Oficiální PlayStation 2 Magazín konečně na pultech

Čekání se zdálo být nekonečné, ale ve skutečném životě nic netrvá věčně. Oficiální průvodce úžasným světem PS2 přichází tento týden na pulty našich obchodů a přináší sebou i vytouženou placku, obsahující pro našince těžko dostupné hratelné ukázky i videa z nejnovějších titulů pro PlayStation 2. Otevřete to šampaňské, prosím.
Oficiální PlayStation 2 Magazín konečně na pultech

Vzhledem ke složitosti a nekvalitě současné pirátské scény na poli PS2 (hry jsou oškubávány o videa a někdy i úrovně, aby se vlezly na CD, stále neexistuje způsob, jak si na PALovém PS2 přehrát NTSC DVD s hrou) byla touha českých hráčů po DVD s ukázkami z her téměř bezmezná. Ti chytřejší z nás (a ti, co zvládají angličtinu) vyplnili kartu přiloženou u svojí konzole a po jejím odeslání dostali aktuální reklamní disk od Sony UK, ale to byla jen jedna kapka v bezedném moři PS2 titulů. Nyní se přání všech majitelů PS2 konečně naplňuje a jako bonus k tolik potřebnému demo-DVD dostanete časopis věnovaný PS2, na kterém pracují některé z vůbec nejvýznamnějších českých osobností, pokud jde o videohry.

Obálka prvního čísla oficiálního PS2 magazínu

Zkratka OPS2 skrývá Oficiální PlayStation 2 Magazín-CZ, projekt, o kterém se velmi dlouho mluvilo, aniž by se slova změnila v činy. Tomu je však konec. 28. března 2002 vychází první číslo. Časopis bude mít 100 stran a v ČR bude stát 299,- Kč. Pokud se vám to zdá hodně, uvažte hodnotu hratelných ukázek, které vám napomohou nevyhodit 1.500,- až 2.000,- Kč za nesprávný PS2 titul. Pokud jde o ta jména zaručující kvalitu časopisu, šéfredaktorem je Jan Herodes, redakční tým tvoří Farid Starman a Lukáš Codr. Mezi autory článků pak můžete najít jména jako Michael Mlynář, Petr Bulíř, Radek Friedrich nebo Tomáš Smolík. Kromě prací zkušených českých autorů bude OPS2 využívat exkluzivní informace (UK verze OPS2 přinesla například jako první zprávu o PAL verzi Xenoságy, nejdiskutovanějšího současného PS2 titulu) a materiály z původního anglického magazínu (díky bohu za to, všichni víme, že právě tam vznikají nejvtipnější a skvělým způsobem „nejsušší“ články v Evropě).

Časopis se bohužel bude věnovat na několika stránkách také DVD filmům a hudbě. Nějaký ten článek o DVD filmu spojeném se světem her bych pochopil, ale psát o hudbě a filmu vůbec mi připadá skutečně nemístné v časopise, za který čtenář zaplatí 299,- Kč, jelikož jej TAK MOC zajímá PS2. Takový čtenář podle mne chce co nejvíce informací a materiálů ze světa PS2, kterých se jen nerad vzdá ve prospěch krátkých a tudíž informačně téměř bezcenných noticek o výplodech pop-kultury, vybraných na základě něčího subjektivního vkusu.

V době, kdy pro vás připravuji tohle představení nového trháku na českém trhu (ehm), jsem ještě neměl první číslo v rukou a proto si stejně jako vy připravuji své penízky na čtvrtek, kdy se budu moct OPS2 č.1 zmocnit. Následně očekávejte recenzi.

Obsah OPS2 č.001

Recenze: Virtua Fighter 4, ICO, Herdy Gerdy, Maximo, Drakan 2, Dynasty Warriors 3, Kessen 2, Jedi Starfighter, Pirates, Vampire Night
Preview: Fifa 2002, Blood Omen 2, Star Trek Elite Force, Soldier Of Fortune, Shadow Hearts, Jade Cocoon 2
Články: Final Fantasy X, Medal Of Honor Frontline, Vexx, EA Sports Big
Rozhovory: tvůrci konzole PS2 Ken Kutaragi, Teiyu Goto
Obsah DVD:
Hratelné ukázky: Maximo, Herdy Gerdy, Half-Life, Drakan 2, Dynasty Warriors 3, Godai
Videa: Deus Ex, ICO, Stuntman, LMA Manager 2002, Ace Combat 4, Space Channel 5 V1, Virtua Fighter 4

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hra vs. skutečnost: Podívejte se na místa z Kingdom Come: Deliverance v reálu

Hra vs. skutečnost: Podívejte se na mí…

Kingdom Come je věrohodné nejen z hlediska hratelnosti, ale především zasazení do reálného světa. Podívejte se na místa, která najdete ve hře a přitom je můžete navštívit i ve skutečnosti.

2.  3.  2018 | | 4 N/A
10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 18 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Mobilní RPG Harry Potter: Hogwarts Mystery v prvních záběrech

Mobilní RPG Harry Potter: Hogwarts Mys…

Po nedávném odhalení nové mobilní hříčky z univerza Harryho Pottera tu máme první pořádné záběry ze hry.

3.  3.  2018 |
The Division dosáhlo na 20 milionů hráčů, slaví měsícem nových aktivit

The Division dosáhlo na 20 milionů hrá…

The Division možná na začátku neuhranulo tolik hráčů, kolik Ubisoft plánoval, společnost se ale všemi silami snažila reputaci napravit. A vypadá to, že to klaplo.

3.  3.  2018 | | 1 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A