Old School RuneScape: nostalgické fantasy ožívá (mobilní recenze)

Diskuze čtenářů k článku

Zezima  |  14. 01. 2019 10:05

Old School RuneScape je opravdu nostalgie, ale už bych se k němu nevrátil. Oproti současné verzi (kterou lze také hrát na mobilu) má dost omezené možnosti, když vezmete v úvahu, že velké aktualizace vychází pro tuto hru cca každé 3 měsíce a ta hra se od Old Schoolu postupně posunula úplně jinam.
V současnosti se k Runescape vracím tak jednou za rok / dva roky, kdy se v létě vyplatí koupit si 3 měsíce členství za cenu dvou. Často mě pak dělá problém se zorientovat, musím vždy prolétnout důležité novinky za rok až dva zpět.
Chápu, že nováček se nedokáže zorientovat po několik měsíců, protože toho obsahu je tam prostě moc. Mít na pozadí otevřenou Runescape wiki je pro nováčka téměř nutnost (i já jako veterán ji často používám, kdo by si pamatoval třeba všechny ty slabiny monster, nebo nejrychlejší cestu do dané lokace, teleportační kódy fairy ringů, kde sehnat potřebnou věc a podobně).

Co se píše ohledně toho skillení je to naprostá pravda, je to běh na hodně dlouhou trať. S touto hrou vznikl dokonce termín AFKing (česky AFKování), kdy skill trénujete tím způsobem, že jednou za 5 min kliknete a činnost se často provádí sama (nelze tak trénovat vše, ale tak polovina skillů na vysokém lvl určitě), nicméně s lvl 80+ získáte další úroveň skillu třeba po půl dni AFKování.
Na to že to hraji příležitostně už od roku 2006, tak u poloviny z 27 skillů jsem ještě nedosáhl maximální skill 99 (u tří skillů až 120). A chybí mi asi třetina questů.
Dosáhnout max skill lvl 99 je brutalita, když vezmete v úvahu, ze po dosažení lvl 92 jste co se xp týká na poloviční cestě k 99.

 |   |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: další lednové slevy a Star Wars zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: další lednové slevy a …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

15.  1.  2021 | |2 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce