Offshore Sailing – dlouhá plavba po moři

I přesto, že nynější roční období je zima, vám přinášíme hru, která se by se spíše hodila na léto. Touto hrou je simulátor plachtění, z něhož na nás dýchne idyla slunného letního měsíce, kdy si plujete se svou lodí a na mořské hladině, která občas zašplouchá, se zrcadlí blankytně modrá obloha, sem tam vám nad hlavou přelétne racek. Nezní to pěkně?
Offshore Sailing – dlouhá plavba po moři
Hra Offshore Sailing potěší dozajista všechny, co nemají rádi zimu a místo ní by měli raději slunné léto. Počasí je hold věc nevyzpytatelná a proti přírodním zákonům my smrtelníci nemůžeme nic dělat. V této hře usedneme ke kormidlu jachty, no spíše jachtičky, protože ona naše loď zase až tak velká není.

Offshore SailingOffshore Sailing

A co je zde vaším úkolem? Je to velmi prosté – za nejkratší časový limit projet vaší lodí danou trasu. Tato trasa je poměrně jednoduchá – jde ve své podstatě jen o vyjetí z místa „A“, objetí majáku a následnému návratu k místu „A“. Napsané to vypadá snadně, ovšem v praxi je to horší.

Celá vaše plavba je, tak jako v reálném světě, ovlivněna rychlostí a směrem větru. Ten vás někdy pěkně dokáže nazlobit, třeba když ho nejvíce potřebujete a on, co čert nechce, přestane vát. Pak vám zůstane čas na přemýšlení o tom, co dělá vítr když nefouká…

Offshore SailingOffshore Sailing

Polohu a směr lodi ovlivňujete nakloněním plachty do ideální polohy tak, aby jste měli co nejvyšší rychlost, ale zase nesmíte sjet ze svého směru nebo nenajdete cestu zpět. A tady bych se pozastavil – za dost velký problém považuji to, že při plavbě se nemáte jak orientovat. Sice tu máte ukazatele, kteří vám udávají, na kterou světovou stranu jedete, ale to je, myslím, málo. Já jakožto jedinec s poměrně dobrým orientačním smyslem jsem často měl problém určit, v jaké části tratě se nacházím. Zde by určitě neškodila nějaká mapa, jež by vás po dobu plavby informovala o tom, kde se právě nacházíte. Sice na začátku hry se vám ukáže kudy a jak máte plout, ale to nestačí.

Offshore SailingOffshore Sailing

Grafika hry je celkem náročná na výkon pc a 3D karta by na vašem počítači také neměla chybět. Při hře si můžete navolit jeden ze čtyř pohledů, kterými budete nazírat na průběh vašeho putování. Hudbu jsem zde nezaznamenal žádnou a zvuků také není mnoho – pár jich tu je – např. houkání jiných lodí, skřehotání racků apod.

Podtrženo, sečteno: Offshore Sailing je poměrně dobrá hra, ale je určena spíše těm, kteří mají dobré nervy a výborný smysl pro orientaci. Ti, co mezi ně nepatří, ať rozhodně nevěší hlavu a ať hru také zkusí a uvidí, že tato hra není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Download (2 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A