Onlajnoví The Sims budou revolucí

Obrovský celosvětový úspěch "sociální" strategie The Sims si vynutil již tři datadisky. Začala se plánovat hra podobného ražení - SimsVille, která však byla nakonec zrušena. Chystají se Sims 2. A co víc, chystají se také The Sims Online, tedy online verze simáckého světa, do které se budou moct zapojit díky Internetu najednou desetitisíce hráčů z celého světa a prožit tam svůj virtuální život.
Onlajnoví The Sims budou revolucí

Otcem většiny Sim her, včetně takových jako SimCity, SimEarth, SimAnt, SimCity2000, SimCopter a samozřejmě The Sims, je Will Wright, spoluzakladatel kalifornské společnosti Maxis Software. Právě on je, díky četným rozhovorům pro herní tisk, zatím téměř jediným zdrojem většiny dostupných informací o The Sims Online, včetně těch, které naleznete v tomto preview.

The Sims Online byli poprvé oznámeni na loňské výstavě Electronic Entertainment Expo. Že se jedná o skutečně ambiciózní projekt, o tom není třeba příliš dlouze diskutovat. Co tedy Sims Online nabídnou? Hráči zde konečně dostanou možnost soužití s opravdovými, živými Simáky, nikoliv pouze těmi řízenými počítačem. Každičká postavička v Sims Online bude totiž reprezentována skutečným člověkem, který bude ovládat její chování, jednání, emoce, prostě všechno. Bude ji mít takříkajíc "pod palcem".

Ale vezměme to pěkně od začátku - v obchodě si v krabici koupíte Sims Online (za obvyklou cenu), nainstalujete a zaregistrujete se. Tak dostanete přístup k účtu, na kterém bude možné mít maximálně tři různé postavy. Každá tato postava pak získá přístup do obrovského virtuálního universa tvořeného minimálně dvaceti různými servery (či shardy, jak se u online her nazývají). Každý server představuje jedno město - váš Sim se bude moct stát obyvatelem jednoho z nich a v něm pak začít svůj bohatý, v podstatě ničím neomezovaný virtuální život. Ještě předtím si ale samozřejmě budete muset zvolit fyzický vzhled svého Sima, jako barva vlasů, tělesná stavba, rysy obličeje, a tak dále - ale to je již známá záležitost.

The Sims Online The Sims Online

Základním hmotným majetkem každé postavy bude její obydlí, které bude moct mít každá postava pouze jedno v celém "vesmíru" (tedy vybraném městě). Města poskytují místo až pro 50 000 různých budov, takže teoreticky může mít jedno město až 50 000 obyvatel, což násobeno dvaceti dává rovný jeden milion obyvatel Sim universa. Postavené obydlí bude možné vybavit nepřeberným množstvím předmětů, od naprosto běžných, jako jsou televize, nábytek, a tak dále, po tzv. "rare" předměty, na kterých se teprve ukáže, jak je který Sim - či postava, jak chcete - bohatá, případně majetná. Ovšem váš dům nebude muset být nutně pouze obytného typu - Simové si budou moct budovat i budovy pro "byznys", tedy třebas kasina nebo kluby. Když si zajistí dostatek platících návštěvníků, mohou rychle zbohatnout, a za vydělané peníze kupovat právě ony vzácné (rare) předměty nebo rozšiřovat svůj dům či podnik. Pokud vás ale podnikání neláká a spíše byste chtěli vytvořit třebas se svými přáteli nějakou menší společnost lidí se stejnými zájmy, není nic lehčího - jednak můžete mít své spolubydlící, druhak můžete vytvářet zájmové kluby a do třetice i celá sousedství. Kluby a sousedství si zvolí své vůdce, kteří dostanou speciální práva ve hře. Například taková, že můžete nechat svůj dům přístupný po dvacet čtyři hodin sedm dní v týdnu. Takovou možnost jiní Simové mít nebudou - jejich obydlí budou přístupná pouze tehdy, když oni sami budou se svou postavou online (nebo tehdy, když budou mít spolubydlící, kteří budou zrovna v tu dobu online). A proč je tak důležité být "otevřený" pro ostatní? Protože právě ostatní vám mohou zajistit jednak bohatství a druhak, a to je hlavní, slávu. Mohou ohodnotit váš dům, podnik nebo klub a doporučit jeho návštěvu ostatním svým známým. Ti jej doporučí další a dalším a za chvíli se z vašeho kasina může stát nejvyhlášenější podnik ve městě, ve kterém se scházejí ti nejbohatší, nejslavnější, nejoblíbenější Simové. Prostě stejně jako v reálu. Will Wright to také přirovnal k webovým stránkám - když uděláte pěknou webovou stránku se zajímavým obsahem a dobře se o ni staráte, můžete čekat, že se rychle stane známou a navštěvovanou. A to samé bude platit o obydlích/podnicích vašich postav v Sims Online.

Velké množství hráčů v jednom městě ale může představovat jisté nebezpečí. Někteří z nich mohou být poněkud, nu řekněme "nepřizpůsobiví" či si špatně zvolíte své spolubydlící, prostě vám začne jejich přítomnost vadit. Není nic jednoduššího - svoláte schůzi všech obyvatel domu a tam rozhodnete, zda s vámi onen nepohodlný Sim smí nebo nesmí zůstat. Dále bude také možné tvořit seznamy "nepohodlných" Simáků, řekněme odpadlíků, kteří většinou tropí neplechu a jejich návštěva ve vašem domě není žádoucí.

The Sims Online The Sims Online

Důležitou součástí Sims Online bude zaměstnání čili práce, ona v reálném životě často tolik opovrhovaná, avšak nepostradatelná činnost. Ta bude z převážné části založena na spolupráci více Simů. Jistě, budou existovat i samotářské profese, ale daleko více půjde o rozpoznání schopností ostatních Simů a jejich správné přiřazení k různým činnostem. Zajímavé je, jak bude řešen pohyb mezi jednotlivými budovami ve městě - Maxis na to šel totiž jednoduše. Nebudete se zbytečně zdlouhavě pohybovat s postavičkami, nýbrž si vyvoláte mapu, zmenšíte ji na požadované měřítko a kliknete právě na tu budovu, kam chcete jít.

Co všechno bude možné v Sims Online dělat? Všechno! Bude se moct ženit/vdávat, tleskat, tančit, jít na kafe, provozovat obchod, hrát šachy nebo karty, zahradničit, prostě všechno, co si zamanete. The Sims Online budou postaveni na základech původních The Sims a všech datadisků, takže se zde dočkáte jak obrovského množství předmětů, tak i sociálních interakcí, a další záležitostí, které byly dostupné v původních hrách. Celkem by se zde mělo objevit sedmkrát víc předmětů než v původních Sims. Navíc však bude přidáno dalších 64 společenských interakcí, některé nové předměty, emoce, a další novinky. Vydání hry se plánuje na druhý kvartál tohoto roku, takže když budu hodně skeptický, počítám, že do prázdnin by mohla běžet alespoň betaverze.

Oficiální stránky The Sims Online: http://thesimsonline.ea.com/.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

včera | | 16 N/A
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Microsoft oficiálně: Xbox Series X bude za 499 dolarů, Series S za 299 dolarů

Microsoft oficiálně: Xbox Series X bude za 499 dol…

Tak to máme černé na bílém.

8.  9.  2020 | | 3 N/A