Nový Xbox údajně s Windows 9 a architekturou ARM

Konzole s kódovým jménem „loop“ bude prý menší a levnější než X360.
Nový Xbox údajně s Windows 9 a architekturou ARM

Na blogu MSNerd se objevily neověřené informace o následovníku Xboxu 360. Sice se jedná jen o oficiálně nepodložené věci, nicméně MSNerd v minulosti přinesl celou řádku spolehlivých údajů, takže proč si nezaspekulovat. Podle blogu je kódové jméno přístroje „loop“ a poběží na hardwarové platformě podobné Zune HD. Znamená to hlavní procesor a sérii pomocných jader, určených pro grafiku, umělou inteligenci, fyziku, kódování, síťové prvky a senzory (Kinect). Procesor bude navržen Microsoftem a dvěma partnery, přičemž by se měl opírat o architekturu ARM.

xbox720-pic-3.jpg

Taková konzole by měla být levnější než Xbox 360, umožní hlubší propojení s Kinectem a ještě bude rozměrově menší než Xbox 360. Loop by měl běžet na modifikovaném jádru Windows 9 a podle dalšího komentáře v diskuzi současné plány nepočítají s optickou mechanikou. Z těchto informací se dá dedukovat, že než o klasickou herní konzoli pro hardcore hráče se bude jednat o multimediální zábavní centrum propojené s dalšími výrobky Microsoftu – ostatně o něco podobného se pokoušejí už teď, kdy video on demand (Netflix, Sky) a sociální služby (Facebook, Twitter, Last.FM) jsou nedílnou součástí Xboxu 360 a nechybí ani propojení s Windows Phone.

Na druhou stranu, použití Win9 jádra by mohlo znamenat uvedení na trh až kolem roku 2014, což by nechalo 2 roky náskok letos odhalenému WiiU. Uvidíme, co budoucnost ukáže. Klidně bych si ale vsadil, že to nebude jen Xbox 360 s vyšším výkonem.

Zdroj: MSNerd                

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 28 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

včera | | 36 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |