Oddworld: Munch´s Oddysse – divnější a hezčí

Pro majitele PlayStationu je postavička Abeho a jeho podivný svět Oddworld synonymem báječné zábavy, podporované nádhernou grafikou. O to horší je pro ně skutečnost, že společnost Microsoft si další díl Oddworldské ságy zakoupila exkluzivně pro svůj Xbox. O co všechno fanoušci Sony přijdou?
Oddworld: Munch´s Oddysse – divnější a hezčí
Pro majitele PlayStationu je postavička Abeho a jeho podivný svět Oddworld synonymem báječné zábavy, podporované nádhernou grafikou. O to horší je pro ně skutečnost, že společnost Microsoft si další díl Oddworldské ságy zakoupila exkluzivně pro svůj Xbox. O co všechno fanoušci Sony přijdou?

Firma Oddworld Inhabitants dokázala téměř nemožné. V době, kdy třetí díl legendární klasické plošinovky Prince Of Persia dostával trojrozměrný kabát stejně jako všichni jemu podobní, přišla s klasickou běhací a skákací hrou, která byla stejně placatá, jako obrazovky našich televizorů. Upřímně si myslím, že nádherně ručně namalované 2D plošinovce s perfektní hratelností a prezentací může konkurovat snad jen jedna nebo dvě výjimky mezi dnešními 3D záležitostmi, které se tak často potýkají s prací kamery, ovládáním nebo hratelností.

Oddworld: Munchs OddysseOddworld: Munchs Oddysse

Oddworld: Munchs OddysseOddworld: Munchs Oddysse

Abe´s Oddysse a Abe´s Exodus však nebyly tak úspěšné jenom proto, že dobře vypadaly a dobře se hrály (to druhé platí dokonce i pro PC konverzi, která na monitorech trpěla nízkým rozlišením, patřícím téměř ke každé hře převedené z konzole na PC). Především tu byl velmi originální a přitažlivý design všech postaviček ve hře a celého herního světa vůbec. Navíc kromě hlavních ras otroků a otrokářů tu byly další rasy divokých zvířat, jejichž fascinující zvyky a chování jste se museli naučit pozorně studovat, abyste se dostali skrz jejich území.

Tohle geniální prostředí naplněné zajímavým obyvatelstvem nyní doslova ožije ve třetím pokračování Oddworldu, které se vzdalo starého dobrého a přehledného 2D, aby se pokusilo stvořit dokonale „reálný“ svět, ze kterého se hráči nebudou chtít vůbec vracet ke svým nudným opravdovým životům. Kromě mnohem propracovanějších souvztažností a vlastností jednotlivých ras, obývajících Oddworld, jim k tomu má napomoci především dostatečně výkonný moderní hardware, který umožní takovou úroveň grafických detailů, že postavy, pohybující se hyperrealistickým prostředím, budou ožívat před vašima očima.

Munch´s Oddysse bude 3D adventurou, ve které se zhostíte rolí starého známého Abeho a nového představitele nové rasy, Munche, abyste jim pomohli vzájemnou spoluprací uniknout z područí otrokářských Glukkonů a Vykkerů. Zbývající čas strávíte záchranou vašich spolutrpících bratří za pomoci různých toxických zbraní hromadného ničení, kterých jsou továrny otrokářů plné. Pomáhat vám budou také vaše psychické schopnosti, umožňující oblíbené převtělení do nepřítele (a skočení z okraje útesu nebo postřílení jeho kumpánů). Až zachráníte všechny Gabbity (Munchova rasa) a Abeho mámu, vrátíte klid a mír nádhernému světu Oddworldu.

Oddworld: Munchs OddysseOddworld: Munchs Oddysse

Oddworld: Munchs OddysseOddworld: Munchs Oddysse

Otázka, která vrtá všem hlavou, zní jak přesně pomůže výkon Xboxu k lepšímu vzhledu hry. Extrémně silný grafický procesor konzole a vyšší paměť dopomohou k širší škále detailních textur, které vykreslí v zářivých barvách „dýchající“ prostředí a především to budou úchylně vyhlížející postavičky jeho obyvatel, kterým mnohem větší počet polygonů dodá potřebnou přirozenost. Navíc technické schopnosti Xboxu dovolí tvůrcům umístit na obrazovku mnohem více postav zároveň, takže nebudou žádnou výjimkou scény, ve kterých hlavní hrdinové povedou do akce celý zástup svých přátel. Přidejte perfektní prostorový zvuk a ovladač se zabudovanými vibracemi, který vám umožní cítit každý tep srdce vašeho hrdiny během dokonale přehledného a intuitivního ovládání jeho maličkosti.

Zdá se, že Sony v tomto případě prohrála velmi významnou bitvu. Uvidíme v zimě, kdy Munch´s Oddysse má vyjít jako jeden z prvních titulů pro novu platformu.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 13 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A