Omikron: The Nomad Soul - první dojmy a screenshoty

Komu se zdá jeho život zmatený a nepřehledný, měl by si počkat na Omikron a potom možná svoje názory přehodnotí. Hlavní hrdina tady totiž o sobě neví téměř nic.

Věříte na převtělování duší? Chtěli byste se v příštím životě narodit jako ... jako někdo jiný? A máte už pohromadě kritéria, jak by měla vaše další reinkarnace vypadat? Pokud ano, tak vězte, že až k té velké události jednou dojde, pravděpodobně si vůbec nebudete moci vybírat. Stejně jako hlavní hrdina nejnovějšího počinu od Quantic Dream.

     

Takže zpátky k našemu hrdinovi. Vlastně to ani nebyl žádný hrdina, dokud se mu nepřihodila ta nemilá věc, která jeho životu dodala úplně jinou dimenzi. Přesněji řečeno to bylo naopak: jiné dimenzi dodala jeho život. Náhle a bez varování byl ten chudák přenesen na neznámé místo do neznámé doby, a spolu se svým starým tělem ztratil i své staré vzpomínky. Přenesena byla totiž jen jeho duše a jakkoliv se to ze začátku zdá šokující a nepochopitelné, v průběhu hry se mu to stane ještě mockrát. Výchozí pozice pro něj tedy nevypadá moc růžově: neví kde je, neví proč tam je a co tam má dělat, a jako by toho nebylo dost, neví ani, kdo je.

Na všechny výše uvedené otázky se vlastně budete pokoušet nalézt odpověď po celou dobu hraní. Omikron: The Nomad Soul je koncipován do tak futuristického prostředí, že v něm vypadá divně úplně všechno. Holt jiná dimenze, jiný mrav.

     

Jedinou vaší radostí v tom cizím nehostinném světě bude (kromě likvidačních praktik) střídání těl. V tak prekérní situaci, v jaké se nacházíte, rozhodně oceníte, až budete moci před blížící se smrtí přeskočit do nového zdravého těla. Vaše duše se tímto způsobem může stěhovat kdykoliv, když bude pro postup ve hře zapotřebí schopností a dovedností, které zatím nemáte, ale někdo jiný už ano. Rychlejší než výuka požadované techniky je proto uchvácení těla někoho, kdo onu věc ovládá (a kromě toho je to i daleko zábavnější).

     

Z dostupných informací se zatím neodvážím dělat žádné ucelené závěry, ale minimálně ty duševní přesuny vypadají zajímavě, a protože Omikron má vyjít už koncem letošního roku, nepotrvá to dlouho a budeme vědět, jestli i ten zbytek stojí za to.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole