Odhalují se klíčové prvky nového Crashe, opět nás prožene dinosaurus

Některým z novinářů už se dostal nový Crash do rukou a podělili se o střípky informací z toho, jak se návrat oblíbeného vačnatce hraje.
Odhalují se klíčové prvky nového Crashe, opět nás prožene dinosaurus

Crash Bandicoot 4: It's About Time láká hráče na jim dobře známou hratelnost s inovativními prvky. Hra sice vychází až v říjnu, ale už nyní se můžeme podívat na první komplexnější herní záběry a popovídat si o herních mechanikách díky tomu, že někteří z novinářů si mohli vyzkoušet první hratelnou verzi. Pojďme si tedy projít klíčové prvky nového dílu oblíbené hopsačky. 

Mobilní Crash Bandicoot se představuje úvodním trailerem

Mobilní Crash Bandicoot se představuje úvodním trailerem

Dle prvních ohlasů se hra hraje velmi podobně jako původní díly a přináší i srovnatelnou výzvu. Proskákat tak jednotlivými levely nebude žádný med a úspěšný průchod hrou bude vyžadovat preciznost, přesné časování a velmi obratné prsty. Z novinek nás čekají například takzvané timeline úrovně, ve kterých se budete moci vžít kromě Crashe či Coco i do role padoucha a uvidíte tak, co předcházelo událostem, které jste právě jako Crash zažili. Tímto prvkem se vysvětluje možnost hrát za Nea Cortexe a víme tak už téměř jistě, že se ani tentokrát Cortex s Crashem kamarádíčkovat nebudou.

Crash Bandicoot 4: It’s About Time oficiálně představen v prvním traileru

Crash Bandicoot 4: It’s About Time oficiálně představen v prvním traileru

Klíčovou novinkou ve hře jsou speciální masky, jejichž nasazením získává Crash unikátní dovednosti a může tak procházet přes překážky, které by jinak byly doslova nepřekonatelné. Dovolí vám například zpomalit čas, nebo učinit překážky ve vaší cestě nehmotnými. V neposlední řadě se potom můžete těšit také na výběr mezi systémem ukládání hry jako v předchozích dílech, kdy budete sbírat wumpa fruit a životy, abyste nemuseli hledět na to, jak se z televize ozývá "Game over" a systémem novým, který vás podobnými problémy trápit nebude. Jediné, co vás bude zajímat sou checkpointy. Žádné omezené životy a restartování celých úrovní vás v takovém případě nečeká. Na své si tak přijdou i méně zkušení a trpěliví hráči. 

Fanoušky původních her jistě potěší, že podobně jako v předcházejících dílech, i tentokrát si užijí kromě snahy přehopsat obtížné úrovně také nejméně jeden level, ve kterém budou muset před něčím utíkat. Tentokrát to bude nenasytný dinosaurus. 

Crash Bandicoot 4: It's About Time vychází 2. října na PS4 a Xbox One. Je dost možné, že později se hra dostane i na Nintendo Switch a PC tak, jako tomu bylo u předělávky původní trilogie.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |