OPS2, lednové číslo – dozvuky vánoc

Další číslo oficiálního českého Playstation 2 magazínu se vypořádává se zbytkem titulů, vychrlených na svět v rámci vánočního šílenství. Kromě toho hledí vstříc novému roku, odhalujíce v masivním preview nového vyzyvatele série GTA. Tím je poněkud akčnější občanská válka na území tropického ráje v titulu Just Cause.
OPS2, lednové číslo – dozvuky vánoc

Oficiální PlayStation 2 Magazín (OPS2)
Vydává: Vogel Burda
Počet stran: 100
Příloha: DVD – videa, dema
Cena: 248,- Kč/ 396,- Sk
Internetové stránky časopisu:
www.ops2.cz

V pořadí již 46. číslo OPS2 přichází na stánky ve dvou verzích – každá z nich má jinou obálku (schválně: víte, který herní časopis tenhle nápad využil jako první?). Ačkoliv na obou sedí Perský princ z příznačně nazvaného závěru trilogie Prince of Persia: Two Thrones, v jednom případě je titulován jako „princ Jasoň“ a v tom druhém případě je… poněkud temnější. Obě obálky jsou povedené (preferuji tu s Jasoňem, princ na ní vypadá opravdověji a charismatičtěji), nicméně bílé rámování se tam příliš nehodí. Škoda že není zarámování obálky celé stejně zlatavé jak jeho vrchní část (to by se také k princovi více hodilo).

Úvodník šéfredaktora Farida Starmana tentokrát obsahuje klíčové informace pro všechny příznivce časopisu. Jednak oznamuje zdražení časopisu od ledna 2006 (z 248,- Kč na 289,- Kč), ale zároveň tuto špatnou zprávu vyrovnává slibem speciálního bonusu ke každému číslu – v tom příštím to má být brožurka s tipy, triky a návody na aktuální herní tituly. Možná si vzpomenete, že OPS2 původně stál 299,- Kč a sleva na 248,- Kč měla trvat jen tři měsíce, což se nakonec příjemně protáhlo… ale nejspíš nikdo nedoufal že to bude trvat věčně. Z tohoto pohledu je mi snaha redakce vyrovnat zdražení bonusem navíc jednoznačně sympatická.

Budoucnost: ještě lepší

Při pohledu na novinkovou sekci časopisu zaplesá srdce každého hráče radostí. Máme tady inovativní Splinter Cell 4, který konečně nabídne pořádný příběh (Sam Fisher bude v roli dvojitého agenta součástí zločinecké organizace a bude muset činit morální rozhodnutí, ovlivňující děj), akční hru SpyHunter, kterou připravuje filmový režisér John Woo, slibně vypadající celovečerní film Silent Hill a nějaké ty ohromující obrázky z PS3 (především designově nádherná Alone in the Dark). Přečíst si můžete také o novém internetovém blogu Hideo Kojimy, autora sérií Metal Gear Solid a ZOE.

Rubriku preview na přání opět vyhrála jedinečná Shadow of Colossus, navazující na nezapomenutelné ICO (pozor, ICO vychází společně se Shadow of Colossus v reedici pro všechny, kdo tento sběratelský klenot nemají!) a redakce možná poněkud nevhodně prozrazuje detaily o soubojích se čtyřmi ze 16 kolosů ve hře. Další preview se zabývá anglickým hratelným demem Final Fantasy XII, jehož rozbor nedávno vyvolal vlnu rozporuplných reakcí také na Doupěti. Mezi dalšími preview najdete závěr nejděsivější trilogie na PS2 - Project Zero 3, nádherné RPG Rogue Galaxy nebo třeba PES Management.

V rámci velkých tématických článků je trhákem čísla pětistránkové odhalení troufalé akce Just Cause. V roli agenta CIA budete běhat, jezdit, létat a střílet v obřím otevřeném prostředí tropické republiky, která působí ještě bohatěji a otevřeněji, než San Andreas ze série GTA. Kdo neviděl, neuvěří. Preview je však napsáno natolik přesvědčivě a doprovázeno tak zajímavými screenshoty, že odvážná prohlášení tvůrců zní docela reálně. Dalším tématickým článkem je masivní preview druhého dílu slavné puzzloidní hry Katamari Damacy, který se konečně objeví také v Evropě. Třetí tématický článek vám ukáže, jakým způsobem můžete v některých z aktuálních her příjemně relaxovat.

Autorův tip: Shadow of Colossus je nezapomenutelným zážitkem. Všichni z nás, herních novinářů, mají před sebou pořádně zapeklitý oříšek: jak proboha něco tak jedinečného popsat a zhodnotit v recenzi.

Kruh se uzavřel

Nejen pro kolotoč vánočních titulů, ale také pro trilogii Prince of Persia. Třetí díl tvoří hlavní recenzi tohoto čísla OPS2 a Jiří Pavlovský mu nadělil krásných 9/10 (s osobní poznámkou, že mu o něco více sedl temný druhý díl – ani se šéfredaktorovi časopisu Crew nedivím:-)). Další recenzí je slabě nadprůměrná (7/10) True Crime 2: New York, následuje komerčně úspěšná a hodně brutální raperská střílečka 50 Cent: Bulletproof (8/10), GTA na Divokém západě neboli GUN (8/10), slušná, nicméně již poněkud stereotypní Call of Duty 2: Big Red One (8/10), vysoce zábavný hudební kvíz Buzz (v češtině se speciálními ovladači v ceně!) (8/10), filmové licence Harry Potter 4 (8/10) a Narnia (6/10), akční paskvil Shadow the Hedgehog (4/10) a řada dalších, méně významných. PSP sekce nabízí také hrst novinek a recenzí, hlavním obsahem je ale tématický článek s tipy na neobvyklá využití přístroje a především nadšená recenze GTA: Liberty City Stories (9/10).

Autorův tip: Trilogie Prince of Persia mi v mnohém připomněla mnou milovanou sérii Legacy of Kain (Blood Omen a Soul Reaver): jde o nádherný dospělý příběh o muži, schopném postavit se osudu čelem.

Ještě nedocházejte

Nedílnou součástí OPS2 je samozřejmě DVD s ukázkami z her. Tentokrát si můžete na vlastní kůži vyzkoušet Matrix: PON, 007: From Russia with Love, Jak X, Singstar 80´s, Without Warning (recenze ji strhaly, ale podle mne jde o slušnou variaci na seriál 24 hodin)… nebo si pustit dokument o tvorbě hry na motivy Narnie. V rámci filmových tipů vám redakce doporučí zřejmě nejlepší akční film letošního roku – Batman Bagins (10/10) nebo například překvapivě povedeného Stopařova průvodce galaxií, depresivní Pád třetí říše s nádhernou hudbou.

Rubrika stroj času vám připomene tři roky staré číslo OPS2 (obsahovalo například vyhlášení ankety o hry roku 2002), mezi dopisy čtenářů vás jistě pobaví prosba čtenářky o občasné zařazení nějaké té fotky spoře oděného muže (zatím jsou v OPS2 především spoře oděné ženy, pokud se objeví nějaká ta lechtivější hra). Do příštího čísla redakce slibuje bezprostřední dojmy z hraní Godfather, Tomb Raider Legend nebo 24 hodin (věděli jste, že hra na motivy TV seriálu u nás vyjde s českými titulky?!). OPS2 číslo 47 vyjde 18. ledna 2006.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

včera | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

15.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová mobilní hra

Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová…

Jam City chystá mobilní hru Harry Potter: Hogwarts Mystery. Vyrovná se však verzi od Niantic?

14.  12.  2017 | | 6 N/A