OPS2, 32. číslo – zahrajte si Killzone

První, co vás napadne po zakoupení nejnovějšího čísla OPS2, bude doběhnout rychle domů a vrazit DVD do chřtánu vaší černé oblíbenkyně. Zahrát si dva roky opěvovaný „halo-killer“ a nejočekávanější FPS pro PlayStation 2 měsíc před vydáním hry, tomu se prostě nedá odolat. OPS2 ale nabízí za sníženou cenu mnohem víc, než demo Killzone. Na obsah aktuálního čísla se nyní podíváme společně.
OPS2, 32. číslo – zahrajte si Killzone

Oficiální PlayStation 2 Magazín (OPS2)
Vydává: Vogel Burda
Počet stran: 100
Cena: 248,- Kč/ 396,- Sk
Internetové stránky časopisu:
www.ops2.cz

Fotbalová obálka nejnovějšího čísla Oficiálního PlayStation 2 magazínu s pořadovým číslem 32 je na místě: kromě toho, že vyšel „pro změnu zase o něco lepší díl nejlepší fotbalové hry na planetě“ (řeč je o Pro Evo 4), naleznete v aktuálním OPS2 také recenzi jeho největšího konkurenta ze stáje Electronic Arts i několika fotbalových manažerů. Fotbal světem vládne, jak se zdá, a videohry tento fakt věrně odrážejí.

OPS2 se nyní prodává za sníženou cenu 248,- Kč, což kompenzuje absence pevného obalu na přiložené DVD. Noví předplatitelé mají možnost dostávat svůj časopis za tuto cenu po celý další rok (cenová akce nevydrží déle, než tři čísla), navíc ještě o kousek výhodněji (186,- Kč) a s hrou dle svého výběru zdarma.

Trpělivost přináší růže

Tentokrát pořádně zvrácený Otvírák vás pobaví desítkou důvodů, proč z vás hraní videoher udělá borce v očích žen. Samozřejmě ani jeden z nich nedává smysl a přiznejme si, ženy prostě na svoji herní závislost či zdatnost nesbalíte. Ještě o kousek vtipnější je nicméně reklama s „mladičkými kozičkami“ na protější stránce.

Novinkovou rubriku TNT zahajuje oslavná dvojstránka, potvrzující kromě jiného několika krásnými screenshoty návrat PS2 legendy jménem ICO. Nepřímý druhý díl, nazvaný Wanda And Collossus, vypadá na první i tisící pohled stejně stylově, zamyšleně a procítěně. Podle některých jde o vrchol estetického citu a práce s PS2 hardware. Další stránky se věnují nové PSTwo (která se ale překvapivě nejmenuje PSTwo), mazlíkovi čtyřikrát menšímu než původní PS2, zaplavujícímu právě v tyto dny naše obchody.

Dočtete se o zajímavých nově ohlášených titulech, z nichž rozhodně stojí za zmínění fascinující titul Lego Star Wars, drsná FPS akce Roll Call, horor na moři od Ubi Softu s titulem Project Cold Fear nebo třeba Rogue Trooper podle drsného komiksu. Na vánoce se na nás chystá také druhý díl Eye Toy a Singstar.

Call Of Duty konečně dorazí

Svojí primitivní akční hratelností proslavená Call Of Duty v listopadu konečně dorazí tam, kam patří – na konzoly. Nutno podotknout, že na obrázcích vypadá hra stejně velkolepě (množství postav na bojišti, efekty explozí a celková živost a masovost všech scenérií) jako PC originál. Jsem upřímně zvědavý, jak tohle bude vypadat v pohybu, o úspěchu hry nicméně nemám nejmenší pochybnosti.

Očekávaná hra Devil May Cry 3 se na internetu proslavila zřejmě nejstahovanější ústřední písní, jakou tento rok nějaká hra měla (song „The Devil´s Cry“ od neznámé dark-metalové kapely tvořil doprovod jednoho z posledních trailerů na hru), nelze jí ale upřít, že zaujme i mnoha dalšími vlastnostmi – od fascinující přehlídky asijských bojových umění po citelně nejdivočejší akci na PS2 nebo stylové gotické prostředí. Zdá se, že nejslavnější akční hra pro PS2 se po nezdařeném druhém dílu dostala zpět do formy a vrací se ve velkém stylu. Bohužel pro Evropu až v březnu 2005.

Další tituly, na které se OPS2 zaměřuje v rubrice preview na přání, jsou Need For Speed Underground 2 (nabízející celé město místo jednotlivých okruhů a vycházející v listopadu), atmosférická akce Shadow Of Rome, vykrádající film Gladiátor, komiksové RPG X-Men Legends, rubačka King Arthur, očekávané pokračování městské akce Getaway 2, FPS Goldeneye a další.

Velké ryby

Tématické články zahajuje TimeSplitters: Future Project. Bez diskuze nejúspěšnější multiplayerová FPS se potřetí pokusí lepším přístupem ovládnout také vody singleplayerové zábavy, a že má tahle série hodně fanoušků, nálada a očekávání před uvedením hry na trh jsou opět silně optimistické. Znovu budeme cestovat napříč časem a střílet tak všemi možnými zbraněmi v minulosti, budoucnosti i mezi nimi a v údajně propracovaném příběhu narazíme mimo jiné na „setkání svých dvou já z různých časových rovin“.

V příhodně nazvaném článku „Konečná“ se na pěti stránkách dočkáte definitivního shrnutí důvodů, proč se nejprodávanější videohrou tohoto roku stane GTA: San Andreas. Důvody jsou to jistě přesvědčivé a nikdo z redakce si nedovoluje o monumentálnosti této hry pochybovat. Menší tématický článek se z nostalgie věnuje novým dílům plošinovek se starými dobrými hrdiny Crashem a Spyrem. Nicméně jak se zdá, PS2 má své nové hrdiny (Jak, RaC) a pro staré přátele již není na slunci místo.

Zelená je tráva… říjnové recenze

Pro Evoluton Soccer 4 opět dokázal, že jde o nejzábavnější herně-fotbalovou sérii na světě a devítková recenze vám nedovolí tento fakt zpochybňovat. Fifa 2005 vedle toho skončila s hodnocením 7/10, přesto nelze pochybovat o tom, že licencovaná jména opět přitáhnou dostatek fanoušků na to, aby nejstarší herní fotbal přežil do dalšího ročníku a mohl se poučit z chyb či naopak z výhod protivníka.

Smršť „osmiček“: hodnocení 8/10 uzavírá recenzi kreslené stealth-plošinovky Sly 2, fascinující pouliční mlátičky Def Jam: Fight For New York, ještě komplexnější, živější a zábavnější skateboardingové hry THUG2, příjemně hratelný a dokonale stylový box Rocky Legends, příběhovou závodní hru Toca Race Driver 2 a fotbalový manažer LMA Manager 2005.

Mezi recenze s nižším hodnocením překvapivě spadly takové pecky, jako Mortal Kombat: Deception (6/10), fanoušky japonských RPG netrpělivě očekávaný trhák na 2 DVD (!) od Square-Enix, Star Ocean: Till The End Of Time (7/10), našlapaná rubačka ze světa Forgotten Realms Demon Stone (7/10) nebo přitažlivý Terminator 3: The Redemption, prodávaný za  budgetovou cenu (6/10). Šestku si také odnesla konzolová konverze českého hitu Vietcong s podtitulem Purple Haze.

Zahrajte si Killzone!

Pokud jste byli na Invexu, pak vás možná hratelná ukázka Killzone zklame – jde o (necelou) jedinou úroveň bez oněch působivých filmových animací. Můžete si ji ale zahrát za všechny tři postavy (= různé zbraně) a hlavně, pokud vydržíte mačkat v titulním menu nahoru a dolu, aby se demo nevypnulo, pak uslyšíte kompletní desetiminutovou ústřední melodii hry, která skutečně stojí za to! Jinak se Killzone hraje skvěle a ještě lépe vypadá, jak už jsme psali v našich prvních dojmech.

Další hratelné ukázky také stojí za pozornost, PES4 netřeba doporučovat, ale třeba takový survival horor Obscure se vynořil téměř odnikud a nabízí přitom perfektní grafiku, animace a atmosféru zlem zamořené americké střední školy. Zahrát si můžete také Rocky Legends, Toca Race Driver 2 nebo Sly 2.

Patří to k věci

Recenze filmových DVD vám doporučí povedený trhák Spider-Man 2 (otázka je, jak by tento film i s prvním dílem vypadal, kdyby nevzniknul po Matrixu:-)) nebo nově zfilmovaný komiks Punisher, uvedený u nás jako „Kat“. Na DVD také vychází Kill Bill 2 nebo šokující Fahrenheit 9/11. Z nové hudby stojí jistě za vyzvednutí nové CD kapely Rammstein, která bude mít v Praze počátkem prosince koncert.

Po dlouhé době najdeme v OPS2 pořádnou porci cheatů a to prosím na samé nové a významné hry, takže podvodníci a sváteční hráči si užijí svoje. Nezapomenutelné okamžiky z her minulosti připomínají fascinující zážitek jménem Silent Hill 2 a speciálně závěrečný střet s Pyramid Headem. „Byl jsem slabý, ale teď to skoncujeme“… památná věta hlavního hrdiny nám rezonuje v hlavě ještě teď. Řezník tentokrát promluví z duše každému z nás, když srovnává podmínky pro hráče u nás a na západě (online konzole, půjčovny her…). Rodokmen rozebírá seriózní závodní hry a dopisové rubrice dominuje nadšení z „britské verze“ DVD, která však z právních důvodů nebude moci být k českému OPS2 nadále přikládána. Příští číslo OPS2 vyjde 10. listopadu a přinese kromě jiného recenzi na Gran Turismo 4.

Diskuze (3) Další článek: Jaké hry jdou v Japonsku nejvíce na dračku?

Témata článku: , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Elektromobily a fotovoltaika. Úplně zadarmo jezdit nebudete, ale FVE a auto je nejlepší kombinace

Elektromobily a fotovoltaika. Úplně zadarmo jezdit nebudete, ale FVE a auto je nejlepší kombinace

Snem každého motoristy je jezdit zadarmo. Víme, že to v důsledku zcela nelze, místo tankování drahého benzínu či nafty ale můžete do auta ládovat elektřinu vyrobenou na vlastní střeše. Jak to funguje v praxi a jaká jsou úskalí?

Jiří Kuruc
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace