Oficiální UT Bonus Pack

Již delší dobu hoši z Epic Games slibovali svým příznivcům vydání oficiálního bonusu, který tým vývojářů a designérů Unreal Tournamentu věnuje zdarma jako dík za podporu, která se této hře z řad hráčů dostala. V pátek konečně skončil předlouhý čas očekávání a UT Bonus Pack byl vypuštěn do sítí Internetu.
Oficiální UT Bonus Pack
Již delší dobu hoši z Epic Games slibovali svým příznivcům vydání oficiálního bonusu, který tým vývojářů a designérů Unreal Tournamentu věnuje zdarma jako dík za podporu, která se této hře z řad hráčů dostala. V pátek konečně skončil předlouhý čas očekávání a UT Bonus Pack byl vypuštěn do sítí Internetu. Má 13,8MB a můžete si jej stáhnout třeba odtud.

O tom, zda stojí za to žhavit linku není pochyb. Bonusový balík obsahuje celkem 11 map (7 pro deathmatch a 4 pro CTF), vesměs velice dobrých a perfektně zpracovaných. škoda jen, že nejsou zastoupeny i další herní režimy. Deathmatchové mapy obsahují i některé nové prvky jako třeba laserové paprsky. Mapy CTF jsou většinou orientovány na hru většího počtu hráčů, od šestnácti nahoru. To poznáte podle šestnáctky v názvu tří CTF map ze čtyř. Došlo i k jedné znatelné úpravě vlastní hry, kdy naskočení botů do hry proběhne prakticky okamžitě, takže už nezažíváte nepříjemné cukání, které provázelo postupné naskakování do hry v minulosti.

Další součástí balíku jsou tři nové hráčské modely. Jedním je čtyřruký obyvatel Nali, známý z prvního dílu Unrealu, dále je to Skaarj Hybrid a Nali WarCow. Každý model má možnost navlečení několika skinů a rovněž je typický poněkud odlišným chováním v boji.

Úplnou novinkou je pak sada šesti mutátorů zvaných Relics (obecně se takové předměty nazývají power-upy, protože vám zvyšují některé schopnosti). Jsou to předměty, které se povalují různě po mapě a jejich sebráním získáte nějakou šikovnou vlastnost. Každý Relic je proveden jako samostatný mutátor, takže si můžete sami zvolit, které do hry zařadíte a které ne. Zvláštností je to, že můžete nést pouze jeden takový power-up. Hra umožňuje i nastavit klávesu pro odhození power-upu v případě, že si chcete sebrat jiný. To je třeba provést přiřazením (nabindováním) klávesy k této činnosti. Do konzole je nutné zapsat SET INPUT Q mutate TossRelic. Q je klávesa, které to chci přiřadit. Po jejím stisknutí to odhodí to, co nesu (více informací o bindování kláves a práci s console se dočtete na unreal.epicgames.com.

Ve hře najdete Relic of Strength (síla), Regeneration (obnova zdraví), Defense (obrana), Speed (rychlost), Redemption (spása – zde přemístění) a Vengeance (pomsta). První čtyři jsou vcelku jasné, Redemption funguje tak, že v případě vašeho většího poranění jste automaticky teleportováni na jiné místo v mapě. Vengeance vás sice nijak neochrání, za trest ale po vašem zabití dojde po 1,5 vteřině k výbuchu, který může toho, kdo si vás troufl sejmout, pěkně zranit. Další zvláštností relikvií je to, že nezůstávají na svém místě po celou hru, ale pokud je chvíli nikdo nesebere, tak se samy přemístí na jiné místo na mapě.

Je toho celkem dost a kvantita je znásobena vysokou kvalitou a originalitou. Takže pro příznivce Unreal Tournamentu jasná volba – download nebo druhá varianta pro ty, jejichž internetové připojení by pod celkovou velikostí programu tiše skomíralo, využití služeb serveru VypalCD.cz, kde si lze nechat daný power-up spolu s dalšími 630 MB programů a utilit zaslat až domů za relativně nízkou cenu. Zkuste to a uvidíte...

Jízdní řády Bileto

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fotorežimu krásy peruánské džungle

Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fot…

Nejnovější Tomb Raider možná není nabitý akcí, jako historický výlet do Mayské minulosti však poslouží skvěle.

23.  9.  2018 | | 1 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A
Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky, žádná akce (recenze)

Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky…

Reboot Tomb Raidera dospěl do svého zdárného konce a nám chybí jeho začátek.

14.  9.  2018 | | 9 N/A