Oficiální PlayStation 2 Magazín, září – NHL a Toca

Šesté číslo OPS2 vám poměrně razantním způsobem připomene, že se pomalu blíží závěr roku a s ním předvánoční sezóna, která tradičně přinese největší nášup trháků za celý rok. Hlavními triumfy čísla pak jsou první dojmy z NHL 2003 a klasické kombo recenze a demo na závodní hit Toca Race Driver.
Oficiální PlayStation 2 Magazín, září – NHL a Toca

Když opominu obálku, která mi tentokrát připadala extrémně nepřitažlivá (především barevně) a nudná, nabízí nový OPS2 jako vždy mnoho zajímavého. Jako zřejmě každý čtenář jsem se nejprve vrhnul na přiloženou DVD placku, takže začněme tentokrát u ní.

Za zmínku rozhodně stojí fakt, že od tohoto čísla již DVD není baleno ve fólii, nýbrž v klasickém černém plastikovém DVD obalu z umělé hmoty, připomínajícím originální obaly PS2 her. Bravo redakci! Hlavní hratelnou ukázkou je Toca Race Driver, dále si můžete zkusit taktickou akci Conflict: Desert Storm, atypicky akční F1 závody Downforce, Need For Speed: Hot Pursuit 2, „simulátor“ kolečkových bruslí Aggresive Inline a platinové klasiky - plošinovku Jax and Daxter a World Rally Championship. Z videoukázek stojí za řeč především trailer z Devil May Cry 2, Lara Croft: Angel Of Darkness a Time Splitters 2. Trailerů je zde ovšem mnohem více.

Jsem zřejmě poznamenán svojí láskou k Final Fantasy, ale Otvírák (celostránkový obrázek ze hry na úvod časopisu) mi v OPS2 č.6 připadá zatím nejlepší ze všech. Barevně i jinak (ať žije bůh Tetsuya Nomura) dokonalý artwork z Kingdom Hearts zaměstnal moji pozornost na hodně dlouho. Další bravo!

V sekci preview najdete další strhující povídání o Time Splitters 2 (ten hype už se NEDÁ vydržet!), pro mne osobně mnohem přitažlivější „pravěkou“ akci Turok: Evolution, povinnost pro fanoušky hororů Onimusha 2 (zdejší sreenshoty jsou skutečně zatím nejpřitažlivější, co jsem v českém časopise viděl a obrázek Dušeného platýze s jeho komentářem považuji za doposud nejlepší screenshot v dějinách časopisů vůbec), druhou povinnost pro fanoušky hrůzy jménem The Thing (která na nás zaútočí každým dnem, brrr) a závodní klasiku v novém hávu (a s novými možnostmi) Need For Speed: Hot Pursuit 2. Jak vidíte, všechna preview v tomto čísle nabízí extrémně přitažlivé tituly, což je nepochybně příznak oné zmiňované blížící se vánoční sezóny.

Rubrika TNT vás natěší na World Rally Championship 2, nové Micro Machines, originálně působící městskou akci True Crime: Streets Of LA, nový wrestling, velice sexy japonskou hru na samuraje, nazvanou originálně Way Of Samurai (hezky se to rýmuje), tradičně slinopudné povídání o událostech v Japonsku a mnoho dalšího. V rozhovoru byl tentokrát vyzpovídán Gavin Raeburn, človíček zodpovědný za závodní sérii Toca. Fanouškům hokeje udělá velkou radost mohutný článek o NHL 2003, povídání o filmových licencích vyústí v stránky věnované herní podobě Pána prstenů, Harryho Pottera a novému dílu Jamese Bonda. Slušný prostor je také zasvěcen fenoménu takticky-špionážně-akčních her podle Toma Clancyho (věděli jste, že Tom Clancy se japonsky řekne Hideo Kojima?), nové hře podle komiksu se superslavným (právem) Wolverinem. Několik stránek je pak naplněno méně známými (jak pro koho) tajnůstkami úspěšných PS2 her.

Recenzím samozřejmě vévodí závody Toca Race Driver (8/10), pozornost si ale zaslouží i akce z prostředí Pouštní bouře Conflict: Desert Storm (8/10) a především překvapivě děsivá (a dobrá) Project Zero (také 8/10). Soudě podle těchto hodnocení je FFX ( se stejným hodnocením) docela průměrná hra (nebo je na PS2 tento měsíc k mání hned několik do dějin se zapisujících her)… ale nechme toho. Zájem ve vás možná vzbudí i báječná (dle mého soudu) dinosauří akce pro světelnou pistoli s velkou mírou svobody pohybu Dino Stalker (mix Gun Survivora a Dino Cisis) nebo motokros MX Superfly. Na druhou stranu vás jen ztěží zaujme Men In Black 2.

Kultura se zabývá především novou DVD verzí klasického filmu Predátor, dále například posledními díly komikové série Sin City Franka Millera (recenzi na jednu z těchto „k životu nezbytných“ knih můžete najít i na Doupěti) nebo časopisem ABC (kde jsou ty časy… ). Nechybí ani nášup cheatů a návod na Medal Of Honor. Krátký komentář F. Starmana k „značkovým“ postavám a jménům a jejich použití pro zvýšení zájmu o hry shrnuje dobře známá fakta a oblíbená sekce vtipných zahraničních reklam na hry rozesměje určitě každého (hráče). V závěru časopisu najdete povídání o matce všech plošinovek Dokey Kong a dvě stránky věnované dopisům, kterých tentokrát bylo údajně nějak moc (nebylo to tím, že hlavní cena za nejlepší dopis byla speciální edice Final Fantasy X?) a nějak moc jich bylo od dívek (nebylo to tím, že hlavní cena za nejlepší dopis byla speciální edice Final Fantasy X?). Ten,který vyhrál dopis měsíce, za to však určitě stojí.

OPS2 si nadále udržuje svoji kvalitu a běžný čtenář má (mimo jiné především díky přiloženému DVD s trailery – pečlivě vystříhanými na efekt) stoprocentní pocit, že PS2 doslova bombarduje jeden hit za druhým a že tato konzole zažívá svá nejlepší léta (což je jistě pravda). Jsem nicméně velmi zvědavý na slibované změny v příštím, sedmém čísle. To by mělo přinést především Time Splitters 2 (recenze a demo) a mnoho dalšího. Nezbývá, než se připravit na skutečně náročné září (pro oči a peněženky)!

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 16 N/A
Microsoft oficiálně: Xbox Series X bude za 499 dolarů, Series S za 299 dolarů

Microsoft oficiálně: Xbox Series X bude za 499 dol…

Tak to máme černé na bílém.

8.  9.  2020 | | 3 N/A