Nový týden: samé nové tituly

Přinášíme vám horké screenshoty ze čtvrtého datadisku pro The Sims * Máme pro vás informace o nových hrách - online 3D střílečce Purge, simulátoru Car Tycoon, podvodní 3D akci Deepangel, upíří 3rd person akci Blood Omen 2, přídavcích pro letecké simulátory od Microsoftu, a dalších * Jako obvykle nechybí kopa nejnovějších screenshotů z nejočekávanějších gamesek a nějaké ty zajímavé drby z herního prostředí.
Nový týden: samé nové tituly
Přinášíme vám horké screenshoty ze čtvrtého datadisku pro The Sims * Máme pro vás informace o nových hrách - online 3D střílečce Purge, simulátoru Car Tycoon, podvodní 3D akci Deepangel, upíří 3rd person akci Blood Omen 2, přídavcích pro letecké simulátory od Microsoftu, a dalších * Jako obvykle nechybí kopa nejnovějších screenshotů z nejočekávanějších gamesek a nějaké ty zajímavé drby z herního prostředí.

Galactic Civilizations zpět na PC
Původně byla tahová vesmírná strategie Galactic Civilizations určena pro operační systém OS/2 - jenže to bylo kdysi v roce 1994. Dnes se společnost Stardock rozhodla přenést tuto vcelku netradiční zábavu i na platformu Windows. Hráči převezmou vladařské otěže planety Země právě na počátku galaktického věku, kdy se lidstvo bude rozpínat do dalekých hlubin vesmíru. Cílem je samozřejmě to, aby se lidská společnost stala tou nejvyspělejší a nejmocnější. K tomu povede mnoho cest - Galactic Civilizations nejsou na rozdíl od mnoha ostatních podobných her zaměřeny pouze na vojenskou stránku věci. Bude možné je dohrát pomocí diplomatických nebo ekonomických válek. Veteráni, kteří zažili hru ještě na OS/2, si pochvalovali zejména úžasnou umělou inteligenci počítače. To by podle slov samotných vývojářů mělo být zachováno i u verze pro Wokna. Počítač bude například schopen předpovědět váš útok a preventivně zaútočit nebo odmítnou vaši nabídku na příměří, protože ví, že je to pouze záminka pro přeskupení vašich sil. Jednoduše řečeno, počítač by se měl dokázat chovat jako člověk.

Datum vydání Galactic Civilizations bylo stanoveno na listopad tohoto roku.

Galactic CivilizationsGalactic Civilizations

Galactic CivilizationsGalactic Civilizations

Purge - temná online 3D střílečka
Jestli máte chuť trochu se s pár přáteli trochu odreagovat, je tohle hra pro vás. V základu vychází ze známých pecek typu Quake 3 Areny nebo Unreal Tournamentu, přidává ale špetku RPG a vše to přenáší do internetového online prostředí (tedy něco hodně podobného například PlanetSide). Příběh hry vypráví o válce mezi dvěma stranami - první vychází ze science fiction prostředí, těm se říká "Řád", a druhá naopak z fantasy, to jsou zase "Vyvolení". Proti sobě se tak postaví technologie a magie, věda versus náboženství. Hráči si budou moct vybrat z mnoha různých postav - ti z Řádu budou disponovat různými genetickými nebo technologickými vylepšeními, Vyvolení pak zase vládnou početnými druhy temné magie. O vývoj téhle slibně vypadající gamesky se stará společnost Freeform Interactive LLC a využívá přitom grafického enginu LithTech.

Více informací naleznete na homepage www.purgeonline.net.

PurgePurge

PurgePurge

Anděl z hlubin - Deepangel: The Game
Téma pomořských her je v poslední době docela oblíbené, vzpomeňme na výborný AquaNox. S podobným konceptem podmořských bitev nyní přichází i společnost k26 design group, což je původně webdesignérská společnost sídlící až daleko na jihu v Austrálii. Jejich herní prvotina dostala jméno Deepangel: The Game a jedná se v mnoha ohledech o unikátní gamesku, jakýsi "Top Gun pod vodou". Proč? Jednak proto, že ponorky, kterými budete brázdit světové oceány, jsou poháněny raketovými motory a dosahují rychlostí několika tisíc kilometrů v hodině. Zdá se vám to nemožné? Ba ne, dnes už je to vědecky ověřená, i když v praxi zatím ještě nepříliš využitá, teorie - efekt, kterého takové ponorky využívají se nazývá "superkavitace". Je založena na tom, že pokud správně tvarované těleso dosáhne pod vodou rychlosti více než 100 námořních uzlů, vytvoří se kolem něj vzduchový obal, který sníží tření s okolím na minimum a navíc dovolí využívat raketového pohonu. Za druhé je tahle hra unikátní v tom, že vychází z velmi detailně prokresleného, téměř filmového příběhu, jehož obsáhlý scénář naleznete na homepage hry www.deepangel.com. Odehrává se, stejně jako hra, v roce 2041 a sleduje osudy první superkavitační ponorky Angelus a její posádky, mezi jejímž členy jste samozřejmě také vy - mladý voják. Deepangel: The Game má být kombinací podvodního simulátoru a first person akční adventury. Datum vydání - první čtvrtletí 2002. Úžasné grafické provedení zaručeno.

Vesmírná realtime strategie od JoWood
Britská pobočka rakouské společnosti JoWood detailně představila chystanou vesmírnou 3D RTS s názvem RIM - Battle Planets. Hráči zde převezmou velení nad výzkumnou kosmickou lodí Solarius aby pomohli vyřešit tajemství skryté v troskách starobylé kultury. Řekl jsem, že půjde o realtime strategii, ale to není tak úplně přesné. RIM bude totiž jako jedna z mála her kombinovat jak realtime, tak tahový koncept. Co dále nabídne? Třicítku misí, výbornou grafiku, snadné ovládání, multiplayer až pro osm hráčů. Datum vydání: 29. března 2002.

RIMRIM

Přídavky pro letecké simulátory Microsoftu
Společnost Just Flight, renomovaný specialista na letecké simulace, představil dva expansion packy pro hry Flight Simulator 2000/2002 a Combat Flight Simulator 2. První nese název Harrier Jump Jet 2002 a přináší do her množství novinek zejména v podobě 17 různých verzí letounu Harrier, několika nových prostředí, zvuků a dalších vylepšení. Druhý přídavek se jmenuje Combat Jet Trainer a zaobírá se zejména letounem TLK-39C Albatros, který nepochybně všichni dobře známe. Více informací můžete získat na adrese www.justflight.com.

Blood Omen 2 i na PC
Původně pouze pro PS2 a Xbox určená 3rd person akce s názvem Blood Omen 2 (pokračování Blood Omen: Legacy of Kain z roku 1995), vyjde také na platformě PC. A dobře že tak! Nejen že tahle hra výborně vypadá, ale je podložena i zajímavým příběhem, který se odehrává čtyři sta let po jedničce, a také slibuje mnoho zajímavých vychytávek typu vylepšené umělé inteligence, množství různých zbraní, filmových sekvencí, detailního prostředí, a co je nejlepší - budete hrát za Kaina, údajně nejstrašnější postavy, která se kdy v počítačové hře objevila. Blood Omen 2 má vyjít ještě na jaře tohoto roku.

Blood Omen 2Blood Omen 2

Blood Omen 2Blood Omen 2

Blood Omen 2Blood Omen 2

Obchodní simulace - Car Tycoon
A ještě jedna hříčka z dílen JoWoodu. Tentokrát se jedná o ekonomickou strategii jménem Car Tycoon, ve které půjde o co jiného než o automobily. Hráč to vezmě pěkně z gruntu - bude je navrhovat, vyrábět, distribuovat i propagovat. Cílem je stát se vůdčí značkou na trhu a ukrojit z něco co největší část. Car Tycoon se bude odehrávat ve druhé polovině 20. století, takže to nebude práce nijak snadná. Co hra nabídne? Velmi detailní prostředí plné nezávisle jednajících lidiček, kteří se budou toulat po ulicích, jezdit auty, kupovat nová, opravovat stará, přepravovat zboží, a tak dále. Vždy budete mít přehled o tom, která značka je nejoblíbenější a podle toho budete moct uzpůsobit své snažení.

Car Tycoon má vyjít tento měsíc.

Car TycoonCar Tycoon

Nové screenshoty
První čtyři obrázky jsou z chystaného čtvrtého datadisku pro The Sims, který dostal název The Sims: Vacation.

Sims VacationSims Vacation

Sims VacationSims Vacation

Následující páreček je, to určitě všichni poznáte, jistě, ze Sudden Strike 2. Už aby tu byl.

Sudden Strike 2 Sudden Strike 2

Osm obrázků, které následují, opět myslím není třeba dlouho představovat - jedná se o screeny vytípané z chystaného MMORPG Star Wars Galaxies.

Star Wars GalaxiesStar Wars Galaxies

Star Wars GalaxiesStar Wars Galaxies

Star Wars GalaxiesStar Wars Galaxies

Star Wars GalaxiesStar Wars Galaxies

Nu a poslední čtyřka je chystaná historická 3D RTS jménem No Man's Lands.

No Mans LandNo Mans Land

No Mans LandNo Mans Land

Krátce ze světa her
  • Internetový herní magazín GameSpy vyhlásil 30 nejvlivnějších osobností herního průmyslu. Na prvních šesti příčkách se umístily skutečné legendy, bez kterých by snad ani počítačové hry nemohli existovat: (odzadu) Warren Spector (Systém Shock, Deus Ex), Peter Molyneux (Populous), Will Wright (Sim City, The Sims), John Carmack (Wolfenstein, Doom, Quake, Quake 3 Arena), Sid Meyer (Civilizace), Shigeru Miyamoto (Zelda, Mario Bros).
  • už jsme si mohli Wing Commandera zahrát, shlédnout ho jako film a nakonec dostaneme i příležitost si ho užít jako seriálu
  • Blizzard chystá speciální limitovanou edici Warcraftu III - Collector's Edition, tedy sběratelskou edici. V ní naleznete vyjma samotné hry také manuál podepsaný členy vývojářského týmu, soundtrack, DVD s videi ze hry a nakonec knížku The Art of of Warcraft s dosud nepublikovanými kresbami a obrázky, užitými pro vývoj hry
  • očekávané demo české týmové online akce Team Factor se odkládá na konec března (zdroj: Tiscali)
  • naproti tomu Global Ops, hra podobného ražení, jen určená pro "offline" hraní je gold
Čtení odjinud
Co týden dal…

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

7.  9.  2020 | | 14 N/A
Mafia je zpět a vypadá skvěle. Hra dostala vylepšenou grafiku i příběh

Mafia je zpět a vypadá skvěle. Hra dostala vylepše…

Legendární Mafia se vrací ve svém remaku, ale není to jen nový vizuál, co hra přinese. Vlastně působí úplně jinak, než jako ta hra, kterou jsme hráli před lety.

3.  9.  2020 | | 47 N/A
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího na PS4 a Division zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

5.  9.  2020 |