Nový týden: S Hitmanem a Larou

Tomb Raider: Legend, Gene Troopers, Winx Club, Ubersoldier, Fable CZ a Flitzer v recenzi * Hitman: Blood Money a Heroes of Might and Magic 5 v prvních dojmech * Velikonoční téma o legendách, jež předznamenaly budoucnost * A samozřejmě nášup pravidelných článků, downloadů a novinek
Nový týden: S Hitmanem a Larou

Pondělí 17.4. ... Sváteční téma

Téma: Herní legendy, jež předznamenaly budoucnost

J.A. Janíček: "Jsou hry kultovní, sériové, napínavé, s pěknou grafikou, slušnou hratelností... Otázkou však zůstává, kdy se z hry úspěšné stává legenda? Je to snad dáno mírou dosaženého úspěchu? Přesnou odpověď neznám, ale budu se vám snažit alespoň trochu přiblížit mé představy o hrách, které se zasloužili o současnou budoucnost her." (celý článek)

  

Plná hra: AblazeBall - ohnivá koule
Bleskovka dne: E3 2006: rozmístění stánků

Úterý 18.4. ... Lara útočí na PC

Recenze: Tomb Raider Legend – velkolepý návrat

Martin Demiger: "Je nová a lepší. Ale je to zároveň stará dobrá Lara. Ponechala si své kouzlo, jímž omámí všechny mužské pařany. Disponuje stejnými schopnostmi, díky nimž pro ni není problém zdolání jakékoliv překážky. Ovšem stačí to? Uvěřili jsme jí tolikrát, že... jejímu volání podlehneme i posté." (celý článek)

  

Recenze: Gene Troopers – lepší než projímadlo

Martin Demiger: "Představte si to. To si takhle jednou vykračujete z redakce, v ruce si nesete modrou krabičku s hrou a přemýšlíte o tom, jak báječný víkend v její společnosti prožijete. Pak jí vložíte do mechaniky... a začnete přemýšlet o harakiri." (celý článek)

Plná hra: Shriek of the Living Dead - Shrek je zpět
Bleskovka dne: Práce na překladu Oblivionu pokračují

Středa 19.4. ... Heroes popáté

První dojmy: Heroes of Might and Magic 5 – velká dubnová revoluce

Petr Kolář: "Říjnová revoluce byla v listopadu a revolučních Heroes of Might and Magic se dočkáme ne v dubnu, ale v květnu. Přesto vám podáváme první zážitky z hraní dvojice kampaní, které jsou již pro hráče připraveny. A právě ty vám ukáží, že pátý díl série je zároveň ďábelský i andělský." (celý článek)

   

Recenze: Winx Club – něco pro děvčata

Karel Kališ: "Hry zaměřené na dívčí publikum tu tak moc často nemáme. Leč Winx Club přesně takovým titulem je. Zajímalo by vás, jak by vypadala škola Harry Pottera plná mladých vílích slečen řešících typické dívčí problémy? Máte možnost, magická akademie má právě den otevřených dveří." (celý článek)

Plná hra: Get Bin Laden - za Ameriku
Bleskovka dne: Kdo vyhraje bitvu next-gen formátů?

Čtvrtek 20.4. ... Číslo 47 zasahuje

První dojmy: Hitman: Blood Money - krev je byznys

Karel Kališ: "Agent 47 se pomalu ale jistě blíží se svými krvavými penězi a my jsme měli tu možnost si vyzkoušet, jestli mu jde vraždění stále tak dobře. Slibováno bylo mnohé, ale realita často neodpovídá nabubřelým reklamním žvástům. Jenže Hitman je jiný, ten přeci nemůže zklamat. Nebo ano?" (celý článek)

  

Recenze: UberSoldier – válka bolí, zabíjení baví

Martin Demiger: "Kreed měl v době svého vydání jasný cíl: předčit třetího Dooma. To se bohužel nepovedlo tak, jak si ruští vývojáři plánovali - hra sklízela průměrná hodnocení. Očividně se ale Rusové ze svých chyb poučili - jinak by UberSoldier nebyl tak výtečný." (celý článek)

Nové hry na obzoru: Co přijde na PSP

Petr Kolář: "V akční hře 300: March to Glory pro PSP se z vás stane legendární Řecký král Leonidas v bitvě u Termopyl * Na PSP se chystá i letecký simulátor Ace COmbat X: Skies od Deception * A konečně na PC najdete pokračování budovatelské strategie Deep Sea Tycoon" (celý článek)

Plná hra: Assault At Wounded Ankle - bledá tvář útočí
Bleskovka dne: I ženy chtějí své hry

Pátek 21.4. ... Fable umí česky

Recenze: Fable CZ - klenot mezi RPG v češtině

David Sláma: "Fable je osobité RPG. Loni učarovalo každému, kdo se aspoň trochu chtěl nechat a kdo uměl anglicky. To druhé už neplatí, právě vychází lokalizovaná verze hry. Na překladu záleží hodně - jak se povedl tento?" (celý článek)

  

Recenze: Flitzer – naháč v akci

Martin Demiger: "Vyběhněte na trávník a zkuste na něm udržet své odhalené mužství co nejdéle! Zní to šíleně? To je sice dost možné, každopádně v herním světě se tomu říká „originální námět“. A ten Flitzerovi rozhodně nechybí. Na rozdíl od oblečení." (celý článek)

Týden v rubrice Plné hry - půjde i na nože

Tomáš Vrána: "Uplynulému týdnu v rubrice Plné hry jednoznačně vévodil válečný titul Battle Tanks 2, který si srdce redakce serveru Freehry.cz vydobyl nespoutanými tankovými bitvami. Ponořte se do tornáda boje i vy!" (celý článek)

FlashFun: Island adventure - do hospody

FlashFun: "Vaše letadlo ztroskotalo na pustém ostrově, což je vskutku nepříjemné. Jenže stanovený cíl není ani tak o záchraně sebe sama, jako spíše o strastiplné cestě do hospody, kde na vás čeká jedna rozkošná slečna." (celý článek)

Sobota 22.4. ... Nášup demoverzí

Nová mega: Hrdinové v novém

Petr Kolář: "Nyní vám nabízíme čtveřici demoverzí s Heroes of Might and Magic 5 a 2006 FIFA World Cup v čele, videorecenzi Oblivionu a mnohá herní videa, včetně datadisku k Movies, ukázku Hitmana a skoro desítiminutový film vytvořený pomocí F.E.A.R." (celý článek)

Plná hra: Snails - hlemýždí bitva
Bleskovka dne: Gears of War se připomínají

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |