OPS2, březnové číslo – černá vládne

Aktuální číslo oficiálního českého Playstation 2 magazínu drží v rukou všechny trumfy: nepochybně nejdůležitější hru měsíce, strhující FPS Black, najdete na obálce, mezi recenzemi i jako hratelné demo na DVD. Nechybí přibalená knížečka o levných hrách a spousta dalších zajímavostí.
OPS2, březnové číslo – černá vládne

Oficiální PlayStation 2 Magazín (OPS2)
Vydává: Vogel Burda
Počet stran: 100
Příloha: DVD – videa a dema, brožurka s návody
Cena: 289,- Kč/ 459,- Sk
Internetové stránky časopisu:
www.ops2.cz

Na barvu obálky březnového čísla OPS2 by asi bylo zbytečné uzavírat sázky. Aktuálně vydaný trhák Black bude zřejmě jedním ze zásadních adeptů na PS2 hru roku a jako takový dokonale ovládnul diskuze fanoušků této platformy – stejně jako 48. číslo českého playstation 2 magazínu. Jenom trochu nechápu, proč je černá obálka zasazená do tenkého červeného rámečku (červený pruh nahoře s textem ohledně PS3 článků by sám o sobě zas tak nevadil). Každopádně je mi ale sympatická odvaha redakce, se kterou potlačili (zmenšili) úplně všechny titulky na obálce ve prospěch obřího nadpisu souvisejícího právě s hrou Black.

Šéfredaktor Farid Starman se v úvodníku zabývá nadšením z Black, otevřením stálé rubriky o PS3 a také žádostí o názory čtenářů na přibalenou bonusovou knížečku u aktuálního OPS2. Black v člověku snadno probudí nadšení, pokud vidí/hraje začátek hry. Zkuste se ale dostat za pátou úroveň a přijdete na to, že ne všechno je ve hře právě ideální, přičemž příšerná a nepřirozeně zvyšovaná obtížnost je zdrojem té největší frustrace. Holt autoři zřejmě chtěli nějak zabránit tomu, aby hráč dohrál osm úrovní hry za méně než pět hodin. Pokud jde o nově založenou PS3 rubriku, novinky o titulech pro PS3 proudí na svět téměř denně, takže jde o rozumný krok – také vzhledem k přípravě půdy pro OPS3 magazín. A přibalená knížečka je povedeným uceleným rádcem, jak-kde-jaké levné hry nakupovat (přehled zlevněných edicí, povídání o bazarech atd.).

Rozjetý vlak jménem 2006

Novinková rubrika vás nenechá ani na chvíli na pochybách, že herní rok 2006 je ve světě PS2 rozjetý naplno a nezpomalí. Chystá se na nás herní zpracování netrpělivě očekávaného velkofilmu Da Vinci Code (na této adventuře spolupracují autoři série Broken Sword – nikoho lepšího pro daný žánr určitě nebylo možné najít), SOS 2 bude vyprávět horor boje o přežití ve velkoměstě zasaženém povodní (mrazivě aktuální téma), Rule of Rose je od Silent Hill zřejmě prvním hororem s vrahy v podobě malých dětí a dočtete se také něco málo nových drbů o situaci okolo PS3.

Mezi preview na přání najdete relativně slibnou Driver: Parallel Lines, atmosférickou leč poněkud plytkou Godfather, stylovou Jaws od autorů delfína Ecco, dost možná nejděsivější horor v historii PS2 – Project Zero 3 a další. Velké tématické články se věnují pokračování legendárních závodů od Segy – Outrun 2006, dále pak na osmi stránkách najdete pitvu kompletní série nejlepších fotbalů na světě, Pro Evolution Soccer.

Autorův tip: Můj instinkt mi říká, že SOS 2 bude unikátním zážitkem, na který jen tak nezapomeneme.

Next-gen masakr v krabici

Stylové označení trháku měsíce, FPS Black, uvádí čtyřstránkovou recenzi Petra Bulíře. Poněkud nekriticky nadšený text končí hodnocením 9/10, což je dle mého soudu opravdu příliš vzhledem k výše zmíněným problémům s hratelností. Black je inovativní, strhující a nádherná na pohled, ale na druhou stranu způsobují základní chyby v herním designu frustraci jako málokterá jiná hra. Nebýt božské grafiky, recenzenti by se pravděpodobně tomuto titulu vysmáli jako exemplární ukázce amatérského pokusu o žánr, o němž autoři nic netuší.

Mezi dalšími recenzemi najdete pochvalnou 24: The Game (8/10), povinnou pro fanoušky předlohy, dále nadšenou Toca Race Driver 3 (9/10), spokojenou We Love Katamari (8/10), zmatenou Harvest Moon (6/10), kladnou Getting Up (8/10), průměrnou Torino 2006 (5/10) a další. Nová rubrika o PS3 zblízka odhaluje trojici her za doprovodu nádherných exkluzivních obrázků: tradiční válečnou FPS Medal of Honor: Airborne, stylový horor Possession a graficky nepochopitelnou Unreal Tournament 2007. Rubrika o PSP představuje chystané novinky v čele s izometrickou akcí ze světa Killzone. PSP recenze se skládají z rozpačitých konverzí her King Kong a Prince of Persia.

Autorův tip: Forma nad obsah – ačkoliv je Black neskutečně frustrující obtížné utrpení, jedinečné zpracování vám nabídne nezapomenutelný zážitek.

Sladkosti navíc

Přibalené DVD nabízí v první řadě hratelnou ukázku z Black, kromě toho si ale můžete vyzkoušet také 24: The Game, Shadow of Colossus, Ico nebo Fahrenheit. Tomu říkám solidní společnost trháků. Recenze filmových DVD vám doporučí akční epos Ostrov, vtipnou akční podívanou Pan a paní Smithovi nebo strhující horor Pád do tmy. Rubrika stroj času připomene tři roky staré číslo OPS2 (kromě jiného recenze jedinečné adventury Primal). V dopisové rubrice se tradičně nejlépe pobavíte u SMS, v čele s vtipnou SMS měsíce, v níž si „moravský vesničan“ stěžuje na Resident Evil 4. Příští číslo OPS2 nabídne opět kombo recenze + demo, tentokrát půjde o kontroverzní Driver: Parallel Lines. Kromě toho se ale můžeme těšit na další tajemný dárek navíc (že by kalendář?) a hratelná dema Katamari, Commandos a další. Dočkáme se 15. března.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |