Nový týden: změny v Unrealu II a UT II

Infogrames přejmenovávají své dva nejočekávanější tituly * Představujeme novou upíří 3D akci, originální 3D realtime strategii z Vietnamu a tajemné RPG z budoucnosti jménem STATIC * Jaké pro vás máme nové screenshoty? Morrowind, C&C: Generals, Team Factor, Grom, a další * A ani u dalších krátkých zpráviček se rozhodně nebudete nudit!
Nový týden: změny v Unrealu II a UT II
Infogrames přejmenovávají své dva nejočekávanější tituly * Představujeme novou upíří 3D akci, originální 3D realtime strategii z Vietnamu a tajemné RPG z budoucnosti jménem STATIC * Jaké pro vás máme nové screenshoty? Morrowind, C&C: Generals, Team Factor, Grom, a další * A ani u dalších krátkých zpráviček se rozhodně nebudete nudit!

Změny v pokračováních Unrealu a Unreal Tournamentu
Jedná se tentokrát, až na zrušení multiplayeru v Unrealu II, spíše o kosmetické změny v názvech. Unreal II se tedy překřtí na Unreal Episode II (jasná podobnost se Star Wars;) a UT2 se bude jmenovat Unreal Tournament 2003. Tyto změny slouží především k vzájemnému odlišení obou her a dalších podobných titulů, které se chystají pro konzole (Unreal Championship). Také se objevily zprávy, že vydavatelská společnost Infogrames se chystá vydávat novou verzi UT každý nový rok v létě. Tj. v roce 2003 bychom se dočkali Unreal Tournament 2004, a tak dále. Je to jistě zajímavý nápad, ale zajímalo by mě, co nového bychom v každé nové verzi mohli najít? Pochybuji, že by hráči byli každoročně ochotni utrácet řekněme 1500,- Kč za pár nových map, modelů a vylepšenou grafiku. Leda by to Infogrames prodávali v nějaké pěkné cenové relaci kolem 500 až 800 Kč.

Unreal Tournament 2003 se má na trhu objevit již toto léto.

Vampire Hunter: The Dark Prophecy
A znovu jsou na scéně upíři, bytosti hltavě sající krev nevinným lidským bytostem při jakékoliv příležitosti. Americká společnost Psyonix chystá další z vampířích 3D akcí, ve kterých nutně teče krev proudem. Příběh vypráví o tom, že lidé a upíři spolu po generace dokázaly žít v míru. Jenže byli to právě pouze upíři, kteří věděli o nebezpečí, o jakém se lidem nesnilo snad ani v těch nejhorších nočních můrách. Temné proroctví, které předpovědělo příchod tohoto nebezpečí před dalekými věky, se začalo pomalu naplňovat. Vampíři věděli, že se blíží jejich černá hodina. Hodina, ve které budou právě lidstvo potřebovat ze všeho nejvíce...

Po technologické stránce bude Vampire Hunter poměrně vyspělou záležitostí, běžící na Unreal Tournament enginu. K dispozici bude přepínání mezi pohledem z první osoby a shora. Vydání se chystá na počátek roku 2003.

Homepage: http://www.psyonix.com/vamphunter/.

Vampire Hunter: the Dark ProphecyVampire Hunter: the Dark Prophecy

Vampire Hunter: the Dark ProphecyVampire Hunter: the Dark Prophecy

Vampire Hunter: the Dark ProphecyVampire Hunter: the Dark Prophecy

Vampire Hunter: the Dark ProphecyVampire Hunter: the Dark Prophecy

Vietnamská strategie z Maďarska
Trochu netradiční umístění si pro svou chystanou realtime strategii vybrali maďarští vývojáři Digital Reality, tvůrci mimo jiné her Imperium Galactica a Imperium Galactica 2. Hra, ve které se stanete velitelem jedné čety a budete muset projít skrze sérii misí, zatím nemá název. Jak bude plynout čas, budete získávat nové vybavení a samozřejmě se také budete stále více blížit k základnám vietkongu. Svou četu budete moct rozdělit na několik menších podskupinek. Každá jednotka bude získávat zkušenosti, příběh zatím nepojmenované hry bude vyprávěn pomocí animovaných sekvencí.

Digital RealityDigital Reality

Vše poběží na enginu jménem Walker, který Digital Reality využívají i při tvorbě svého dalšího titulu, vesmírné RTS jménem Haegemonia. Vydavatelem je společnost Monte Christo, vydání se očekává koncem tohoto roku.

Homepage: http://www.digitalreality.hu/.

Nové RPG jménem STATIC
Na Independent Games Festivalu (čili festivalu nezávislých her), který se koná od 19. do 23. března, bylo představeno množství velmi zajímavých titulů. Jedním z bezpochyby nejzajímavějších je ale chystané RPG pojmenované docela zvláštním názvem STATIC.

StaticStatic

StaticStatic

StaticStatic

Odehrává se v neznámém čase, nejspíš nějaké paralelní budoucnosti, ve které jsou Spojené Státy dokonale zdevastované světovou nukleární válkou. Stát, který kdysi býval velmocí, teď pomalu ale jistě umírá. Hráč je jedním z toho mála lidí, kterým se podařilo náhodou přežít. Probouzí se v přísně tajné, dnes již zapomenuté vojenské základně kdesi v podzemí. Pomalu zjišťuje, že se stal obětí experimentu s ovládáním mysli. Spolu s dalšími nalezenci pak bude muset bojovat nejen proti nehostinnému světu, ale také proti lidem, kteří ho chtějí připravit o svobodnou vůli.

STATIC klade velký důraz na příběh a vývoj postavy. Datum vydání ani vydavatel bohužel zatím nejsou známi, do konce tohoto měsíce by se však mohla objevit demoverze.

Homepage: http://www.static-thegame.com/.

GOLD tituly
Tento týden se nám nashromáždilo hned několik dokončených her, které co nevidět uvidíme na pultech prodejen. Jsou to všechno docela pecky, posuďte sami.

Nejprodávanější hry v USA
Máme tu nejnovější žebříček nejprodávanějších her ve Spojených Státech. Zdá se, že se amíci konečně dali trochu na pořádnou akci. Snad nikoho už asi nepřekvapí tři pozice pro The Sims.

Nejočekávanější tituly
Po dlouhé době vám opět přinášíme žebříček nejočekávanějších titulů podle renomovaného herního magazínu tothegame.com.

Nejprodávanější hintbooky
A s (doufám) zajímavými tabulkovými přehledy dnes ještě nekončíme. Tentokrát se podíváme, které jsou v USA celoročně nejprodávanější hintbooky.

Krátce ze světa her

  • Nedávno narozená herní společnost Tesseraction Games oznámila vývoj své první hry, online multiplayerovky jménem Enigma: Rising Tide. O co v ní půjde? Tentokrát se jedná o skutečně originální námět - odehrává se totiž v období 2. světové války a hráči zde budou ovládat námořní loďstvo, ponorky a letadla. Enigma již prošla alfatestováním a vypuštění se čeká během několika následujících měsíců.
  • Další mladá herní společnost, tentokrát z Anglie, jménem DarkBlack (http://www.darkblack.co.uk/), oznámila svou stejně nazvanou first-person střílečku. Příběh DarkBlack je zasazen do nedaleké budoucnosti, kdy na matičku Zemi vtrhnou hordy vetřelců z vesmíru a vaším úkolem je... nu samozřejmě, co jiného něž je zastavit. Zajímavé je, že hlavní hrdina trpí ztrátou paměti a tak musí nejprve vypátrat něco o sobě. Ztráta paměti je v poslední době, zdá se, velmi oblíbeným námětem.
  • Micro Commandos, to je název nové realtime strategie určené spíše pro menší hráče z dílen společnosti Monte Christo. Hráč se v ní zhostí kontroly nad skupinkou malých vetřelců, kteří jsou vysláni, aby ovládli Zemi. Nejdřív se ale tihle pidižvíkové musejí naučit jak přežít v různých prostředích, do kterých se dostanou. Cílem hry je najít zbraň, která konečně položí pozemšťany na lopatky. Hra nabídne 13 různých lokací (pizzérie, muzeum, kabaret, školu a další) a 12 misí. Vydání se očekává v květnu.
  • Šuškají se jakési fámy o tom, že po Dead or Alive by se na plátna kin mohla vydat další konzolová akce. Tentokrát to má být HALO.
  • UFO: Freedom Ridge od českých Altar Interactive (viz. náš rozhovor) se bude jmenovat UFO: Aftermath.
  • UbiSoft oznamuje XIII. Ano, římských třináct - tak se má jmenovat nová revoluční 3D střílečka od UbiSoftu, postavená na slavném komixu od Jeana Van Hamma. Hra má běžet na dosud nevídaně kvalitním 3D enginu, využívajícím technologie z počítačově animovaných filmů. Datum vydání? Počátek roku 2003 - jak pro PC tak i pro konzole.
Nové screenshoty
The Elder Scrolls III: Morrowind (3D RPG, pokračování Areny a Daggerfallu)

MorrowindMorrowind

MorrowindMorrowind

MorrowindMorrowind

Command & Conquer: Generals (3D realtime strategie, nový sourozenec do rodinky C&C her)

Command and Conquer GeneralsCommand and Conquer Generals

Command and Conquer GeneralsCommand and Conquer Generals

Grom (válečná RPG adventura)

GromGrom

GromGrom

GromGrom

ORB (vesmírná realtime 3D strategie)

ORBORB

ORBORB

ORBORB

Citizen Zero (3D MMORPG)

Citizen ZeroCitizen Zero

Citizen ZeroCitizen Zero

Citizen ZeroCitizen Zero

Team Factor (česká multiplayerová 3D akce)

Team FactorTeam Factor

Team FactorTeam Factor

Čtení odjinud
BonusWeb: Mafia – první dojmy z hraní, End of Twilight – obnovte Valhalu, Napětí a overclocking

Tiscali: Nascar Racing 2002 - recenze, Command & Conquer: Generals preview, Zoo Tycoon - recenze

GamePort: Rally Trophy - kdo to sakra je, ten Colin?, Ray Crisis - japonský kolotoč, Dune 2: Building of a Dynasty

Co týden dal…

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |