O novinkách v Crysis s Cevatem Yerlim

Crysis vypadá atraktivně jak po stránce herní, tak z technologického hlediska, přičemž v očích mnohých hardwarových fanatiků se stává svérázným benchmarkem výkonu nejnovějších počítačů (nicméně nejen nejnovějších, předběžné minimální požadavky jsou Intel P4 na 2,8 GHz, 1 GB RAM, graf. karta GeForce 6800GT nebo Radeon 9800 Pro (obě ve verzích s 256 MB paměti) a 16 GB na harddisku). Proto se o hru zajímá stále více technicky orientovaných médií – naposledy provedl rozhovor s výkonným ředitelem společnosti Crytek, Cevatem Yerlim, server DriverHeaven. Níže naleznete hlavní poznatky, jež z něj vyplynuly.

  

 • Cevat se rozpovídal především o rozdílech a možnostech rozhraní DirectX 9 a 10. Z pozice odborníka potvrdil domněnku, že téměř stejných efektů jako s nejnovější verzí lze dosáhnout použitím DX9, nicméně za cenu velkého poklesu výkonu. Proto bude Crysis ve své DX9 verzi o něco chudší, zato však stále hratelná na výkonově ekvivalentních strojích jako její DX10 protějšek. Yerli dále vypichuje, že se novou verzi API snaží využít až na hranici jejích možností, takže by hráč měl rozdíl bez obav poznat na první pohled.
 • Kácet stromy střelbou je fajn, ovšem nebude to možné provádět bez omezení. Jsou zde velké stromy, které jednoduše kulomet neporazí, a v druhé řadě se ve hře objevují také nezničitelné objekty nutné pro zachování kontinuity mise. Destrukce tedy ano, ale stále ne absolutní.
 • Crysis bude modersky otevřenou hrou. Fandové budou moci použít stávající obsah a například přepracovat vozidla, architekturu, zvuky a prostředí navržené tvůrci, nebudou omezeni pouze vlastní tvorbou.
 • Far Cry překvapila takřka nekonečným počtem možných cest, kterými mohl hráč v rámci mise postupovat, jelikož se vše odehrávalo v neohraničené džungli. Crysis uvede několik lineárnějších úrovní (například loď vetřelců nebo vojenský křižník), ovšem tam se pokusí omezení dané návrhem úrovně vyvážit modifikovatelnost zbraní a nanooblek hlavního hrdiny, jež mu propůjčí speciální schopnosti.
 • Příběh bude vyprávěn více vizuální formou prostřednictvím akčních scén a enginových sekvencí než slovem, jak tomu bylo například nedávno v Bioshock. Pokud hráč dojde k určitému bodu, spustí se předem připravené představení, ovšem vše mezi animacemi posunujícími příběh kupředu bude nelineární.
 • AI v Crysis je založena na koncepci týmů. Nepřátelé bojují jako tým, a pokud se po hráčově boku nachází spojenec, ten také bere v úvahu jeho akce a snaží se jej krýt nebo na sebe naopak strhnout pozornost.
 • Související informace (Crysis):
  Platforma
  : PC
  Žánr: FPS
  Výrobce hry: Crytek Studios (
  http://www.crytek.de/)
  Vydavatel hry: Electronic Arts (
  http://europe.ea.com/)
  Homepage hry:
  http://www.crysis-game.com/
  Předpokládané datum vydání: 16. listopadu 2007

  Zdroj: DriverHeaven.net

  Nejnovější komentáře

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

  Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

  Herní projekt AQP City: když chcete GT…

  Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

  18.  1.  2018 |
  8 největších herních zklamání roku 2017

  8 největších herních zklamání roku 201…

  Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

  9.  1.  2018 | | 9 N/A
  10 největších herních překvapení roku 2017

  10 největších herních překvapení roku …

  Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

  11.  1.  2018 | | 3 N/A
  Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

  Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

  Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

  17.  1.  2018 |
  PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

  PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

  Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

  13.  1.  2018 | | 7 N/A
  Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

  Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

  Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

  8.  1.  2018 | | 3 N/A
  Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

  Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

  Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

  6.  1.  2018 |
  Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

  Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

  Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

  15.  1.  2018 | | 3 N/A