OPS2 č.14 – Soul Calibur 2, Silent Hill 3... a Xenosága

Podívejme se společně na květnové číslo Oficiálního PlayStation 2 magazínu. Kromě exkluzivní megarecenze megahitu Silent Hill 3 (autorem je sám šéfredaktor!) najdete mohutný článek o Soul Caliuburu 2 a také první dojmy z Xenoságy, očividně napsané naprostým fanatikem a závislákem. Ať žije květen, měsíc lásky a Silent Hillu 3!
OPS2 č.14 – Soul Calibur 2, Silent Hill 3... a Xenosága

Květen! Měsíc lásky:-) Květen 2003! Slavné to datum v historii PlayStation 2 (potažmo OPS2), neboť se uzavírá jedna z největších a nejslavnějších trilogií v tomto nádherném světě emocí. Silent Hill 3 je za dveřmi a OPS2 přináší poctivou recenzi, jako první u nás. Blahopřeji, jdu si ji přečíst po stošedesátéosmé... ok, už jsem zpátky, vlastně ten text znám nazpaměť, tak proč ho pořád čtu znovu a znovu? Asi že se nemohu dočkat :-)

O čem jsme to... aha, květnový OPS2. Začíná nenápadně dvojstránkou o dvojčatech slavných webů slavných her, která mají společný název, ale zcela odlišný obsah. Většinu z těchto přehmatů znám z vlastní zkušenosti, takže podobné info se jistě hodí. Šokující odhalení hororového trháku Ghosthunter od autorů Primala (!) nenechá jedny kalhoty suché. Zdá se, že je na cestě nadějná odveta za Silent Hill i Resident Evil dohromady. Pro pořádek dodejme, že Primal horor sice není, ale atmosféru a příběh má mimořádné – v tvrdé konkurenci na PS2 patří k 10-ti nejlepším.

Mezi dalšími novinkami najdete seznam vylepšení v netrpělivě očekávané Virtua Fighter 4 Evolution, ohlášení exkluzivní konzolové hry ze světa Deus Ex (!!!), oprávněné povzdychnutí nad cpaním lepých děv do všech současných i budoucích her a také rozhovor s jednou z hlavních osobností za hrou Splinter Cell (ten člověk si vážně přehnaně věří, když bere do úst MGS – viz. dnešní recenze Honzy Spáčila). V Japonsku odstartovala Final Fantasy X-2 a OPS2 přináší dokumentaci v podobě krátkého článku i s fotkou nekonečné řady japonských fanoušků před obchodem.

Oblíbená rubrika Monitor nabízí na přání čtenářů podrobné info o Final Fantasy X-2 (jednoznačně nejvíce chtěná PS2 hra v ČR, slyšíte to Squaresofti?!), Dark Chronicle, Fire Warrior (doomovka ze světa Warhammer 40.000!) a další. Trochu bokem bych zmínil první dojmy z nejvýpravnější hry pro PS2, kterou je... samozřejmě... Xenosaga Episode I: Der Wille Zur Macht. Autor očividně měl to správné pochopení pro toto – bez nadsázky – božské dílo o bozích a jiných stvůrách, takže článek podle toho vypadá :-)

Mohutné, extrémně profesionálně provedené téma se do nejhlubší hloubky zabývá očekávaným králem mlátiček – Soul Caliburem 2. Wow! Kde na to ten šéfredaktor OPS2 bere čas? Vždyť musel být alespoň pár týdnů v nervové léčebně po dohrání Silent Hillu 3?! Další tématické články se zabývají překvapivě zábavnou hračkou EyeToy (ovládání PS2 přes kameru) nebo hrou The Great Escape podle slavného filmu.

Recenze! Silent Hillu 3! Pokud máte tuto sérii rádi, pak vězte, že autoři se rozhodli trilogii uzavřít ve velkém stylu, s návratem k širšímu pojetí prvního dílu, takže se dozvíme spoustu ze základních tajemství, kterými je oblíbené americké městečko opředeno. Hodnocení OPS2? 9/10, hm :-) Mezi dalšími recenzemi už žádný podobný trhák nenajdete (Matrix bude až příští měsíc), ale Michal Rybka se vyřádil na recenzi Jurassic Park: Operation Genesis, a ani články o Raymanovi 3 nebo třebas Shinobim by vám neměly uniknout. Nechybí nové platinové tituly a pohled na hry v rámci žánru extrémních sportů.

Ve filmové rubrice uzavírá své povídání o oblíbených klasikách Hideo Kojima, překvapivě (vlastně ani ne:-) sérií James Bond, bez které by nevzniknul Metal Gear Solid. Nebo to bylo naopak – James Bond by nevzniknul bez Kojimy? Kdo ví... návod na Splinter Cell přijde vhod, stejně tak opět báječné dopisy v režii mistra Rybky. Jeho reakce na vyzdvihování konkurence (PSM2) považuji za dokonalé.

DVD NEnabízí oblíbené kombo hratelné ukázky k hlavní recenzi čísla (ani filmeček, bééé), nicméně můžete zkusit alespoň Silent Hill 2, Tenchu 3 nebo třeba Splinter Cell. Mezi filmečky stojí za zmínku Devil May Cry 2, který ale na druhou stranu nestojí příliš za zmínku jako hra.

A co příště? Matrix! Matrix, rozumíte? V květnu se dočkáme druhého filmu (asi ho nepřežiju:-), extrémně kvalitního DVD Animatrix 1 – 9 a především hry... a její recenze v OPS2. Už aby to bylo! Další OPS2 vychází 28. května 2003.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A