Nový týden: Splinter Cell - Pandora Tomorrow demoverze

Recenze her OE2: The 2nd Runner, Resident Evil Zero, Return of the King, The Road to Baghdad, The EntEntE: WWI Battlefields * Preview titulů kill.switch, Nitro Family * NAOSTRO: Daniel Mikšovský, ředitel ProGamers odpovídá * Vox Populi: jaká je budoucnost her? * Byznys hrátky: bude PlayStation 3 novodobým králem? * Stahujte kompletní Doupě Video, díl první: Představení * A tak dále!
5x tip týdne: Stahujte kompletní Doupě Video, díl první: Představení, Recenze: Resident Evil Zero – odhalte kořeny zla, Recenze: Return Of The King – Diablo a jeden prsten, Nové hry na obzoru: odpadlíci z Microsoftu chystají grafickou bombu, Preview: Nitro Family – poctivá akce nebo brak?

Plná hra týdne: Crypta - tajemno na každém rohu

Pondělí - 15.3.2004 ... Máme pro vás kompletní Doupě DVD video!

Nestihli jste si koupit první Doupě DVD? Máme pro vás malý dárek - exkluzivní video, které jste mohli najít právě pouze na lednovém vydání našeho DVD, si teď můžete stáhnout přímo na našich stránkách. Více v článku "Stahujte kompletní Doupě Video, díl první: Představení".

"Jako většina z vás, mají i redaktoři Doupěte hry a vše související hodně rádi, tudíž má každý z nich také svůj oblíbený tištěný magazín o hrách (někteří mají třeba oblíbené tři :-)). V posledních měsících těmito svéráznými médii, připravovanými neméně svéráznými osobnostmi, začal probíhat fenomén tzv. redakčních videí. Jak se dalo čekat, Level točí svoji Level TV pokud možno na úrovni – trhlé scénky se střídají s profesionálními videorecenzemi, Score zase natáčí maximálně humorné (někdo by možná řekl pubertální, ale s tím se redakce Doupěte neztotožňuje :-)) scénky z redakce, plné nezapomenutelných vtípků a dokonale ovládané hereckými výkony Mikoláše Tučka a Tomáše Zvelebila. GameStar má prozatím pouze videorecenze nových her, přebírané od německých kolegů." (celý článek)

  

Náš "Rampa Mekkvák" alias Tomáš Vrána pro vás připravil preview očekávané akce kill.switch. Je to opravdu taková bomba, jak se říká? Čtěte článek "Preview: kill.switch aneb střílejte naslepo!".

"Pohybová složka je naprosto vynikající. Vaše postava je skvěle vycvičená, takže zvládá mnohé úkony, jež jsme doposud vídali jen zřídka. Skrýt své tělo před svištícími kulkami můžete takřka všude, za barelem, za stěnou budovy, za vrakem auta i za bednami či pohovkou. Pak už jen stačí zpoza rohu vykouknout a vystřelit. Pokud však máte málo života, můžete střílet bez míření pouhým vystrčením ruky se zbraní, což má vliv na přesnost (tento unikátní hratelnostní prvek, nazvaný „Blind Fire“ neboli střelba naslepo, je dost možná největším přínosem hry a dalo by se říct, že jde o menší revoluci v rámci žánru). Tiché plížení ani plazení se po zemi vám samozřejmě taktéž není cizí, takže tu je možnost - krom nespoutaného prolévání krve teroristovy - jej také elegantně obejít a ušetřit si tak o vrásky na čele (a náboje v zásobníku)." (celý článek)

  

Honza Morkes vám řekne, proč si koupit nebo naopak nekoupit nové číslo magazínu LEVEL. "Level 111: Jaký je STALKER nebo Battlefield Vietnam?"

"V tradičním nášupu novinek se tentokrát autoři podívali podrobněji na hry s tématikou Star Wars, dostalo se ale i na ostatní "nehvězdné" tituly. Přijde mi, že úvodní stránky Levelu stále více zabírají zprávy z herní branže než informace o hrách samotných, tentokrát se kupříkladu dozvíte o problémech kolem Sims 2, přesunech zaměstnanců v EA i zakládání nových společností. Redakce se ale nevyhýbá ani dalším tématům. Kdo si více potrpí na časopisy typu Story či Šťastná Jim, určitě uvítá zprávičku o nové partnerce Johna Romera." (celý článek)

Konzolovou recenzi tentokrát připravil šéfredaktor Martin Zavřel v článku "ZOE2: The 2nd Runner – anime a přetížená PlayStation 2".

"Příběh první ZOE hry (ke které Hideo Kojima sice napsal koncept příběhu i hratelnosti, ale aktivně se pak na přípravě – narozdíl od druhého dílu – nepodílel) vyprávěl o ne-zas-tak-vzdálené budoucnosti a válce na planetě Mars i v jejím okolí nejen o suroviny v čele s převzácným kovem jménem Metatron. Jak se na japonský příběh z budoucnosti sluší a patří, boje se vedou především v obřích robotech, zde nazývaných „Orbital frame“. Hlavní hrdina se díky zamotanému sledu událostí dostal na palubu experimentálního prototypu jménem Jehuty s umělou inteligencí ADA na palubě. Společně se pak chtě-nechtě zapojili do zuřivé války, která vyústila nejen v masakr všech blízkých hlavního hrdiny." (celý článek)

  

Plná hra: Fire Away - jatka v zeleném

Bleskovka dne: Sam Fischer opět v akci na nových screenech ze Splinter Cell: Pandora Tomorrow

Úterý - 16.3.2004 ... Recenze Resident Evil: Zero

Že by ty konzole nakonec přeci jenom měly něco do sebe? Hmmmm! Resident Evil: Zero vůbec, ale vůbec nevypadá špatně. A ještě lépe se hraje - ale o tom už více Martin Zavřel v článku "Recenze: Resident Evil Zero – odhalte kořeny zla".

"Bavili jsme se o tom již u recenze na RE Remake a vzhledem k technické i stylistické podobnosti to prostě musím zmínit znovu. Když se podíváte na barevné ladění, design prostředí i snahu o realistické proporce postav, jednoznačně vám budou splývat RER, RE0 a Doom 3. Koneckonců sám Carmack se přece přiznal, že při tvorbě Dooma 3 se nechal inspirovat (vedle jiných her) designem nového RE, ohlášeného a ukazovaného ještě na Nintendu 64 (dnes je z této hry právě RE 0), stejně jako prvními ukázkami z RE4. A podobnost je více než zřejmá, je to prostě stejný surový styl s převahou stínů, kovového lesku a rozličných světelných efektů včetně střelby, které probleskují převládající tmou." (celý článek)

  

Ty nejnovější zprávičky o tom, jak "PlayStation 3 porazí všechny své konkurenty" či že "John Romero tvrdí: N-Gage 2 jsem v životě neviděl" se dočtete v pravidelném článku "Byznys hrátky: bude PlayStation 3 novodobým králem?".

"Odpověď je stejně prostá jako v minulosti – podle všeho si své dominantní postavení mezi konzolemi i nadále udrží japonské Sony. Alespoň podle britské analytické společnosti Informa Media Group, která po podrobném průzkumu trhu včera oznámila své závěry. Ty prorokují hernímu průmyslu velký růst. Pokud se prognózy vyplní, prodá se v roce 2009 jen ve Velké Británii okolo 45 miliónů kusů herních konzolí (pro zajímavost na celém světě se letos prodalo jen o deset miliónů kusů víc). Ze 45 miliónů bude 30 miliónů s logem univerzálního Sony PlayStationu 3, 10 miliónů Xboxu 2, který se stane jakousi hardcore platformou a zbylých pět miliónů GameCube 2, jenž bude sázet na hratelnost.„(celý článek)

Plná hra: Usáma bin Ládin a 40 talibanců - drsné pronásledování

Bleskovka dne: Třetí datadisk k Neverwinter Nights ZDARMA!

Středa - 17.3.2004 ... Vox Populi: jaká je budoucnost her?

Martin Demiger je autorem článku "Recenze: The Road To Baghdad – válka v Iráku jako RTS". Jaká je nová realtime strategie z reálného prostředí?

"Své jednotky (pozor, teď to přijde – opět naprosto „nečekaná“ věc) vidíte z klasického ptačího nadhledu, ale pozor - přichází další překvapení - nemůžete si je jakkoliv přiblížit! Díváte se na ně tedy z naprosto šílené výšky a hlavně při vyšších rozlišeních jdou špatně rozeznat. To ale zdaleka není všechno. Vůbec celá grafika působí zastaralým dojmem, tak na úrovni roku 2000, možná méně. O tom ale podrobně za chvíli." (celý článek)

  

Bude se jednou v herní oblasti pořádat obdobná show, jako je v případě českého filmu Český lev? Tak na to se Honza Morkes zeptal ve svém pravidelném dotazníku herních osobností (a nejen jich). Více v článku "Vox Populi: jaká je budoucnost her?".

"Jsem si téměř jistý, že všechny součásti "zábavního průmyslu" se nutně dostanou do fáze, kdy budou svému spotřebiteli díky moderním technologiím moci nabídnout produkty čím dál tím více "šité na míru" a dělat mu "pomyšlení" co se týče kvality, dostupnosti, uspokojení všemožných "možných i nemožných" potřeb, pocitů, odreagování a především interaktivity, tedy být součástí děje a co víc . možnost děj ovlivnit!!!" (celý článek)

A v neposlední řadě je tu také další konzolová recenze, opět z pera samotného šéfredaktora. Čtěte článek "Recenze: Return Of The King – Diablo a jeden prsten".

"Hra kopírovala prakticky všechno, co jste viděli v úspěšném Blizzardím trháku (rozbíjíte sudy a otevíráte bedny s předměty, sekáte do zástupů nepřátel, převlékáte si postavičku do lepší výstroje i výzbroje, nakupujete různé předměty i upgrady, zvyšujete si po úrovních jednotlivé vlastnosti i schopnosti... dokonce i některé zvuky zůstaly s Diablem totožné:-)). Přidala do toho příběh, prostředí, postavy, hudbu a dokonce úryvky z filmu Petera Jacksona – a k překvapení všech nevznikl žádný paskvil, ale jedna z nejpřitažlivějších her, jaké kdy Game Boy Advance nabídnul." (celý článek)

 

Plná hra: Bubble Ghost - návrat smyslu života

Bleskovka dne: Nová videa z erotických Singles a akčních Lagsters

Čtvrtek - 18.3.2004 ... Ředitel ProGamers odpovídá

Zpovídali jste Daniela Mikšovského, ředitele ProGamers, ohledně všelijakých témat. Jeho odpovědi naleznete v článku "NAOSTRO: Daniel Mikšovský, ředitel ProGamers odpovídá".

"[?] V poslední době se leckde opět objevily názory, že počítačové hry zvyšují agresivitu "dětí" nebo spíše hráčů a přispívají k podobným tragédiím, jaká se odehrála nedávno na učilišti ve Svitavách - odloučení od kamarádů a jejich asocializaci. Jak se na tuto věc díváte Vy?

[!] Bojím se hodně těchto domněnek a v nejbližší době zkusíme oslovit skupinu psychologů a získat jejich názory na rozvoj agresivity dětí, ale mám pocit že agresivita je průvodním jevem civilizace a lidstvu je dána a zvyšuje se stresem, strachem a míry zakomplexovanosti." (celý článek)

Tenhle týden už tu máme druhou válečnou realtime strategii. Její recenzi naleznete v článku "The EntEntE: WWI Battlefields – zákopová válka jako realtime strategie".

  

"Když jsem tedy nevědomky místo francouzské načetl save ze své německé kampaně, nabyl jsem dojmu, že opravdu hraji za již dříve rozehraný francouzský scénář. Naštěstí mě včas vyvedl z omylu můj německy mluvící voják. Místy mi tak připadalo, že jediný rozdíl mezi válčícími stranami tkví pouze v uniformách. Očekávaná rozmanitost, plynoucí už z prostého faktu, že máte možnost hrát za pět různých mocností, se ve skutečnosti stala pouhou monotónností a neoriginalitou." (celý článek)

Co nového na obzoru? Podívejte se v článku "Nové hry na obzoru: odpadlíci z Microsoftu chystají grafickou bombu".

"Zatím nelze jednoznačně potvrdit ani jedno, ani druhé. Na prvním pohled to celé od webových stránek až po ukázkové screenshoty vypadá spíš jako špatný vtip partičky amatérských herních tvůrců, než herních veteránů (jak sami sebe pánové zakladatelé Herb Marselas a Chas. Boyd označují). A to i přesto, že se podle vlastních slov podíleli například na tvorbě 3D enginu kl Age of Mythology nebo HALO 2 (a to už je co říct!). Slibují, že jejich hra bude podporovat nejnovější grafické techniky jako jsou pixel shadery verze 3.0 a další serepetičky. Otázkou je, zda to vůbec k něčemu bude." (celý článek)

     

Plná hra: Crypta - tajemno na každém rohu

Bleskovka dne: Galerie nových screenshotů z Metal Gear Solid 3

Pátek - 19.3.2004 ... Preview Nitro Family

Surová akce jménem Nitro Family se pomalu ale jsitě řítí na naše monitory. Jaká je? To vám poví preview Tomáše Vrány, více v článku "Preview: Nitro Family – poctivá akce nebo brak?".

"Příběh je jako vystřižený z (hodně) „béčkového“ filmu, navíc nepostrádá jistý šmrnc dodávaný komiksovými pasážemi. Vytáhli jej ale korejští tvůrci z typicky amerického klišé? Těžko říci, ovšem jedno je jisté, v této FPS neboli akci viděné z pohledu první osoby se dočkáme mnoha přívětivých prvků, s nimiž jsme se doposud setkávali zřídka, či jen poskrovnu v titulech naprosto jiného žánru. Nehledě na fakt, že se do hry zapojí celá rodinka Chopských (manželka sedíce na vašich mužných bedrech sem tam někdy přetáhne nebezpečného protivníka bičem přes hlavu, ba i efektivní kobercové bombardování při početní převaze jí není cizí, a ani teprve batolící se synek nezůstane v krvavých radovánkách opomenut) můžeme se potýkat například s příjemným zpestřením typu střílení obouruč." (celý článek)

  

Plná hra: Fuel Reaction - čerpání paliva za letu

Bleskovka dne: Dvanáct nových screenů stealth akce Thief 3

Sobota - 20.3.2004 ... Stahujte demo Splinter Cell: Pandora Tomorrow

Konečně je tu download, na který všichni už pěkných pár měsíců čekáme! Ubi Soft uvolnil demo Splinter Cell: Pandora Tomorrow. Ale jsou tu i jiné zajímavé soubory ke stažení, více už v pravidelném článku "Nová mega: špionážní hrátky v demu Splinter Cell: Pandora Tomorrow".

Plná hra: Sp@ce - vesmírné hrátky

Bleskovka dne: Oficiální stránky The Roots od Cenegy spuštěny

Downloady týdne: Far Cry - AI trailer #2, Advent Rising - promo-trailer, Advent Rising - nová ukázka, Driver 3 - další in-game trailer, Splinter Cell: Pandora Tomorrow - demoverze!, Far Cry - nový trailer plný bojových prostředků, Battlefield Vietnam - další akcí napěchované video

Váš názor Další článek: Star Wars: KotOR 2 v přípravě

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,