Odhalují se klíčové prvky nového Crashe, opět nás prožene dinosaurus

Některým z novinářů už se dostal nový Crash do rukou a podělili se o střípky informací z toho, jak se návrat oblíbeného vačnatce hraje.
Odhalují se klíčové prvky nového Crashe, opět nás prožene dinosaurus

Crash Bandicoot 4: It's About Time láká hráče na jim dobře známou hratelnost s inovativními prvky. Hra sice vychází až v říjnu, ale už nyní se můžeme podívat na první komplexnější herní záběry a popovídat si o herních mechanikách díky tomu, že někteří z novinářů si mohli vyzkoušet první hratelnou verzi. Pojďme si tedy projít klíčové prvky nového dílu oblíbené hopsačky. 

Mobilní Crash Bandicoot se představuje úvodním trailerem

Mobilní Crash Bandicoot se představuje úvodním trailerem

Dle prvních ohlasů se hra hraje velmi podobně jako původní díly a přináší i srovnatelnou výzvu. Proskákat tak jednotlivými levely nebude žádný med a úspěšný průchod hrou bude vyžadovat preciznost, přesné časování a velmi obratné prsty. Z novinek nás čekají například takzvané timeline úrovně, ve kterých se budete moci vžít kromě Crashe či Coco i do role padoucha a uvidíte tak, co předcházelo událostem, které jste právě jako Crash zažili. Tímto prvkem se vysvětluje možnost hrát za Nea Cortexe a víme tak už téměř jistě, že se ani tentokrát Cortex s Crashem kamarádíčkovat nebudou.

Crash Bandicoot 4: It’s About Time oficiálně představen v prvním traileru

Crash Bandicoot 4: It’s About Time oficiálně představen v prvním traileru

Klíčovou novinkou ve hře jsou speciální masky, jejichž nasazením získává Crash unikátní dovednosti a může tak procházet přes překážky, které by jinak byly doslova nepřekonatelné. Dovolí vám například zpomalit čas, nebo učinit překážky ve vaší cestě nehmotnými. V neposlední řadě se potom můžete těšit také na výběr mezi systémem ukládání hry jako v předchozích dílech, kdy budete sbírat wumpa fruit a životy, abyste nemuseli hledět na to, jak se z televize ozývá "Game over" a systémem novým, který vás podobnými problémy trápit nebude. Jediné, co vás bude zajímat sou checkpointy. Žádné omezené životy a restartování celých úrovní vás v takovém případě nečeká. Na své si tak přijdou i méně zkušení a trpěliví hráči. 

Fanoušky původních her jistě potěší, že podobně jako v předcházejících dílech, i tentokrát si užijí kromě snahy přehopsat obtížné úrovně také nejméně jeden level, ve kterém budou muset před něčím utíkat. Tentokrát to bude nenasytný dinosaurus. 

Crash Bandicoot 4: It's About Time vychází 2. října na PS4 a Xbox One. Je dost možné, že později se hra dostane i na Nintendo Switch a PC tak, jako tomu bylo u předělávky původní trilogie.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma