NTSC PSone hry na evropském PSN

NTSC PSone hry na evropském PSN

PSone Classics jsou na PSN příjemným zpestřením. Zahrát si tyto tituly z prvního Playstationu s bezdrátovým Dualshockem a za kvalitního upscalingu potěší snad každého, kdo má slabost pro staré klasiky. Jenže to má háček - v Evropě jsou k dostání jen evropské verze her, které jsou často pomalejší než jejich americké a japonské protějšky a občas mívají na vrchní a spodní straně černé pruhy.

Proč tomu tak je, je na delší vysvětlování, můžeme však napsat, že za to může jiná televizní norma. Pokud byste si tedy chtěli PSone hry zahrát v jejich původní podobě, museli byste si je koupit z amerického nebo japonského PSN (což je o to těžší, že již na nich nemůžete platit kartou).

Nemusíte však zoufat, Sony přišlo s vynikajícím řešením. Firma na evropském Store hodlá vydávat americké a japonské verze her, díky čemuž nutnost nákupu ze zahraničí odpadne. Musíte však počítat s tím, že tituly nebudou dodatečně lokalizovány (tj. japonská verze bude japonsky) a že budou vyžadovat obrazovku podporující 60 Hz, což by ale neměl být v dnešní době problém.

Jaké tituly na naše PSN dorazí jako první, se zatím neví, dozvědět bychom se to ale měli velmi brzy.

Zdroj: EU Playstation blog

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |