Offshore Sailing – dlouhá plavba po moři

I přesto, že nynější roční období je zima, vám přinášíme hru, která se by se spíše hodila na léto. Touto hrou je simulátor plachtění, z něhož na nás dýchne idyla slunného letního měsíce, kdy si plujete se svou lodí a na mořské hladině, která občas zašplouchá, se zrcadlí blankytně modrá obloha, sem tam vám nad hlavou přelétne racek. Nezní to pěkně?
Offshore Sailing – dlouhá plavba po moři
Hra Offshore Sailing potěší dozajista všechny, co nemají rádi zimu a místo ní by měli raději slunné léto. Počasí je hold věc nevyzpytatelná a proti přírodním zákonům my smrtelníci nemůžeme nic dělat. V této hře usedneme ke kormidlu jachty, no spíše jachtičky, protože ona naše loď zase až tak velká není.

Offshore SailingOffshore Sailing

A co je zde vaším úkolem? Je to velmi prosté – za nejkratší časový limit projet vaší lodí danou trasu. Tato trasa je poměrně jednoduchá – jde ve své podstatě jen o vyjetí z místa „A“, objetí majáku a následnému návratu k místu „A“. Napsané to vypadá snadně, ovšem v praxi je to horší.

Celá vaše plavba je, tak jako v reálném světě, ovlivněna rychlostí a směrem větru. Ten vás někdy pěkně dokáže nazlobit, třeba když ho nejvíce potřebujete a on, co čert nechce, přestane vát. Pak vám zůstane čas na přemýšlení o tom, co dělá vítr když nefouká…

Offshore SailingOffshore Sailing

Polohu a směr lodi ovlivňujete nakloněním plachty do ideální polohy tak, aby jste měli co nejvyšší rychlost, ale zase nesmíte sjet ze svého směru nebo nenajdete cestu zpět. A tady bych se pozastavil – za dost velký problém považuji to, že při plavbě se nemáte jak orientovat. Sice tu máte ukazatele, kteří vám udávají, na kterou světovou stranu jedete, ale to je, myslím, málo. Já jakožto jedinec s poměrně dobrým orientačním smyslem jsem často měl problém určit, v jaké části tratě se nacházím. Zde by určitě neškodila nějaká mapa, jež by vás po dobu plavby informovala o tom, kde se právě nacházíte. Sice na začátku hry se vám ukáže kudy a jak máte plout, ale to nestačí.

Offshore SailingOffshore Sailing

Grafika hry je celkem náročná na výkon pc a 3D karta by na vašem počítači také neměla chybět. Při hře si můžete navolit jeden ze čtyř pohledů, kterými budete nazírat na průběh vašeho putování. Hudbu jsem zde nezaznamenal žádnou a zvuků také není mnoho – pár jich tu je – např. houkání jiných lodí, skřehotání racků apod.

Podtrženo, sečteno: Offshore Sailing je poměrně dobrá hra, ale je určena spíše těm, kteří mají dobré nervy a výborný smysl pro orientaci. Ti, co mezi ně nepatří, ať rozhodně nevěší hlavu a ať hru také zkusí a uvidí, že tato hra není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Download (2 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation má speciální nabídku na Černý pátek, konzole i hry s velkou slevou

Playstation má speciální nabídku na Če…

Sony oznamuje, že v právě probíhající akci Black Friday nabízí ještě atraktivnější cenové podmínky svých produktů.

21.  11.  2017 |
Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvězdné války ve 4K

Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvěz…

Zapli jsme Xbox One X a rozhodli se vyzkoušet, jak vypadají Hvězdné Války ve 4K. A víte co? Vypadá to parádně!

15.  11.  2017 | | 6 N/A