NVIDIA a Acer spojují své čipsety

Firmy NVIDIA a Acer Laboratories (ALi) ohlásily společný produkt – integrovaný čipset Alladin TNT2, který bude montován především do levných PC.

Firmy NVIDIA a Acer Laboratories (ALi) ohlásily společný produkt – integrovaný čipset Alladin TNT2, který bude montován především do levných PC.

Čipset Alladin TNT2 je kombinací osvědčených motherboardových řešení jménem Northbridge, které firma ALi používala pro Slot 1 a Socket 370, a jádra RIVY TNT2 do jednoho čipsetu. S nadcházející érou GeForce 256 se má tedy TNT2 postupně přestěhovat do počítačů s cenou pod 1000 dolarů.

“Integrování grafiky do Northbridge se již dříve stalo uznávanou technologií, dosud však bylo pro výrobce PC kompromisem mezi cenou a grafickým výkonem,” říká Chin Wu, prezident ALi. “Alladin TNT2 však významně zdvihá laťku poměru cena/výkon na trhu levných PC.”

NVIDIA a ALi jsou prvními společnostmi, které nabízejí integrované řešení založené na grafickém čipsetu čtvrté generace. Alladin TNT2 bude podporovat procesory Pentium II, III a Celeron, až 1,5 GB RAM (EDO, SDRAM nebo VC-SDRAM), čtyři porty USB a UDMA-66. Několik výrobců základních desek již ohlásilo, že bude tento čipset montovat do svých produktů – z těch významnějších jmenujme Gigabyte, ASUSTeK, Acer a ABIT. K dispozici bude Alladin TNT2 ve čtvrtém kvartálu tohoto roku.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce