Oddworld: Munch´s Oddysse – divnější a hezčí

Pro majitele PlayStationu je postavička Abeho a jeho podivný svět Oddworld synonymem báječné zábavy, podporované nádhernou grafikou. O to horší je pro ně skutečnost, že společnost Microsoft si další díl Oddworldské ságy zakoupila exkluzivně pro svůj Xbox. O co všechno fanoušci Sony přijdou?
Oddworld: Munch´s Oddysse – divnější a hezčí
Pro majitele PlayStationu je postavička Abeho a jeho podivný svět Oddworld synonymem báječné zábavy, podporované nádhernou grafikou. O to horší je pro ně skutečnost, že společnost Microsoft si další díl Oddworldské ságy zakoupila exkluzivně pro svůj Xbox. O co všechno fanoušci Sony přijdou?

Firma Oddworld Inhabitants dokázala téměř nemožné. V době, kdy třetí díl legendární klasické plošinovky Prince Of Persia dostával trojrozměrný kabát stejně jako všichni jemu podobní, přišla s klasickou běhací a skákací hrou, která byla stejně placatá, jako obrazovky našich televizorů. Upřímně si myslím, že nádherně ručně namalované 2D plošinovce s perfektní hratelností a prezentací může konkurovat snad jen jedna nebo dvě výjimky mezi dnešními 3D záležitostmi, které se tak často potýkají s prací kamery, ovládáním nebo hratelností.

Oddworld: Munchs OddysseOddworld: Munchs Oddysse

Oddworld: Munchs OddysseOddworld: Munchs Oddysse

Abe´s Oddysse a Abe´s Exodus však nebyly tak úspěšné jenom proto, že dobře vypadaly a dobře se hrály (to druhé platí dokonce i pro PC konverzi, která na monitorech trpěla nízkým rozlišením, patřícím téměř ke každé hře převedené z konzole na PC). Především tu byl velmi originální a přitažlivý design všech postaviček ve hře a celého herního světa vůbec. Navíc kromě hlavních ras otroků a otrokářů tu byly další rasy divokých zvířat, jejichž fascinující zvyky a chování jste se museli naučit pozorně studovat, abyste se dostali skrz jejich území.

Tohle geniální prostředí naplněné zajímavým obyvatelstvem nyní doslova ožije ve třetím pokračování Oddworldu, které se vzdalo starého dobrého a přehledného 2D, aby se pokusilo stvořit dokonale „reálný“ svět, ze kterého se hráči nebudou chtít vůbec vracet ke svým nudným opravdovým životům. Kromě mnohem propracovanějších souvztažností a vlastností jednotlivých ras, obývajících Oddworld, jim k tomu má napomoci především dostatečně výkonný moderní hardware, který umožní takovou úroveň grafických detailů, že postavy, pohybující se hyperrealistickým prostředím, budou ožívat před vašima očima.

Munch´s Oddysse bude 3D adventurou, ve které se zhostíte rolí starého známého Abeho a nového představitele nové rasy, Munche, abyste jim pomohli vzájemnou spoluprací uniknout z područí otrokářských Glukkonů a Vykkerů. Zbývající čas strávíte záchranou vašich spolutrpících bratří za pomoci různých toxických zbraní hromadného ničení, kterých jsou továrny otrokářů plné. Pomáhat vám budou také vaše psychické schopnosti, umožňující oblíbené převtělení do nepřítele (a skočení z okraje útesu nebo postřílení jeho kumpánů). Až zachráníte všechny Gabbity (Munchova rasa) a Abeho mámu, vrátíte klid a mír nádhernému světu Oddworldu.

Oddworld: Munchs OddysseOddworld: Munchs Oddysse

Oddworld: Munchs OddysseOddworld: Munchs Oddysse

Otázka, která vrtá všem hlavou, zní jak přesně pomůže výkon Xboxu k lepšímu vzhledu hry. Extrémně silný grafický procesor konzole a vyšší paměť dopomohou k širší škále detailních textur, které vykreslí v zářivých barvách „dýchající“ prostředí a především to budou úchylně vyhlížející postavičky jeho obyvatel, kterým mnohem větší počet polygonů dodá potřebnou přirozenost. Navíc technické schopnosti Xboxu dovolí tvůrcům umístit na obrazovku mnohem více postav zároveň, takže nebudou žádnou výjimkou scény, ve kterých hlavní hrdinové povedou do akce celý zástup svých přátel. Přidejte perfektní prostorový zvuk a ovladač se zabudovanými vibracemi, který vám umožní cítit každý tep srdce vašeho hrdiny během dokonale přehledného a intuitivního ovládání jeho maličkosti.

Zdá se, že Sony v tomto případě prohrála velmi významnou bitvu. Uvidíme v zimě, kdy Munch´s Oddysse má vyjít jako jeden z prvních titulů pro novu platformu.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |