Nový týden: Worms 3D, Broken Sword 3, SW: Knights of... a mnohé další!

Recenze her True Crime Streets of LA, Yager, Broken Sword 3, Final Fantasy X-2, SW: Knights of the Old Republic, Worms 3D, The Temple of Elemental Evil, Hobbit * StarCraft 2: Chceme jej 3D nebo 2D? * Doupě a GameStar: novoroční rozhovor s Petrem Vochozkou * Návod: UFO Aftermath – průvodce hrou 1/2 * Doupě na Vltavě: dnes otevíráme nový internetový obchod s hrami! * Soutěž a další články!
Nový týden: Worms 3D, Broken Sword 3, SW: Knights of... a mnohé další!

Pozor, pozor! Hlášení mimo čas i prostor: DOUPĚ OTEVŘELO VLASTNÍ INTERNETOVÝ OBCHOD S POČÍTAČOVÝMI HRAMI. Naleznete jej na adrese doupe.vltava.cz. Celý slavností článek o jeho otevření je nadepsán titulkem tak prostým, aby to pochopil opravdu každý - "Doupě na Vltavě: dnes otevíráme nový internetový obchod s hrami!".


5x tip týdne: StarCraft 2: Chceme jej 3D nebo 2D?, Recenze: Broken Sword 3 Sleeping Dragon – (r)evoluční adventura?, Recenze SW: Knights of the Old Republic - zapomeňte na Morrowind!, Recenze: Worms 3D - legendární červíci v novém kabátku

Pondělí - 8.12.2003 ... Dostalo GTA na frak?!

Hlavním lákadlem dnešního dne byl bezesporu článek "Doupě a GameStar: novoroční rozhovor s Petrem Vochozkou".

"Dotaz: Můžete čtenářům stručně přiblížit, co vaše práce vlastně obnáší?

Petr Vochozka: Administrativní část práce má na starosti naše finanční ředitelka Lenka Kachlíková, já jsem zodpovědný za vývoj a komunikaci s publishery. Když začnu u toho vývoje, mám pod sebou zhruba 10 producentů a asistentů, kteří se starají o každodenní chod jejich projektů, já nejvíce zasahuji do tvorby konceptu, design dokumentu a při dokončování. Jednání s publishery mi bohužel zabírá podstatnou část času, ale pro fungování firmy je nezbytné." (celý článek)

Ondra Kozina je přemýšlivý typ. Tentokrát se zadumal nad poměrně jednoduchým, nicméně velmi diskutabilním tím tématem "StarCraft 2: Chceme jej 3D nebo 2D?".

"3D provedení bude mít řadu nezvratně pozitivních dopadů na hráčovy emoce a na celkovou atmosféru hry; jen musí být zpracováno v podobném nádechu jako původní StarCraft. Respektive prosme Blizzard ať pro StarCraft 2 nepoužívá design ilustrovaného komiksu jako má Warcraft 3. Chris Metzen (šéf výtvarného oddělení, autor zápletky většiny her) naštěstí dokázal, že jeho talent zasahuje do různých stylů a proto se doufám o tuto stránku grafiky nemusíme bát. Otázkou zůstává, jak hluboce se hodlá Blizzard do 3D ponořit. Zůstane věrný isometrické kameře, která nabízí omezené možnosti při změně úhlu pohledu jako ve W3 nebo zvolí svobodnou kameru ala Age Of Myhology? Tato otázka není zanedbatelná uvážíme-li, že najdete spoustu hráčů, kteří nesnáší hrát v severních partiích mapy. Někomu není příjemné, když špatně vidí ve směru svého útoku a nemůžeme se mu divit, protože handicap to zcela jistě je." (celý článek)

  

Doupě jako samostatný tištěný časopis je zatím jenom sen, nicméně malé papírové překvapení pro vás přeci jen máme! Čtěte článek "Doupě na stránkách nového časopisu GameTech".

"Tak předně není tak docela jisté, že je tento časopis přímo závislý na zisku a množství prodaných výtisků. Jak je to možné? V jeho pozadí totiž stojí silný zdroj financí, který se podílel na jeho vzniku i dalším vývoji. Tímto zdrojem není nikdo jiný, než firma Conquest, která se dlouho trápila s nedostatečnou pozorností, jakou česká herně-novinářská scéna věnuje značce Nintendo, o kterou se na našem území Conquest stará. Proto se nakonec významnou mírou podílela na založení nového časopisu, který by tento problém vyřešil. Gametech tak byl původně koncipován v první řadě jako časopis o Nintendu – ale moment, neutíkejte ještě, drazí čtenáři Doupěte! Věci se totiž změnily." (celý článek)

A jako každý týden samozřejmě také soutěžíme! Více v článku nadepsaném "Soutěž pro tento týden: vyhrajte True Crime!".

Plná hra: "Weihnachtsmannspiel 2003 - Vánoce jsou tady!"

Bleskovka dne: Kvalifikací Cyber X v Los Angeles otřásl incident

Úterý - 9.12.2003 ... Tři recenze, tři pecky!

Svatou trojici recenzí začal Tibor Slámský se svým článkem "Recenze: Broken Sword 3 Sleeping Dragon – (r)evoluční adventura?".

"Příběh celé hry začíná cestou do Konga, kam jede George jako patentový úředník za profesorem s takovým jménem, že není v lidských silách jej zde ocitovat v plném znění. Zvrat událostí a havárie letadla mi začaly na první pohled připomínat někdejší vynikající adventuru Flight of the Amazon Queen (z čisté zvědavosti – najde se mezi vámi někdo, komu tento titul ještě něco říká?), ale postupný vývoj událostí dokázal, že nový Broken Sword půjde svou vlastní cestou, cestou prolnutých scénářů, cestou nečekaných zvratů a skandálních odhalení." (celý článek)

  

Pokračuje David Sláma se svým hodnocením pozoruhodného německého překvapení v textu "Recenze: Yager – akční nirvána a překvapení pro každého hráče".

"Mezi zbraně patří základní laser, jehož výhodou je neomezená munice (velmi rychle se dobíjí), v druhém módu je navíc slušně nebezpečný i v pozdějších fázích hry. Dále kulomet, jehož specialitou je v druhém módu střelba dozadu - mnohdy to jediné, co vás zachrání před naváděnými raketami. Ty samozřejmě můžete využít také; tvoří třetí zbraň. Nakonec je tu railgun, na který nelze aplikovat jinak potřebný autoaim, ale pokud se trefíte, tak máte jistotu zničení nepřítele jedinou ranou. Munice do něj je ovšem vzácná." (celý článek)

  

Martin Boček si připravil recenzi nejnovější PlayStation 2 hitu v článku "Recenze: True Crime Streets of LA – GTA naruby".

"Jasně, jsem to ale hlupák! Co všechno musel podstoupit vám samozřejmě říct můžu! Většinou to byla prostě klasika – někam dojet. Ale zdaleka ne vždycky. Někdy musel třeba sledovat podezřelého, proplížit se někam… Musel se taky vypořádat se spoustou zločinců – ať už pomocí svých věrných pistolí (mimochodem, ty jsem mu dal já…) nebo pomocí karate. To samozřejmě ovládal výborně – vždyť ne nadarmo si změnil příjmení z Willson na Kang. Že vám to nedochází? No přeci Kang! Jako Liu Kang – ten z Mortal Kombatu, ne? No dobře, dobře, už mlčím… Ale že plácám blbosti mi říkat nemusíte…" (celý článek)

  


Článkový uzávěr patří Kamilovi a jeho pravidelnému článku "Byznys hrátky: japonská Sega žaluje rodinu Simpsonových!".

"A cílem poslední žaloby není nikdo jiný než populární a zbožňovaná rodinka Simpsonových. Ptáte se, čím mohl Bart, Homer či Marge způsobit japonské společnosti škodu? Odpověď je jednoduchá - žaloba samozřejmě není vedena přímo proti oblíbenému americkému seriálu, ale společnostem Electronic Arts, Radical Games, Fox Filmed Entertainment division a Vivendi Universal, které nám společně v minulosti přinesli hru The Simpsons Road Rage. A právě ta je terčem celého sporu." (celý článek)

Plná hra: "Blue Dragon - pozor, nálet"

Bleskovka dne: Dvojice nových obrázků FPS S.T.A.L.K.E.R.: Oblivion Lost

Středa 10.12.2003 ... SW: KotOR - hra roku je tady!

Nepochybuje o tom nikdo menší než Kamil Gric a hromada dalších lidí z celého světa. Nevěříte? Přečtěte si "Recenze SW: Knights of the Old Republic - zapomeňte na Morrowind!". A jestli ani potom neuvěříte, tak už nevím. Snad jen - zahrajte si to!

"SW: KOTOR je v mnoha ohledech neuvěřitelně komplexním RPG - nabízí silný a nevídaný příběh, který je v této míře pro žánr jako takový nezvyklý, a přesto vám dává relativní pocit svobody v možnosti plnit desítky vedlejších questů. Jedním z prvních úkolů, které vás po havárii vašeho letounu na samém počátku hry čekají, je nezbytný únik z nepřáteli okupované planety Taris. Můžete se samozřejmě zaměřit na plnění hlavních úkolů a ponechat planetu i její obyvatelstvo svému osudu - buďte si však jisti, že na každém kroku potkáte o pomoc žadonící, nebohé a utlačované občany. Snad proto jsem zvolil trnitější a zajímavější cestu a ve snaze o plnění takřka každého vedlejšího questu strávil na povrchu i v podzemí planety až přespříliš času. A již první hodiny mě přesvědčili o tom, že pro poctivé milovníky RPG nebude SW: KOTOR záležitostí několika večerů." (celý článek)

   

Honza Morkes opět srovnává aktuální čísla tří nejprodávanějších herních magazínů u nás. Více už v článku "Srovnání NOVĚ: GameStar 57 vs. Level 107 vs. Score 118".

"Jelikož ale právě novinky jsou často prokládány různými doplňkovými rubrikami, nedá mi to, abych se u nich nezastavil. Level tradičně přináší věštecké okénko, vyhlašuje trailer měsíce a poodhrnuje zákulisí redakce. Score se vytáhlo díky svému špionovi s informacemi z GTA 5, zajímavá je rubrika Klady a zápory a za přečtení určitě stojí i deník vývojáře, kterého se opět ujal Marek Španěl z BI Studia. GameStar v tomto ohledu malinko zaostává, navíc nabízí pouze Insider, tentokrát věnovaný zvyšování DPH u her, a k tomu poměrně povedenou freewarovou stránku, kvantitativně to však na zbylé konkurenty nestačí." (celý článek)

Martin Zavřel se postaral o recenzi pro "masy", Jakub Koutný o recenzi pro "fajnšmekry". Tak tady to je: článek "Recenze: Final Fantasy X-2 – Quo Vadis, Final Fantasy?".

"V těchto dnech dorazila do českých obchodů ve velmi omezeném množství PS2 hra Unlimited Saga (v případě, že ji nebudete moci sehnat v obchodě – dorazilo opravdu jen pár kousků – zkuste kontaktovat přímo dodavatele, firmu Seven M), u které najdete přibalené DVD s 15ti minutovým filmem (natočeným v engine hry) výše uvedeného názvu. Jde o (především dialogově) povedený „přechod“ mezi FFX a FFX-2, který vysvětluje, co se dělo ve světě Spira během dvou let, jež uběhly od událostí z desítky a proč vlastně se hrdinové vydávají na svou cestu ve FFX-2. Jednak si myslím, že tento filmeček měl být hlavně v úvodu FFX-2 (citelně tam chybí) a pak taky že přiložit tohle DVD jako bonus k jinak velmi průměrné hře Unlimited Saga je tak trochu okrádání nešťastných fanoušků... ale sám jsem si to balení samozřejmě koupil :-)." (celý článek)

  

Plná hra: "Magicross - logický nášup"

Bleskovka dne: Stahujde demo multiplayerového addonu hry Postal 2!

Čtvrtek - 11.12.2003 ... Otevíráme vlastní herní obchod!

Náš a především váš magazín Doupě expanduje - roztahuje se a vstupuje na nová, dosud nedotčená území. Tentokrát otevíráme vlastní internetový herní obchod. Co přijde dál? Nechejte se překvapit! Více v článku "Doupě na Vltavě: dnes otevíráme nový internetový obchod s hrami!".

"Nový internetový obchod Doupě na Vltavě těží jednak ze zkušeností, prostředků a promyšleného systému služeb samotné Vltavy, na druhou stranu využívá know-how, zkušenosti a mediální podporu vášnivých hráčů a novinářů z Doupěte. Jak Doupě, tak Vltava jsou na trhu již řadu let (Vltava byla založena v roce 1996, Doupě v roce 1999), mají na svém kontě řadu větších i menších vítězství v branži a především dobrou pověst, danou rostoucími týmy zkušených zaměstnanců." (celý článek)

Bojte se bojte, červi jsou zpátky, uaaa! A jsou nad očekávání hratelní. Více už Zdeněk Němeček v článku "Recenze: Worms 3D - legendární červíci v novém kabátku".

"Jakmile vám přejde do krve základní ovládání, pomalu (ale jistě) vás hra začne vtahovat a na povrch vyplyne pověstná zábava a hratelnost. 3D zpracování také přináší nové taktické možnosti. Můžete se svými červíky krýt za různými překážkami, využívat výhod vyšších poloh a častovat nepřátele dole granáty. Než ale plně využijete všechny možnosti, který 3D prostor skýtá, strávíte ve hře desítky hodin. Grafická stránka je vydařená a přesně takhle jsem si nové červíky představoval. Roztomilá a  barevná grafika ke hře zkrátka patří, stejně tak jako kompletně zničitelný terén, který také nabyl nového rozměru. Hra nabízí velký počet možných rozlišení. Optimalizaci detailů sice budete hledat marně, ale díky velmi příjemným hardwarovým nárokům to ani není potřeba a hra se svižně hýbe i na dnes již podprůměrných strojích." (celý článek)

  

Co vidíme na obzoru? Nové hry! Připlouvá k nám například další realtime strategie ze světa Pána Prstenů. Že už jich bylo dost? Tahle bude výjimečná! Více v článku "Nové hry na obzoru: další Pán Prstenů, uff".

"Tým, který na téhle 3D realtime strategii pracuje, už má za sebou třebas hity jako Red Alert 2 nebo Command & Conquer: Generals. To značí mnohé, jenže pořád ještě ne zaručený úspěch. Pravdou ale je, že přímo v původní tiskové zprávě se píše, že nový LOTR "zachycuje rozsáhlé bitvy z filmů a přináší je PC hráčům". Navíc to podle screenshotů vypadá nejen na to, že alespoň ta grafika opravdu bude stát za to, ale navíc i počty jednotek nebudou zřejmě nějak zvlášť omezované. Což je pro pořádnou řežbu nezbytnost - jak chcete vyvolat "epickou" bitvu s ani ne stovkou postaviček na hrací ploše? Epické bitvy, ty začínají teprve na mnoha stovkách, nejlépe tisících! A tak nějak by to doufejme mohlo v LOTR: TBME (čili téhle hře, kdybyste mi náhodou nerozuměli) vypadat." (celý článek)

     

Jeden z redakčních odvážlivců se vydal do terénu, aby pro vás mohl pořídit "Reportáž: Finále českého šampionátu v NHL 2004".

"Celý hráčský komplex byl rozdělen na dvě části. Ve spodní části haly si nedočkavci mohly vyzkoušet hry na několika konzolích a natrénovat si své schopnosti i na něčem jiném, než je klávesnice. Nás však zajímala především horní hala, ve které se celý šampionát odehrával. Hráči zde nalezli šestnáct propojených počítačů, plně dostačujících na hraní. Kolem celé haly bylo rozmístěno několik televizí, na kterých nepřetržitě probíhaly trailery z her připravovaných firmou EA Games. Pro hráče a novináře bylo připraveno občerstvení zdarma a nechyběly dokonce ani hostesky ve slušivém hokejovém oblečení :-)" (celý článek)

  

Plná hra: "Wilma Tetris - tetris v prostředí nigh clubu"

Bleskovka dne: Trpasličí výprava na nových screenech World of Warcraft

Pátek - 12.12.2003 ... Pohádková výprava do světa Pána Prstenů

Honza Morkes se vydal do říše pohádek v nové hopsačce The Hobbit. Jaké to je? Dozvíte se v článku "Recenze: Hobbit – návrat zašlé slávy plošinovek".

"A ani později z vás atmosféra z knihy nevyprchá. Těžko říct, zda to byl více příběh nebo už dlouho chybějící atmosféra pravé hopsačky, co mi nedávalo pokoj, dokud daný level nebyl dokončen a hra se neposunula o kousek dál. Dlužno říct, že autoři do hry zasahovali celkem decentně a s citem, na druhou stranu nejde jen o převyprávěný obsah knihy. Nad mnohými událostmi ve hře se určitě podivíte a občas i zapátráte v paměti, zda-li se daná věc opravdu podle Tolkiena stala nebo jde o další z doplňků herních vývojářů." (celý článek)

  

Martin Boček je buďto alkoholik, feťák, anebo se už schizofrenní narodil. Tak či onak, jeho neobvyklý článek "Recenze: The Temple of Elemental Evil – co dělá dobré RPG?" stojí za přečtění!

"Alda: No jó, nó… (na Kájíka) Tohle řeknu já! (do kamery) Tak teda… Tempel je hra postavená na D&D 3,5 edice. A nepřeřek sem se, je to skutečně D&D! Od poněkud známějšího AD&D se trochu liší, ale pokud znáte jedno, tak se v tom druhém zorientujete během slabé hodinky!. A Tempel of Elemental Evil je naprosto typický DýEndDý dobrodružství. Malá partička dobrodruhů vleze do velkýho podzemí plnýho potvor a kydlej a mlátěj. Na začátku sou to suchaři, ale postupem času sílej a sílej…" (celý článek)

  

Nevíte si rady ve skvělém takticko-akčním RPG jménem UFO: Aftermath od brněnských Altarů? Není nic jednoduššího než sledovat náš "Návod: UFO Aftermath – průvodce hrou 1/2".

"Neznamená to ovšem, že nemusíte přijmout žádnou misi a spoléhat se na to, že budou splněny někým jiným. Úspěšnost těchto spřátelených vojenských jednotek závisí na tom, jak se daří vám. Jste-li úspěšní, budou většinou úspěšní i oni. Pokud se však bojům trvale vyhýbáte nebo jste při plnění misí neúspěšní, budou spojenci prohrávat. Ztráta několika misí či kusu území ještě nic neznamená, ztratíte-li však všechny základny, a že vám je Cizáci dříve či později určitě napadnou, prohráváte celou hru a planetu Zemi ovládnou nepřátelé." (celý článek)

Plná hra: "Double Game - pár za párem"

Bleskovka dne: Příští týden na Doupěti: velká vánoční soutěž o 50 her!

Sobota - 13.12.2003 ...

Nemine sobota, aby se na Doupěti neobjevil železně pravidelný článek "Nová mega: demo řežby Postal 2: Share the Pain!". Tentokrát nabízí takové šťavnaté downloady jako je hratelná ukázka multiplayerového přídavku Share the Pain k Postalu 2 nebo demoverze titulů FireStarter a Broken Sword 3. A to vše z našeho lokálního downloadu!

Plná hra: "Trash Killer 2 - vesmírný popelář v akci"

Bleskovka dne: Nepřehlédněte osmici nových screenů Final Fantasy XII

Nejzajímavější downloady týdne (vše přímo z Doupěte): DOOM 3 trailer v maximální kvalitě, demoverze Broken Sword 3, patch pro Deus Ex 2, demoverze WWII Pacific Heroes, plná verze Unreal 2 multiplayeru, Worms Realitme v.11b (freeware), Breed - singleplayer demo

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole