Obří Reaper, gigantický červ a koridor v Mass Effect 3 videu

Diskuze čtenářů k článku

avatar
12. 12. 2011 00:46

Mám z toho stejný pocit jako autor článku. Nemůžu si pomoci, ale pro mně je ME hratelně čím dál tím horší. První díl byl téměř dokonalý a bavil jsem se jím neskutečně, u druhého jsem hrál jen demo a nenadchlo mně to. Co se týká trojky, tak z ukázek jsem zklamaný ještě více. Začíná mi to připomínat spíše Gears of War a to nesnáším. Tomuhle už nepomůže ani kdyby tam nacpali kdovíkolik RPG prvků, pro mně to bude už jen střílečka, která vypadá skvěle, má super pozadí, svět, postavy, dialogy, ale to je vše. Hratelně je to pro mně úplně mimo. No, ale přestanu předčasně soudit, ještě je to 3 měsíce před námi a zas tak hodně toho neukázali.

 |   |  Odpovědět
Milhaus  |  12. 12. 2011 14:17

Já myslím, že nás Bioware krmí pěkným humusem už ze dva roky. Ale když jim to vydělává a lidé jsou dostatečně vypatlaní, tak proč by to nedělali, že. Ono dopředu naskriptovaná cutscéna s občasnou možností zmačknout tlačíko na myši a zabít nepřítele, se zjevně skvěle prodává, není moc náročná, zvládne jí i opice, takže to je logické.
ME2 neměl ani dobré dialogy, ani dobré pozadí a navíc neměl žádný příběh. Bylo to jen o cutscénách o ničem, něco jako reklama v TV.
ME3 by nepomohli "RPG prvky", ME3 by pomohlo, kdyby Bioware dělalo RPG hru. Jenže pokud bioware dělá hru akční, pak rpg prvky to nezachrání, to je jasné. Primárně jde o samotné pojetí té hry jako takové.

ME3 je prostě vyvrcholením degradace sutidia bioware. Mě osobně by spíše hodně moc překvapilo, kdyby z toho vznikla alespoň trochu dobrá hra. Ale prachy jsou prachy.

 |   |  Odpovědět
Thane  |  12. 12. 2011 14:37

Máš pravdu, asi bys to netrvdil kdyby ti nebyl tak jako všem lidem na začátku Mass effect představen jako RPG! Já totiž tak nějak nechápu jak se skrz druhý díl do třetího dílu čím dál tím více počítá se standartní akcí a ty RPG prvky jaksi nikde v dohlednu? Bioware se skrátka neumí zamyslet, vytvářejí konec třídílného příběhu který začínal jako RPG a končí jako akčňárna. Na jednu stranu proč ne? Ta akce může být libová, ale jen za předpokladu, že bude zákonitě obsahovat nejmíň poloviční procentáž těch nejžádanějších RPG vlastností! U čehož dosti pochybuji.

Jen tak na závěr dodávám, že já si např. v prvním díle Mass Efectu skutečně oblíbil (Maco) terenní vozítko pro cestování po povrchu planet. Nechápu jak tak obsáhlou věc jako je zkoumání povrchu planet které byli ve své podstatě jedinečné mohli samotní tvůrci vyměnit za infantilně nudný způsob zkoumání pomocí sond, tak jak tomu je v Mass Effect 2. Nepočítám že třetí díl se k tomuto zkoumání vrátí, ale rád bych vyděl nějakou snahu o inovaci.

Víte, už jen tím, že se třetí díl série bude odehrávat především na Zemi, vznikají v podstatě jisté spekulace nad tím do jaké míry se vlastně ve trojce budete pohybovat po (celém) vesmíru. A zda-li bůbec navštívíte i jiné planety. Zřejmě ano, nepochybně. Ale tím že hra opět na konec všeho skončí v Zemské atmosféře? Tím se z Mass Effectu opět stává o něco tuctovější Sci-Fi.
Řadu lidí Mass Effect poutal hlavně pro to, že se příběhově orientoval na jiné světy, vesmíry, systémy, rasy, civilizace ale hlavně ne na tu zkurvenou planetu Zem! Prosím o další reakce na tento příspěvek. .

 |   |  Odpovědět
Quin  |  18. 12. 2011 15:51

Já jen doufám, že na té zkurvené zemi se to bude odehrávat minimálně, Mass effect hraju kvůli jiným planetám. Země už bylo až přespříliš v jiných hrách. Já si oblíbil Omegu, Illium a Citadelu a nemám zájem tam lítat po londýně, chci Palaven, chci Kahje, Thessiu a ne Zemi.

 |   |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

8.  1.  2020 | | 5 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Plus a Sundered zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Pl…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

10.  1.  2020 |
Playstation 5 by měl umět spustit hry ze všech starších generací konzole

Playstation 5 by měl umět spustit hry ze všech sta…

Sony podle všeho nasypalo spoustu zdrojů do tzv. Remastering Enginu, který spojí všechny generace do jedné.

4.  1.  2020 | | 7 N/A
V Assassin

V Assassin's Creed Ragnarok procestujete Evropu, p…

Další díl populární série začíná unikat na internet stále více a oficiální odhalení už je víceméně na spadnutí.

11.  1.  2020 | | 5 N/A
Zadarmo nebo se slevou: Rozdávání Epicu nekončí a novoroční akce

Zadarmo nebo se slevou: Rozdávání Epicu nekončí a …

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

3.  1.  2020 | | 4 N/A