OPS2, 33. číslo – předvánoční smršť recenzí

Prosincové číslo Oficiálního PlayStation 2 magazínu přetéká dle očekávání recenzemi předvánočních trháků, kterým jasně kraluje GTA: San Andreas a Prince of Persia 2. Zda časopis udělil druhou „desítku“ ve své historii a co dalšího nabízí na svých stránkách i dvou přiložených DVD, to se můžete dočíst právě zde.
OPS2, 33. číslo – předvánoční smršť recenzí

Oficiální PlayStation 2 Magazín (OPS2)
Vydává: Vogel Burda
Počet stran: 100
Cena: 248,- Kč/ 396,- Sk
Internetové stránky časopisu:
www.ops2.cz

Předvánoční šílenství vypuklo v plné síle a majitelé všech herních platforem si užívají nejočekávanějších titulů roku. Zatímco fanoušci Xboxů zažívají extázi u Halo 2 a PC hráči zase u Half-Life 2, přívrženci nejrozšířenější konzoly na světě si vychutnávají GTA: San Andreas. Recenze v aktuálním čísle Oficiálního PlayStation 2 magazínu vás nenechá na pochybách, že nová GTA stojí za to. Obálku nicméně zdobí Prince of Persia 2: Warrior Within – a také tomto případě rozhodně jde o mimořádnou hru, zasluhující vaši plnou pozornost.

Šéfrdektor OPS2 Farid Starman ve svém úvodníku působivě shrnuje, jaké nadšení některé hry (ehm, například nové GTA) dokáží v den svého vydání vyvolat, dobře se jistě pobavíte také u Otvíráku, který tentokrát rozebírá 11 nejhloupějších námětů pro videohru (GTA s Shakespearovskými dialogy jasně vede, nicméně překlad Solid Snake jakožto Tuhej had pro 4% hráčskou menšinu mi také na tváři vyvolal úsměv:-)).

Retrománie

Už je to tak: trend přicházející z USA dorazil také k nám a letošní vánoce budete mít možnost si zakoupit více sbírek klasických herních titulů, než kdy v minulosti. Vedle mnou netrpělivě očekávané sbírky všech klasických Soniců je to výběr nejstarších arkádových her od Atari nebo hry pro staré konzoly od Midway. Na fanoušky hororů se pak chystá - v Japonsku slušně úspěšný - druhý díl Resident Evil: Outbreak (se zmutovanými zvířaty a květinami, kterým jednoznačně vévodí zombie-slon), potvrzený je vývoj nového Hitmana.

Dalším lákavým titulem ve vývoji je podivně nazvaný horor Demento, v němž se zhostíte role mladičké Fiony a jejího věrného psíka na cestě děsivým domem připomínající sídlo z prvního Resident Evila. Pokračování Morrowindu se chystá také pro PlayStation 3. Vlnu nevole vyvolalo oznámení hry Survivor, která rekonstruuje velké světové katastrofy od potop či zemětřesení po 11. září 2001 v New Yorku. Tvůrci série Delfín Ecco dokončili svoji hru se žralokem a dokoupili k ní licenci Čelistí.

Autorův Tip: Sonic Ultimate Mega Collection – ať si kdo chce říká co chce, tohle byly a dodnes jsou ty nejzábavnější plošinovky na světě: a teď je budeme mít všechny pohromadě na jednom disku za pár korun!

Návrat k tomu nejlepšímu

Ico a Metal Gear Solid. Dva pojmy, které do značné míry ovlivnily úspěšné začátky naší milé PS2 u veřejnosti i novinářů. Ico 2 a MGS3 se na nás chystají začátkem příštího roku a v rubrice Monitor je jim věnováno několik stránek, po jejich pročtení si půjdete rozbalit stan před nejbližší obchod s videohrami. Preview MGS3 představuje všechny bossy ze hry, Ico 2 popisuje fascinující bitvy na těle šéfíků tak obrovských, že slouží jako samostatné herní úrovně, realtime měnící svoji „krajinu“.

Podobný návrat ke zlatému fondu PS2 lze spatřit také ve Final Fantasy XII, které se zřejmě v Evropě dočkáme až za rok. Preview v aktuálním OPS2 víceméně shrnuje dosavadní informace a přidává nádherný artwork viery (něco jako elf s mnohem delšíma ušima:-)) jménem Fran. Jedny z nejhezčích screenshotů naleznete u preview „dámského wrestlingu“ Rumble Rose, fantasticky vypadá Lego Star Wars podle kompletní nové trilogie. Rozhodně slibně působí – hlavně po stránce příběhu a atmosféry – akce z 2. světové války nazvaná Brother In Arms a pro opravdové fajnšmekry a znalce je tu Okami, fascinující umělecké dílo s bílou vlčicí v hlavní roli, maskované do podoby videohry.

Své „ááách“ jistě utrousíte také nad obrázky sněhem pokryté trati z Gran Turisma 4, na slušnou zábavu vypadá arkádovitá akce Destroy All Humans!, v níž se zmocníte role mimozemšťana útočícího na Zemi. Samostatný tématický článek hlouběji představuje „GTA ve válečné zóně“, totiž hru Mercenaries, jejímž obsahem je volný pohyb a nelineární plnění různorodých misí za pomoci rozličných spojenců, zbraní a vozidel ve válečné zóně.

Autorův tip: MGS3 je bez diskuze, ale zkuste se podívat na videa z Okami! Takovou hru jste ještě neviděli. Povinnost pro všechny fanoušky revoluční grafiky a pejskaře.

Recenze GTA: San Andreas a další

Četli jste nějakou zápornou nebo rozpačitou recenzi na nové GTA? Já tedy ne a nejinak je tomu na stránkách OPS2, kde Petr Bulíř vyzvedl hru do nebes a podruhé v historii časopisu tak bylo uděleno hodnocení 10/10 (není bez zajímavosti, že poprvé ji dostalo GTA: Vice City). Kromě již tušených či oznámených věcí vás recenze může překvapit například představením 100% propracovaného simulátoru kulečníku.

9/10 si odnesl také druhý největší hit měsíce – Prince Of Persia 2, který v mnohem temnějším a emotivnějším podání vypráví věčný příběh souboje s osudem, podpořený účastí Moniky Belluci. Mírným zklamáním díky chybkám v hratelnosti je Getaway 2, která si odnesla 8/10. Nepřidat titulky k silně příběhové hře namluvené se silným britským přízvukem je citelně krok vedle. Devítkové hodnocení si tento měsíc získala ještě rallye WRC4, závěrečný díl nejúspěšnější plošinové série na PS2 Ratchet And Clank 3 a také Eye Toy: Play 2. Osmičky si vysloužily recenzované hry Jak 3, Need For Speed Underground 2, The Urbz, Singstar Party a Dancing Stage Fusion. Nižší hodnocení a větší či menší zklamání přinesly X-Men Legends, FlatOut, NBA Live 2005 a další.

Autorův tip: Dobrá, dobrá, uznávám, že nové GTA má silně návykové účinky:-)

Nakrmte svého miláčka

Svoji PS2 můžete tentokrát nacpat rovnou dvěma DVD disky! Příčinou je zmatek a přibalení špatného DVD k minulému číslu OPS2, ke kterému se tedy Sony postavila skutečně ukázkově. Zahrát si tak budete moci chybějící dema z minulého OPS2, NFSU2, Jak 3, WRC4, Sega Superstars, Úžasňákovy a další. V sekci videí se pokocháte Getaway 2 nebo třeba Gran Turismem 4.

A ještě něco

V recenzích filmových DVD vám bude doporučen strhující remake klasického zombie hororu Úsvit mrtvých, který na DVD vychází v neprostříhané verzi. Za shlédnutí stojí také stylová britská parodie Soumrak mrtvých (Shaun Of The Dead), úsměvný český Choking Hazard nebo House Of Dead podle počítačové hry. Mimo žánr zombie hororů vám redakce OPS2 doporučí DVD s filmem Shrek 2. Z hudebních tipů vyčnívá nové album od Eminema – Enocore.

V sekci návodů najdete přehled zbraní a jejich výhod z titulu Killzone, rubrika Nezapomenutelné okamžiky připomíná originální zážitek z hrátek s časem v Prince Of Persia: Sands Of Time, řezník nadává na zbytečný realismus ve hrách, rodokmen řeší původ a evoluci 3D plošinovek, v dopisech se jistě pousmějete nad SMS měsíce o „netopýří slepici“ a pak už nezbývá než se těšit na příští číslo s přehledem 100 nejočekávanějších her pro PS2. Další OPS2 vychází 15. prosince.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |