném pokračování nás chlapci z EA BIG opět překvapí zvýšenou mírou svobody, týkající se např. pilotování letadla nad vytyčený vrchol hory:-) …Na začátku hry se ocitáte v prvním ze tří horských středisek. Vyberete si jezdce či jezdkyni, která je vám nejvíce sympatická - a hurá na svah. Na výběr máte klasický závod, volné jízdy, turnaj, rampu, prostě různorodost zajištěna. Dle umístění do třetího místa dostáváte finanční odměny, se kterými se dostáváme k další příjemné novince." (celý článek)

  

Plná hra: Flashman - pacmanův návrat na monitory

Bleskovka dne: The Sims 2 vyjdou v ČR v češtině za 1899 Kč!

Sobota - 24.1.2004 ... Stahujte demo pecky Far Cry!

Kamil Gric a jeho "Nová mega: demoverze Far Cry a Prince of Persia: Sands of Time!" jako obvykle nechybějí, takže si můžete dosyta užívat nejnovějších downloadů, jako je třeba už zmíněná demoverze 3D akční pecky Far Cry, Prince of Persia: The Sands of Time nebo Chicago 1930.

Plná hra: BMX Freestyle - odvaž se!

Bleskovka dne: Patch v1.04 pro anglickou verzi H&D2!

Downloady týdne: Vietcong - bonusová mapa, Far Cry - obří demo!, Vietcong: Fist Alpha - video #1, Hidden & Dangerous 2 - patch v1.4, Breakdown - trailer #1

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A