Nový týden: Vstává Ultima Online 2 z mrtvých?

Richard Garriot představuje svůj nový projekt * LucasArts chystají novou hru z prostředí Hvězdných Válek * Z Koreje k nám putuje Total Annihilation 2 * Sony připravuje čtvrtý datadisk pro svůj EverQuest * Activision přichází s třetím dílem Starfleet Command * HOMAM 4, Might & Magic 9 a Dungeon Siege jsou GOLD * SSG pracují na Warlords 4 * A mnoho dalších zajímavostí vám přinášíme v pravidelném týdenním přehledu.
Nový týden: Vstává Ultima Online 2 z mrtvých?

Lineage II v hávu Unrealu

Korejská společnost NCSoft spustila na adrese http://www.lineage2.com/ oficiální stránky projektu Lineage II a oznámila tak de-facto vývoj druhého dílu online hry Lineage: The Blood Pledge. Tu asi bude znát jen málokdo z vás, faktem ale je, že v Asii je to jedna z nejznámějších online her - kampak se hrabe nějaká Ultima nebo Everquest. Lineage tam má přes 4 miliony registrovaných hráčů!! Druhý díl s podtitulem "The Chaotic Chronicle" bude od jedničky velmi odlišný, zejména asi proto, že se na něm podílí společnost Destination Games, kterou si založil Richard "Lord British" Garriot, autor a duchovní otec série Ultima a Ultimy Online.

Spíše tedy než o strategickou hru (jako v případě jedničky) půjde ve dvojce o skutečné MMORPG, podobné těm současným - tedy Dark Age of Camelot, Everquest, Asheron`s Call a jiným. Nejzajímavější na ní bude zřejmě to, že jako zatím jediná online hra bude využívat licencovaný Unreal engine od Epicu. Samozřejmě na vás čeká naprostá volnost pohybu a volby povolání, budete se moct stát ukrutným mágem nebo prostým bojovníkem, ovládat draky nebo bojovat v arénách. Budete se procházet podvodními městy a létat na dracích. Nepřátelé (Ale i přátelé) budou klasické fantasy postavy typu temných elfů, hobitů, víl a trpaslíků.

Nevím jak to Richard Garriott dokázal, ale zdá se, že přiměl NCSoft, aby mu financoval jeho vysněný online projekt, jakousi náhradu za Ultimu Online 2. Hra je navíc orientována jasně spíše na evropské a americké hráče spíše než na hráče z asijských zemí. Uvidíme, jak to nakonec s celým tímto navýsost zajímavým (a úžasně vypadajícím) projektem dopadne.

Nová Star Wars hra

LucasArts oznámili vývoj nové hry ze světa Hvězdných Válek, která nese název Star Wars Bounty Hunter a je určena pro platformy Playstation 2 a GameCube. Hráči se zde konečně dočkají toho, po čem tak dlouho prahli - zahrají si za nájemného zabijáka a lovce pokladů Jango Fetta, slavného otce ještě proslulejšího Boba Fetta. Hra bude inspirována událostmi filmů Star Wars: Episode I a II, bude se jednat o 3rd person akční hru, ve které se vypravíte do 6 fantastických světů rozdělených do 18 jednotlivých levelů. Na své cestě potkáte největší pány zločinu celé galaxie, zkorumpované politiky, protivníky nejrůznějších druhů a navíc tajemné (ne)přátele ze starých časů. Mezi dostupné zbraně budou patřit klasické blastery, raketomety, ale také plamenomet.

Star Wars Bounty Hunter jistě potěší fanoušky Hvězdných Válek všech věkových kategorií. Na hře pracují sesterské společnosti LucasArts, Industrial Light & Magic a Skywalker Sound, lze tedy očekávat maximalistické technologické provedení. Vydání se očekává na podzim tohoto roku.

Přichází Total Annihilation 2

A zase jedna novinka z Koreje. Korejská herní společnost Phantagram (autoři hry Kingdom Under Fire) oznámila, že pracuje na druhém pokračování úspěšné realtime strategie Total Annihilation (jejímž autorem je mimochodem Chrise Taylora z Gas Powered Games, který právě v těchto dnech dokončil RPG Dungeon Siege). Kouzlo jedničky spočívalo v tom, že bylo možné vyrobit si tisíce kombinací vlastních jednotek, které byly vytvořené pomocí vektorové grafiky. O dvojce toho zatím moc nevíme. Dá se ale předpokládat, že, stejně jako všechny ostatní dnešní RTS, přenese hráče do 3D prostředí. Zda bude opět možné stavět vlastní jednotky, to je otázka. Jistě by to byl velký přínos, protože tuto možnost nabízí dnes jen málo titulů.

Vydání Total Annihilation 2 je však stále ještě pomerně daleko, Phatagram stanovil datum na konec roku 2004.

Starfleet Command III

Společnost Activision oznámila vývoj hry Star Trek Starfleet Command III, třetího pokračování známého vesmírného simulátoru ze světa Star Treku určeného pro platformu PC. Jako první titul v této řadě se bude odehrávat v The Next Generation universu, nebo chcete-li "časové ose". Opět se, jak jinak, bude jednat o taktický bojový simulátor, ve kterém spolu budou bojovat gigantické vesmírné lodě mnoha různých civilizací. Jako kapitán jedné z nich opět budete moct převádět energii mezi různými lodními systémy, praktikovat únikové nebo útočné manévry, přepady či rovnou celé nálety. Starfleet Command III však představí několik zásadních novinek. První z nich je zjednodušený interface a ovládání, které zredukuje občas trochu nevděčný "micromanagement". Hráči si znovu budou moct upravovat lodě podle svých představ, přidávat vlastní zbraně, štíty, motory a další vybavení. SC III v sobě zahrne také některé RPG elementy - hráčova postava bude v průběhu hry získávat zkušenosti a z nich plynoucí nové dovednosti.

SC III se bude skládat ze tří oddělených kampaní, ve kterých budete moct hrát za Federaci, Klingony a Romulany. V průběhu hry dostanete možnost ovládat 25 legendárních lodí z času Next Generation, jako je třída Sovereign, borgská krychle nebo romulanský válečný pták. K dispozici bude i multiplayer a mód skirmish. Starflett Command III by se měl objevit o letošník velkých prázdninách.

Nejnovější informace ze světa Star Treku můžete najít na adrese http://www.startrek.com/.

Nový datadisk pro Everquest

Od svého spuštění v roce 1999 se online hra Everquest dočkala hned tří datadisků - EverQuest: The Ruins of Kunark, EverQuest: The Scars of Velious, EverQuest: The Shadows of Luclin. Každý z nich přinesl něco nového, ať již to byli noví nepřátelé nebo nové země. Sony Online nyní oznamuje další datadisk s názvem EverQuest: The Planes of Power.

V něm se hráči vydají na dlouhé putování po Pláních síly, což je domov Bohů Norrathu, kde zažijí další z mnoha epických dobrodružství. Celkem se zde objeví 18 nových "plání", teleporty pro zkrácení doby cestování, stovky nových předmětů a několik desítek nových nepřátel. Na zkušené i amatérské hráče čekají nové questy a úkoly, nová dobrodružství.

Nejprodávanější hry

Máme zde další žebříček nejprodávanějších her v USA za měsíc únor, tentokrát tu máme rozsáhlé dvacetimístné pořadí.

1. Medal Of Honor: Allied Assault
2. Harry Potter & The Sorcerer`s Stone

3. The Sims: Hot Date Expansion Pack
4. The Sims
5. Roller Coaster Tycoon
6. Zoo Tycoon
7. The Sims: Livin Large Expansion Pack
8. Serious Sam: Second Encounter
9. Civilization 3
10. Sierra Sports: NASCAR Racing 2002 Season
11. The Sims: House Party Expansion Pack
12. Backyard Basketball
13. Diablo 2 Expansion Set: Lord of Destruction
14. Empire Earth
15. Roller Coaster Tycoon Loopy Landscapes Expansion
16. Return To Castle Wolfenstein
17. Backyard Football 2002
18. Command & Conquer: Renegade
19. Sim Theme Park
20. Age Of Empires 2: Age of Kings

Jak se dalo čekat, nalezneme zde opět všechny datadisk k The Sims jakožto i samotné The Sims, kterých se už údajně prodalo přes 6,7 milionů kusů. Potěšující je vidět v první desítce takové tituly jako Civilization 3 a Serious Sam: Second Encounter, které jsou alespoň částečnou změnou oproti zaběhnutému "řádu" prodejnosti.

Nové screenshoty

Final Fantasy XI Online (asi není třeba představovat - prostě nejočekávanější japonské MMORPG od SquareSoftu, platforma PC a PS2)

Schizm: Mysterious Journey (adventura ve stylu Mystu od Project 3, platforma PC)

Moto GP: Ultimate Racing Technology (závody motorek od THQ, platforma PC)

Blitzkrieg (RTS z 2. světové války od Nival Interactive, platforma PC)

Krátce ze světa her

  • Pokud jste následující tu zprávu náhodou v Bleskovkách minulý týden přehlédli, pak vězte, že Microsoft (resp. herní studio Gas Powered Games) dokončil vývoj Dungeon Siege a ten je tedy GOLD. Na pultech amerických obchodů se má objevit 5. dubna.
  • Ve verzi GOLD jsou už také Heroes of Might & Magic IV, Might and Magic IX (preview) a Army Men RTS. Mimochodem, všechny tyto tituly má na svědomí společnost 3DO a v obchodech by se měly objevit 29. března.
  • Očekávaná středověká realtime strategie Druid King od bulharských tvůrců Haemimont Games bude pozdržena o několik měsíců a na trh by se měla dostat až koncem tohoto roku. O něco lepší zpráva je, že vývojáři konečně našli vydavatele, takže vydání, ač opožděné, je stoprocentně jisté.
  • Další RTS, tentokrát 3D a navíc ze sci-fi prostředí, se jménem Dark Planet: Battle for Natrolis, se začíná objevovat v amerických obchodech, brzy snad dorazí i k nám.
  • Slavná společnost SSG (Strategic Studies Group), která se orientuje zejména na tahové strategické hry, oznámila, že pracuje již na čtvrtém pokračování své známé série Warlords. Warlords IV: Heroes of Etheria budou samozřejmě oproti předchozím dílům značně vylepšeni, jak po stránce grafické, tak i herní. To se týká například systémů magie, zkušeností, či boje. Hráč bude moct stavět vlastní města a propojovat je cestami. Bude mít k dispozici diplomaty, kteří dokáží odvrátit nepříjemnou válku, ale také spousty jednotek, které ji naopak mohou úspěšně vybojovat. Nebude chybět multiplayerová podpora pro internet a LAN. Datum vydání je stanoveno na konec tohoto roku, vydavatelem je společnost UbiSoft.
  • Další novou hru představila společnost Infogrames. Jmenuje se Hero X a jedná se o izometrickou akci pro platformu PC od norské společnosti Amazing Games. Hlavním hrdinou je zde... ano, Hero X, a od tohoto zjištění zbývá už jen krůček k ujištění, že se jedná o další komiksově laděný titul (po City of Heroes a Freedom Force, viz. rozhovor a rozhovor). Vydání se plánuje na léto tohoto roku.
  • Na některých zahraničních herních serverech se začíná spekulovat o pokračování Baldur`s Gate a nástupci hry HALO. O BG 3 toho zatím moc známo není, ovšem o nástupci hry HALO už něco přeci jen ano. Společnost Bungie, která stojí za HALO, totiž podle neoficiálních zpráv pracuje na novém projektu s kódovým označením Phoenix. Údajně se má jednat o akční hru s mechy v hlavní roli, podobně jako např. MechWarrior běžící na enginu HALO. Zatím není jasné pro které platformy bude hra určena, ale jelikož HALO bylo vytvořeno pro Xbox a PC, je pravděpodobné, že stejně tomu bude i s Phoenixem.
  • Máme tu několik nových oficiálních herních stránek. Nejprve je válečná realtime strategie Blitzkrieg od ruských Nival Interactive, jejíž homepage naleznete zde. Dále pak Beam Breakers, akční futuristické závody ve stylu Pátého Elementu. Domácí stránky této hry mají adresu http://www.beambreakers-online.com/. Mezi milovníky 3D akcí velmi očekávaný titul Gore má již několik oficiálních stránek, nyní je tu jedna zbrusu nová od společnosti Cryo - http://gore.cryogame.com/. Společnost UbiSoft naproti tomu spustila oficiální stránky svého nového projektu Trains & Trucks Tycoon. Jak jste už asi z názvu poznali, jedná se o klasický typ hry ve stylu Transport Tycoona, jenže hlavní roli budou hrát pouze vlaky a trucky. To vše pochopitelně ve 3D.
  • Microsoft chystá pro svůj Xbox hned dvě nové pecky. Tou první je Midtown Madness 3, který vyvíjejí švédští Illusions. Druhý titul nese název Crimson Skies: High Road to Revenge. Ten však není tak úplně novou hrou, protože se jedná "pouze" o port PC verze hry Crimson Skies.
  • Zajímavý anglický rozhovor s Richardem "Lordem Britishem" Garriottem si můžete přečíst zde. Témata zahrnují jeho začátky v programování, sérii Ultima, problémy s pokračování Ultimy Online, jeho odchod od Originu a mnoho dalších zajímavých oblastí. Doporučuji, je to docela zajímavé čtení.

Čtení odjinud

Co týden dal…

Poznámka: vzhledem k přechodu na nový engine bylo článků za tento týden podstatně méně, což se pokusíme vynahradit v nadcházejících dnech.

Pondělí: Jaký bude Might and Magic 9?

Uterý: Rozhovor s Ragnarem Törnquistem

Středa: Teror z hlubin

Čtvrtek: Digger - další z řady povedených remaků

Pátek: Nová Lara Croft!

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |