O novinkách v Crysis s Cevatem Yerlim

Crysis vypadá atraktivně jak po stránce herní, tak z technologického hlediska, přičemž v očích mnohých hardwarových fanatiků se stává svérázným benchmarkem výkonu nejnovějších počítačů (nicméně nejen nejnovějších, předběžné minimální požadavky jsou Intel P4 na 2,8 GHz, 1 GB RAM, graf. karta GeForce 6800GT nebo Radeon 9800 Pro (obě ve verzích s 256 MB paměti) a 16 GB na harddisku). Proto se o hru zajímá stále více technicky orientovaných médií – naposledy provedl rozhovor s výkonným ředitelem společnosti Crytek, Cevatem Yerlim, server DriverHeaven. Níže naleznete hlavní poznatky, jež z něj vyplynuly.

  

 • Cevat se rozpovídal především o rozdílech a možnostech rozhraní DirectX 9 a 10. Z pozice odborníka potvrdil domněnku, že téměř stejných efektů jako s nejnovější verzí lze dosáhnout použitím DX9, nicméně za cenu velkého poklesu výkonu. Proto bude Crysis ve své DX9 verzi o něco chudší, zato však stále hratelná na výkonově ekvivalentních strojích jako její DX10 protějšek. Yerli dále vypichuje, že se novou verzi API snaží využít až na hranici jejích možností, takže by hráč měl rozdíl bez obav poznat na první pohled.
 • Kácet stromy střelbou je fajn, ovšem nebude to možné provádět bez omezení. Jsou zde velké stromy, které jednoduše kulomet neporazí, a v druhé řadě se ve hře objevují také nezničitelné objekty nutné pro zachování kontinuity mise. Destrukce tedy ano, ale stále ne absolutní.
 • Crysis bude modersky otevřenou hrou. Fandové budou moci použít stávající obsah a například přepracovat vozidla, architekturu, zvuky a prostředí navržené tvůrci, nebudou omezeni pouze vlastní tvorbou.
 • Far Cry překvapila takřka nekonečným počtem možných cest, kterými mohl hráč v rámci mise postupovat, jelikož se vše odehrávalo v neohraničené džungli. Crysis uvede několik lineárnějších úrovní (například loď vetřelců nebo vojenský křižník), ovšem tam se pokusí omezení dané návrhem úrovně vyvážit modifikovatelnost zbraní a nanooblek hlavního hrdiny, jež mu propůjčí speciální schopnosti.
 • Příběh bude vyprávěn více vizuální formou prostřednictvím akčních scén a enginových sekvencí než slovem, jak tomu bylo například nedávno v Bioshock. Pokud hráč dojde k určitému bodu, spustí se předem připravené představení, ovšem vše mezi animacemi posunujícími příběh kupředu bude nelineární.
 • AI v Crysis je založena na koncepci týmů. Nepřátelé bojují jako tým, a pokud se po hráčově boku nachází spojenec, ten také bere v úvahu jeho akce a snaží se jej krýt nebo na sebe naopak strhnout pozornost.
 • Související informace (Crysis):
  Platforma
  : PC
  Žánr: FPS
  Výrobce hry: Crytek Studios (
  http://www.crytek.de/)
  Vydavatel hry: Electronic Arts (
  http://europe.ea.com/)
  Homepage hry:
  http://www.crysis-game.com/
  Předpokládané datum vydání: 16. listopadu 2007

  Zdroj: DriverHeaven.net

  Nejnovější komentáře


  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

  Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

  Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

  Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

  15.  7.  2018 | | 5 N/A
  DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

  DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

  Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

  7.  7.  2018 | | 6 N/A
  Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

  Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

  Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

  12.  7.  2018 | | 2 N/A
  KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

  KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

  První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

  10.  7.  2018 | | 5 N/A
  Skyrim: Very Special Edition si už zahrajete i na záchodě

  Skyrim: Very Special Edition si už zah…

  Mysleli jste si, že jde o vtip? Tak to jste na omylu!

  6.  7.  2018 |