Nový Xbox prý poběží na Windows 8, změní přístup k DRM

Konzole nabídne upravený systém achievementů, dokáže točit videa a změní seznam přátel.
Nový Xbox prý poběží na Windows 8, změní přístup k DRM

Jak asi už víte, Microsoft oznámil, že nástupce Xboxu 360 představí 21. května, což bude asi i den, kdy přestane proudit příval různých spekulací. Do té doby tu máme nějaké nové. Podle zdrojů webu Polygon nový Xbox po vzoru PS4 nabídne možnost natáčet videa z hraní, které následně budete moci sdílet prostřednictvím služeb jako Facebook a Ustream.

Nový Xbox bude představen v květnu, hry se ukážou na E3

Nový Xbox bude představen v květnu, hry se ukážou na E3

Microsoft prý stále dolaďuje detaily, nicméně aktuálně prý Xbox natáčí záznam ze hry podobně jako DVR (digitální videorekordér), přičemž k zachycenému videu se budete moci vrátit a vybrat si vhodné části.

Funkci budete moci zapnout i vypnout, prý by měla být možnost si nastavit automatické natáčení specifických herních událostí – podařený headshot, dosažení určitého achievementu a podobně. Toto ovšem bude možné jen u „next-gen“ her.

Nový Xbox bude prý odhalen koncem května, má stát 500 dolarů

Nový Xbox bude prý odhalen koncem května, má stát 500 dolarů

Na přetřes přišly i spekulace kolem nutnosti trvalého připojení k internetu. Prý skutečně nějaká forma tohoto má fungovat, ovšem požadavek nebude tak drsný, jak se myslelo. Podle všeho Microsoft funkci do Xboxu zabuduje, ale nechá už na tvůrcích obsahu, jestli a jak ji chtějí využívat. Vydavatel tak bude moci nastavit, zda jeho hra bude vyžadovat jednorázovou autentizaci, či trvalé připojení. Nicméně jak už bylo zmíněno dříve, jedná se o softwarovou funkci, takže Microsoft může ještě změnit svůj postoj.

 

Vydavatel bude moci nastavit, zda jeho hra bude vyžadovat jednorázovou autentizaci, či trvalé připojení

 

Nový Xbox prý přinese i upravený systém achievementů. Tvůrci budou moci přidávat nové achievmenty, aniž by museli vydat DLC. Achievementy mají být vázány na různé události (třeba víkendové akce), budou moci propojit hry na různých platformách (například nový Xbox a Windows Phone, případně Xbox 360) a celkově nabídnou tvůrcům více možností.

Microsoft prý upravuje celý Xbox Live, aby se blížil sociálním službám typu Facebook a Twitter. Nově už nebude limit počtu kamaradů, navíc druhého člověka budete moci jen sledovat, aniž by on musel potvrzovat vaši žádost. Prostě podobně jako na Twitteru.

Pár dalších střípků dodal i analaytik Paul Thurrott, který prozradil už dříve celou řádku zajímavých informací a například s datem ohlášení se trefil. Podle Thurrotta (a není to jediný, kdo to tvrdí), nový Xbox poběží na „Core“ (základní) verzi Windows 8, což by mohlo znamenat i nějakou sdílenou platformu pro aplikace.

Konzole se prý objeví na začátku listopadu ve dvou verzích: za 500 dolarů (asi 10 000 Kč) a za 299 dolarů (asi 6000 Kč), ovšem levnější verze bude podmíněna dvouletým úvazkem na předplatné Xbox Live (měsíční platba 10 dolarů, tedy asi 200 Kč).

Zdroj: Polygon, Windows IT Pro


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Temná strana eSportu: videoherní steroidy a další vylepšováky

Temná strana eSportu: videoherní steroidy a další …

Ne každý z nás má na to stát se tím nejlepším z nejlepších. Co když ale k úspěchu existuje zkratka?

10.  1.  2021 | |24 N/A
Miroslav Werner
TémaBezpečnost
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma