Nový týden: Tekken 4?!

Recenze nejočekávanější české hry Mafia: City of Lost Heaven * Drakan přilétá na PlayStation 2 jako Drakan: The Ancient Gates * Tekken 4 je tu! * Žhavé novinky o Broken Sword 3 * Král je mrtev, ať žije král - Audigy 2! * Jaký je Prisoner of War pro PlayStation 2? * Battle Realms konečně u nás!
Nový týden: Tekken 4?!

Pondělí - 23.9.2002 ... Jaká tedy je Mafia?

V pondělí na Doupěti hysterie kolem nejočekávanější české hry poslední doby konečně vyvrcholila - dočkali jsme se recenze hry Mafia: City of Lost Heaven. Jejím autorem je náš dvorní recenzent, Honza Morkes - "Recenze: Mafia - nádherné filmové představení":

"Hra se neodehrává jen pod širým nebem. Akčnější mise vás zavedou i do nitra Lost Heaven, do jednotlivých budov. A tak musíte jednou vyhodit do povětří hotel (což se vám bude snažit ochranka rozmluvit), jindy vystřílíte půlku kostela nebo zavítáte na palubu zánovního parníku. A stejně tak občas se dostanete až za hranice města, na blízké letiště nebo vás honička zavede na vzdálený venkov. Úkoly mají rozmanitý charakter a hlavně, přirozeně zapadají do příběhu! Jednou musíte zabít představitele nepřátelského gangu, jindy musíte ujet pronásledovatelům, vykrást banku apod. Za sebe musím říct, že až na jednu poněkud delší misi, jsem se pořád dobře bavil a s napětím čekal, jak se příběh vyvine dál." (celý článek)

     

Je myslím předem jasné, jaké hodnocení si od nás Mafia odnesla a tak s Mafií pro dnešek skoncujeme. V pondělí jsme vám nabídli celkem dvě recenze, ta další je uvedena titulkem "Black & White: Creature Isle - recenze herní příručky" a vy už tedy víte, co vás čeká. Herní příručky jsou zejména ve světě nesmírně oblíbený obchodní artikl a i u nás se tento trend pomalu začíná rozmáhat. Zavedenou společností vydávající u nás tyto knížečky je Stuare, jejíž nejnovější příručku ke hře Black & White: Creature Isle si vzal "na omak" Kamil Gric.

"Pojďme si tak říct několik všeobecných informací. Kniha samotná má rovných 248 stránek, čistý text však zabírá podstatně méně místa - autoři si opravdu vyhráli s grafickou úpravou knihy a tak většinu místa zabírají především obrázky, text je tu jaksi "navíc". Celý obsah příručky je rozdělen do 7 kapitol, z nichž prvních šest pojednává o původní hře Black & White, poslední kapitola je pak věnována datadisku Creature Isle. Jak jste si mohli jistě všimnout, právě podle něj byla shodou okolností pojmenována také celá příručka, což je trochu zavádějící - snadno by tak mohl nakupující hráč nabýt dojmu, že kniha pojednává pouze o tomto doplňku." (celý článek)

A nakonec úvodního dne týdne jsme pro vás připravili dva články s tematikou plných her - jednak samotnou plnou hru, tentokrát pořádně žhavou: "Bikini Blocks - logicky pěkné ženy" a druhak také článek "10 plných her pro dlouhé podzimní večery!", který shrnuje desítku nejlepších plných her, které jsme vám v uplynulých několika měsících nabídli.

Bleskovka dne: The Sims: Unleashed míří do obchodů

Úterý - 24.9.2002 ... Drakan přilétá na PlayStation 2!

Úvodním článkem byla v tento den recenze na hru Drakan: The Ancient Gates určenou pro konzoli PlayStation 2. V recenzi Honzy Spáčila "Drakan: The Ancient Gates - recenze" jste se mohli dozvědět nejen o předchozím dílku s podobným jménem (a stejným drakem v hlavní roli), ale hlavně samozřejmě o přínosech nového titulu. Tady je ukázka z recenze:

"Zakomponování vašeho dračího přítele do příběhu není ovšem nijak samoúčelné, ale má zásadní vliv na tvář i celou strukturu hry, protože kdykoliv je nablízku (což je prakticky pořád) můžete ho bez servítek "osedlat" a pustit se do prozkoumávání rozsáhlých exteriéru na dračím hřbetě (do interiéru se jaksi většinou nevleze). Nejlepší na tom ale je, že jsem v předchozí větě mohl použít slůvko "můžete" a nikoliv "musíte", čímž chci jednak naznačit, že do většiny lokací (v rámci jednotlivých částí světa) se můžete dostat i po svých (čili level design je vynikající) a jednak fakt, že jízda na Arokhovi je nedílnou součástí celé hry, nikoliv jen toliko speciálních "létacích" levelů, jak bývá občas zvykem. Po celou dobu tak máte skutečně zřídkakdy vídanou volnost pohybu a pak je tu samozřejmě ten pocit; není nad střemhlavý nálet z výšky na tábory Warhogů (velcí, červení, silní a hloupí) doprovázený chrlením toho, co Arokh postupně chrlit může, následné seskočení z jeho hřbetu a dodělání těch pár přeživších." (celý článek)

Drakan   Drakan

Tak trochu opožděně vyšla v úterý "Nová mega: nabízíme lokální download!", která mimo výborných demoverzí kupříkladu Unreal Tournament 2003, No One Lives Forever 2 či Frontline Attack: War Over Europa nabídla konečně také lokální download!!

V článku "HW novinky: problémy a Radeon 9700 Pro" jsme přinesli informace o připravovaných kartách od společnosti ATi, o některých problémech s jejími čipy a také o čipové sadě VIA KT400. Tady je úryvek:

"Začátkem října letošního roku (snad 7. října) bude představen procesor AMD Athlon XP podporující 333MHz frekvenci systémové sběrnice typu DDR (166 MHz x 2). K využití takového procesoru však budeme potřebovat nové čipové sady, přičemž jednou z nich je VIA KT400. Výrobci základních desek samozřejmě nespí na vavřínech (někteří ještě žádný vavřín nezískali…) a uvádějí nové modely jako na běžícím pásu." (celý článek)

Jako každé úterý nezapomněl Kamil Gric přinést čerstvé informace z herního byznysu ve svém článku "Byznys hrátky: hry a reklama - blýská se na lepší časy?". Mimo jiné informuje o dohodě mezi McDonald´s a Electronic Arts, prodejnosti konzolí PlayStation 2 a dalších zajímavostech.

"O obchodě, penězích - o čem také jiném, že? Vše se tak točilo okolo plánovaného vydání očekávané online verze hry The Sims. Jak jistě mnozí z vás tuší, "Simácké" hry se staly díky vysoké prodejnosti nejúspěšnější herní sérií všech dob. A právě to je jeden z důvodů, proč lze očekávat, že jejich plně multiplayerová verze dosáhne značného úspěchu. Již teď si můžeme být bez ohledu na konečnou kvalitu hry zcela jisti, že se titul The Sims Online dočká patřičné popularity ze strany samotných hráčů." (celý článek)

Plnou hrou byl tentokrát "Copper Hopper - hopsa hejsa".

Bleskovka dne: Exkluzivní obrázky z české Legendy

Středa - 25.9.2002 ... Tekken 4 je tu; novinky o Broken Sword 3

Prostředek týdne byl opět nabit asi tím nejlepším, co se za celý týden na Doupěti sešlo. Všechno to začala recenze Martina Bočka na Tekken 4, nejnovější díl slavné série bojovek pro PlayStation a PlayStation 2. Úvodní odstavec "Svist kop bum bum řach. SKVĚLÉ! Prásk…" mluví za vše :). Ale ještě vím asi poví krátký úryvek:

"Velkou změnu doznaly arény. Už to nejsou jen jakési malé, kulaté placky s texturou nějakého ohraničení kdesi mimo váš dosah. Nyní jsou to členité, různě "zprohýbané" plochy, navíc obehnané pevnými stěnami. Nejen, že ve výsledku to vypadá opravdu zajímavě (a členitost terénu je originálním prvkem), ale má to vliv i na samotnou hru. Stojíte-li výš než váš soupeř, může se vám stát, že některé vaše útoky ho prostě minou těsně nad hlavou - a naopak. Stěny pak umožňují různě protahovat komba až takřka donekonečna, takže pokud vás snad k některé z nich soupeř přitlačí, můžete se rozloučit s většinou svého života." (celý článek)

Tekken 4   Tekken 4

Ani o stupínek menší pecka než Tekken 4 není ani Broken Sword 3, o němž si Kamil Gric povídal (článek "Broken Sword 3 - revoluční hra v našem rozhovoru") s Stevem Incem, jedním ze členů vývojářského týmu, který na třetím pokračování slavné série adventur pracuje.

"Doupě: Hlavní roli v příběhu budou opět hrát staří známí Nico a George. Můžeš představit tyto postavy našim čtenářům? Jak se změnily od dob druhého dílu?

S.I.: Pokud někdy existoval dobrý člověk ve špatném světě, pak je to jisto jistě George Stobbart. Nyní, v jeho zhruba pětadvaceti letech, stále neztratil nic ze svých skautských ideálů o pravdě a fair play. Bezstarostný, dobrosrdečný, zábavný - to je to, co o sobě George neví a co ho činí v očích ostatních tak nesmírně zajímavým. Z počátku si sám neuvědomuje, jak je jeho vzhled amerického turisty klamný. Sám sebe samozřejmě nepovažuje za odvážného, popravdě je však tak statečný, jako kterýkoliv hrdina, kterého jste si kdy přáli poznat." (celý článek)

 

Pak je tu obsáhlá novinka Ondry Koziny o připravovaném německém mixu realtime strategie, adventury a RPGčka jménem Project Nomads. V článku "Project Nomads - co můžeme čekat?" dopodrobna vyložil všechny přednosti, kterými se tento titul bude snažit ulovit své ovečky.

"Hráč bude mít na výběr jednoho ze tří hrdinů, dva muže a jednu ženskou představitelku, z nichž každý se může pochlubit něčím extra oproti ostatním. Silák dává přednost hrubé síle, zatímco křehká dívka využívá lstivých útoků a sabotáží, navíc má nejhezčí budovy. Hrdina je základním prvkem hry. Podobně jako v Giants se okolo něj točí všechno ostatní, je vaším ztělesněním uvnitř hry. Můžete namítnou, že hrdina je vždy obrazem hráče uvnitř hry, nicméně v Project Nomads je tato úloha opravdu řídící. Po neúspěšném střetu, na počátku dema, se hrdina vyhrabe z trosek svého letadla na ostrově a vzbudí jednoho z Master Builders. Ten jej zasvětí do tajemství létajících ostrovů (obyčejný parní stroj foukající páru !?!) a vysvětlí vám jaká je současná politická situace, kdo komu ubližuje (však to znáte) a už jste ve víru událostí, které vás táhnou přímo do hry." (celý článek)

Project Nomads   Project Nomads

Čtvrtým velkým článkem v pořadí bylo moje preview válečné 3D akce IronStrom, která sice má ještě svých pár mušek, ale jakmile se je autorům podaří vychytat, půjde o jednu z velmi dobrých 3D akčních her tohoto roku. Ostatně zde je krátký úryvek:

"Celá hra je rozdělena na šest velkých oblastí, které se dále dělí na menší mise (přechody mezi nimi by neměly být delší než například v Half-Lifeovi). Máme tu tedy západní frontu, rusko-mongolskou frontu, Wolfenburg - malé městečko na Rusko-Mongolské straně Německa, vědecký komplex, obrněný vlak jménem "Car Ivan" a nakonec berlínský Reichstag (Říšský sněm) - nepřátelské ústředí.

Vývoj bojové techniky se během války v žádném případě nezastavil, ba naopak, právě spíše urychlil. V roce 1964 se tak můžete jistojistě těšit na tanky, helikoptéry, bojová vozidla, ale také laserové zaměřovače, headsety, rádiové spojení, sniperky, brokovnice a další lahůdky." (celý článek)

Plnou hrou dne středy byla vyhlášena hříčka "Cyklon - zachraňte trosečníky!".

Bleskovka dne: Nový patch pro Warcraft 3

Čtvrtek - 26.9.2002 ... Král je mrtev, ať žije král - Audigy 2!

Čtvrtek byl uveden především vyhlášením výherců soutěže o tři sportovní multipacky - hry Next Generation Tennis a Pro Soccer Cup 2002, které do soutěže věnovala firma CD Projekt. Pak byly na řadě "HW novinky - zvuková revoluce jménem Audigy 2", které informovaly o připravované kartě Sound Blaster Audigy 2, která má nahradit stávající Audigy.

"Stejně jako předchozí model, disponuje i Audigy 2 rozhraním FireWire (přenosová rychlost až 400 Mbit/s). Za zmínku stojí také aplikace MediaSource, jenž umožňuje přehrávání DVD Audio, převod do MP3 či převod klasických stereo skladeb do formátu 6.1.

Zvuková karta Creative Sound Blaster Audigy 2 bude prodávána ve dvou verzích - Classics a Platinum. Verze Platinum se bude od klasické lišit přídavným panelem do 5,25" pozice počítačové skříně. Jak to tak vypadá, nedočkáme se verze Platinum Ex a Extigy. Cena byla stanovena na 129 (Audigy 2) a 199 dolarů (SB Audigy Platinum 2)." (celý článek)

Pravidelný "Vývoj cen hardwaru: mírné výkyvy" nepřinesl bohužel žádné převratné novinky, zato však novinka Honzy Kuneše - "Delenda - za Řím či za Kartágo? První informace o hře" poinformovala o připravované historické realtime strategie jménem… Delenda. Tady je úryvek z článku:

"Společnost Frogwares (ano, ve znaku mají žábu) se pustila do tvorby strategie Delenda, která mi na první pohled připomněla stařičký Centurion nebo daleko novější Shogun - velmi úspěšnou realtime strategii nedávné doby (nyní s neméně větším úspěchem následovanou titulem Medieval).

Hra má podtitul "historická realtime strategie". Je tedy pravděpodobné, že autoři nemají v plánu překvapit nás něčím úplně novým a neotřelým, ale naopak chtějí přinést dobrou hru postavenou na osvědčených základech. O hratelnosti zatím mluvit nelze, ale grafika je částečně podobná zmiňovanému Shogunu." (celý článek)

Plná hra: "Ball Inferno - balóny, kam se podíváš"

Bleskovka dne: Nový patch pro Ghost Recon

Pátek - 27.9.2002 ... Jaký je Prisoner of War pro PlayStation 2?

"Zkuste zavřít oči a přesuňte se do minulosti - do doby, kdy jste hráli Commandos. Hotovo? Výborně, podržte si tu představu - a jděte dál, až k starém dobrému Tomb Riderovi. Máte? Skvělé. A teď si obě tyto hry spojte do jedné. Že vám k sobě moc nepasují? Tvůrcům Prisoner of War bohužel ano." - tak začíná recenze na PS2 verzi očekávaného "simulátoru zajateckého tábora" jménem Prisoner of War. Asi vám už došlo, že to není úvod znějící přespříliš optimisticky a není taková ani (velice originálně napsaná) recenze:

"Z deníku kapitána Šutra:

Začínám mít pocit, že se tady kolem mne děje něco nekalého. Buď si se mnou někdo nepěkně zahrává, nebo jsem se musel zbláznit. Jak jinak si mám vysvětlit skutečnost, že ve všech táborech se potkávám se stále stejnými lidmi? Možná jinak mluví a tvrdí, že se i jinak jmenují, ale vypadají stejně. Jsou to stále titíž lidé - velitelé zajatců, koordinátoři únikových plánů… Ve všech táborech jsou prostě titíž lidé.

Že by na mě Němci hráli nějakou levotu?" (celý článek)

V článku "Novinky v online světě - Eschaton a Ryzom" jste se mohli dozvědět o dvou připravovaných peckách určených pouze pro online hraní, totiž hrách Eschaton a Ryzom. Tady je ukázka:

"Ryzom asi jako jedna z prvních (nebo alespoň jedna z mála) online her počítá se stárnutím postavy (pokud nesplníte určité úkoly nebo nenabudete určité magické schopnosti, zemřete stářím) a taktéž nabídne možnost mít své potomky. Dvě postavy si mohou "pořídit" vlastní NPC postavu, která bude z půli po "mamince" a půli po "tatínkovi". Můžete ho/ji poslat do školy, kde se naučí nějakým těm skillům a pak vám může sloužit například jako náhradní postava pro hraní (avatar). Nebo ho/ji můžete dát jiným hráčům, třebas jako dar. Dělejte si s ní prostě co se vám zlíbí. Otázka boje, taktéž ožehavé téma online her, je řešena jednoduše: pokud se dvě postavy dohodnou, že si to "rozdají", teprve tehdy na sebe mohou zaútočit. Jinak jsou vzájemné potyčky mezi hráči zakázané. To samé platí pro guildy." (celý článek)

Prestižní místo plné hry dne tentokrát obsadila "Crimsonland - akční řež s rpg prvky".

Bleskovka dne: Doom se chystá do kin!

Sobota - 28.9.2002 ... Battle Realms konečně i u nás!

Ách, konečně víkend. Pryč se všemi stresy, se školou i s prací. Jdeme si užívat! Třeba něco (nebo někam) pořádně zapařit. A co byste řekli originální, avšak v ČR poněkud opomíjené 3D realtime strategii v komplexním příběhem a výborných technickým provedením? Jmenuje se Battle Realms a její recenzi obstaral Martin Minář:

"Tím jsme se dostali k tomu, co sám považuji za základ každé realtime strategie - inteligenci nepřítele. Ta kolísá od nádherně podlých útoků za zálohy a lákání vašich jednotek do pasti v podobě přesily až po snahu zastřelit vás skrze strom… Pokud například dáte svým dvaceti samurajům pokyn přesunout se na cílovou souřadnici a oni cestou narazí na odpor menší jednotky pěti Akolytů, tak se v podstatě ani nezastaví - za pochodu je rozsekají metodou mlýnku na maso. Na druhou stranu poněkud otravuje neustálá snaha vašich jednotek, útočit na nepřátelské jednotky/budovy a to i když jim dáte pokyn, aby šly opačným směrem. Jednotky si však navzájem nepřekáží a tak celkově vyznívá AI počítače spíše kladně. K hratelnosti v tomto směru přispívá i systém omezeného množství jednotek a způsob jejich tvorby." (celý článek)

Battle Realms   Battle Realms

V obvyklou dobu také vychází Kamilova "Nová mega: demoverze střílečky IronStorm", která nabízí mimo jiné demoverzi 3D akční válečné hry IronStorm, jejíž preview jsme vám nabídli ve středu.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 16 N/A
Microsoft oficiálně: Xbox Series X bude za 499 dolarů, Series S za 299 dolarů

Microsoft oficiálně: Xbox Series X bude za 499 dol…

Tak to máme černé na bílém.

8.  9.  2020 | | 3 N/A