Oni – další third person akce na obzoru

Fakt, že s hrami viděnými ve stylu tzv. třetí osoby se v poslední době roztrhl pytel, jsem v uplynulých týdnech několikrát zmiňoval. Nebylo by tedy od věci zaměřit pozornost i na jiné žánry, ale nechat bez povšimnutí titul pojmenovaný Oni by bylo velkou chybou.
Oni – další third person akce na obzoru
Jsou tituly, které nesou označení „očekávaný“. Oni je „velmi očekávaná“ hra od chvíle, co se o ní objevily první zmínky v herních magazínech a na Internetu. Proč? Většina herních redaktorů shrnuje poznatky o této hře do věty: „Oni je přesně to, co si představujete pod pojmem inovativní a originální hra“. Z těchto slov je zřejmé, že tento titul sebou nese nové prvky, v akčních hrách dosud neviděné. Máme se tedy na co těšit?

Oni je označována poněkud neobratně a dlouze jako „3D full-contact action-combat“. Nevím, co nám tím autoři chtějí sdělit, ale patrně nebudu daleko od pravdy, když si budu myslet, že i tak chtějí upozornit na odlišnost svého díla od stávající nabídky.

Logo hry.Oni znamená v japonštině duch.

Stejně jako v jiné, starší a slavnější 3D akci o čtyřech dílech ;-), bude i zde hlavní postavou hrdinka – pojmenovaná Konoko. Pokud vám její jméno zní japonsky, máte pravdu. Celá hra, ač vyvíjená v USA poměrně neznámým týmem Bungie, je dělána ve stylu manga comicsů. Ty, jak je všeobecně známo, mají svůj původ právě v zemi vycházejícího Slunce.

zatím to na žádné nové nápady nevypadá, ale zůstaňte s námi, po reklamě jsme zpět…

Zelenooká hrdinka, stane se z ní druhá Lara Croftová?„Moment, ještě chvilku, razítko mojí podrážky bude za pár vteřin.“
Přestože v některých magazínech se objevil názor, že tato hra bude kombinací 3D akce a adventury, autoři o něčem takovém nechtějí ani slyšet – Oni bude z devadesáti procent akční hra, tedy žádné složité zákysy nad nimiž strávíte noc a nedostanete se dál. Když k tomu přidáme dobrou hratelnost (a mouku, tvaroh), máme myslím zaděláno na velmi slušnou hru (nebo buchty?). Ale zpět k avizovaným inovacím. Konoko bude například schopná vyrazit nebo vykopnout protivníkovi z ruky jeho zbraň, sebrat ji a použít ji proti němu. Maličkost, ale právě takové drobnosti dělají hry zajímavějšími. To samozřejmě není jediná novinka, s níž chlápci z Bungie míní přijít, podle jejich slov jich bude celá řada, ale máme se prý nechat překvapit :-).

Jeden z protivníků.Mamograf budoucnosti.
O příběhu nejsou k dispozici prakticky žádné bližší informace. Co víme – Konoko pracuje pro zvláštní policejní jednotku zasahující proti zlodějům technologií a jejím úkolem je bojovat proti zločineckému syndikátu. Přeloženo do pařanštiny – standardní 3D řež, ale pravděpodobně velmi zábavná a kvalitně provedená.

Oproti stávajícím i připravovaným titulům bude vylepšená i grafika, jež bude využívat novou techniku nazvanou „interpolation animation“. Opět se jedná o pojem, který je běžnému smrtelníkovi nevysvětlitelný, ale v zásadě by tato invence měla přinést daleko lepší kontrolu nad vámi řízenou postavou (jak to souvisí s grafikou se mě neptejte, ale je to tak). Vizuální stránka hry bude vylepšena o stíny generované podle aktuální pozice postav (real-time shadows). Samozřejmostí je také propracovaný fyzikální systém – vaše rozeběhnutí bude pomalejší než opravdový běh a zastavení v plné rychlosti by také mělo trvat déle, než zastavení v mírném poklusu.

Zajímavě se jeví také vaši nepřátelé. Nemělo by se už jednat o tupá monstra, která vám jednotlivě nebo po skupinkách naběhnou pod kudlu, ale o myslící bytosti. Pravděpodobně se tedy dočkáme i skupinových útoků, útoků ze zálohy, pastí, léček a mnoha dalších fíglů, mezi nimi například i překážek, jež vám nepřátelé budou klást do cesty. O jejich inteligenci svědčí i schopnost pronásledování, která by měla být rozhodně propracovanější než dosud známé „zahnu za roh a jsem v pohodě“.

„Utíkejte, nebo vás z toho kutlochu vyženu sama!“I když svítí modře, je taky zlej, věřte tomu.
Jestliže v jiných hrách znamenají zamčené dveře nevyřčenou, ale přesto jasnou hlášku „hledej klíč“, v Oni to tak být nemusí. Bude záležet jen na vás, jestli budete mít chuť vydat se do dalších lokalit hledat klíč a následně projít bez povšimnutí dál nebo způsobit hluk použitím hrubé síly, ale projít okamžitě.

Rodinné foto se strýčkem a tetičkou. Zrovna mastíme disko.Ten nalevo je asi hodně vzteklej… :-)
Ačkoliv k mnoha hrám je v současné době přidáván editor úrovní, u Oni se s něčím takovým nepočítá. Levely jsou dělány na profesionálních CAD systémech a implementace jejich tvorby do programu by, podle slov autorů, byla více než obtížná.

„Kam jsem zaparkovala svoji káru?“ Nojo, ženská…Ten design by nebyl špatný ani ve skutečnosti.
O editor levelů tedy budeme ochuzeni, ale o multiplayer zcela určitě ne. Počítá se jak s deatmatchovou, tak s cooperative variantou boje.

 Pěkný barák.„Nevystrkuj na mě tu svoji…!“
Hra měla původně vyjít na konci loňského roku, pak byla tradičně o nějakou dobu odložena. Kdy se objeví u nás není zatím známo.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 13 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A