Oficiální UT Bonus Pack

Již delší dobu hoši z Epic Games slibovali svým příznivcům vydání oficiálního bonusu, který tým vývojářů a designérů Unreal Tournamentu věnuje zdarma jako dík za podporu, která se této hře z řad hráčů dostala. V pátek konečně skončil předlouhý čas očekávání a UT Bonus Pack byl vypuštěn do sítí Internetu.
Oficiální UT Bonus Pack
Již delší dobu hoši z Epic Games slibovali svým příznivcům vydání oficiálního bonusu, který tým vývojářů a designérů Unreal Tournamentu věnuje zdarma jako dík za podporu, která se této hře z řad hráčů dostala. V pátek konečně skončil předlouhý čas očekávání a UT Bonus Pack byl vypuštěn do sítí Internetu. Má 13,8MB a můžete si jej stáhnout třeba odtud.

O tom, zda stojí za to žhavit linku není pochyb. Bonusový balík obsahuje celkem 11 map (7 pro deathmatch a 4 pro CTF), vesměs velice dobrých a perfektně zpracovaných. škoda jen, že nejsou zastoupeny i další herní režimy. Deathmatchové mapy obsahují i některé nové prvky jako třeba laserové paprsky. Mapy CTF jsou většinou orientovány na hru většího počtu hráčů, od šestnácti nahoru. To poznáte podle šestnáctky v názvu tří CTF map ze čtyř. Došlo i k jedné znatelné úpravě vlastní hry, kdy naskočení botů do hry proběhne prakticky okamžitě, takže už nezažíváte nepříjemné cukání, které provázelo postupné naskakování do hry v minulosti.

Další součástí balíku jsou tři nové hráčské modely. Jedním je čtyřruký obyvatel Nali, známý z prvního dílu Unrealu, dále je to Skaarj Hybrid a Nali WarCow. Každý model má možnost navlečení několika skinů a rovněž je typický poněkud odlišným chováním v boji.

Úplnou novinkou je pak sada šesti mutátorů zvaných Relics (obecně se takové předměty nazývají power-upy, protože vám zvyšují některé schopnosti). Jsou to předměty, které se povalují různě po mapě a jejich sebráním získáte nějakou šikovnou vlastnost. Každý Relic je proveden jako samostatný mutátor, takže si můžete sami zvolit, které do hry zařadíte a které ne. Zvláštností je to, že můžete nést pouze jeden takový power-up. Hra umožňuje i nastavit klávesu pro odhození power-upu v případě, že si chcete sebrat jiný. To je třeba provést přiřazením (nabindováním) klávesy k této činnosti. Do konzole je nutné zapsat SET INPUT Q mutate TossRelic. Q je klávesa, které to chci přiřadit. Po jejím stisknutí to odhodí to, co nesu (více informací o bindování kláves a práci s console se dočtete na unreal.epicgames.com.

Ve hře najdete Relic of Strength (síla), Regeneration (obnova zdraví), Defense (obrana), Speed (rychlost), Redemption (spása – zde přemístění) a Vengeance (pomsta). První čtyři jsou vcelku jasné, Redemption funguje tak, že v případě vašeho většího poranění jste automaticky teleportováni na jiné místo v mapě. Vengeance vás sice nijak neochrání, za trest ale po vašem zabití dojde po 1,5 vteřině k výbuchu, který může toho, kdo si vás troufl sejmout, pěkně zranit. Další zvláštností relikvií je to, že nezůstávají na svém místě po celou hru, ale pokud je chvíli nikdo nesebere, tak se samy přemístí na jiné místo na mapě.

Je toho celkem dost a kvantita je znásobena vysokou kvalitou a originalitou. Takže pro příznivce Unreal Tournamentu jasná volba – download nebo druhá varianta pro ty, jejichž internetové připojení by pod celkovou velikostí programu tiše skomíralo, využití služeb serveru VypalCD.cz, kde si lze nechat daný power-up spolu s dalšími 630 MB programů a utilit zaslat až domů za relativně nízkou cenu. Zkuste to a uvidíte...

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A