Olympiáda se snaží zaujmout fanoušky esportu. Výběr her v oficiálním turnaji je ale docela bizarní

Už dlouhá léta se vedou debaty o tom, jestli esport patří na Olympijské hry nebo by jejich součástí měly zůstat jen tradiční sporty. Pořadatelé očividně už znají odpověď, protože byl oznámen oficiální turnaj Olympics Esports Series 2023. Pokud ale očekáváte, že se budou hrát hry, které v esportovém prostředí vidíme tradičně, tak jste na omylu. 

Jaké hry uvidíme na OES 2023?

Pořadatelé Asian Games na rozdíl od Olympiády pochopili, že aby zaujali fanoušky esportu, tak během turnaje nesmí chybět hry jako League of Legends, Dota 2, FIFA nebo Street Fighter V. Zatímco tady máme ve většině případů úplně neznámé tituly. Chápeme, že se hru vždy snaží spojit s nějakým sportem z reálného světa, ale tohle není ta správná cesta. 

Zúčastnit se mohou amatéři i profesionálové. Stačí se zapojit do kvalifikací na oficiálních stránkách. Můžete zkusit štěstí ve vícero hrách. Celá událost se rozjela 1. března a kvalifikace se uzavřou 15. května. OES 2023 pak vyvrcholí v Singapuru, kde se od 22. do 25. června bude konat finále, kde už budou hráči fyzicky na místě soupeřit o medaile. 

Není to poprvé, co pod značkou Olympiády vzniká podobný turnaj. Jejich Olympic Virtual Series z roku 2021 s pěticí disciplín ale neudělaly moc velký dojem a nemyslíme si, že se s letošním turnajem něco výrazně změní. 

Zdroj: Olympics

Váš názor Další článek: Projekt Czech Gamers zkoumá pozitivní přínos hraní. Zapojte se do výzkumu hráčů onlinovek

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,