Offshore Sailing – dlouhá plavba po moři

I přesto, že nynější roční období je zima, vám přinášíme hru, která se by se spíše hodila na léto. Touto hrou je simulátor plachtění, z něhož na nás dýchne idyla slunného letního měsíce, kdy si plujete se svou lodí a na mořské hladině, která občas zašplouchá, se zrcadlí blankytně modrá obloha, sem tam vám nad hlavou přelétne racek. Nezní to pěkně?
Offshore Sailing – dlouhá plavba po moři
Hra Offshore Sailing potěší dozajista všechny, co nemají rádi zimu a místo ní by měli raději slunné léto. Počasí je hold věc nevyzpytatelná a proti přírodním zákonům my smrtelníci nemůžeme nic dělat. V této hře usedneme ke kormidlu jachty, no spíše jachtičky, protože ona naše loď zase až tak velká není.

Offshore SailingOffshore Sailing

A co je zde vaším úkolem? Je to velmi prosté – za nejkratší časový limit projet vaší lodí danou trasu. Tato trasa je poměrně jednoduchá – jde ve své podstatě jen o vyjetí z místa „A“, objetí majáku a následnému návratu k místu „A“. Napsané to vypadá snadně, ovšem v praxi je to horší.

Celá vaše plavba je, tak jako v reálném světě, ovlivněna rychlostí a směrem větru. Ten vás někdy pěkně dokáže nazlobit, třeba když ho nejvíce potřebujete a on, co čert nechce, přestane vát. Pak vám zůstane čas na přemýšlení o tom, co dělá vítr když nefouká…

Offshore SailingOffshore Sailing

Polohu a směr lodi ovlivňujete nakloněním plachty do ideální polohy tak, aby jste měli co nejvyšší rychlost, ale zase nesmíte sjet ze svého směru nebo nenajdete cestu zpět. A tady bych se pozastavil – za dost velký problém považuji to, že při plavbě se nemáte jak orientovat. Sice tu máte ukazatele, kteří vám udávají, na kterou světovou stranu jedete, ale to je, myslím, málo. Já jakožto jedinec s poměrně dobrým orientačním smyslem jsem často měl problém určit, v jaké části tratě se nacházím. Zde by určitě neškodila nějaká mapa, jež by vás po dobu plavby informovala o tom, kde se právě nacházíte. Sice na začátku hry se vám ukáže kudy a jak máte plout, ale to nestačí.

Offshore SailingOffshore Sailing

Grafika hry je celkem náročná na výkon pc a 3D karta by na vašem počítači také neměla chybět. Při hře si můžete navolit jeden ze čtyř pohledů, kterými budete nazírat na průběh vašeho putování. Hudbu jsem zde nezaznamenal žádnou a zvuků také není mnoho – pár jich tu je – např. houkání jiných lodí, skřehotání racků apod.

Podtrženo, sečteno: Offshore Sailing je poměrně dobrá hra, ale je určena spíše těm, kteří mají dobré nervy a výborný smysl pro orientaci. Ti, co mezi ně nepatří, ať rozhodně nevěší hlavu a ať hru také zkusí a uvidí, že tato hra není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Download (2 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce