Nový update do AreaZ hru výrazně zjednodušší

V neděli vyjde do slovenské survival hry AreaZ update, který umožní výrazné snížení obtížnosti. Hra se tím má otevřít většímu množství hráčů.

Chystaný slovenský survival titul AreaZ od začátku láká na drsné přežívání v divočině a realismus. Hra má poskytnout tak komplikované survival prvky, aby přežití byla skutečná výzva. Jenomže ne každý hráč dokáže něco takového ustát. Proto se vývojáři rozhodli vyjít těmto hráčům vstříc a hru zjednodušit.

Slovenská AreaZ jde do předběžného přístupu na Steamu

Slovenská AreaZ jde do předběžného přístupu na Steamu

Jednodušší hratelnost je pouze jednou z možností nastavení a vyjde tuto neděli 5. dubna s updatem Eden ("Ráj"). Zaměřuje se spíše na příležitostné hráče. Zvyšuje objem lootu na desetinásobek oproti základnímu nastavení a zároveň v podstatě ruší staminu. Základní hra je na plánování vašich akcí přes den v podstatě založena a vychází z toho většina výzvy. V Eden je její spotřeba ale jen třetinová a namočení nemá vliv na rychlost pohybu. Při navíc při nedostatku kalorií neumírá na vyčerpání.

gameplay101.jpggameplay106.jpggameplay123.jpg
Zjednodušení hry ji zpřístupňuje i příležitostným hráčům

Dále se pravděpodobnost deště snižuje na 10 % a první den vůbec neprší. Při tomto nastavení nejsou ani bouřky, které by neopatrnému hráči uhasily oheň. Zároveň se zmenšil počet agresivních varanů ze třech na jednoho. Ten je však stále zákeřný a snaží se najít a zlikvidovat vaše zásoby potravin.

To, co i na lehčí obtížnosti zůstává stejné, jsou kalorie potřebné pro činnosti týkající se craftingu, tedy výroba nástrojů, zbraní a přístřeší. Pořád se tedy nejedná o úplné lenošení na pláži.

bananatre7.jpgbeachrock03.jpggameplay57.jpg
Na hře se usilovně pracuje a jsou do ní plánovány další novinky

Další změnou je životní cyklus banánovníků. Jakmile mu dozrají plody, tak zahyne. Není tedy možné vytipovat si lokace, kam se opakovaně vracet. Další novinkou je zašpinění postavy, které se zvyšuje pohybem v divočině a dá se smýt ve vodě. Je výhodné pro lov malých zvířat, jelikož si vás pak později všimnou.

Do hry se plánuje více updatů jako výběr více postav, systém oblečení, střelné zbraně a jízda na koni. V přípravě je i výrazný technologický posun hry a v podstatě reskin mapy.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 16 N/A
Microsoft oficiálně: Xbox Series X bude za 499 dolarů, Series S za 299 dolarů

Microsoft oficiálně: Xbox Series X bude za 499 dol…

Tak to máme černé na bílém.

8.  9.  2020 | | 3 N/A